Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

За кого ще гласувате на предстоящите президентски избори?


 Меглена Кунева (Инициативен комитет)    12%  12%  [ 10 ]
 Росен Плевненлиев (ГЕРБ)    19%  19%  [ 16 ]
 Сали Шабан Ибрям (Национално движение "Единство")    2%  2%  [ 2 ]
 Румен Христов (СДС)    4%  4%  [ 3 ]
 Мария Капон (ЕНП)    2%  2%  [ 2 ]
 Стефан Солаков (Национален фронт за спасение на Б-я)    1%  1%  [ 1 ]
 Ивайло Калфин (БСП)    13%  13%  [ 11 ]
 Волен Сидеров (Атака)    20%  20%  [ 17 ]
 Алексей Петров (инициативен комитет)    1%  1%  [ 1 ]
 Николай Ненчев (БЗНС)    0%  0%  [ 0 ]
 Атанас Семов (РЗС)    1%  1%  [ 1 ]
 Павел Чернев (Партия за хората от народа)    0%  0%  [ 0 ]
 Димитар Куцаров (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
 Красимир Каракачанов (ВМРО)    0%  0%  [ 0 ]
 Андрей Чобанов (Българска демократична общност)    0%  0%  [ 0 ]
 Николай Василев (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
 Светослав Витков (Инициативен комитет)    23%  23%  [ 19 ]
 Венцислав Йосифов (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 83
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 23 Сеп 2020 10:27


Това което аз се опитвам да ти кажа вече две страници е че трябва да се притесняваш не за гербаджийте, а за държавата и общото ни бъдеще. Защото това което ИДВА е много, много по-лошо. Защото както често пъти се случва в историята, промяната не винаги е към по-добро. В най-нелепо положение ще бъдат сегашните протестиращи, защото започнаха уж като протести срещу Доган и Пеевски, но точно тях ще докарат на власт, заедно с цял куп други отпадъци, като Корнелия Нинова и Слави Трифонов. След една година ще ревеме за ГЕРБ.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 23 Сеп 2020 15:37


Не мисля, че някога Герб ще се върне на власт или някой ще реве за тях, освен ако не е бил техен приближен. Та, по-лошо няма накъде, какво може да се случи? Какво очакваш да стане? Кажи да видя пред каква угроза сме изправени?

А протестите не стартираха заради Доган и Пеевски, а заради връзката на Борисов с тези двамата. В момента той ги хрантути и те стават по-силни и по-силни, изграждайки мощна структура. Не виждам Доган и Пеевски да са били репресирани по какъвто и да е начин през последните десет години. Напротив - заработили са доста милиони от държавата. Отваряй си очите, не е коректно да си толкова незапознат със ситуацията в държавата, в която живееш.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 23 Сеп 2020 16:56


Ох...Боже, какви наивни глупости. Доган и ДПС са фактор с който ВСЕКИ премиер в България, даже ти лично да си, не може да не се съобразява. Защото те държат етническата карта. Ако не те кефят, ходи да спориш с тези дето гласуват за тях, пожелавам ти успех.

Естествено, че не са били "репресирани" и че са си правили далаверите и че властта си е затваряла очите. Ти нещо друго ли си представяш :lol: Но утре, когато ДПС дойде на власт вече официално, заедно с БСП, тогава ще те питам :lol:

Иначе за друго влизам, в продължение на предишния ми пост за лиспата на истинска дясно-консервативна партия у нас, ето го Виктор Орбан. Направо ми пълни душата (NO HOMO).

https://eurocom.bg/new/orban-trmp-e-kly ... K3eo27X8E8


Цитат:
Унгарският премиер твърди, че страните от Централна Европа са избрали бъдеще, освободено от имиграция и миграция.

"Не е изненадващо, че основният фокус на политиката е върху подобряването на конкурентоспособността, дори ако Брюксел иска да се движи в точно обратната посока: към абсурдни климатични цели, социална Европа, обща данъчна система, мултикултурно общество.", завърши Орбан.


:clap: :clap2: :hugg: :gprd: :lvve: :live: :rockon:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 23 Сеп 2020 17:08


Liberty написа:
Ох...Боже, какви наивни глупости. Доган и ДПС са фактор с който ВСЕКИ премиер в България, даже ти лично да си, не може да не се съобразява. Защото те държат етническата карта. Ако не те кефят, ходи да спориш с тези дето гласуват за тях, пожелавам ти успех.

