Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 01 Апр 2009 16:55


Dumbaldor написа:
Сайта е супер як. Само имам 1 молба. Хайде да се качат и статиите за оригиналното SC, както и за Heroes 3:ROE и Heroes 3:AB.

Да. Качвайте ги наистина. Вече 3-ти ден статиите са 47 страници и не виждам сте качвали по-старите.
BTW коментарите при клипчетата още не са доизгладени като трябва. На Postal 3 сложих три комента, а нито един не се вижда. Под Firefox като напиша отговор на коментар в клипчетата пак не се вижда.

Едит: И това коментарите да започват от горе , новите да свършват най- отдоло не ме кефи. Преди беше по-добре. Сега само ми създавате излишно скролване. :Д


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 02 Апр 2009 00:40


Всъщност, проблемът със скролването си е съществен. Не ми се мисли какво се случва, ако някъде се насъберат над 50 коментара.
Някак недоизпипано ми седи. Има ли начин да се направи нещо подобно на коментарите в http://www.3dzone.bg, където те се подреждат по странички?

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 02 Апр 2009 00:49


Охооо. Надписите най-отгоре са се овеличили даже. :shock: Тва неква ебавка ли е бе хора?!

Edit: Oправиха ги както преди.


Профил

Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 02 Апр 2009 14:50


Незнам дали го чете някой това, но имам малко препоръки и забележки:

1) Логването в сайта и в форума са 2 различни неща(паролата може да е една и съща и юзера, но не и синхронизирано 2те). Хубаво е да са "на едно" логване :)
2) Когато се логва потребител (през сайта, не през форума), там няма опция да го "държи" постоянно в сайта, а не да се налага всеки път да пише парола. Някой потребители са мързеливи, тази опция си е необходимост.
3) Когато се логвате през сайта(не през форума) има много "грозен" надпис за успешно "влизане" което седи на един бял фон, и е супер аматьорско така.
4) Често се случва да забие тоз прозорец, когато човек се опитва да напише коментар в някоя тема(не в форума, в сайта). Явно кода НЕ е оптимизиран.

Препоръка:
Пичове, оклепахте се с пускането на сайта. Има варианти много. Давам пример, вместо да тръбите че ще е нещо "невиждано" досега(образно казано разбира се). Можехте просто да "изтествате" нещата преди пусковата дата(което дори и не спазихте). Как ли?! Ми лесно, вместо примерно да меткате "този" сайт с "този" форум на официалния сайт(http://www.pcmania.bg), можехте просто да си го "mirror"-нете някъде на тоз нов хостинг, да си го изчистите от бъгове, да си изтествате всички "features" както си му е реда и чак тогава да "тръбите" че сте готови.
Разбирам че всяко едно ново начало е трудно. Но доколкото разбирам, тоз сайт е подготвян не от 1-2 дена, ами от повече, и просто реализацията е непрофесионална. Замислете се.

EDIT: установявам че повечето "бъгове" описани по-горе почти липсват при използването на Internet Explorer, докато при Firefox са си налични...значи явно няма съвместимост...

Поздрави,
Amareto


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Мар 2009 18:05
Мнения: 23
Местоположение: In Flames We Trust
В момента играе: Vampire The Masquer: Redemption
Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 04 Апр 2009 21:08


Амарето, по точка 1 проблем няма бе.. вярно, че няма да запази логването, но се логнах в сайта и не ми иска лог за писане във форума.

Аз имам една много голяма забележка. Не искам ника ми да започва с главна буква, това е тъпо. Направете, така че никовете да излизат както сме си ги написали при регистрацията, защото при някой никове може да се загуби целия смисъл...

Иначе сайта си е бозав, факт. Не ми се занимава да описвам всичко, което не ми харесва, защото няма смисъл. Само препоръчвам да натворите скинове и то повечко.

___________________________________

In Flames we trust!


