Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
20 Апр 2009 05:24
Мнения: 25
Местоположение: България (за сега).
В момента играе: DotA?
Заглавие: Относно сигнатурите и аватарите.
Публикувано на: 07 Авг 2009 09:34


От много време съм участник във форумите на Гарена и мисля, че почти всичко там е идеално. Ето няколко съвета, с които да подобрите вашия форум:

1. Предполагам, че аватарите не заемат кой знае колко голямо пространство на сървъра ви, но все пак ако имате недостиг - използваите сайтове като TinyPic, ImageShack и капацитет на аватара 1kb е достатъчен.
2. Много се издразних като видях ограниченията на подписа 150x19, което прави почти невъзможно изкарването на картинка (дори анимираните са изключени...), а при положение, че е отделено толкова голямо пространство за тях е безсмислено да се пълнят само с текст.
3. Забелязах, че когато ръчно цъкна на максимален шрифт на подписа го прави 200 а лимита е 150. Мисля, че лесно може да се оправи и това като направите шрифт 200 възможен за сигнатура или максимума да е недостъпен за секция подпис.
4. Изкарване на пореден номер на коментарите в дадена дискусия (започвайки от 1 главния) някъде около датата на постване. Удобно е и има алтернатива за правене на форум игри и др.
5. Освен да гледаме собствените си мнения, би било готино да има още 2 или повече опции, като "Виж собствените теми" или нещо от рода на "Любими теми" които да ги изписва в специален прозорец. Така ще можем да следим темите които ни интересуват без постоянно да отваряме търсачката или да се ровим в моите мнения за да намерим необходимата тема.

Иначе форума е много готин. Харесва ми, освен това, че не се трият доста обидни коментари към други потребители.

___________________________________
I'm 2 Cool.


Профил Skype WWW

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: Относно сигнатурите и аватарите.
Публикувано на: 07 Авг 2009 11:11


Всичките тия неща дето ги написа са полезни, само дето те са си твърдо утвърдени, а картинки в подписа мисля са забранени.
Идеята за "собствените теми" обаче е добра!

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Относно сигнатурите и аватарите.
Публикувано на: 07 Авг 2009 13:58


да и аз мисля че това за темите е добра идея.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Май 2004 18:33
Мнения: 2965
Местоположение: Лолиландия
В момента играе: Рефреш на PCM форума (epik high score!)
Заглавие: Re: Относно сигнатурите и аватарите.
Публикувано на: 07 Авг 2009 16:45


kom4o написа:
2. Много се издразних като видях ограниченията на подписа 150x19, което прави почти невъзможно изкарването на картинка (дори анимираните са изключени...), а при положение, че е отделено толкова голямо пространство за тях е безсмислено да се пълнят само с текст.

Не, не, не и пак не. Не ми се зяпат анимации в подписа на всеки втори кретен и не ми се скроли по половин час, докато му минат всичките картинки, за да стигна до следващия пост. НЕ ! Също така и съм против анимираните шарени аватари >.> Просто е дразнещо като на страницата всичко се мърда и подскача :roll:
kom4o написа:
3. Забелязах, че когато ръчно цъкна на максимален шрифт на подписа го прави 200 а лимита е 150. Мисля, че лесно може да се оправи и това като направите шрифт 200 възможен за сигнатура или максимума да е недостъпен за секция подпис.
4. Изкарване на пореден номер на коментарите в дадена дискусия (започвайки от 1 главния) някъде около датата на постване. Удобно е и има алтернатива за правене на форум игри и др.

Тия двете не ги разбрах ?

kom4o написа:
5. Освен да гледаме собствените си мнения, би било готино да има още 2 или повече опции, като "Виж собствените теми" или нещо от рода на "Любими теми" които да ги изписва в специален прозорец. Така ще можем да следим темите които ни интересуват без постоянно да отваряме търсачката или да се ровим в моите мнения за да намерим необходимата тема.

Букмарк? Принципно идеята е читава, особено това за "Виж собствените теми", но иначе другите важни теми можеш да си ги букмаркнеш, а пък обикновено читавите* теми седят най-отгоре така или иначе.

kom4o написа:
не се трият доста обидни коментари към други потребители.

