Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 12 Ное 2020 22:48


Императора написа:
The Arrow написа:
За мерките, смятам че ако ще има тотален локдаун, трябва пострадалите да бъдат обезщетени адекватно приемрно замразяване на сметки


к-к-какво??? :shock:
я уточни, че това може да се приеме по поне ТРИ начина... :D



абе както беше направено в Германия примерно и много други страни. Например: не си длъжен да си плащаш ток, вода,вноски по кредити, получаваш някакви ваучери за пазаруване от държавата или пък директно ти пращат пари по сметката, ако съм разбрал правилно. Разбира се, това за най-засегнатите.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Ное 2020 00:11


Сега е прекалено късно за всякакви мерки.

Това което трябваше да стане е да блокират китай завинаги и да построят нова велика китайска стена около китай за да не бягат.

Но в началото вместо да направят този прекрасен и рационален ход, започнаха да ги прегръщат тия по улицата.

Като във филмът Doomsday.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Ное 2020 00:32


Императора написа:
Gen.Toast написа:
да построят нова велика китайска стена около китай за да не бягат.


Наистина ли все още вярваш във версията "Китай е виновен!!!"


ДА!

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Ное 2020 00:58


Gen.Toast написа:
Това което трябваше да стане е да блокират китай завинаги и да построят нова велика китайска стена около китай за да не бягат.

Чакай сега, не преминахме ли отдавна момента, в който вярвахме, че вирусът се е зародил на някакъв си китайски пазар от комбинация между прилеп, пичи косъм и тестис от еднорог? :lol: Това би трябвало децата да го осъзнават преди несъществуването на дядо коледа :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Ное 2020 01:43


А откъде се е взел тоя вирус ако не от държавата която направи всичко по силите си да не спре разпространението на тая болест и да не се направи някакво разследване по случая?

Те не се появяват просто така.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Ное 2020 01:54


Gen.Toast написа:
А откъде се е взел тоя вирус ако не от държавата която направи всичко по силите си да не спре разпространението на тая болест и да не се направи някакво разследване по случая?

Те не се появяват просто така.

Именно, вирусите не се появяват просто така, ти сам го каза :D
Как разбрахме, че Китай са/не са направили каквото и да било за тоя вирус? От медиите. Чии медии? На противниците на китай, много ясно!
Не бъди наивен. Щом медиите са казали, че нещо 100% е дошло от някъде, то 100% не е дошло баш от там.
Истината няма как да я узнаем, просто не бъдете наивни като вярвате на медиите...

И какво подяволите значи, че са направили всичко да не го спрат... Ако информациите за типа вирус са верни, то той няма как да бъде спрян. Ако пък е можело да бъде спрян, то значи изобщо не е толкова опасен, колкото ни плашат, че е.
Айде малко логика, стига на изуст!

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Ное 2020 03:38


The Arrow написа:
Чак затвор не знам, може да е добър детски вирусолог, но очевидно ковид материята му е непонятна.


Когато човек е в общественото пространство и всеки ден е из различни медии, той носи отговорност, особено когато говорим за нещо толкова страшно и сериозно като тази пандемия. Той се ползва с високо обществено доверие - има много хора, които му вярват. Затова, факта че говори неадекватни и по-важното опасни за здравето неща, и обществото му вярва, го прави много опасен. Със сигурност е повлиял на хиляди хора с безсмислиците, които приказва. Ето затова заслужава затвор според мен (и много други подобни на него). Хората не се пазят и мрат като кучета заради такива като него. Или заразяват други и косвено се превръщат в убийци.

Ето още един убавец, който е всеки ден в медиите и трябва да дава пример!
Image
После хората що не си носели маските правилно. Ето такъв пример им дават от телевизора "лидерите на доверие"!

Некадърници недни, понякога се чудя дали наистина не се надявам да ги тресне чумата

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Ное 2020 12:26


Съгласен съм и с Генерала и с Гипо. От една страна, съгласен съм че вируса най-вероятно наистина е дошъл от Китай (дали изкуствено или естествено се е появил все тая), но от друга страна съм съгласен и с Гипо за масовата психоза и облъчване от страна на медиите, което може да е далеч по-вредно от самия вирус.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Ное 2020 21:38


Аре честит ни нов локдаун. Дано само да има някаква реална полза и да не си ебе майката държавата икономически...

