Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Юни 2015 15:32


Някой да знае къде в България могат да се намерят от калъфите на гугъл за нексус петичка?
vrati пощенски кутии


Профил WWW

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Юни 2015 20:27


Казах го в чата, казвам го и тука

Swiftkey може да ми яде кура. Това приложение ми докарва неистовото желание да грабна телефона и да го накова с пирони.

Uninstall.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Юни 2015 20:35


абе нещо не си му свикнал, не може всички да му се кефят, само ти не :D

ся ще го пробвам и аз и ще видя кво що :)


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Юни 2015 21:17


Две седмици се мъчих, тва в някои ситуации верно реагира адекватно и дава нужните думи, обаче на мен ли речника ми е странен, програмата ли е скапана, ама не може при грешка "огнорирам" да ти дава всякакви думи с корен "огън" и да не се сети, че съм искал да кажа "игнорирам". Имам редица такива примери от последните дни + че подредбата е супер скапана, бутоните леко по-малки от тези на стандартната Xperia клавиатура, а за моите пръсти това е от голямо значение.

Ама аз в общи линии имам проблеми с всяка клавиатура, която не е стандартна PC клавиатура, така че можете да ми игнорирате мнението, ама все пак

кур и пирони за суифткий

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Юни 2015 19:51


Набих си брутален автогол. Реших вместо да чертая да въвеждам пин при отключване на екрана. Нагласих пина и след 15 минути го забравих. Поне си спомням някои от числата и сега мъча разни комбинации тука. Ако не стане, ще го форматирам но не ми се иска, че нямам бекъп. Брутално тъп съм. :? :x

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 07 Юли 2015 21:26


При забравен пин нали питаше за Google-акаунта ти с който да си възстановиш правата над телефона?

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 07 Юли 2015 22:30


Да, аз тогава така успях да го рестартирам телефона, но си изгубих данните при формата, че не стана по друг начин, добре че най-важните снимки ги имах качени из фейсбука, а номерата си ги имах в стария телефон. От тогава телефона ми е на ежедневен бекъп :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 07 Юли 2015 23:05


Аз за снимки и видео клипове винаги съм с включен бекъп към https://photos.google.com/ даже от компа снимките пак отиват там... Неограничено пространство за снимки до 16Mpx и видео до 1080p и това за без пари :)

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 08 Юли 2015 09:33


И аз ползвам на Гугъл Снимките за автоматичен бекъп, ама за зор за заман имам и включен дропбокс, ако се сетя ръчно ги бекъпва. Всички телефони са ми пак в гугъл акаунта, а се отключвам с пръстов опечатък, ха!

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 08 Юли 2015 11:54


Вече направих малко повече от месец с М9 и съм ултра доволен общо взето това е андройда на 2015. Единственият странен проблем, който забелязвам е когато влезна в заведение под улично ниво и се губи обхвата, не знам колко е нормално това.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 08 Юли 2015 13:14


Сравнително нормално е, според зависи кофража как е правен, може да са му блъскали повечко метал и да ти криви сигнала. Аз в нас WiFi зад повече от 1 стена нямам, заради метала в стените.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 01 Авг 2015 09:52


Момчета, проблем с телефона. Зарежда ми се само на бавна скорост от няколко дни. Т.е. зареждам го от контакта, а ми показва, че се зарежда на бавна скорост, все едно го зареждам през усб от компа. Странното е, че отначало само от един контакт не искаше да се зарежда на нормална скорост, но вече от нито един не ще. И преди ми беше правил такъв проблем след като го бях намокрил, но за около половин час след като изсъхна се оправи. Сега вече от няколко дни е така, а не е бил мокрен :?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 01 Авг 2015 11:25


мочмета,
кво ше кажете за ей тоя самсунг
искам нещо подобно - андроидче, среден клас, читави камери
не играя игри и не ме интересува мегабръз процесор, рам колкото лаптоп от 2010 и т.н.
и също така, искам да ми се събира в джоба, не фаблет
некой да е ползвал :?:

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 01 Авг 2015 15:42


Тоя Самсунг всъщност е доста готин, щото е компактен и е единственият Самсунг освен S6 и Note, който има above average дизайн.

На мен дисплеят на лумията ми изгоря по много странен начин - оставих го вечерта да се зарежда, а на сутринта имаше черно петно в центъра на екрана. Цял ден петното се разширяваше - като някаква шибана чума - докато не обхвана целия ми екран. Сега телефонът си работи, само дисплеят не. Супер странно и ми е много интересно на какво се дължи, гугъл не върна нищо.

Сега съм изправен пред дилема - дали да си взема HTC One m8 или Lumia 930. HTC-то е сигурен хит - и като хардуер, и като app parity - Hearthstone от кенефа е доста куул, няма спор. Обаче саимят андроид като OS ми е скучен, чак противен, а лумията има top class камера и му предстои скоро Windows 10. OS-ът е върхът, просто не знам дават ли ми се втори път пари за нещо, което пикът му като платформа и екосистема е някъде в неопределеното бъдеще...

