Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 23 Яну 2010 01:16


Отскоро посещавам този сайт и ми прави неприятно впечатление едно нещо. Ровейки се из страниците на форума забелязвам че всеки втори пост е изпълнен с обиди и ругатни. Повечето хора в този форум пишат изречения които звучат... детински. Незнам точно как да се изкажа. Малко хора уважават вас, хората които правеха най-доброто геймърско списание в България, а в сайта няма модератори които да трият неприличните постове. Наистина, и аз съм писал глупости в тези форуми, но това го правех от любопитство какво ще стане и съжалявам за това, защото по принцип се въждържам от тези работи. Печатното издание на вашето списание беше наистина респектиращо - статиите бяха написани на високо ниво, качествена хартия, абе въобще беше радост за окото и показваше класа. Постепенно нещата взеха да се развалят - статиите станаха по-кратки, списанието стана по-скъпо, докато най-накрая заприлича на рекламна брошура. Списанието ви внушаваше авторитет сред другите списания на рафта на будката, докато сега е просто една малка капка от морето. Сега остана само този сайт в който пишат само дечица, чиито родители са им купили преди два месеца компютър от Каулфланд и си мислят че са открили топлата вода. Мислех си че в България има истински геймъри, но явно съм бил в грешка. Много хора ме сравняват с първокласниците заради моята страст към игрите. По света игрите отдавна не са простто занимавка направена от 4-5 човека и предвидена просто за малко разпускане или невръстни. Преди 20 или повече години може би е било така, но вече това е индустрия за милиони - това го знаете. Лошото е че явно в нашата родина сме точно около 20 години назад в това отношение. Явно повечето фенове на електронните забавления са малолетни безделници. Незнам, прословутата световна икономическа криза ли ви удари или просто хартията стана много скъпа. Все пак аз уважавам PCmania и ви пожелавам да се върнете отново с пълния си блясък. :D


Профил

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 23 Яну 2010 20:15


Забрави правописните грешки :lol: :lol:
Ся не ме карайте да се правя на идиот.

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

He who devoures cookies
Аватар
Регистриран на:
20 Окт 2009 13:04
Мнения: 1049
Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 24 Яну 2010 00:19


НeЩyyYy tАкоVa lи?

___________________________________
“To absent friends, lost loves, old gods, and the season of mists; and may each and every one of us always give the devil his due.”


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 24 Яну 2010 14:00


Не исках да обиждам никой че е малък. Исках да постигна следните 4 неща:
- да кажа че форумаът не се поддържа и сайта не е това което ми се иска да бъде.
- да изкажа съжаление че няма геймъри а само "разбирачи".
- Че ме е жал за списанието.
- Да си поразгрея малко клавиатурата, затото нямаше какво да правя. :D


Профил

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 24 Яну 2010 17:51


vanmx написа:
Не исках да обиждам никой че е малък. Исках да постигна следните 4 неща:
- да кажа че форумаът не се поддържа и сайта не е това което ми се иска да бъде.
- да изкажа съжаление че няма геймъри а само "разбирачи".
- Че ме е жал за списанието.
- Да си поразгрея малко клавиатурата, затото нямаше какво да правя. :D


В този форум по гореизброените неща няма да ги видиш и след края на света :lol:
Едно е какво ти се иска да бъде, а съвсем друго, какво е в действителност.
Но какво да се прави-кога анархията е била полезна?!

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 25 Яну 2010 10:23


Този форум е вечен не въпреки простотията, а заради нея. В момента, в който се въведе някакъв ред, той ще погине.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 27 Яну 2010 19:10


vanmx написа:
Отскоро посещавам този сайт и ми прави неприятно впечатление едно нещо. Ровейки се из страниците на форума забелязвам че всеки втори пост е изпълнен с обиди и ругатни. Повечето хора в този форум пишат изречения които звучат... детински. Незнам точно как да се изкажа. Малко хора уважават вас, хората които правеха най-доброто геймърско списание в България, а в сайта няма модератори които да трият неприличните постове. Наистина, и аз съм писал глупости в тези форуми, но това го правех от любопитство какво ще стане и съжалявам за това, защото по принцип се въждържам от тези работи. Печатното издание на вашето списание беше наистина респектиращо - статиите бяха написани на високо ниво, качествена хартия, абе въобще беше радост за окото и показваше класа. Постепенно нещата взеха да се развалят - статиите станаха по-кратки, списанието стана по-скъпо, докато най-накрая заприлича на рекламна брошура. Списанието ви внушаваше авторитет сред другите списания на рафта на будката, докато сега е просто една малка капка от морето. Сега остана само този сайт в който пишат само дечица, чиито родители са им купили преди два месеца компютър от Каулфланд и си мислят че са открили топлата вода. Мислех си че в България има истински геймъри, но явно съм бил в грешка. Много хора ме сравняват с първокласниците заради моята страст към игрите. По света игрите отдавна не са простто занимавка направена от 4-5 човека и предвидена просто за малко разпускане или невръстни. Преди 20 или повече години може би е било така, но вече това е индустрия за милиони - това го знаете. Лошото е че явно в нашата родина сме точно около 20 години назад в това отношение. Явно повечето фенове на електронните забавления са малолетни безделници. Незнам, прословутата световна икономическа криза ли ви удари или просто хартията стана много скъпа. Все пак аз уважавам PCmania и ви пожелавам да се върнете отново с пълния си блясък. :D


btw. списанието е може би единствения български продукт на една съща цена от 1998 до 2009, качество и обем също не сме намаляли ;-)