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Ное 2020 21:53


Малоумници.
А на баба ти Гинка + леля ти Стефчи да си платят тока/водата etc в затворено помещение като междудругото си полафят с другите бабоци и си изкашлят дробовете + пооплюят може нали?

Отделно тоз тъпия "коридор" за пенсионери от 13:30-16:30 - хуу, ама що ги пускат през другото време тогава - логика има ли или май, май не??? Педераси.

Не ме ебе особено, че затварят - и без ресторанти/кафенета и т.н мога - ама много облъчват с тоз вирус + много лъжат за статистиката + мн плашат + най-вече самите мерки са неадекватни - не само в БГ.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Ное 2020 22:08


Дано поне да има адекватни икономически помощи за пострадалите хора и бизнеси като, разбира се, първо се почне от малки и средни бизнеси.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Ное 2020 23:11


Локдаунът е безсмислена мярка в дългосрочен план. Вирусът ще го има още дълго, а икономиката няма как работи в такива условия дълго време. Ще се наложи средата на февруари, най-късно да махнат локдауна, а времето ще е все още студено и ще има пик на заразени. Човечеството трябва да се научи в условия на вируса, а не да взима лесни и неефективни решения. Здравната ни система е кенеф от години наред, това е проблемът, а не, че няма локдаун. Локдаун ще има лека полза от гледна точка на по-ниска смъртност и пагубен ефект от гледна точка на икономическа вреда, което общо взето не си заслужава. Правителството имаше 6 месеца да вземе адекватни мерки за втория пик, който беше напълно очакван, но си бъркаха в гъза. Чесито на тези, които ще гласуват за същите. Протестиращите са виновни за всичко!


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Ное 2020 23:25


Доколкото разбрах, няма да слагат отново КПП-та край градовете, така че за мен всичко е ОК.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Ное 2020 23:42


Щото не си даваш сметка за икономическите последици от тази криза и защото явно нямаш социален живот.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 23 Ное 2020 23:45


Der Meister написа:
Щото не си даваш сметка за икономическите последици от тази криза и защото явно нямаш социален живот.

+1000

Макар, че уточни "за мен", така че всичко е точно май :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Ное 2020 00:12


Der Meister написа:
Щото не си даваш сметка за икономическите последици от тази криза и защото явно нямаш социален живот.


Ако под социален живот разбираш ходенето по кръчми и дискотеки, то значи че си напълно прав :D

Тъпо е че явно ще затворят фитнес залата където ходя, ама не е голяма болка - има лостове имам си и тежести вкъщи.

Само пътуването до селата и градовете не искам да забраняват, щото миналият път това ме побърка.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Ное 2020 00:20


За фитнеса, въобще не ти трябва, аз на първия локдаун си взех дъмбели със сменяеми тежести и почти всеки ден правих упражнения с тях и със собствено тегло. Толкова постоянен никога не съм бил и открих, че това работи прекрасно за мен и ми спестява време за оправяне за фитнес/отиване(нищо че ми е на 15 минути), оправяне там, после пак оправяне, прибиране и т.н. :lol:

Както казах, толкова постоянен никога не съм бил и явно е имало ефект защото после разни приятели и познати, с които се виждахме по морето ме хвалеха колко добре съм бил 8)

Сега си взехме и една пътечка за вкъщи и я сбутахме в единия ъгъл на хола, така че съм напълно оборудван за дори по-пълноценни домашни тренировки. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Ное 2020 00:27


Некой ден като си купя някъде достатъчно голяма къщичка в гората (понеже съм асоциален и животът в елитните панелни гета не ме кефи :D ), ще си направя фитнес у мазето.

Дъмбелите стават като за временно решение, както и тия "лостове" за тупане на килими между блоковете. Няма кое обаче за замести лежанката и скрипеца и щангата както и някои от машините.

п.п Пак да отбележа - това е според мен, не омаложавам по никакъв начин хората спортуваши друго нещо или по друг начин :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Ное 2020 00:28


vanmx написа:
Der Meister написа:
Щото не си даваш сметка за икономическите последици от тази криза и защото явно нямаш социален живот.


Ако под социален живот разбираш ходенето по кръчми и дискотеки, то значи че си напълно прав :D

Не само това. Представи си, социалният живот може да включва доста други дейности.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 24 Ное 2020 00:32


Които по никакъв начин не са засегнати от такъв локдаун, който не ограничава движението/пътуването.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com