Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 26 Юли 2012 00:23


http://you-deserve-this.blogspot.com/20 ... rises.html некъв рейджва тука...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 26 Юли 2012 02:58


Ма и аз съм на мнение, че ревюта на филми (и то на толкова очакван като тоя) не е яко да се гледат, щото ще си имаш едно на ум после и ще ти се развали кефа - я заради някой спойл, я заради мнението на автора, за което ще се сетиш докато гледаш филма и до известна степен ще изкриви впечатленията ти и т.н.

Да не говорим, че хората много обичат да хейтват по принцип разни следващи части на някои филми. Такива работи ще чета след като го изгледам :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 26 Юли 2012 12:12


Да се каже, че един филм по комикс, може да е несериозен, е несериозно.Не,наистина.Сами по себе си комиксите са форма на развлечение и реалната полза от тях са само пари и още пари които да се печелят,но Нолан и филмите му са друга бира.Изключително сериозни и задълбочени, въпреки, че си остават форма на развлечение.Това е киното и винаги ще бъде.И да,ще се нареди след класическите трилогии защото постига нещо което все по-малко филми успяват.Друг е въпроса, че тематиката не ми е сред любимите и още се колебая дали да го гледам в Арена,но е глупаво да се търси смисъл във която и да е форма на развлечение и изкуство. Защото той е личен и се създава, а не се открива.Но когато вече вземеш нещо развлекателно и го трансформираш в нещо мрачно и задълбочено, ето това вече заслужава адмирации.

___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 26 Юли 2012 17:09


white storm
Цитат:
Да се каже, че един филм по комикс, може да е несериозен, е несериозно.Не,наистина.Сами по себе си комиксите са форма на развлечение и реалната полза от тях са само пари

1. Попадал съм на един-два комикса и още повече анимации (при това и на тема Батман), които са в пъти по-сериозни, интересни и смислени от всички играни филми за Батман...включително ноланските...
Т.е. по-скоро кино творците не подхождат достатъчно сериозно към материала.
2. Голяма част от кино продукцията (99.99%) е точно форма на развлечение и единствената полза от нея са парите :lol: :lol: :lol: .

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 27 Юли 2012 14:12


Аз пък ще ви спойлна много яко...на Черният рицар наистина му става...но чак след осем години :( .

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
23 Юли 2012 11:30
Мнения: 11
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 27 Юли 2012 16:32


High_voltage написа:
Гледах го.

Spoiler for :
Бейн и Миранда като злодеи просто нямаха толкова силна мотивация, която да съперничи на тази на Джокера от предния филм. Това за мен е решаващият фактор, който за мен поставя TDKR под TDK, всъщност прави TDK недосегаем. Джокерът, макар името си, беше нещо, което можеше да се вземе много по-насериозно, беше нещо, което беше много по-реално, и по този начин правеше TDK нещо повече от "филм по комикс".
А Бейн и Миранда не могат да прескочат тази граница.

Но иначе филмът пак си доставя, с повече от един-два трогателни моменти. :)


Едната по-силна критика, която имам е за сцената, където полицията се сби с армията на Бейн. Супер селщина, брат...

Spoiler for :
Значи искаш да кажеш, че пълното унищожение на Готъм и продължение делото на Рас Ал Гул не е достатъчно силна мотивация? Единствено Бейн от цялата трилогия беше някаква физическа заплаха за Батман, първата им битка в канализацията беше просто епична.

Единственото нещо в този филм, което не ми хареса беше самата смърт в края на Миранда. Можеше малко по-добре да я изиграе като че ли. Ще го гледам пак на кино, при второто и третото гледане се изясняват повечето от нещата.

___________________________________
atheism-bg.com - По-добре ръце, които помагат, отколкото уста която се моли!


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2009 21:41
Мнения: 1801
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 27 Юли 2012 21:40


за спора за редовете-само 3д си заслужава да се гледа по-отблизо, иначе нормално кино първия ред е ташак.

___________________________________
Пени написа:
ma nikoi ne ti chete na teb postovete be


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 27 Юли 2012 22:24


хайде за другия вторник да заформим една групичка?
@ Dido, Емо и не помня кой още се нави за Prometheus (на който отидохме :lol: )

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 27 Юли 2012 23:30


Аз в неделята ще ходя да го гледам с разни фр-та :cry:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
19 Дек 2011 05:46
Мнения: 1329
Местоположение: фитенс клуб STRONG
В момента играе: истласкване с пудовки
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 28 Юли 2012 00:48


аз на онзи няма да му пиша в блога щото не ми се спори с амеби, но тука искам да напиша, че язди конски курове. TDKR е на милиметър от втория филм, който ще си остане върха на пирамидата, извисен и забит в границата на вечността. това прозвуча напушеняшки. има резон - след филма бях като изцеден и като зомби. смачка ме това величие, този иконом, този разтърсващ звук и края, който беше flawless victory. сега искам само едно - нолан да не спира да прави КИНО.