Естествено, че не са били "репресирани" и че са си правили далаверите и че властта си е затваряла очите. Ти нещо друго ли си представяш :lol: Но утре, когато ДПС дойде на власт вече официално, заедно с БСП, тогава ще те питам :lol:

Хаха, е хубаво - значи нищо няма да се промени. Това, което искаш да ми кажеш е, че далаверите ще си продължат, не виждам нещо по-страшно. Само още от същото, но вместо Герб на власт ще е друга партия. ДПС са на власт и докато не се измисли механизъм, който ще ги постави в миманса това няма да се промени. Като цяло доста наивно разсъждаваш, а от друга страна се радваш и на Орбан :roll:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 23 Сеп 2020 18:32


Цитат:
не виждам нещо по-страшно.


По-страшното е че БСП ще дойде на власт. Общо взето мисля, че изчерпихме разговора, няма смисъл да се повтаряме. Аз казах вече какви са ми предвижданията, опасенията и т.н. Все пак ми е интересно да знам какви са твоите? Вече разбрах, че според теб ГЕРБ ще се разпадне и никога повече няма да управлява. Но по-важното е на какво точно се надяваш и какво мислиш, че ще стане след изборите? Това така и не стана ясно и според мен не им е ясно на повечето протестиращи.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 23 Сеп 2020 20:51


Андрей още малко ще се кефи и на Лукашенко :lol: Не ме разбирай погрешно, аз лично се определям като консервативен демократ, така да се каже ама не съм очаквал такива крайно-десни позиции от тебе, на база на предишните ти изказвания във форума.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 23 Сеп 2020 21:07


Liberty написа:
Цитат:
не виждам нещо по-страшно.


По-страшното е че БСП ще дойде на власт.

Ама така и не ми обясни защо е по-страшно БСП да дойде на власт? С какво са по-зле от Герб, като двете партии са на практика еднакви? Какво лошо ще се случи? Няма да се вслушват в големия брат ли? Ще спрат да ползват средствата, които от ЕС дават на страната ни, ли? Или пък ще ни вкарат в Евразия и ще пуснат референдум за излизане от ЕС? Какво точно ще се промени ако на теория БСП дойде на власт, каква ще е голямата прецаквация, която не се е случила по времето на Герб?


Liberty написа:
Общо взето мисля, че изчерпихме разговора, няма смисъл да се повтаряме. Аз казах вече какви са ми предвижданията, опасенията и т.н. Все пак ми е интересно да знам какви са твоите? Вече разбрах, че според теб ГЕРБ ще се разпадне и никога повече няма да управлява. Но по-важното е на какво точно се надяваш и какво мислиш, че ще стане след изборите? Това така и не стана ясно и според мен не им е ясно на повечето протестиращи.

Очакванията са ми, както вече казах - Герб да не помирише повече власт и да се разпадне, оставяйки място за нови десни партии и лица. И не, не очаквам БСП да спечели изборите - как си представяш правителство с Нинова премиер ум не ми го побира, след като всички съгласили се на това ще се превърнат в политически трупове досущ като твоите любимци - Герб и патриотите. А, разбира се - дузина реформи във всички сектори е крайно наложително да се направят, но дали това ще се случи веднага или след нови протести, които да довършат и остатъците от статуквото, предстои да видим.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Сеп 2020 00:36


Цитат:
Ама така и не ми обясни защо е по-страшно БСП да дойде на власт? С какво са по-зле от Герб


Мисля, че техния президент беше едно доста добро демо, за това какво може да очакваме от БСП. Нищо ново не е научено, нищо старо не е забравено :lol: Но така е изглежда хората имат необходимостта да си го припомнят това на определен период от време.

Цитат:
Очакванията са ми, както вече казах - Герб да не помирише повече власт и да се разпадне, оставяйки място за нови десни партии и лица.


Ти тез къде ги видя? Нови пък и десни? Пък и да заемат мястото на ГЕРБ. Аз лично също ще се радвам да ги видя, но си говорим за предстоящите избори нали? Моля те обясни ми конкретно с имена, аз ти дадох моята процентна разбивка малко по-нагоре. Къде ги виждаш тези десни дето ще дойдат и ще управляват на мястото на ГЕРБ? Какъв процент на изборите тези нови лица трябва да вземат за да могат да управляват без старите лица? Аз за това питам, защото замислиш ли се над тези въпроси влизаш в сферата на фантастиката.

