Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

Списанието - кефи ли ви?


 Да, върха е    44%  44%  [ 36 ]
 Нищо особено    32%  32%  [ 26 ]
 Адски зле е    23%  23%  [ 19 ]
Общо гласове : 81
Автор Съобщение

Заглавие: Критиката към PC Mania
Публикувано на: 10 Авг 2006 18:46


В темата "Цената на новия брой" няколко човека бяха отправили критика към списанието, един от тях бях и аз. Беше ни казано, че имаме един час да си защитим тезата или темата изчезва. Е, защитих си тезата, но темата пак я няма. :arrow:

Както и да е, пействам я тук и тук ще става дума най - вече за критика към списанието, така че който иска може да се присъедини. Надявам се и тази тема да не изчезне мистериозно.

___

Обосновявам тезата си. За примери ще се консултирам със най - новия брой, който имам. Подминавам превютато на Battlefield 2142, защото в него няма нищо от гореспоменатите дразнения - превю е все пак. Както беше казал някой, като брошура. Следва Titan Quest - ревю. Автор - Владимир Тодоров. В самата статия не са описани слабите страни на играта, които понижават оценката й от 6 на 5. Авторът се е постарал и е описал елементите й като в брошура, но е забравил минусите. И ето как имаме необосновано смалена оценка. Следва превюто на Дюк Нюкъм Форевър, от което пък лъха липса на материал, който може да се сложи на негово място. Нали уж 3d Realms не били дали никаква нова информация? Че тогава защо пишете превю? За да може авторът и на гореспоменатата статия да плюе по играта в рамките на 2 страници и да слага уж "смешни" карета? Next - превюто на Medieval 2 от Александър Бойчев. Абсолютна брошура и суха информация, не е нищо като статиите на Sandro, били те ревюта или превюта, които той винаги успява да разнообразява и разчупи. Warhammer Митологията - лично аз, като фен на тази вселена, очаквах много, много повече. А то какво - суха и ненужна информация в началото, признавам, добре описани раси и нации и много лошо описание на историята. Също няма никакво описание на Warhammer 40k, което си е истинско кощунство, при положение, че тя, въпреки, че се води продължение на оригинала, има много нови неща и като цяло е коренно различна от предшественика си. Втората страница е направена сравнително добре, без да видя някакви дразнещи неща. "Рекламата в игрите" пак на Владо Тодоров (не мога да се сдържа и да не го похваля за старанието - все пак е трудолюбив, доста статии е написал) успя да си изпълни целта - отчасти да разсмива, отчасти да те кара да се замислиш. Но пък от друга страна от хумора има още какво да се иска (справка - гореспоменатата ви конкуренция). Следващата поред е Prey, пак на Владо. Изглежда, че, затрупан с труд по този брой, авторът ПАК не е успял да опише както трябва и добрите, и лошите страни на заглавието, а статията се превръща в брошура, която изрежда какво има в дадената игра. НЕ как е реализирано и радва ли, а просто какво има. И в крайна сметка и тази игра получава още една необоснована оценка. "Glory of the Roman Empire" на Орлин Широв - пак, пак и ПАК сухо описание. "Rise and fall: Civilizations At War" на Георги Панайотов (or Sandro) - най - сетне добро описание на играта. In Sandro We Trust :) . "Devil May Cry 3" на Борис Цветков представлява поредната "бропура" (за кой ли път). Разберете, хора, че читателят не иска да чете еднообразни описания на играта, защото това може да се направи и в официалният неин сайт. Той иска да види играта през индивидуалната гледна точка на автора, каквато той я е видял, а не такава, каквато производителите и са я представили...

Следва статията за Pirates of the Caribbean: The Legend Of Jack Sparrow на Георги Панайотов. Тъй като играта е бозица, подходих към статията с очакването, че ще бъде зверски оплюта с характерния стил на Г.П., което в крайна сметка се оказа и така. Хуморът радва много.

За статиите "Micro Machines", "Cossacks 2" и "Blitzkrieg: Mission Kursk" смятам същото, както за повечето статии - суха информация и нищо повече.