___________________________________
бес ваглехидрати ниама резолтати!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 28 Юли 2012 13:16


Филма кърти!
Spoiler for :
Но да, сцената, в която се биеха полицаите и другите беше дебилна. И тая Миранда умря нелепо, добра актриса е, ама момента с умирачката беше... Ноо като изключим това, филма е голям

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 28 Юли 2012 22:50


Мене тоя ме накефи много повече от 2ката, който за мене е яко overrated. Ок, Жокера игра перфектно, ок разбрахме, ама на страна от това за мене филма не беше нищо особено. TDKR > Begins > TDK


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 29 Юли 2012 15:14


Гледах 2 ЧАСА И 40 МИНУТИ, НЕЩА, КОИТО СЪМ ГИ ГЛЕДАЛ ПО ТРИ ПЪТИ ВЕЧЕ В ЕДИН ИЛИ ДРУГ ФИЛМ. Сигурно имаше 5 сцени, които не очаквах. То не е идеята да съм в постоянен шок от случващото се, но може ли клише след клише след клише след клише. Еми еби му майката. Филма си е седмичка, защото имаше попаденията, но очаквах много повече. Бейн можеше да не е чак толкова мижав и Нолан, като се е хванал с тая тъпа поредица, поне можеше да я завърши епично.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 29 Юли 2012 15:45


Ми той я завърши епично.
И това, че ти не смяташ така, не променя фактите.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 29 Юли 2012 16:30


Къв факт, я се успокой бе. Твоето мнение не прави нещо факт. Фагот. Ниската кино култура или лошия вкус са също субективни, но хората, които са по-навътре и на ти с киното, ще са на моето мнение.

Aко си говорим за ''факти'', най-близкото нещо до факт в цялата работа е, че това е най-слабият филм на Нолън, поне според 90 процента от хората, така че останалите ''факти'' си ги мисли на ум и не се излагай като кифладжия.


Епично щеше да е да покажат как Бейн и втория път чупи муцуната на Батман и че героя не винаги е непобедим. Оттам нататък каквото и да натвори, дори да е същия тъпичък финал, щеше вече да е една идея по-добре.


Иначе бойните сцени са потресаващо зле. Наскоро гледах БСГ както писах в съседната тема и на такова сериалче от преди 6 години, което няма за цел да показва зрелищност и битки, камо ли ръкопашни схватки, там нещата бяха в пъти по-добре. В пъти. Тва тук беше някаква гавра с екшън филмите от този и предишния век.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 29 Юли 2012 17:41


DJ Cat написа:
Фагот.

Е вярно ли? Един път да кажа на майка ти така и тя да ти сподели...

Ти си по-навътре единствено в кучия гъз :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 29 Юли 2012 18:17


Ходихте на кафе по женски ли фагот ? Ти веднага си си казал всичко, не си увъртал много, фагот. Като си прост, поне млъкни и не опонирай на единствения умен и готин съфорумник, от който може да почерпиш информация, която да те класира малко по-напред в мижавото ти обкръжение.


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 29 Юли 2012 18:44


Уважавам хората със собствено мнение, било то и толкова нелепо като на dj cat. Но не съм съгласен че си от хората навътре в киното предвид глупостите които изписа. Бойните сцени специално бяха зверски добре направени, предвид факта че са абсолютно 100% реалистични без грам ефекти. А и доста филмови критици го номинират тоя филм като най-добрия на Нолан а определено не съм видял никои да го е нарекъл най-слабият му. Най-малкото определено е по-добър от begins а за мене и от tdk


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 29 Юли 2012 19:38


След като повдигаш въпроса за оценки и мнения на критици и фенове ( то щото това е най-важното) отварям метакритик и какво да видя.

Dark Knight 8.2 critics 8.9 fans

Dark Knight Rises 7.8 critics 8.7 fans


Тука приключихме. И сцената особено в каналите, демек първата битка е от нелепа надолу.

Най-добрият филм на Нолън ? Спри да влизаш накозен и пиян във форума и да пишеш тъпотии. Ти гледал ли си Prestige ? Че дори и Мементо. Но особено престижа има 10 филма до момента, които са му в категорията и трите батмана не са сред тях. Батмана дори не е най-добрият филм правен по супергерой, какво останало да ми го пишеш за най-добър на Нолън. Доста гаден вкус имаш, да ти кажа.

Нямам търпение Нолън да започне малко сериозно кино да прави, а да не се занимава с глупости. Като ще е комикс екшън, ще гледам Авенджърите, които ми донесоха тонове повече забава.


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: The Dark Knight Rises
Публикувано на: 29 Юли 2012 19:51


На мен ли говориш ? Щото аз не виждам някъде да съм казал че батман е най-добрия филм на Нолън. А като съм пиян или напушен последното нещо което бих правил е да вляза в некъв форум и да се разправям с идиоти, спокойно


Профил ICQ Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com