Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

За кого ще гласувате на предстоящите президентски избори?


 Меглена Кунева (Инициативен комитет)    12%  12%  [ 10 ]
 Росен Плевненлиев (ГЕРБ)    19%  19%  [ 16 ]
 Сали Шабан Ибрям (Национално движение "Единство")    2%  2%  [ 2 ]
 Румен Христов (СДС)    4%  4%  [ 3 ]
 Мария Капон (ЕНП)    2%  2%  [ 2 ]
 Стефан Солаков (Национален фронт за спасение на Б-я)    1%  1%  [ 1 ]
 Ивайло Калфин (БСП)    13%  13%  [ 11 ]
 Волен Сидеров (Атака)    20%  20%  [ 17 ]
 Алексей Петров (инициативен комитет)    1%  1%  [ 1 ]
 Николай Ненчев (БЗНС)    0%  0%  [ 0 ]
 Атанас Семов (РЗС)    1%  1%  [ 1 ]
 Павел Чернев (Партия за хората от народа)    0%  0%  [ 0 ]
 Димитар Куцаров (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
 Красимир Каракачанов (ВМРО)    0%  0%  [ 0 ]
 Андрей Чобанов (Българска демократична общност)    0%  0%  [ 0 ]
 Николай Василев (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
 Светослав Витков (Инициативен комитет)    23%  23%  [ 19 ]
 Венцислав Йосифов (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 83
Автор Съобщение

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 23 Фев 2019 17:19


сашко не може да миймва :rockon:

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Фев 2019 01:07


Мемето е за тази тема. Смисъла е:

Днешните българи:
-Живеем в тежки времена...

Българите от буквално всички други времена:
–Ти бъзикаш ли се с нас?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Фев 2019 03:06


В случая съм съгласен с Волтажа.
Използвали са оригиналната картинка от мийм-а, но в този контекст е трябвало да изберат нещо по-подходящо.
Дори и да не си запознат с мийм-а само фразата е достатъчна, за да се разбере шегата, но ако е придружена с неподходящо изображение може да предизвика объркване.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Фев 2019 03:19


Аз не се обърках особено, но мога да разбера тези, които са се :arrow:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Фев 2019 13:05


Аз пък не съм съгласен с посланието на мемето! Дори да приемем, че в момента живеем в най-добрите за България времена, отсъствието на критика към властта (когато има нужда от такава), води до примиренческо мислене. А настоящата власт определено има нужда от доста критика.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Фев 2019 14:09


Der Meister написа:
Аз пък не съм съгласен с посланието на мемето! Дори да приемем, че в момента живеем в най-добрите за България времена, отсъствието на критика към властта (когато има нужда от такава), води до примиренческо мислене. А настоящата власт определено има нужда от доста критика.

+1

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Фев 2019 14:20


Der Meister написа:
Аз пък не съм съгласен с посланието на мемето! Дори да приемем, че в момента живеем в най-добрите за България времена, отсъствието на критика към властта (когато има нужда от такава), води до примиренческо мислене. А настоящата власт определено има нужда от доста критика.




Кво каза и ти не знаеш май точно

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 24 Фев 2019 19:18


Май ти не си разбрал. Казах, че настоящата власт има нужда от критика, но не съм казвал, че такава липсва. Проблемът е, че въобще не смятам, че в момента е достатъчна и такива мемета са вредни!


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 25 Фев 2019 00:53


Всъщност не са вредни, защото хората хубаво критикуват, но мисля че повечето не си дават сметка че БСП чука на вратата. Действително положението в България понастоящем не е чак толкова лошо. Мисля че много хора просто не разбират какво ще си причинят, ако при следващите избори БСП вземат мнозинство в парламента. Може да не харесвате ГЕРБ, ясно е има си легитимни критики спрямо тях, но те в момента отразяват нивото на българското общество. БСП ще ни върне много назад, а някой който да ни изведе напред никъде не се вижда на хоризонта.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 25 Фев 2019 10:47


А защо си мислите, че е или едното, или другото и няма трети избор? Много се дразня на това или е герб или идва бсп. Това не са двете единствени партии.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 25 Фев 2019 11:29


Да ве, шефе, третият избор е ДПС :lol:

В Бг към момента има няколко партии, които изобщо ги вкарват в социологията и ГЕРБ е абсолютно най-компетентната и способна от тях и това, че е корумпирана по никакъв начин не я прави по-лоша нито от БСП, нито от ДПС, нито от Патриотите, еле пък от разпокъсаните площадници, които всеки път формират константа на адекватност, обратно пропорционална на броя на лидерите им, умножен по егото на избирателите им.

Няма да има трети избор, докато пенсионерите в България, които са една трета от населението, не променят профила си на гласуване, независимо от тъпи лозунги като "не е вярно, че няма алтернатива, то няма, щото всички мислят така". Няма алтернатива, щото такъв ни е демографският профил и такава ни е историческата действителност - застаряващо население, живяло в друг политически строй и с носталгия по него (възпитаващо в този дух и част от младите впрочем), етнически малцинства, едната част от които яхнати от противоконституционни партии, а другата - живеещи в абсолютна нищета, превръщаща ги в жив политически капитал под формата на евтини гласове.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 25 Фев 2019 11:42


Маце Борко написа:
Да ве, шефе, третият избор е ДПС :lol:

В Бг към момента има няколко партии, които изобщо ги вкарват в социологията и ГЕРБ е абсолютно най-компетентната и способна от тях и това, че е корумпирана по никакъв начин не я прави по-лоша нито от БСП, нито от ДПС, нито от Патриотите, еле пък от разпокъсаните площадници, които всеки път формират константа на адекватност, обратно пропорционална на броя на лидерите им, умножен по егото на избирателите им.

