Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 16 Май 2012 08:44


Tiny написа:
(видях и Морко, но ми беше неудобно да почна да говоря за форуми пред новата жена :oops: )

Аз пък го видях вчера в 17 и нещо часа на кръстовището на мола на стамболийски. Като нищо щях да го завлека в колата и да си го изнасиля, ама беше с момиче :( :oops:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 28 Май 2012 09:09


Изгледах го в събота - приятно филмче.
Историята е динамична и увличаща. Екшънът е много добър и заедно с костюмите, сценографията (истинска + CGI) и реквизитът е най-ценното нещо в заглавието.
Сценарият също върши прекрасна работа, за да създаде условия за този екшън и за да предаде отношението и участието на героите. Joss Whedon е майстор в създаването на напрегнати ситуации подправени с подходящи хитри реплики (много сценаристи се пробват в това, но не им се отдава толкова добре).
Това което не ми хареса са монолозите на Loki, Thor и Black Widow, като и цялостната картина, когато всички парчета от пъзела си идват на място (е, освен това имаше и малко бъркотия в последната битка)...но това са дреболии и вече са едва ли не задължителни елементи за всеки съвременен blockbuster (едно време можеше да минем и без тях :lol: ).
Не очаквах да ми хареса толкова, защото при невъзможните темпове на продукцията точно елементите, които тук ми харесват обикновено го отнасят най-зле. Екипът е свършил по-страхотна работа в сравнение примерно с тези на Iron Man 2, Thor и Captain Obv...това де America, които имаха двойно повече време за подготовка, а битките им бяха смехотворни. Направо съм учуден, че The Avengers изглежда толкова свързан. Още едно от качествата на Joss Whedon (все тренирани в TV бизнеса) - да се справя с кратки срокове.
Играта на актьорите беше добра (най-накрая смислен Bruce Banner), но типажът на Thor продължава да не ми харесва. Тук очевидно репликите му са написани по-близко до комиксовия вариант отколкото до игралния филм...и пак нещо не е наред. Може би Chris Hemsworth не ги играе, както очаквам.

Коментари за 3D-то. Това ми беше първото псевдо 3D заглавие. С изключение на някои CGI светлинни ефекти и да кажем холограмите на Stark или екраните в Helicarrier-а, тази екстра само разваля кино усещането и прави ефектите по-видими и неестествени. Лицата на хората са най-голямата жертва - с груби форми и в зависимост от ракурса на камерата непропорционално по-големи или по-малки. Размазването и стробиранито на движения също не е много красива гледка...но пък казват, че щяло са изчезне при технологията с 48 кадъра в секунда (с която примерно се снима The Hobbit).
Бонусът за мен е, че псевдо 3D-то не натоварва така очите ми, както другото.

Скъп, мащабен и въздействащ проект.
След Iron Man 1, Marvel не се правили нищо толкова добро.
Не че филмите им не бяха точно скъпи и мащабни, но някак не работеха и не можеха да предизвикат положителна емоция в мен.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 23 Авг 2012 11:28


Изгледах го. Адски тъп филм. Че не ми беше вчера ден, не ми беше. Може и това да се е отразило, но до към час и 40 мин беше върховната тъпотия. През 5 минути превъртах некви сцени, или диалози. Сичките актьори ми беха някак протовни. Тор във неговия си филм играеше много по-добре, тука ми беше бая безличен. Старк който ми е любимец и филмите му са г/д яки, тука се правеше само на остроумен и пускаше лафчета за 12 годишни. Оня с лъка не можех да го гледам. Абсолютно винаги като го видях скипвах. За капитан америка да не говоря. Толкова клиширан, че няма накъде. Разочарован съм и от женските. Скарлет принципно е яка и надценена. Тука беше само надценена. Изобщо не разбрах ква и е работата при супер герой... Единствената гледаема част беше края и битката. Много ме беше яд, че не го хванах на Imax и мислех, че съм изпуснал много. Радвам се за спестените 12 лева.


Профил

Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 23 Авг 2012 16:52


ти луд ли си аз тоя филм ходих основно за да и гледам задника и си останах доволен от филма, ма при това положение нямаше как де. мадамата е супер и тя е причината да почна да заглеждам червенокоси. а и нямам търпение да видя black widow филма.
а работата на скарлет при останалите е че навремето е спасена точно от тая агенция която събира всичките герои, ама какво точно е станало ще разберем в нейния си филм.