може да погледнеш тези материали по темата хартия vs онлайн, публикувани при старирането на сайта преди около 10 месеца:

http://www.pcmania.bg/?go=opinion&p=det ... 371&type=0

http://www.pcmania.bg/?go=themes&p=deta ... 392&type=0

За аудиоторията и постовете не си прав, ето няколко факта:

- по-малко от 20% от посетителите на сайта са под 18 години (по данни на Gemius). Съвсем естествено тази аудитория е по-активна в писането.

- простотията не зависи от възрастта. За сравнение виж коментарите под статиите в който и да е друг посещаван сайт с новини.

- във връзка с горното, смея да твърдя, че коментарите под нашите статии и материали са едни от най-хубавите и смислените в българското интернет пространство.

За съжаление, както и навсякъде - без значение дали в мрежата или в живота, в Общия форум може да прочетеш и простотии. Това от една страна се дължи на факта, че много от посетителите комуникират по междуси отдавна - предпологам при всички е така - като се съберем на по бира със стари приятели разговорите едва ли са академични ;-)


Профил WWW

Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 09 Фев 2010 15:53


Boby написа:
- простотията не зависи от възрастта. За сравнение виж коментарите под статиите в който и да е друг посещаван сайт с новини.

Но може да се контролира и най-вече - НАМАЛЯВА, съгласно правилата. Нещо, което през същите тези години, когато го има форумът, нещо е ... убягнало.

Boby написа:
- във връзка с горното, смея да твърдя, че коментарите под нашите статии и материали са едни от най-хубавите и смислените в българското интернет пространство.

Не се и съмнявам, че е така. Ако не беше, хората нямаше да правят такава тема примерно.

Boby написа:
...в Общия форум може да прочетеш и простотии.

... и не само там, а навсякъде, но айде.

Boby написа:
Това от една страна се дължи на факта, че много от посетителите комуникират по междуси отдавна - предпологам при всички е така - като се съберем на по бира със стари приятели разговорите едва ли са академични ;-)

Да, ама една ли се ПСУВАМЕ със "старите приятели", обиждаме, ПЛЮЕМ, ГАВРИМ, нарушаваме Конституцията на Република България и т.н., нали !? Е, ето това Е разликата.



Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 09 Фев 2010 17:55


Шерифа ист BACK!!1
По-силен от всякога :lol: :lol:
Епа евала-каза им го...

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 11 Фев 2010 23:09


Шерифа не е стар приятел на никого, за това него свободно си го обиждаме, ПЛЮЕМ, ГАВРИМ, нарушаваме Конституцията на Република България и т.н., нали !? :D


Профил

Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 11 Фев 2010 23:15


Нещо се лИжеш яката.

Навремето ( 2002-2003г. ) тук имаше доста свестни хора. Един от които - PCM Rado от Плевен. Не му знам nick-а, ама бая се застоявахме и в #pcm в IRC, aquadark също беше там, и още там "възпитаници", с които ставаше чата. А не сегашната помия, която се сипва ли съпва всеки ден ( и нощ ) из кой да е от подфорумите, в кой да е пост, в която и да е тема, от който и да е от 90% от потребителите ( които denik ги описа в клипа ми като "лекета" - дословен 1:1 цитат ).

Т'ка че стар, не стар, нарушенията са си НАРУШЕНИЯ и се преследват от закона ( на територията на България ) и Interpol ( извън ).



Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 15 Фев 2010 19:22


¦•••SHERIFA•••¦ написа:
нарушаваме Конституцията на Република България и т.н., нали !? Е, ето това Е разликата.


Не е в нашата компетенция.
За нарушения на конституцията може да репортнеш на Конституционния съд:

http://www.constcourt.bg

:rockon:


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 16 Фев 2010 20:45


Радо е жив и здрав и учи в унсс-то

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Дек 2009 15:31
Мнения: 1018
Заглавие: Re: Каква е средната възраст на хората посещаващи pcmania.bg?!
Публикувано на: 16 Фев 2010 22:10


Boby написа:

Не е в нашата компетенция.
За нарушения на конституцията може да репортнеш на Конституционния съд:

http://www.constcourt.bg

:rockon:

Owned :D

___________________________________
секс едва ли - just cavalli


агентите са педали
напускам форума


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com