Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 20 Мар 2023 17:06


Сега поставен пред избора наново да обяснявам защо хлапашкото ти, некомпетентно мнение е фундаментално погрешно, и от друга страна да те пратя да си ебеш пичицата лелина, кое мислиш трябва да направя? :lol:

В смисъл, живеем в свят в който от десетилетия, да не кажа повече, всеки над 14 има банкова сметка+карта, ти ми говориш за узаконена принуда да започнат да се използват банки. То бива да си бавен, ама еби му майката. Веднъж съм направил грешката да се опитам да ти обясня, резултата е като да преподаваш съпромат на двегодишно, което си блъска главата в масата и реве, че ти си виновен. Темите имат нещо общо, но смисъл няма, а за да опиташ пак трябва и ти да си леко бавен. Така че да, опитват се да те принудят да правиш нещо, предлагам да нарисуваш плакати и да ходиш да надуваш по улиците, или там каквото правят другите малоумници които държат да те е страх от каквото са ти казали да те е страх. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 21 Мар 2023 20:20


На мен ми е удобно да си имам някакви джобни примерно за храна в брой. Примерно съм решил че тоя месец ще дам X пари за храна, тегля ги от банкомата и се разплащам с тях у кварталното магазинче, супермаркета и будката за закуски. По-лесно си правя сметките така - имам визуален контакт над парите които давам, виждам колко са останали в порфейла.

Ако започна да вкарвам картата тук и там, заплатата може да хвръкне бълрзо :D
Айде, не е баш така, но да кажем така съм си свикнал от времената на гладните студентски години. А пък и не е лошо човек да си прави малко от малко сметките, ако ще и да е Елон Мъск. С монетите и банкнотите на мен лично ми е по-удобно да правя това.

Най-дебилната работа която ми се е случвала като съм си купувал МПС са ме карали все в брой да плащам. Пълня тъпня е да се занимаваш с големи пачки. Само крайно простите селтаци и мангали ги кефи да веят банкноти и то само заради показност. Да си изтеглят цялата заплата, да наредят банкнотите на масата и да заснемат клипче в ТикТок или да ги слагат между циците на кълчеща се мангалка под ритъма на кючеци или в тромпета на оркестъра. :)


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 21 Мар 2023 21:49


vanmx написа:
Най-дебилната работа която ми се е случвала като съм си купувал МПС са ме карали все в брой да плащам. Пълня тъпня е да се занимаваш с големи пачки. Само крайно простите селтаци и мангали ги кефи да веят банкноти и то само заради показност.


Класика. Тая простотия я правят с цел избягване на данъци и е пълен абсурд. Един приятел наскоро тегли от банкомати всеки ден 10 дена за да натовари 20к в раница и да пътува до Пловдив да вземе колата. И това за да може джамбазина да си спести 10-те процента от разликата между цените на придобиване и продажба, та смятай с какви маржове работят, за 50 лв икономия никой не би се занимавал, но купуват разни тотализирани бангии от чужбина за стотинки, поправят ги на мизерни пари и ги продават като запазени коли, че и данъци не искат да плащат.

По тая тема, гледах едно дело като стажувах в СРС преди много години. На няква мацка и откраднали джипче БМВ от паркинга на Суийта в Гео Милев (преди да изгори). Застрахователя се позовава на принципа за необогатяване на застрахования и вместо до застрахователната сума по Шваке, за която иначе е събирал премии, обезщетява застрахования до сумата на придобиване в договора след отчисления. Колата е купувана втора ръка и естествено в договора пише една сума, която е значително под застрахователната, почти сигурно заради подобна ситуация в която пишат едни числа в договора за да си спестят данъци, пък останалото под масата.
Така че никога не си показвайте договорите за покупка на застрахователите, че може да трябва да си търсите парите по съдебен ред. Или още по-добре, не си купувайте нищо от джамбазите, плащайте си данъците и избягвайте да правите големи разходи в кеш - колкото и глупотевини за лични свободи да сте прочели по-назад в тая тема, за ваше добро е. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 23 Мар 2023 23:38


Разбрахте ли. За ваше добро е да си плащате данъците. Освобождава ви от бремето, да мислите какво да правите със собствените си пари. И също така ако не сте разбрали 10% от 20 000лв. са 50лв. :lol: :lol: :lol:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 24 Мар 2023 08:05


Ох горкото, то наистина и бегла представа си няма от теми, по които иначе спори, ама седнал и да ми напише пост, в който само да се заяде. Наистина няма как да седна да обяснявам как се формира данъчна основа. Това е като да обясняваш защо жълтия сняг не се яде. Хапвай си щом ти е толко акъла. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 02 Май 2023 00:20


До няколко дни, възможно е дори часове ще започне решителната украинска контра-офанзива. Някакви прогнози? Аз лично залагам на това, че украинците въоръжени с новата западна техника ще се представят доста убедително. Възможно е да освободят поне две области на първо време. Крим остава най-големия въпрос, защото достъпа до него е много труден.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 08 Май 2023 15:40


Ся, още не съм особено убеден, почна ли тая офанзива или са я отложили за няколко месеца, дори години :o


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 08 Май 2023 23:11


Аз лично ще се изкефя ако в "денят на победата" им ебат майката с все дронове, javellin-и, himars-си, леопард танковете и цялата новопристигнала там натовска и съветска техника. :D

Впрочем, кога трябва да им е парадът ? Ще е яко и там някой дрон да удари, дето ще е Путлер или двойникът му, ама истински дрон с истинска бомба, не като онова театро с летящата пиратката над кремъл, дето даже и флагчето не успя да опърли.