___________________________________
Dalinda mi alma te llama, Ven a mi cama, Quiero amarte dulce niña, Dame tus besos, Mirame a los ojos, Jurame tu amor...
a.k.a Alcatraz


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 24 Авг 2012 00:21


Или просто да отворив marvel wiki :roll:

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 25 Авг 2012 23:16


ебати малоумния филм, добре, че не съм дал 12 лева да го гледам на кино

актьорската игра съперничи на последния здрач, диалозите и сценарият също

персонажите са клиширани и моногамни

по-голямо дърво от оня, дето играеше Тор, не съм виждал от Терминатор насам

ама Шварценегер, първо, че е бодибилдър, не актьор, второ, че играе робот и то през 80те, така че представете си колко плачевно е положението :lol:

така и не разбрах какво прави Робин от HIMYM в този филм, изглеждаше меко казано малоумно

да бяха избрали Долф Лундгрен на мястото на Робърт Дауни Джуниър, Скалата вместо Джереми Ренър и някой случаен негър, а не Самюел Джаксън, нямаше да има голяма разлика - актьорите са избрани не заради качествата им, а защото носят кинти, което е тъпо

не показват абсолютно никакви кой знае какви способности на екрана

бтв винаги съм подозирал, че Скарлет Йохансон я взимат да играе, само защото има як гъз и този филм потвърди това :lol:

ако още не сте го гледали (малко вероятно, но все пак), не правете тази грешка, филмът дори не е забавно тъп, ами просто тъп :D

___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 00:51


И ти не си забавно тъп, а си просто тъп.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 01:23


Джони Спагети - написа:
ебати малоумния филм, добре, че не съм дал 12 лева да го гледам на кино

актьорската игра съперничи на последния здрач, диалозите и сценарият също

персонажите са клиширани и моногамни

по-голямо дърво от оня, дето играеше Тор, не съм виждал от Терминатор насам

ама Шварценегер, първо, че е бодибилдър, не актьор, второ, че играе робот и то през 80те, така че представете си колко плачевно е положението :lol:

така и не разбрах какво прави Робин от HIMYM в този филм, изглеждаше меко казано малоумно

да бяха избрали Долф Лундгрен на мястото на Робърт Дауни Джуниър, Скалата вместо Джереми Ренър и някой случаен негър, а не Самюел Джаксън, нямаше да има голяма разлика - актьорите са избрани не заради качествата им, а защото носят кинти, което е тъпо

не показват абсолютно никакви кой знае какви способности на екрана

бтв винаги съм подозирал, че Скарлет Йохансон я взимат да играе, само защото има як гъз и този филм потвърди това :lol:

ако още не сте го гледали (малко вероятно, но все пак), не правете тази грешка, филмът дори не е забавно тъп, ами просто тъп :D




Тоя тръгнал да ми анализира филм, чиято цел е да вкара малко ефекти, хумор и екшън за зрителя. МОЖЕ ЛИ ДА СИ ТОЛКОВА ТЪП БЕ. Каква актьорска игра, хората през половината време ръмжат и се бият, да еба малоумника ти. Кажи ми наистина верно ли си толкова тъп или го написа тва да се намираш с някой на приказка. И има доста готин хумор и достатъчно екшън, че да ти е интересно. Като не ти се гледа тоя тип филми, неги гледай, а не да идваш да ми анализираш се едно разнраш от филми, просто момче такова.
Ела ми се доказвай като филмов разбирач, като изгледаш нещо, което изисква мисъл и следене на сюжета, не да ми се пениш защо тоя бил във филма и защо оня. Що била Робин във филма. Ми щото искам да гледам як задник и сочни устни, а не примерно перфектната актьорска игра на Сандра Бълок, сети ли са ?


Профил

Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 02:39


въпреки че филма го гледах заради задника на скарлет, съм леко впечатлен от монолога й в сцената с локи.

___________________________________
Dalinda mi alma te llama, Ven a mi cama, Quiero amarte dulce niña, Dame tus besos, Mirame a los ojos, Jurame tu amor...
a.k.a Alcatraz


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 08:11


DJ Cat написа:
Джони Спагети - написа:
ебати малоумния филм, добре, че не съм дал 12 лева да го гледам на кино

актьорската игра съперничи на последния здрач, диалозите и сценарият също

персонажите са клиширани и моногамни

по-голямо дърво от оня, дето играеше Тор, не съм виждал от Терминатор насам

ама Шварценегер, първо, че е бодибилдър, не актьор, второ, че играе робот и то през 80те, така че представете си колко плачевно е положението :lol:

така и не разбрах какво прави Робин от HIMYM в този филм, изглеждаше меко казано малоумно

да бяха избрали Долф Лундгрен на мястото на Робърт Дауни Джуниър, Скалата вместо Джереми Ренър и някой случаен негър, а не Самюел Джаксън, нямаше да има голяма разлика - актьорите са избрани не заради качествата им, а защото носят кинти, което е тъпо