Цитат:
И не, не очаквам БСП да спечели изборите - как си представяш правителство с Нинова премиер ум не ми го побира
Не само, че си го представям, но точно това ще стане. И ако трябва да съм съвсем конкретен, личната ми прогноза е че ГЕРБ все пак ще успеят да издърпат малко по висок процент от БСП, като двете партии ще са на първо и второ място с малка разлика, но това няма да е от значение защото тук решаващо ще е кой ще успее да направи коалиция. И както вече обясних според мен БСП имат по-добри шансове за коалиция. Другия вариант е ГЕРБ да направи коалиция, но според мен е по-малко вероятно, имайки се предвид вероятните играчи в новия парламент.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Сеп 2020 00:44


Ааа, нека не забравяме, че освен срещу правителството протестите са и за свалянето на Гешев. Защо ли?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Сеп 2020 17:26


Аз не разбирам все още с какво БСП е по-лоша от Герб, когато и двете партии са синоним на думата корупция. Даже предпочитам безгласната буква Радев, отколкото нахакания простак с джипката. Ето, не успяваш да защитиш тезата си с някакви доказателства или дори явни прогнози. Как очакваш аз или който и да било да се уплаши от перспективата некадърниците от Герб да не управляват държавата в следващите 5+ години? Само заучени фрази - ако е БСП ще е по-лошо, а ако не е Герб ще са те. Ами, хубаво - това ни го повтаря и вожда в последните десет години, не виждам за кого ще стане лошо.

Герб е политическа партия, приличаща и функционираща като семейна фирма. Ако е извън властта просто ще се разпадне, тя и сега започна да се цепи., просто и други предусещат какво се задава. Чисто хипотетично, високо планинския джентълмен от ново поколение Борисов ако се нагъзи на Нинова и сформират коалиция, като се има предвид, че никой друг не може да ги трае тези двамата, какво следва? Ще съжаляваш ли, че си довел комунистите на власт или ако Бойко е премиер(или недоразумението Дончев) в коалиция с тях ще си спокоен и БСП изведнъж ще се трансформира от най-лошия сценарий в приемлив партньор за благото на държавата :lol:

Нова дясна партия може да се появи едва след неизбежната смърт на Герб, когато клакьорите са объркани и престъпната машина е сериозно ранена. Сега и да се пръкнат качествени хора или няма да им позволят да си регистрират партията и да участват в изборите или ще бъдат оплюти от медии като ПИК, Блиц, КонсераторЪ, Нова на Домусчиев, Пеевски, Капитал и тн. Заради това добавих, че може би и следващото правителство няма да има дълъг живот.

Възможност е някаква коалиция на слабо представените в парламента партии - без ДПС, БСП и Герб, което е слабо вероятно, но като опция е интересен вариант. Ако подобно нещо се допусне от его манияците Борисов, Нинова и Доган в опит да се докажат като незаобиколим фактор в политиката и да покажат колко неспособни са останалите. Такъв ход може да е полезен за малките партии, които да изместят големите, ако разбира се имат топките да стартират процесите, които хората желаят да се случат. Виждам много възможности. Показателно е, че и най-големите дупедавци в момента се ослушват и не смеят да заявят твърда позиция, защото се страхуват да не сгрешат и да изпаднат в немилост.

ПП: Значи все пак имало хора, които се хващат като рибоци на въдицата на Герб. Чисто информативно - какво ти е мнението за позора... а, исках да кажа прокурора Гешев? Вероятно е положително. Остава сега да ми кажеш, че и полицията е била нападната и пръскана с лютив спрей, вместо обратното, което бе и показано в цял свят.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Сеп 2020 17:56


Първо, няма смисъл да си повтаряме едни и същи неща. Разбрах, че според теб ГЕРБ и БСП са все тая. Според мен изобщо не е така и по този въпрос мисля че се изяснихме. Ще допълня, ако толкова настояваш, защо според мен БСП е много по-лош вариант, но мисля, че отговора се съдържа в предишните ми мнения.