___

Мисля да спра дотук, защото се изморих, а имам и работа. Надявам се да няма засегнати.

___________________________________
Стилян.

http://en.wikipedia.org/wiki/Autism


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
04 Апр 2005 18:56
Мнения: 847
Местоположение: Пловдив
Заглавие:
Публикувано на: 10 Авг 2006 19:49


еми на мен повечето ми хъреса обаче статията за Warhammer ме разочарова.
за Titan Quest можеше да се напише още малко

"Рекламата в игрите" беше най-добрата статия в броя
ама лично ми хъреса
имаше и яки игри на DVDто :P

___________________________________
Кирилица goes Jason


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2001 19:38
Мнения: 77
Местоположение: Necropolis
Заглавие:
Публикувано на: 11 Авг 2006 09:42


Оставам с впечатлението, че основната критика към материала за Warhammer не е в съдъръжанието, а в незасегнатите теми.
Ще ми е интересно да видя поне план на текст, ако не и цял текст в който е предложено как по-удачно в рамките на 9 000 знака могат да се опишат създаването на warhammer вселената, що е то warhammer, ретроспекция на гейм заглавията, актуалните такива и бъдещите игри и присъствието и развитието на БГ гейм клубовете занимаващи се с tabletop играта:)


Профил WWW

Заглавие:
Публикувано на: 11 Авг 2006 10:15


Ъм,ще се спестят препинателните знаци :lol: .


Профил Skype

Заглавие:
Публикувано на: 11 Авг 2006 11:07


Добре а няма ли начин да се намали шрифта на статиите така ще има място за по дълги статии
(следвам препоръката на Кинг)

___________________________________
Стилян.

http://en.wikipedia.org/wiki/Autism


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие:
Публикувано на: 11 Авг 2006 11:53


Ааа те го смениха близките 1-2 години.. като че ли преди беше един по-широк, а ся е едно ариалче май :Р

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
17 Авг 2005 18:29
Мнения: 62
Местоположение: ШЕКЕР МАХАЛА
Заглавие:
Публикувано на: 11 Авг 2006 17:56


От това списание имам около 4 броя и изобщо не съм доволен !


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
17 Дек 2005 10:15
Мнения: 1313
Местоположение: Да ви изпея песен ли искате?
Заглавие:
Публикувано на: 11 Авг 2006 18:24


Нужно ли е да купуваме списанието, за да пишем тук, или не ви се занимава с форума и се чудите как да го опразните?

PS: Нищо против, нищо лошо не казвам, но наистина не малък процент не го четат..
Всеки си има различна причина да не го прави..

___________________________________
> http://last.fm/user/amcdj


Профил ICQ Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
10 Фев 2006 22:44
Мнения: 490
Заглавие:
Публикувано на: 11 Авг 2006 18:37


Tози път няма как да не се съглася с amc, мисля че мението на Stealth беше меко казано непремерено.
Мисля че форума е за всички и така трябва да бъде, а не само за тези които си купуват безценото Game списание.
Ми тогава махнете ако искате и тема на отбора на FC PCM, щото никой от отбора не си купува списанието ви. :)

p.S Но Оффенс


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Юли 2006 10:24
Мнения: 123
Местоположение: Marmotlandia
Заглавие:
Публикувано на: 11 Авг 2006 22:20


Ако скоро в PC mania няма да има информация за Alan Wake да знаете къде има?

___________________________________
Не ме банвайте за 4 път!




Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
26 Юли 2003 18:19
Мнения: 183
Местоположение: Elysium.
Заглавие:
Публикувано на: 12 Авг 2006 00:01


Интроверсията.