не показват абсолютно никакви кой знае какви способности на екрана

бтв винаги съм подозирал, че Скарлет Йохансон я взимат да играе, само защото има як гъз и този филм потвърди това :lol:

ако още не сте го гледали (малко вероятно, но все пак), не правете тази грешка, филмът дори не е забавно тъп, ами просто тъп :D




Тоя тръгнал да ми анализира филм, чиято цел е да вкара малко ефекти, хумор и екшън за зрителя. МОЖЕ ЛИ ДА СИ ТОЛКОВА ТЪП БЕ. Каква актьорска игра, хората през половината време ръмжат и се бият, да еба малоумника ти. Кажи ми наистина верно ли си толкова тъп или го написа тва да се намираш с някой на приказка. И има доста готин хумор и достатъчно екшън, че да ти е интересно. Като не ти се гледа тоя тип филми, неги гледай, а не да идваш да ми анализираш се едно разнраш от филми, просто момче такова.
Ела ми се доказвай като филмов разбирач, като изгледаш нещо, което изисква мисъл и следене на сюжета, не да ми се пениш защо тоя бил във филма и защо оня. Що била Робин във филма. Ми щото искам да гледам як задник и сочни устни, а не примерно перфектната актьорска игра на Сандра Бълок, сети ли са ?


Да наречеш хумора в The Avengers "доста готин" трябва или да си 10 годишен, или да си опериран от мозък, като не се съмнявам, че и двете важат за теб :D

Освен това, има адски много филми, в които се "ръмжат и се бият" през по-голямата част от времето, но това по никакъв начин не пречи, да станат шедьоври.

Цитат:
Ела ми се доказвай като филмов разбирач, като изгледаш нещо, което изисква мисъл и следене на сюжета, не да ми се пениш защо тоя бил във филма и защо оня.


Тоест, този филм е малоумен и не изисква следене на сюжета, което пък напълно потвърждава тезата ми, че е тъп :D

така че тихичък, шото явно си с яко брейн демидж

___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 12:08


Бате, кълна ти се, че следната зависимост е желязна:

Всеки умник, който е тръгнал да влиза в университет и има претенциите, че разбира от някакви работи, умен е, а-у, в годината на влизането си става абсолютен кретен, който се занимава само и единствено с това да псевдоинтелектуалничи в ИНТЕРНЕТ като спори на вариации от теми, независимо дали са свързани със социалната и обществена ангажираност или с някакъв вид изкуство. Та на същия тоя льольо, който само допреди няколко месеца е проявявал абсолютно безхаберие към тия неща, сега изведнъж му порастват топки, създава си някакви високо издигнати критерии за това кое е смислено, ценно, важно и полезно и започва да ги набива в лицето на останалите, сякаш те и понятие си нямат за какво става дума.

Това е точно ефектът на псевдоинтелектуалеца. След завършването на първи курс обикновено той се изпарява, щото разбираш, че както всички хора около тебе са в известен смисъл ТЪПАЦИ, то така и ти си ТЪПАК и не се отличаваш с нищо от тях.

Та в тоя смисъл осъзнаването, че В Авенджърс няма как да тръгнеш да търсиш екранизация на Война и мир, само ще ти помогне да си седнеш на гъза в киното заедно с още 50 глупендера като тебе и да се изкефиш ГЛУПЕНДЕРСКИ на филма, щото НЕ, всъщност не си по-умен от тия, дето наистина го харесват. Тва разбираемо ли е?

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 12:34


+1, ( holy shit, ебаси големия плюс :shock: :lol: )

аз не съм псевдоинтелектуалец, отдавна съм ги забелязал тея неща дето морко казва с право ( no pun intended ) :D

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 12:39


само не разбрах кво беше тва с терминатора и бодибилдърите - нещо проблем ли има? за авенджърс съм съгласен някак да преглътна псевдопрофесионалната ти критика, само щото тия овърхайпнати овъррейтед овърлайняни филми, за които говори целият свят три месеца преди излизането им, си заслужават по една кофа лайна върху оригиналната лента по дифолт. ма да прайш такива ептен аматьорски изказвания за терминатора няма да ти помогне да си земеш гражданското от първия път. допитай се до морко. и духай :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 19:30


Изглеждахте ми на хора с чувство за хумор. Явно съм грешал. Фактът, че намирате Авенджърс за забавен филм, с готин хумор говори достатъчно. Ами ако си на 12 да, но повечето сте над 20. Моля, кажете поне едно наистина смешно лафче или сценка на която сте се засмяли? Някъде по напред бях чел за момента в който хълк размятка локи и как цялата зала се е смяла. Явно аз съм тъп и не го намирам за грам смешно. Да филма в по-малката си част е забавен и по скоро за губене на време, но за бога ако ви е накарал да се засмеете, то вие сте идиоти


