Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Фев 2021 12:55


The Arrow написа:
Аз по-скоро питах според вас това държавите ли ще го налагат на частните обекти или всеки частен обект ще си преценя за себе си? Примерно, едната дискотека ще е само за ваксинирани защото те самите така са си решили, обаче съседната ще пуска всякакви пак защото те така са си решили.

Ето какво ще се опитат да направят в Израел: https://www.theguardian.com/world/2021/ ... green-pass

Там това е продиктувано от правителството и ще се прилага чрез мобилно приложение. Но както може да се прочете в статията, и те са притеснени как ще се получат нещата - както хората, така и собствениците на заведения.

Въпреки че съм "за" ваксинирането, не съм фен на чак такива крайни мярки, които граничат с ограничаване на правата. Но от друга страна, говорим си за здравето на хората, а в САЩ, примерно, починалите минаха 500к.

Според мен, надали светът ще последва примера на Израел.
А дали хипотетично подобни рестрикции биха били налагани от правителството или от частниците - в крайна сметка всеки частник иска да отвори асап и да стори пачка. Аз ако бях заведение, щях да напъвам да отворя веднага за всички. Така че ограничението би дошло от правителствата.

----------------
Относно самите ваксини, днес успях да си поговоря с една позната, която по професионална линия е доста навътре в нещата и общо-взето научих, че АстраЗенека, макар и по-малко ефективна, си е разработена по установената технология на противогрипните ваксини, т.е., там науката си е straight forward и почти няма неясноти. Знаят се страничните ефекти, знаят се плюсовете и минусите.

Пфайзър и Модерна, които са по новата рнк технология, също се предполага, че са безопасни, но тъй като са създадени по нов метод, просто няма данни за дълъг период от време. Всъщност, по подобна технология е имало вече ваксини против ебола от няколко години и засега нямало проблеми с тях

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Фев 2021 20:52


Спечелих някаква награда/стикер в редит защото казах на някакъв американец, който не е излизал от тях с месеци да излезе малко в парка да се разходи, но разбира се да носи маска където е нужно.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Фев 2021 21:47


Ще вземе да ти повярва и да излезе наистина. В следствие на това да му спасиш живота и да продължи да хаби ресурсите за сметка на други по-еволюирали :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Фев 2021 22:02


Императора написа:
The Arrow написа:
Спечелих някаква награда/стикер в редит


братче, звучиш като...

абе... за пръв път ли влизаш в този сайт? :D


Какво толкова странно казах? Освен, че явно наистина има хора дето не са излизали близо година от вкъщи?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Фев 2021 16:08


Съквартирантката на една колежка е с положителен тест за вируса, сега и двете са под 14 дневна карантина. Колежката не може да излезе да си направи тест за да знае какво да прави по-нататък.
Като минат 14те дни карантина, и недай си боже да има положителен тест, пак ли следват 14 дена карантина?

Това щеше да е смешно ако не беше толкова трагично.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 25 Фев 2021 00:54


Ако на мен ми е положителен теста, задължително ще кажа, че живея сам, за да не прецакам друг човек. Ама съквартирантката не се е сетила може би.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2010 12:53
Мнения: 752
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 25 Фев 2021 04:24


Случайно решавам да намина и набързо установявам, че отново не сте изпуснали отдалата се възможност да се изложите повсеместно и да смъкнете още повече форумното ниво. Този път няма да отличавам никого поименно, понеже някак си успяхте да се омажете всички напълно равномерно. Съвсем очаквано, единствено Гипо успя да запази нещо като себеуважение и почти създаде усещане за човек, който всъщност може и да ебе понякога. Уви, на останалите сексуалната грамотност е Суб-Зиро :(


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 25 Фев 2021 09:18


kingcrimson написа:
Случайно решавам да намина и набързо установявам, че отново не сте изпуснали отдалата се възможност да се изложите повсеместно и да смъкнете още повече форумното ниво. Този път няма да отличавам никого поименно, понеже някак си успяхте да се омажете всички напълно равномерно. Съвсем очаквано, единствено Гипо успя да запази нещо като себеуважение и почти създаде усещане за човек, който всъщност може и да ебе понякога. Уви, на останалите сексуалната грамотност е Суб-Зиро :(


Тоя пък и тоя случайно минал, ама набързо също, да не вземе нещо и той да изглежда, все едно е отделил безценно мисловно време или внимание.

Малко е странно да говориш за сексуална грамотност пред същите хора, които, единствени освен баща ти със сваления колан, са се занимавали да ти преподават нещо сексуално в тоя живот.

Чувам лайновоза, не ме карай пак да те товаря и да те пращам в почивка :lol:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 25 Фев 2021 09:36


Доста сте тъпи всичките


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 25 Фев 2021 09:50


Тея па и те.. ебяли.. :lol: :lol: :lol: :roll:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 25 Фев 2021 10:38


Wow, Гипчо псува някого във форума, който не съм аз. Доста освежаващо. От друга страна почвам да мисля, че губя форма.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 25 Фев 2021 12:19


Liberty написа:
Wow, Гипчо псува някого във форума, който не съм аз. Доста освежаващо. От друга страна почвам да мисля, че губя форма.