Sandro осъзнавам, че реализацията на един брой, от което и да е било списание е трудна, но не и неосъществима, след като сте се наели с такова начинание за препитание. Все си мисля, че словото не може да ограничава, за сметка на човека, който може да ограничи ползването на словото. Няма да давам за пример конкурентни списания, защото както PC Mania, така и останалите списания носят сами по себе си уникален заряд. Пич, последния брой, който си закупих беше 74-ти с 47-мия плешивец, който беше отпечатан старателно върху корицата. Естествено, вече бях играл играта и очаквах подробно ревю, но получих половинчатата статия на Борис Цветков + реклама на Next Level заемаща почти 50% от страницата. Тогава просто започнаха да изникват асоциации сравняващи въздесъщата PC Mania с мизерния Хай Клуб. В същото списание на "корицата" с главни, големи букви пишe да речем Азис, очаквайки като отвориш списанието да прочетеш поредната огромна статия за последния скандал породен от споменатия певец със съмнителни качества. Но отавяраш списанието и едвам намираш статийката посветена на Азис, която представлява не повече от 200 знака. Какво друго освен разочорование? Разбираш ли накъде бия? Защото повярвай предпочитам вместо да си дръгна умно космясалите мъдя над поредния брой на Playboy, да чета статии посветени на "любими" игри и да се радвам на пълноценност относно пинизите, с които сте изпълнили същата статия. Защото именно пиниз и финес са нужни за да гъделичките нашия глад за информация и накрая на статията да гледаме с навлажнени очи, което вече ми се струва почти..

..невъзможно.

п.п. Прости, че пиша толкоз неподредено, но оцени словото, защото аз не се чувствам ограничен от него.

___________________________________
NOT THERE JOHNNY, NOT THERE!


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
11 Юли 2002 21:30
Мнения: 611
Местоположение: 666
Заглавие:
Публикувано на: 12 Авг 2006 18:50


Няма как да не изчезне темата, защото със такива теми ипостове, в които си казваме истината в лицето им, им "бъркаме в джоба", както се беше изразил админа, а това никой не го иска, нали?..

___________________________________
Аз спамих форума на PC Mania за да дръпна хора към моя нов форум.


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
10 Фев 2006 22:44
Мнения: 490
Заглавие:
Публикувано на: 12 Авг 2006 19:10


Stealth написа:
hk_vlady* написа:
Tози път няма как да не се съглася с amc, мисля че мението на Stealth беше меко казано непремерено.
Мисля че форума е за всички и така трябва да бъде, а не само за тези които си купуват безценото Game списание.

Аз идвам ли у вас да ти казвам колко са ти тъпи тапетите?
Ако някой влиза само за да каже как изобщо не харесва списанието - айде няма нужда. Има си поща за целта. Това струва ми се се нарича тролене и не знам някой форум да го толерира. Ако ще давате идей - давайте, слушаме ви. Ако ще злобеете - избивайте си агресията другаде.
Осъзнавам че много от вас не четат списанието - това не е необходимо условие разбира се. Но ако ще се държите като ощипани госпожици защо някой не е оценил златното ви мнение "ПЦ мания съкс щото съкс" - това няма да позволя.



Стелт ти си дребнав.
А аз да съм ти казал как да си вършиш работа, НЕ!
Да съм ти казал да направиш нещо, НЕ!
Да съм казал че е тъпо явно Вашето си списание, НЕ!
Защо да ти пиша по пощата не мога да разбера, като искам да видят всички какво ти пиша, за да получа
и сътветен отговор! И не на последно място това е последното нещо, което ще напиша по тая тема, защото
ясно показвате отношението към съфорумците.
Абе Стелте пий баце една бира и се успокой а?! Каква агресия те гони к'ви пет лева човече, нещо май
си хванал тен пред монитора. Лично за мен това, което написа е доста забавно как си измисляш факти и
действия, който просто ги няма? :) Айде мир и форума е за всички дори и за "Ям Котки". :) :wink:


П.С
Stealth написа:
"ПЦ мания съкс щото съкс" - това няма да позволя.

Хаха и къде съм го написал и да наистина няма да го позволиш, защото не е ставало, та кой е "Ощипана Госпожица" сега?!