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Юли 2012 23:42
Мнения: 761
В момента играе: с кьорави катерички
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 19:42


И се стига до извода че като гледаш тъп филм трябва се притесняваш да не засегнеш някой и да си кажеш - повръщаше ми се от тъпотия ма и аз съм тъп та ми хареса. Е курец .
И ако видя некъв на 30 да се радва на американски пай и некви тъпотии като авейнджърсите ше кажа че е ебаси идиота и слава богу може да съм тъп ма не толкова.
И да филмът е за малки деца , сори да му еба майката.



p.s
а да бе ясно че не ви е тва проблемът , а дълбокИЯТ смисъл на хейта ви е да накарате тъпите псевдоинтелктуалци да се осъзнаят щото вие ги разбирате ....ма много сте ми умни бе !

___________________________________
кьорави катерички


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 20:30


Някой ден живота така ще ви го надене, че ще ви избие всички стремежи да се правите на умни и ще се замолите поне малко е така да има на кво да седнете и да се изкефите с половин око без да му влагате много мисъл.

Ма то на 15 няма как да го осмислиш тва де.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 20:35


той не е тъп, той троли

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 20:38


Не разбирам какъв е тоя хейт към филм за супер герои?... То по тая логика всички филми с CGI ефекти и някой по-смахнат персонаж се водят кухи и само за олигофрени.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
29 Юли 2012 23:42
Мнения: 761
В момента играе: с кьорави катерички
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 21:07





Мн ме разпуска след работа да ги слушам как си приказват.


Или май не ? май тва вече е тъпо ддз. То явно си има няква граница. Ма сме тъпи дечурлига и не разбираме бе да го еба.

Ясно е че след некъв скапан ден не можеш да седнеш да гледаш тежка драма и ще разпуснеш с некво рандом филмче ма тва че си разпуснал с него не значи че филмчето не е за идиоти.

___________________________________
кьорави катерички


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 21:20


Моридин написа:
Бате, кълна ти се, че следната зависимост е желязна:

Всеки умник, който е тръгнал да влиза в университет и има претенциите, че разбира от някакви работи, умен е, а-у, в годината на влизането си става абсолютен кретен, който се занимава само и единствено с това да псевдоинтелектуалничи в ИНТЕРНЕТ като спори на вариации от теми, независимо дали са свързани със социалната и обществена ангажираност или с някакъв вид изкуство. Та на същия тоя льольо, който само допреди няколко месеца е проявявал абсолютно безхаберие към тия неща, сега изведнъж му порастват топки, създава си някакви високо издигнати критерии за това кое е смислено, ценно, важно и полезно и започва да ги набива в лицето на останалите, сякаш те и понятие си нямат за какво става дума.

Това е точно ефектът на псевдоинтелектуалеца. След завършването на първи курс обикновено той се изпарява, щото разбираш, че както всички хора около тебе са в известен смисъл ТЪПАЦИ, то така и ти си ТЪПАК и не се отличаваш с нищо от тях.

Та в тоя смисъл осъзнаването, че В Авенджърс няма как да тръгнеш да търсиш екранизация на Война и мир, само ще ти помогне да си седнеш на гъза в киното заедно с още 50 глупендера като тебе и да се изкефиш ГЛУПЕНДЕРСКИ на филма, щото НЕ, всъщност не си по-умен от тия, дето наистина го харесват. Тва разбираемо ли е?


Аз може и да съм тъп псевдоинтелектуалец, но независимо от това, актьорската игра пак ще си е дървена, диалозите малоумни и филмът като цяло - пълна боза.

Ще кажеш - това е филм тип американски блокбъстър, направен е само, за да трупа кинти и не е особено дълбок, за да може да обхване по-широка публика, да;

но в интерес на истината, това си е обида към самата публика, защото с The Dark Knight беше вече доказано, че един филм може да е за супергерой, да е блокбъстър и същевременно шедьовър. Тоест, публиката далеч не е чак толкова малоумна, следователно сбозяването на филма е напълно неоправдано.

В никакъв случай не се смятам за по-умен от тия, които го харесват - въпрос на вкус е (казало кучето и си облизало гъза :lol: ), но определено ме вкарвате в пълно недоумение с всичкото това превъзнасяне и фанатична защита на един посредствен филм. А той си е точно такъв. И нито моят "първокурснически псевдоинтелектуализъм", нито каквито и да е било качества, които притежавам (или ми липсват) ще променят това.

П.С. В първия си пост забравих да засегна въпроса, но CGI-то e точно тип оня филм дето някъв вика "Release the Kraken!", забравих му името, така че не се превъзнасяйте и по него, ако обичате.

___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com