If you can't take the heat stay out of teh kitchen, newfag . . .

___________________________________
"Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." — Isaac Asimov.


Профил WWW

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: Относно сигнатурите и аватарите.
Публикувано на: 08 Авг 2009 09:29


Хаха, последния съвет кърти :lol: :lol: :lol:

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

Заглавие: Re: Относно сигнатурите и аватарите.
Публикувано на: 08 Авг 2009 09:52


kom4o написа:
1. Предполагам, че аватарите не заемат кой знае колко голямо пространство на сървъра ви, но все пак ако имате недостиг - използваите сайтове като TinyPic, ImageShack и капацитет на аватара 1kb е достатъчен.

Твоят аватар е 15 пъти по-голям от 1kb.


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Апр 2009 05:24
Мнения: 25
Местоположение: България (за сега).
В момента играе: DotA?
Заглавие: Re: Относно сигнатурите и аватарите.
Публикувано на: 08 Авг 2009 10:54


WidowmakeR написа:
kom4o написа:
1. Предполагам, че аватарите не заемат кой знае колко голямо пространство на сървъра ви, но все пак ако имате недостиг - използваите сайтове като TinyPic, ImageShack и капацитет на аватара 1kb е достатъчен.

Твоят аватар е 15 пъти по-голям от 1kb.

Ако го беше дръпнал, щеше да види, че е 15.3kb. Идеята е аватарите да не заемат място на сървъра на ПеЦеМания, а да се подразбират от чужд сайт. Като не разбираш, не коментирай или първо проучи нещата за да не се излагаш.

___________________________________
I'm 2 Cool.


Профил Skype WWW

Заглавие: Re: Относно сигнатурите и аватарите.
Публикувано на: 08 Авг 2009 12:41


kom4o написа:
Ако го беше дръпнал, щеше да види, че е 15.3kb. Идеята е аватарите да не заемат място на сървъра на ПеЦеМания, а да се подразбират от чужд сайт. Като не разбираш, не коментирай или първо проучи нещата за да не се излагаш.

Значи ти си много тъъъъъъъп. Казах, че аватара ти е 15 пъти по-голям от 1кб => 15x1kb = 15kb. За да знам това сигурно съм ти дръпнал аватара и бтв аватарите са си добре. Не виждам смисъл да се занимават със други сървъри и така нататък, след като вече си имат техен собствен. И ако крашне сървъра на сайтовете където си дал ти и аватарите на хората се прецакат? Тогава всичките псувни ще отидат за ПЦМ отбора, а те на практика ще са невинни. Офф какво ли си играя само се надявам тези твои желания да не се сбъднат и ако не ти харесва форума такъв какъвто е, просто не влизай в него, а си остани във форума на шибаната гарена.


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Апр 2009 05:24
Мнения: 25
Местоположение: България (за сега).
В момента играе: DotA?
Заглавие: Re: Относно сигнатурите и аватарите.
Публикувано на: 08 Авг 2009 14:02


WidowmakeR написа:
kom4o написа:
Ако го беше дръпнал, щеше да види, че е 15.3kb. Идеята е аватарите да не заемат място на сървъра на ПеЦеМания, а да се подразбират от чужд сайт. Като не разбираш, не коментирай или първо проучи нещата за да не се излагаш.

Значи ти си много тъъъъъъъп. Казах, че аватара ти е 15 пъти по-голям от 1кб => 15x1kb = 15kb. За да знам това сигурно съм ти дръпнал аватара и бтв аватарите са си добре. Не виждам смисъл да се занимават със други сървъри и така нататък, след като вече си имат техен собствен. И ако крашне сървъра на сайтовете където си дал ти и аватарите на хората се прецакат? Тогава всичките псувни ще отидат за ПЦМ отбора, а те на практика ще са невинни. Офф какво ли си играя само се надявам тези твои желания да не се сбъднат и ако не ти харесва форума такъв какъвто е, просто не влизай в него, а си остани във форума на шибаната гарена.

Аз просто давам идеи, не съм казал, че е лош форума.

___________________________________
I'm 2 Cool.


Профил Skype WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com