Профил

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 05 Апр 2009 08:37


Аз пък съм доволен от новия сайт!!!С всички посочени проблеми от потребителите пц мания се справи и ги оправи(поне тези,които съм видял)!Честно да ви кажа очаквах свинщина както с датата стана,но съм радостен за това,което имаме!Сблъсках се само с един проблем-не можех да си вляза в аццето,но след триене на цялата история(файърфокс) нещата се оправиха!Освен това виждам,че връзката между авторите от "списанието" и нас простосмъртните потребители се засили,което лично мен много ме кефи и радва!Много съм доволен от новия сайт,въпреки че имах мрачно предчувствие...е изневери ми :D :D :D
Поздрави с една "песничка" на С.О.Д.-Fuck The Middle East(0:27)
Онова в скобите е продължителността й...

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 05 Апр 2009 18:01


Все още съвместимостта с Firefox е доста далеч от IE реализираното.


Профил

Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 05 Апр 2009 18:04


soregashi написа:
Амарето, по точка 1 проблем няма бе.. вярно, че няма да запази логването, но се логнах в сайта и не ми иска лог за писане във форума.

Аз имам една много голяма забележка. Не искам ника ми да започва с главна буква, това е тъпо. Направете, така че никовете да излизат както сме си ги написали при регистрацията, защото при някой никове може да се загуби целия смисъл...

Иначе сайта си е бозав, факт. Не ми се занимава да описвам всичко, което не ми харесва, защото няма смисъл. Само препоръчвам да натворите скинове и то повечко.


soregashi,
малко след това го оправиха това, с "едновременното" логване и на 2те места.
Но все още реализацията от Firefox и Internet Explorer се разминава доста. На едното е едно, на другото друго.
И на мене не ми се задълбочава много, но това са неща на пръв поглед които ми направиха впечатление.

ПП. Кода хич НЕ е оптимизран, и доста често нещата си "увисват" :)

Поздрави :)


Профил

Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 06 Апр 2009 11:04


soregashi написа:
Аз имам една много голяма забележка. Не искам ника ми да започва с главна буква, това е тъпо. Направете, така че никовете да излизат както сме си ги написали при регистрацията, защото при някой никове може да се загуби целия смисъл...


ще го оправим

soregashi написа:
Иначе сайта си е бозав, факт. Не ми се занимава да описвам всичко, което не ми харесва, защото няма смисъл. Само препоръчвам да натворите скинове и то повечко.


Защо да не ти се занимава? Този раздел във форума е точно за това и го следим много внимателно.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Мар 2009 18:05
Мнения: 23
Местоположение: In Flames We Trust
В момента играе: Vampire The Masquer: Redemption
Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 07 Апр 2009 11:31


Ми примерно в коментарите има няколко сериозни глупости. 1-то е, че отговорите на даден коментар вървят от долу нагоре, което е объркващо и за малко да обвиня няколко човека, че пишат безсмислени неща :lol: :lol: :lol:
Другото е, че като отговаряш на коментар не ти излиза прозорче ми ти обхваща цялата страница, което е досадно, но е по-гадно, че след като се публикува коментара не те връща на статията.
Като цъкнеш на надписа "ХХ коментара профил" под аватара в коментарите и нищо не се случва :shock:
URL-та в коментарите си седят като обикновен текст.
Много от връзките в сайта водят до http://www.pcmania.bg/http://youtube.com примерно.


За сега това се сещам. Още настоявам за скинове, като другите са с коренно различна подредба на сайта (ако е възможно де), защото сега хич не ми харесва.


ПП.
И огромните надписи ФОРУМ » Форум за препоръки си седят... :banli:

___________________________________

In Flames we trust!


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Апр 2002 18:52
Мнения: 424
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 07 Апр 2009 18:39


Боби то хубаво четето ама кой ще оправя? :) Логото седи като закърпено и е леко размазано неща което се предполага да излгежда добре изглежда ужасно...
Тия големи надписи форум или при разделите ще ме извиняваш ама е абсурдно.... млади хора са тука айде аз се изключвам мисля нямат проблеми с зрението :)
Статийте изглеждат много постно само текст и отгоре картинките или филмчето... не върви така сложете няколкото по добри шотс от дадена игра между текста... Отдавна оценките ви куцат са то 90% от игрите са поне 4 и полвина звезди... което е нереално високо.Незнам колко хора работят върху сайта всеки ден да слагат новини но явно не достатъчно малко са новите неща откакто пуснахте сайта малко са и новите неща всеки ден в който и да е раздел... несериозно е ...
За дизайна като цяло нека се изкажат и другите но за мене е хаотично разположено всичко не казвам че е лошо не мога да кажа че и добре... тия линий отстрани за какво са? копирате друг сайт само дет там 90% от случайте има теми много добре вмъкнати които запълват пространството като рекламират дадена игра.