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 02 Авг 2015 14:09



Xiaomi Mi4 с официална поддръжка и на Windows 10 освен Андро :) Какво по-хубаво от мултиплатформен флагман с възможност да смените ОС-а по всяко време... :D И скучен е думата която никога не бих могъл да сложа в едно изречение с андроид ;) https://www.youtube.com/watch?v=jKfnzawQFYU
Андроид ви дава свобода която нямате с нито една ОС към днешно време в мобилния сегмент. Не знам дали някога сте eкспериментирали с РОМ-ове подмяна на кернели по-дяволите може да пипнете всичко да направите машинката да работи за вас и вашите интереси.

Всеки път като ми видят телефона ме питат с ква ОС съм защото редовия потребител явно е свикнал, че всички Андроиди трябва да изглеждат еднакво, досущ като на iOS фенбойчетата. Още по учудени са как телефона ми пали екрана веднага щом го извадя от джоба и свети непрестанно докато е в ръката ми... Но щом го върна в джоба или го сложа на масата се гаси автоматично. Накрая ги убивам като блокирам интернет достъпа на всички в обществения Wi-FI Hot-Spot за да има повече за мен разбира се :D

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 02 Авг 2015 19:32


Раздуй повече за персонализацията, която си направил и това последното. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 03 Авг 2015 21:34


Ами за подмяна на ROM-вете ползвам къстъм рековерито TWRP. Също така имам качен Xposed Framework който има тонове глезотии които няма да видите в google play. Чрез него съм сменил буут анимацията, анимацията при заключване тип old CRT като на Nexus-ите. Автоматично отключване на телефона когато съм си вкъщи и автоматично заключване като съм навън (wi-fi или bluetooth).

За теми ползвам Themer с който могат да се правят уникални неща >>> http://mycolorscreen.com/mostviewed/?os ... d&time=all ... Не е много интуитивен, а и ви трябват 1-2 часа за да го настроите както трябва. Но после става песен благодарение на него съм си вкарал и жестове:

Двойно потупване ми отваря Camera FV 5
Два пръста надолу отваря https://play.google.com/store/apps/details?id=bg.epay.app който има зверски удобен сърч задължителен за хора с над 100 приложения.
Два пръста зуум пък ми отваря сметката в MTEL оставащи MB/минути ако имате такива де(че аз намазах някъв план с безплатни неограничени разговори към всички)

За Locker позлвам това https://play.google.com/store/apps/deta ... ile.locker

Впрегнал съм и всички датчици за контрол на екрана с https://play.google.com/store/apps/deta ... eenofffree

Шашмата с Wi-FI-то ставаше с приложение наречено Wi-Fi KIll мисля, че го имаше в XDA.

От PC-то пък имам пълен контрол над случващото се с телефон чрез AirDroid... Така докато се зарежда примерно в другата стая на PC-то ми изписва кой ми звъни какъв смс съм получил та даже и какво е времето навън :D
Разбира се може да си ровите из телефона да си прехвърляте файлове дори да си включвате камерата...

Плащам си всички стационарни сметки отново от телефона ток, вода, интернет и т.н. благодарение на https://play.google.com/store/apps/deta ... g.epay.app

С Plex пък имам достъп до цялата мултимедия на PC-то ми и така докато мойта си пише курсовата примерно аз си гледам филми :)

Unified Remote - пък ми е дистанционното с което си управлявам компа докато лежа на леглото. и т.н. и т.н.

Чак се радвам в ква ера живеем какво ли ще е след 10 години :D

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 08 Авг 2015 13:33


коври,
кой от вас ползва таблет и какъв?
вече не ми трябва клавиатура да пиша КУРсови, та се мисля за един айпад - в България струва ли си парите ебълката според вас?

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 08 Авг 2015 15:41


Мастър Люх написа:
коври,
кой от вас ползва таблет и какъв?
вече не ми трябва клавиатура да пиша КУРсови, та се мисля за един айпад - в България струва ли си парите ебълката според вас?
Не мисля. Наскоро си взех ipad air 2, защото ми трябваше мобилно устроиство за работа тъй като лаптопа ми тежи 5 кг.

Та някви елементарни неща като да прикачиш attachment към мейл трябваше да си сваля 5 app-а за да станат... Типична епъл простотия. Епъл само за телефон става, всичко друго е безмислено. Та моя мисля да го продам, че само събира прах. Ако ще си взимаш таблет бих се замислил за нещо с windows.

Иначе като дизайн, тегло, медии и тн. apple-а си е перфектен, ама ако ти трябва за работа е тотално useless.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 08 Авг 2015 17:48


Приятелката ми има таблет с windows - общо взето е най-смисленото решение. Оня ден ѝ инсталирах Windows 10 и всичко заспива. Преди проблемът им беше, че имаха сравнително малко таблетни апове, сега обаче първо, че вече не са толкова малко, второ самите промени по десктоп интерфейса правят съвсем използваеми самият десктоп и повечето legacy програми дори на малки тъч екрани.

Можеш да хвърлиш едно око на Acer Aspire Switch 10" или 11"

и Asus Transformer Book T100 или T200TA

И преди съм го казвал - ако имах парите, бих си взел един Surface Pro 3 и нямаше да се занимавам с други компютри.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com