Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Въпрос към Stealth-у
Публикувано на: 04 Фев 2007 20:27


Защо, като светът се ориентира към "мултикултурализму" и това е нормално за всеком едном езике, в ангийския/немския/френския/испанския не проникват български думи? Наистина ли става дума за "мултикултурализме" или за налагане едне културе другехи?

Аз имам собствено виждане по въпросов: Нормално е по-умните и по-развити хора съответнихтих обществ оказвати влияние върху по-тъпимтима и по-недоразвимтима хорами съответнихтих других обществ. Затова по-младите хора арабскегтог свята и Централнете Африке възприемат европейския начин живота. Затова в Южней Америки сега се говори на испанском и потругалском, защото умните конкистадори са успели наложити езика си и начина си живота тъпемтем индианцам. Войни са се водили и в Европи обаче нито французите са наложили езика си англичанамтем, нито англичаните са наложили езика си французамтем, защото са на едном култорном ниве. Ами аз не смятам, че съм на по-долном ниве от едним англичанцом (или другим чужденецом) и затова не използвам чуждизми.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2001 19:38
Мнения: 77
Местоположение: Necropolis
Заглавие:
Публикувано на: 06 Фев 2007 03:23


Аз на пича нищо не му разбрах, иначе Пламен си го казва... Арат - превод ако 'бичкаш.

___________________________________



Профил WWW

Заглавие: Баланщини
Публикувано на: 19 Фев 2007 15:24


Борбата с чуждиците е тъпизъм, който има дълга история. Още в началото на миналия век имало един културтрегер на име Александър Тодоров-Балан, който повежда кръстоносен поход срещу небългарските думи. Неговата праведност достига дотам, че решава да замени "кибрит" с българизма "драснипаликлечица". Дотам ли искате да стигне и ПЦманиа ? Между другото тук можете да видите какво е имал да каже по темата за "чистия" език и поетът Христо Смирненски преди около 90 години. ;)



Аватар
Регистриран на:
31 Авг 2006 16:29
Мнения: 1326
Заглавие:
Публикувано на: 19 Фев 2007 20:01


Авторе, тъп си
Ама много
Едно че английски не знаеш и е срамота ама ти и българския не го чаткаш
Освен ако това твоето не е старобългарски
Ти си живото доказателство че човека е произлязъл от маймуната... ти не си стигнал баш до човешка форма
Върни се на дървото, нагъвай банани и си трай защото си смешен

___________________________________
I'm busy, okay? I'm busy!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com