___________________________________
it's never easy....


Профил WWW

Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 08 Апр 2009 09:04


Май има проблем с автоматичното влизане в сайта - давам отметката и всеки път трябва да си пиша име и парола.

___________________________________
Стилян.

http://en.wikipedia.org/wiki/Autism


Профил Skype

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 08 Апр 2009 18:10


Ами какъв ти е браузъра?Моят е Файърфокс и дава възможност да ти запамети данните...не знам,виж дали няма някакъв начин да накараш браузъра да ти запомни ника и паса...

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Май 2004 18:33
Мнения: 2965
Местоположение: Лолиландия
В момента играе: Рефреш на PCM форума (epik high score!)
Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 09 Апр 2009 12:15


Steel написа:
Май има проблем с автоматичното влизане в сайта - давам отметката и всеки път трябва да си пиша име и парола.

Трий 'сите бисквиди смело! :o Когато нещо му има на форума - трийте си кукитата ! :D

___________________________________
"Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." — Isaac Asimov.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2003 06:02
Мнения: 36
Местоположение: User_№:2727 from 10719 registered
Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 10 Апр 2009 00:32


Дизайна на сайта е отврат.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Яну 2009 21:47
Мнения: 20
Местоположение: гр. Шумен
Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 10 Апр 2009 10:18


Здравейте, имам оплакване. Някой от така наречените админи влиза в профила ми и сменя аватара ми! Какви са тези глупости, бе деба?


Профил

Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 11 Апр 2009 07:06


Чудех се къде да го напиша и накрая реших да го драсна тук като съвет да го качите в сайта и за да го видят съфорумниците.

Вече има клипче с геймплея от BIOSHOCK 2

http://beyondunreal.com/


Профил

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 11 Апр 2009 09:13


Е,браво-не улучи темата...
Между другото як трейлър...

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 11 Апр 2009 09:21


Изчаквах малко да пооправят бъговете в сайта, за да напиша коментара си по него :)

Така, какво ни поднасят PCMania в замяна на любимото хартиено издание? Един огромен портал със страшно много информация (за нейното качество коментарите са излишни) относно компютрите, игрите и т.н.
Идеален и опростен дизайн - навигацията е изключително лесна, а а-ла Ютуб търсачката е просто великолепна. Намира всичко!

Дизайна не е революционен, наистина, не ни предлага нищо ново, което да не сме виждали досега (познатия патърн - хедър, под него флаш скрипт с главни новини, под него другата информация). Не бих казал, че е скучен или постен... просто е леко дървен, но на мен си ми харесвa (а я вижте дизайна на един от доайените в световната гейм журналистика - Gamershell... ами IGN? - и там дизайна не блести кой знае колко много, но това не пречи на сайта да е един от най-добрите). Пък и в краен случай шапките на всяка секция лесно могат да се променят. Белият фон е удобен за четене и няма разни зелени блинк-блинк изгъзици като в gamerzhut. А пък 3Dzone с цялата тая шарения по техния сайт, ще кажете че е все едно магазин за плодове и зеленчуци. Точно това ми харесва в пцм, че сайта е сравнително сериозно изглеждащ, с това стилно сиво в хедъра, дори леко официален.
Относно въпросните черни "линии". До колкото разбрах става дума за празното черно пространство от двете страни на сайта. Някои писнаха защо сайта не бил на фул скрийн като преди. Последният редизайн на предишния сайт беше от преди 4-5 години, а от тогава много неща се промениха. В момента огромна част от сайтовете (не само за игри) ползват тази резолюция и е нормално да остава празно място отстрани. А и на всичкото отгоре на всички мониторите ни порастнаха в последно време. Сигурно на тръбната седемнайстка на 1024х този сайт би изглеждал на фул скрийн, но много малко хора останаха с мали резолюции на мониторите си. А относно черното - какво искате като геймързхът да направят грозната цигания (заимствана от геймспот) с някаква картинка от игра, която да изпълва бакграунда? Кво, бял фон ли да сложат? Черното се връзва идеално.