Просто не чета политическите ти възгледи и всичко е наред :D
Ама всъщност не съм псувал никого, говорехме си за акота :?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 25 Фев 2021 15:03


denik написа:
статия

сега прочетох статията, общо взето съм съгласен с това:

In Israel, Avichai Green, 32, said he had not been vaccinated as, among other things, he did not trust his government to be transparent. He said the green pass was a “dangerous” step and a “slippery slope”.

“To mark everyone who didn’t vaccinate as a spreader of diseases, or to limit the movement of those who didn’t vaccinate, is a blow to human rights,” he said.

“It is something that didn’t exist here before,” he added. “It will create a separation among the people.”

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Фев 2021 11:00


Това хвърля светлина на някои спорни въпроси:

Цитат:
Генерал Мутафчийски отговори на някои важни въпроси след края на пресконференцията на щаба.. Ето 3 важни неща, които шефът на ВМА уточни.

1. Последните изследвания в Израел върху 1,5 милиона души доказват, че ваксината не само предпазва от коронавирус, но ваксинираният не може да заразява околните. Нещо, за което се твърдеше точно обратното доскоро.

2. Изследвания в Шотландия и други страни доказват категорично, че ваксината на Астра Зенека е дори по-ефективна от тази а Пфайзер след прилагане на първа игла, забележете, по отношение на заболяване, което налага постъпване в болница.

На четвъртата седмица тази на "Астра Зенека" предпазва на 94 от тежко заболяване, което води до хоспитализация. При "Пфайзер" процентът е 84. Разбира се, с течение на времето показателите се изравняват. Няма по-добри и по-лоши ваксини, категоричен беше генерал Мутафчийски

3. Изследване за ваксиниране на бременни и кърмещи жени в САЩ, Англия и Израел категорично доказват липсата на каквито и да е опасности или странични ефекти. Засега в България това не е препоръчано. Но има майки или бъдещи такива, които са пожелали да бъдат ваксинирани, и лекарите не могат да ги върнат. Съответно, дамите са били вече ваксинирани.



https://www.standartnews.com/balgariya- ... D3ewi4tLrc

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Фев 2021 11:21


Как ще коментираш изказването на Мутафчийски, че само в България се правим на интересни и напразно обсъждаме коя ваксина била най-добра и никъде другаде нямало такива приказки?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Фев 2021 11:29


Е, това е пълна глупост, което е казал генерала. За справка, немците толкова много подбират, че започват да им залежават ваксини:
ГЕРМАНИЯ ТРУПА ОГРОМНИ ЗАПАСИ ОТ ASTRAZENECA, НО НЕ ЗНАЕ КАКВО ДА ПРАВИ С ТЯХ

За съжаление ваксината на AstraZeneca си навлече отвратителен ПР и много народ навсякъде предпочитат ваксини от другите производители (включително и аз по-горе в темата). Но се позаинтересувах малко повече и научих, че тази ваксина също си е топ и далеееееч не е толкова зле, колкото се говори навсякъде.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 28 Фев 2021 12:01


Един приятел се е ваксинирал именно с АЗ ваксината, дано да са наред нещата.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Мар 2021 12:23


Нали вчера шефа на държавата гръмогласно обяви, че пак отварят зелените коридори. Еми, ей ся ходих до ВМА и го затвориха точно пред мен :( Ваксинирали са 100-200 човека за час и половина тази сутрин и им свършили дозите :(
Ся ше видим кога пак....

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Мар 2021 13:52


Подозирам, че няколко часа по-късно ще има още. Все пак организацията ни е на ниво чичковци обикалящи до РЗИ и обратно с хладилни чанти, не е като някой да предвижда бройки и да е отговорен за логистика и дистрибуция. :lol:

Едит: Ся гледам, че са излезли първични резултати от проучването на ефекта на Pfizer ваксината върху преносимостта - т.е. да се заразиш без да си болен и пак да пренесеш вируса, съответно да си способен да заразиш друг. Още не са peer reviewed, но са обещаващи достатъчно че да спрем да си говорим глупости за sterilising immunity. :D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Мар 2021 19:00


Императора написа:
The Grim Reaper написа:
Още не са peer reviewed, но са обещаващи достатъчно че да спрем да си говорим глупости за sterilising immunity. :D


а не трябва ли да е точно обратното? Да сме обнадеждени че такъв все пак може да бъде постигнат след бъдещи развития и напредъци?


Точно де, ако методологията и проучването като цяло се окажат адекватни, че и може би другите ваксини покажат сходни характеристики, ще почнат да се ваксинират и хората които отказват заради липса на ефект върху разпространението. Или просто ще трябва да намерят друг аргумент да си подхранят confirmation bias-a, ма тва е друга тема. Ще видим, има надежда!

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com