Та въпроса ми беше какво мислиш, че ще стане след изборите? Писа по-горе, че сценария с коалиция от малки партии без БСП, ГЕРБ и ДПС е малко вероятна. Тук съм съгласен. Тъй, че какво ни остава тогава, като варианти? Мисля, че и сам знаеш, но не искаш да го назовеш.

Цитат:
Чисто хипотетично, високо планинския джентълмен от ново поколение Борисов ако се нагъзи на Нинова и сформират коалиция, като се има предвид, че никой друг не може да ги трае тези двамата, какво следва? Ще съжаляваш ли, че си довел комунистите на власт или ако Бойко е премиер(или недоразумението Дончев) в коалиция с тях ще си спокоен и БСП изведнъж ще се трансформира от най-лошия сценарий в приемлив партньор за благото на държавата :lol:


Чисто хипотетично не, няма да съм доволен. Не съм фен на Бойко, нито съм по някакъв начин обвързан с партията му, че да се налага да го оправдавам по такъв начин. Само, че такъв сценарии е по-скоро в рамките на фантастиката.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Сеп 2020 18:18


И аз разбрах, че БСП и Герб не са едно и също в твоите очи, но и не разбрах защо? Реално до момента се опитваш да намекнеш, че Герб са имали доста успехи(некачествени магистрали, субсидиите, които ЕС дава независимо кой е на власт и които Румъния усвоява в пъти по-добре и заради това получава повече средства).

Не разбирам какво ще се промени с червени на власт вместо сини? Ще се скараме с Америка? Ще излезем от ЕС? Това биха били потенциални катастрофи, но нямаме анти ЕС или американофобска партия. А държавата ни в момента е с толкова наболели проблеми, че просто не виждам какво по-лошо ще стане, независимо кой е на власт. Може или да е по-добре или да бъде същото положение.

А за другото - както обясних, коалиция между малките партии е слабо вероятна, но ако те не се коалират с БСП и Герб е силно вероятно протестите да продължат и срещу следващия кабинет и да го свалят. Възможно е такъв сценарий да се повтори многократно и да доведе до революция, в крайна сметка в 20 век фактът, че сме най-недоразвитата и бедна страна в ЕС, а може би и в Европа, може да стартира непредвидими процеси в идните години, но така едва ли ще се продължи. Показа се, че моделът негодник-бащица не действа и хората вече не се доверяват на самозванци.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 25 Сеп 2020 00:22


Цитат:
И аз разбрах, че БСП и Герб не са едно и също в твоите очи, но и не разбрах защо?


Накратко, защото БСП е бившето БКП ни повече ни по-малко. Защото е управлявана от Русия партия - директно. Явно паметта ти е къса. Явно си забравил, че първата (буквално) работа на Румен Радев, когато отиде в Брюксел беше да говори за сваляне на санкциите за Русия. Явно си забравил, че буквално целия свят, включително и самите руснаци се отнасят за него като "Про-руския президент на България". Явно си забравил изтеклите дипломатически грами от времето на Орешарски в които се говореше, че България е пропита от руско влияние на МИНИСТЕРСКО НИВО. Явно си забравил, че на български генерали им беше отказван достъп до секретни данни на НАТО защото бяха очевидни руски шпиони.

Цитат:
Реално до момента се опитваш да намекнеш, че Герб са имали доста успехи
На фона на всичко това ДА. Имат реални успехи. По-добре са в пъти от алтернативата. Просто липсата на елементарна памет може да те накара да смяташ обратното.

Цитат:
Не разбирам какво ще се промени с червени на власт вместо сини? Ще се скараме с Америка? Ще излезем от ЕС?

Достатъчно е да ни смятат, както ни смятаха до скоро, за руски троянски кон и да ни нямат доверие за нищо. Достатъчно е да бъде саботирано превъоръжаването на бг армията, както Радев и комунистите постоянно опитват да правят. Нека не забравяме, че Белене те ни го натресоха и т.н. и т.н.

И на капак от горе, освен че са руски мекерета, БСП са просто некадърни. Те не могат да управляват, не могат да направят и това дето ГЕРБ го направиха. Просто са наследници на тъпи галоши, партизани, крадци на добитък и т.н. Не стават за крив, чеп. Най-много да фалират държавата за пореден път.

Достатъчно ли е това или трябва още да изреждам.