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 12 Авг 2006 19:12


Пфу, най - сетне намерих време и за 2ра част:
Подминавам статията за World Tour Soccer 06 (конзоли), защото и тя притежава гореспоменатите недостатъци, макар и авторът да се е опитал да я разнообрази. Същото, в по - голяма степен важи и за Shinobido, Valkyrie Profile 2 и Карибските пирати. Жълтите страници са на много добро ниво, против тях нямам какво да кажа. Т.е. освен за Wireless USB и Socket AM не знам какво, статиите за хардуер, пълни с разни сложни определения и термини винаги съм ги мразил. Чийтовете според мен са ненужни, явно ги държите, за да могат "някои хора" да глдат от списание, отколкото от нета. Лейм. Уолктруто е полезно. Също, статиите с джаджите сигурно ще се сторят полезни на някой, макар че аз ги намирам за сухички. Писмата - Бойчев е минал периода си със "хитроумните" затапки, което е добре. Бест Фрий Софт, мога да кажа с чисто сърце, е добра секция, винаги ме е радвала.

Като заключение - с няколко изключения, тук важи изказването на един безизвестен идол от родния ефир "какво е това пооооооошло и блууууудкаво забавлееееееение" :arrow:

___________________________________
Стилян.

http://en.wikipedia.org/wiki/Autism


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
17 Авг 2005 18:29
Мнения: 62
Местоположение: ШЕКЕР МАХАЛА
Заглавие:
Публикувано на: 12 Авг 2006 21:56


Stealth написа:
Какво правиш във форума тогава?


Просто много ме кефи :wink:


Профил WWW

Заглавие:
Публикувано на: 12 Авг 2006 22:25


Никой не е злобеел.Самата дискусия беше за хората, които искат да изразят своето мнение, относно списанието, което определено не беше на ниво.Това че някой критикува не означава, че злобее.Все пак, Стелт, всички сме хора и живеем на една планета...



Заглавие:
Публикувано на: 12 Авг 2006 22:27


Anonymous написа:
Никой не е злобеел.Самата дискусия беше за хората, които искат да изразят своето мнение, относно списанието, което определено не беше на ниво.Това че някой критикува не означава, че злобее.Все пак, Стелт, всички сме хора и живеем на една планета...
Забравих да влезна.


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Апр 2006 11:01
Мнения: 1750
Местоположение: България, запад-юг
Заглавие:
Публикувано на: 12 Авг 2006 23:45


Vesan4o! написа:
Anonymous написа:
Никой не е злобеел.Самата дискусия беше за хората, които искат да изразят своето мнение, относно списанието, което определено не беше на ниво.Това че някой критикува не означава, че злобее.Все пак, Стелт, всички сме хора и живеем на една планета...
Забравих да влезна.


Лоша работа.

___________________________________
Това на аватара не съм аз :/


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 13 Авг 2006 19:17


Казим написа:
Лоша работа.



Оригинален както винаги, моляте издай тайната.



Аватар
Регистриран на:
17 Яну 2003 22:21
Мнения: 57
Местоположение: BAPHA или Зион
Заглавие:
Публикувано на: 16 Авг 2006 12:53


Брей, тука няма ли свобода на словото. Какво като е форума на ПЦмания. Всеки си има мнение. Админе, форумите не са само за да казваме колко обичаме "любимото" си списание. Именно заради това се водим демокрация, щото ако туй е един комунистически форум(какъвто май ще стане) трябва само да хвалим списанието без да го критикуваме. Аз ако те поканя у нас тогава нямам нищо против да ми кажеш, че са ми ковти тапетите. Както и ако отида примерно в компютърен клуб, какво ми пречи да кажа, че е кофти клуба, дори и да продължавам да ходя там. Мисълта ми е, че това не е "привейт" форум и всеки има право да флиза, дори и да чете други конкурентни списания като мен. Да, и аз ще оплюя писиманията, щото нито дизайна, нито статиите са на ниво. Прекалено са "сухи" или са с някакви дебилни смешки. То човек като виде логото само се отвръщава, еми той братовчед ми дето е на 4 може да нарисува нещо по-добро. Списанието продължава да тъпче на едно и също място и заради това започва да затъва. Конкуренцията се развива. Така, че вместо да ограничавате исказванията на потребителите на форума на списанието, просто ги прочетете и ако не са ви по-вкуса ги игнорирайте.

___________________________________



Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com