Както на повечето хора, и на мен хедъра не ми се хареса много-много, но съм наясно, че е невъзможно да се прави редизайн на сайта и то, само защото не ни харесва. То е ясно, че ще му свикнем. Но логото ви е в отвратително качество и се надявам да го оправите. Работа за 30 минути на фотошоп е. Самия хедър ми е много раздут и широк. Бутоните си ми харесват, но буквите в тях не се връзват с цялостната типография. Това огромното сиво поле под бутоните, отредено за търсенето обаче просто ме размаза. За една проста търсачка, дето в момента намирам поне 2 места къде да се сложи, сте окъкали така хедъра. А и че във форума си седи това поле, но без търсачката също е грозно (наясно съм, че няма как по друг начин да е). Другото голямо черно поле при всяка секция с огромните бели букви, някакси не ме дразни. Аз лично го свързвам с хартиената журналистика - както по вестниците различните рубрики ги пише с големи букви най-отгоре, така е и тук. Не ме дразни много, а до тях можете да сложите много по-големи и доходоносни банери. :lol:

Като стана дума за банерите. Кой идиот се оплака от банерите бе, ваш'та мама недна?! Кво очаквате? Че от списанието са спечелили толкова много пари, че могат да работят до края на живота си безплатно? Или се заинмават с търговия на дрога и са се уредили в живота? Или искаш да ни турят месечен абонамен 2-3 лв. смс? И броят на посетителите да падне с 3/4 ? Не мога да ви разбера. Нали фирмата трябва да има някакви доходи. Откъде да ги изкопае? Онлайн рекламата се превръща в голям бизнес и тепърва ще търпи още по-голямо развитие. За доста голям сайт като този, поставянето на банери е съвсем нормално, при положение, че трябва да плащат заплати на автори, редактори, коректори, администратори, модератори, съврвъри, домейн... Нямам представа, но гледайки някои от най-големите сайтове в България, които повечето от тях се издържат от рекламни банери, нямат финансови проблеми. Дано работата с банерите не западне и наистина носи необходимите доходи на екипа, иначе работата става лоша.

Относно функционалността на сайта.
Един от сериозните минуси на синия рай беше, че статиите и новините не можеха да се коментират. Това беше една от причините много от нас да го подминават по пътя за форума и я видят някоя новина на индекса, я не. Коментарите са задължителни за всеки един себеуважаващ се портал. Трябва да се оправят линковете под аватарие за профил и мнения. И също така така към датата (само на коментарите, за статиите няма смисъл) да се добави час, защото според мен си е доста важно. В началото бяха отдолу нагоре, но сега ги оправихте както си му е реда и са отгоре надолу подредени. Също така при отговор на коментар се отваря цяла нова страница с формата, а не малко прозорче. Това е един от малкото останали неоправени бъгове.

Както казах, няма смисъл да коментирам статиите и новините, защото всички сме наясно с качеството им. И форума няма да коментирам все още, защото прочетох някъде, че едва сега екипа се захващал сериозно с него и превръщането му на едно по-добро място. (САМО ДА СЕ ЗАПАЗИ СИНИЯ СКИН, всичко ще е наред! :lol: )

В заключение, мога да заявя, че сте направили страхотен сайт със страхотни навигация, търсачка и филтри, дизайн не по-различен от всичко на небосклона, но определено не лош и се надявам с времето да продължите да се развивате. ;)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: PC-Mania-RELOAD
Публикувано на: 13 Апр 2009 10:47


Мен засега всичко много ме кефи, но надявам се да се прават ъпгреиди постояно по саита.
Имах един много гаден проблем. Та значи имах 2 броузера а пц то Ie7 и Opera, та когато ъпгреиднахте саите когато си напиша паролата и юзърнеима то ми пише, че съм логнат и като дам напред и вече несъм логнат. Та значи изобщо неможех да се логна с тези 2 броузера и 1 седмица не писах в форума. Когато бях в универстета пробвах от там да се логна и там ставаше с всеки броузер нензам какъв е проблема при мен, но си инсталирах фаирфокс и с него мога да се логвам в момента. Та това е малко странно и гадно

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com