Цитат:
А за другото - както обясних, коалиция между малките партии е слабо вероятна, но ако те не се коалират с БСП и Герб е силно вероятно протестите да продължат и срещу следващия кабинет и да го свалят.

Е, това е абсолютна наглост. Нали протестите са за да има предсрочни избори. Понеже доверието от правителството уж е снето. От кого е снето не е ясно. И сега след като има избори и народа се е произнесъл, какви протести, какви пет лева? Не може да протестираш до безкрай, само защото не става твоето :lol:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 25 Сеп 2020 20:10


Liberty написа:
Цитат:
И аз разбрах, че БСП и Герб не са едно и също в твоите очи, но и не разбрах защо?


Накратко, защото БСП е бившето БКП ни повече ни по-малко. Защото е управлявана от Русия партия - директно. Явно паметта ти е къса. Явно си забравил, че първата (буквално) работа на Румен Радев, когато отиде в Брюксел беше да говори за сваляне на санкциите за Русия. Явно си забравил, че буквално целия свят, включително и самите руснаци се отнасят за него като "Про-руския президент на България". Явно си забравил изтеклите дипломатически грами от времето на Орешарски в които се говореше, че България е пропита от руско влияние на МИНИСТЕРСКО НИВО. Явно си забравил, че на български генерали им беше отказван достъп до секретни данни на НАТО защото бяха очевидни руски шпиони.

А явно ти си забравил, че твоите любимци Герб са подразделение на БКП с вожд, който беше охранител на баш диктатора. Мен не ме интересуват санкциите срещу Русия, на мнение съм, че малка държава като нашата не бива да заема крайни позиции независимо в коя посока и да си създава врагове. Разбери, че хората у нас до такава степен са оскотели вече(но не оглупели), че не им пука на коя държава ще се дупят политиците ни в международен план, а какво ще сторят за народа си. А факт е, че твоят любимец Борисов се подиграва директно с ЕС и твърди, че ги ебал буквално. Да не говорим още колко дипломатически скандали сътвори през последния си мандат. Никой друг не е бил подиграван така в чуждестранните медии както той. И ти ми го поднасяш този клоун и придворните му шутове и им се кефиш. Знам те, че си американофил и про европеец, но ще те помоля да върнем дискусията от международната сцена отново в изтерзаната ни държавица, която крета на върха на всички негативни международни класации и е в дъното на положителните такива. Оправданието за това какво е? Че сме с позиция относно санкциите на Русия или че сме в добри отношения македонците? Хайде, стига нелепици.

Liberty написа:
Цитат:
Не разбирам какво ще се промени с червени на власт вместо сини? Ще се скараме с Америка? Ще излезем от ЕС?

Достатъчно е да ни смятат, както ни смятаха до скоро, за руски троянски кон и да ни нямат доверие за нищо. Достатъчно е да бъде саботирано превъоръжаването на бг армията, както Радев и комунистите постоянно опитват да правят. Нека не забравяме, че Белене те ни го натресоха и т.н. и т.н.

И на капак от горе, освен че са руски мекерета, БСП са просто некадърни. Те не могат да управляват, не могат да направят и това дето ГЕРБ го направиха. Просто са наследници на тъпи галоши, партизани, крадци на добитък и т.н. Не стават за крив, чеп. Най-много да фалират държавата за пореден път.

Достатъчно ли е това или трябва още да изреждам.

Това при положение, че те управлява охранител, една кърджалийска госпожа, Данито Кирилов, Гешев каскета и безброй знайни и незнайни братиньовци и калинки да го кажеш е меко казано скандално. И хем смешно, хем тъжно. Държавата вече е фалирана, мой човек. Надявам се да не се изненадаш, когато това се потвърди и изведнъж всичките заеми за милиарди се окажат не чак толкова добро решение. Хората и сега знаят кой ги е взел и знаят кой седеше десет години на власт с престъпното си безхаберие. Няма оправдание тук. И не на последно - независимо дали си гербаджия или имаш роднини/приятели в партията, не забравяй за множеството бесепари и депесари на преден план в нея. Обиждайки БСП постигаш до голяма степен обратен ефект - на практика обиждаш и Герб и по много завоалиран начин достигаш до изначалната ми теза, но поради зловредния си нарцисизъм, пардон - краен европеизъм да го наречем, отказваш да го проумееш.