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 09 Май 2023 13:40


Май за пръв път се случи ние да изкараме повече техника за Гергьовден от руснаците за 9ти :lol:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 09 Май 2023 13:53


Ако руснаците изкарат МС-1 на бойното поле в Украйна - ги признавам. :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 09 Май 2023 22:53


Защо тоя парад беше толкова скромен ? Не вярвам да са опукали в Украйна парадната техника :D


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 10 Май 2023 10:46


Кинти сигурно, стяга ги бюджета.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 10 Май 2023 16:35


vanmx написа:
Защо тоя парад беше толкова скромен ? Не вярвам да са опукали в Украйна парадната техника :D

Просто се подготвят за ОФАНЗИВАТА :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 10 Май 2023 18:35


The Wolf написа:
Ся, още не съм особено убеден, почна ли тая офанзива или са я отложили за няколко месеца, дори години :o


Ако съдим от предишните офанзиви - Харковската и Херсонската, имаме горе-долу същите признаци. Начало на подготовката за офанзивата чрез нанасяне на удари по складове за муниции и гориво. Засилена дейност на HIMARS за които почти спряхме да чуваме в последните 7-8 месеца. Последните доставки на западна техника, вкл. 80 леопарда се чака през Юни, но е възможно офанзивата да започне преди това. Общо взето има два фактора - ниво на окомплектовка на новите формирования и климатични условия. В момента почвата все още е много кална, което не е оптимално условие за водене на маневрена, механизирана война, така че може би чакат да се стабилизира.

Gen.Toast написа:
Май за пръв път се случи ние да изкараме повече техника за Гергьовден от руснаците за 9ти :lol:

Повече танкове (три) със сигурност. Според мен претупаха парада, понеже цялостното положение не оправдава разточителност.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 11 Май 2023 07:53


И според мен е за това.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 11 Май 2023 13:10


Абе... къде е Валентин да каже нещо за протеста на холандските фермери. Стана си международен въпрос, тука нещо а-у?



Коментарите под видеото са доста интересни също.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 11 Май 2023 14:51


В първия момент помислих, че си постнал песен на Тони Стораро... :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 13 Май 2023 08:45


Коментарите под видеото са доста интересни също.[/quote]
Liberty написа:
Абе... къде е Валентин да каже нещо за протеста на холандските фермери. Стана си международен въпрос, тука нещо а-у?



Коментарите под видеото са доста интересни също.

Най-новата вълна популизъм набираща скорост сред хората без завършен 5. клас - чак не знам откъде да започна за да ти обясня колко нелепо е това да се случва в една от най-застрашените от климатичните промени страни в света. Тези хора, които са акумулирали неизброими милиарди във втората най-голяма износителка на хранителни стоки в света след САЩ сега реват че ще им се наложи да се съобразят с някакви регулации - които впрочем най-много да им донесат още повече пари, щото хората няма да почнат да ядат по-малко месо, а цената му неизбежно ще скочи.

Съвсем друг въпрос е обаче че, поне според мен, причината за това да се достигне до тази ситуация е дългогодишното бездействие на холандското правителство довело до това че една като цяло много, много малка страна, която с лекота би следвало да може да покрие екологичните си квоти, сега ѝ се налага да взема крути мерки в (потенциален) ущърб на малки и средноголеми предприятия. А още по-друг е въпросът че дори и така, вероятно регулациите първо можеха да порежат съвсем други компании и индустрии - като Shell например... Hard cut за индустриите, които и така или иначе са на изпроводяк - както е с въглеводородите - предвид че те разполагат и със средствата да се преориентират и отново да заемат доминантна позиция. Сериозна политическа грешка е това, която вероятно ще вкара нова популистка партия в парламента, която да погълне част от гласовете на Партията на свободата и Форума за демокрация... и отново никой няма да се коалира с нея заради радикалните си позиции освен тези свързани с фермерите и азотния казус.

Наистина има известен нюанс в тая история, но не достатъчен за да доведе до някаква истинска промяна в политическия ландшафт. Гледали сме ги тия.. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 13 Май 2023 09:18


Ако екологичните квоти не могат да бъдат наложени на Индия и Китай - Европа се прострелва в крака икономически, без никакъв екологичен резултат.

Зелена политика е развитието на ядрената енергетика, поне до мига в който ще започне да навлизат централите на термоядрен синтез. Крайбрежните държави трябва да започнат да развиват обезсолителни станции, захранвани от малки модулни реактори (там където сеизмичната обстановка го позволява, разбира се) са способни да обезпечат голяма част от нуждите за питейна и сладка вода в Европа.

Изливането на милиарди евра под формата на псевдоданъци за въглеродни квоти е пълна глупост.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 13 Май 2023 15:15


Да, тук се строят два нови АЕЦа, за щастие тук нагласите са по-скоро като тези във Франция отколкото като малоумието в Дойчланд :)

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com