Liberty написа:
Цитат:
А за другото - както обясних, коалиция между малките партии е слабо вероятна, но ако те не се коалират с БСП и Герб е силно вероятно протестите да продължат и срещу следващия кабинет и да го свалят.

Е, това е абсолютна наглост. Нали протестите са за да има предсрочни избори. Понеже доверието от правителството уж е снето. От кого е снето не е ясно. И сега след като има избори и народа се е произнесъл, какви протести, какви пет лева? Не може да протестираш до безкрай, само защото не става твоето :lol:

Наглост е едни и същи партии да се явяват за пореден път на избори и да си нагласят резултатите от тях, а протестите са най-демократичния подход за справяне с тирани и обикновени некадърници. Ако не живееш в нормална държава - ще протестираш. Като цяло доста вяли и странни разсъждения имаш. И това при все, че не си зависим от статуквото. Как така ще определиш протести като наглост и при все това ще твърдиш, че не си ляв, не разбирам. нали знаеш при кои режими не е позволено да се протестира срещу безчинствата на властимащите? Хванала те е гербаджийска болест и е добре да се лекуваш докато е време, че току-виж се превърнеш неусетно в комунист, ограничаващ правата на обикновените хора :lol:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 26 Сеп 2020 01:56


Наглост е защото не може шепа хора да си въобразяват, че от тях зависи да определят дневния ред на държавата. Казвам, защото това с безкрайните протести го чувам и от други приятели. Тези хора не осъзнават, че изборите са за това. Не ми говори за "нагласени избори" защото става дума за международно признати избори. Поне до сега са били такива. Пак казвам, това че резултата и собствената ти непопулярност не ти харесват, не ти дава право да оспорваш конституционния ред на държавата. Всеки има право на протест, но протестите нямат обвързващ характер за никого.

Както и да е.

За друго влизам. Месията Христо Иванов вече подготвя почвата за коалиция с ГЕРБ. Уж без Борисов, ама след изборите ще видим :D

https://www.dnevnik.bg/politika/2020/09 ... 7Qyh9nFfeI

От сега ми е смешно. След изборите не знам вече.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 27 Сеп 2020 11:24


Поздрави за Андрей от простата кърджалийка: https://www.facebook.com/mirchev/posts/ ... 1442836225

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 27 Сеп 2020 12:29


The Arrow написа:
Поздрави за Андрей от простата кърджалийка: https://www.facebook.com/mirchev/posts/ ... 1442836225

Кое не е така?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 27 Сеп 2020 20:20


Цитат:
За 10 години на власт трябва да може да се похвалиш не с няколло неизбежни инфраструктурни проекта, а с решени системни проблеми.

Системните проблеми като демографската криза, ниското качеството на образованието и липсата на учители, правосъдието и свръховластената прокуратура, пенсионното осигуряване, ниската ефективност и качество на здравеопазването, липсата на електронно управление, административната реформа, неефективното и скъпоструващо МВР.

Вместо тези проблеми да са решени, повечето от тях се задълбочават, а другите са или замазани, или са преживели опит за реформа последван от "две стъпки назад".

След като 10 години нито един системен проблем не е решен, време е ГЕРБ да си ходи и да даде път на някой, който знае какво и как.


Цитат от Фейсбук. Няма какво да се каже повече. Не може да си на власт от десет години и повече и тепърва да обясняваш как ще оправяш проблеми. Важи и за местна и за държавна власт.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 27 Сеп 2020 23:24


Мисля, че и The Wolf е в същата заблуда. Той в каза нещо от сорта - дайте да разрушим системата пък те ще се появят (от някъде) тези нови, готини хора дето ще ни оправят. А то не става така. Аз веднага бих подкрепил политическа сила, която най-малкото ме представлява по по-адекватен начин (Къде си български Орбане, къде си?). Но грешката и на теб и на The Wolf e, че не осъзнавате, че първо трябва да се появи носителя на новата идея, за да може старата да си отиде. Иначе най-много да докарате БСП на власт, които не виждам по какъв начин ще донесат тази системна промяна за която говорим.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 27 Сеп 2020 23:27


Каква нова идея? Нали се борим за демокрация, върховенство на закона, качествен живот и т.н.? Аз смятам,че Х. Иванов ме представлява достатъчно адекватно. И стига с това БСП. И какъв Орбан, още малко ще кажеш, че подкрепяш и Възраждане?

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com