Няма да има трети избор, докато пенсионерите в България, които са една трета от населението, не променят профила си на гласуване, независимо от тъпи лозунги като "не е вярно, че няма алтернатива, то няма, щото всички мислят така". Няма алтернатива, щото такъв ни е демографският профил и такава ни е историческата действителност - застаряващо население, живяло в друг политически строй и с носталгия по него (възпитаващо в този дух и част от младите впрочем), етнически малцинства, едната част от които яхнати от противоконституционни партии, а другата - живеещи в абсолютна нищета, превръщаща ги в жив политически капитал под формата на евтини гласове.


Всъщност, под третия избор визирах Демократична България.

И много ме изкефи как ДА БГ бяха единствената партия, които проведоха вътрешното гласуване за европарламента по електронен път, а дори не са парламентарна партия :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 25 Фев 2019 14:29


ДБ са пародия на партия (обединение от пародия на партии). Във въпросните предварителни избори участваха всичко на всичко 6 000 човека. До толкова са се маргинализирали като партията на "малката градска интелигенция" че дори половината от "малката градска интелигенция" ги взима на подбив. Така че няма "трети избор" поне за момента не се вижда такъв на хоризонта. Ако по някакво чудо ДБ успее да влезе в парламента, с кого мислиш че ще се коалират?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 26 Фев 2019 02:22


Андрей, пределно ми е ясно, че БСП чука на вратата, но просто не мога да възприема такова меме, с оглед настоящото управление на ГЕРБ и всичките мизерии, които направиха и продължават да правят. Може би различните ни възгледи за живота имат влияние за позициите ни, но за мен бетонирането на Черноморието, например, е в пъти по-важно от това с колко стотни процента ще се вдигне БВП-то или нещо от сорта. Аз винаги съм твърдял и все още твърдя, че ГЕРБ е, така нареченото, по-малко зло от БСП, но какво от това? И двете партии се управляват от комуняги и бивши ченгета. Единствено, едните уж го играят про-западно настроени, за разлика от другите. Друга разлика не виждам, кажи ако има такава. Проблемът е, че прекаленото повтаряне на тази мантра за по-малкото зло просто вдига имиджа на тиквата. Откакто е създадена тази партия е подкрепяна, по един или друг начин, от интелигентни и десни хора, което не мога да възприема. Ако се гласува винаги спрямо соц. проучвания и не се гласува за някакви дето "няма да влязат", не виждам как ще дойде някаква промяна. Ще си станем двуполюсен модел с БСП и ГЕРБ, което хич не ми се нрави. Аз за ДБ ще гласувам. Може да са всякакви и определено имам доста резерви към тях, но най-много покриват възгледите ми от настоящите партии, които се предлагат. То правилното гласуване, тъй ли иначе, е най-малкото нещо, което можем да направим за тази държава. Ако ДБ ме издразнят с нещо твърде значимо, и тях ще псувам. Ако се появи нещо по-читово, него подкрепям. Ако ГЕРБ се осерат, ще си ги критикувам, без някакви тънки сметки кой щял да дойде после. Политиците трябва да знаят, че отсреща имат активно гражданско общество, което няма да търпи! Щото иначе излиза, че тиквата е имунизиран и може да прави квото си искат, щото иначе ще дойдат по-лошите. Та моля ви, не гласувайте за ГЕРБ :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 26 Фев 2019 10:32


Тотално те разбирам, даже до скоро и аз се подигравах на тези които гласуват за ГЕРБ и се имат за що годе интелигентни хора. Но, за съжаление партиите които трябваше да се явят дясна опозиция доказаха отново и отново че не са на нивото и което е по-лошо не са десни. В момента бих казал, че ще гласувам за ГЕРБ напълно цинично, но не е точно така. Ако се замисля ДБ дори на ценностно ниво не са ми по-близки от ГЕРБ. Общо взето представляват някаква смесица от привърженици на евро-бюрокрацията, всякакъв тип левичари, подкрепящи миграцията, джендър идеологията и всякакви други тумори на културния марксизъм. Ако тези хора имаха капка политически усет, щяха да осъзнаят, че преобладаващата част от избирателите им са или поне бяха хора с десни разбирания. Това освен пазарна икономика означава, много други неща спрямо които ДБ са в точната противоположност. Тъй, че не благодаря, предпочитам да ги няма.

Иначе за двуполюсния модел БСП-ГЕРб има една основна разлика. ГЕРБ са корумпирана партия, но БСП са партия ръководена от интересите на друга държава. Съвсем непосредствено, БСП напуснаха парламента точно когато трябваше да се гласува приемането на Македония в НАТО. Сега си представи какво щеше да е ако те имаха мнозинство. Също може да наблюдаваш изявите на президента им (който уж е безпартиен) за да ти е ясно за модела който ни очаква.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 27 Май 2019 00:09


Та за кого гласувахте? Аз пуснах за ВМРО и съм доста доволен от резултата, оформят се като 4-та политическа сила. Добър ход беше, че се дистанцираха от псевдо-патриотичните про-руски партии "Атака" и онова другото. Лъже-патриотите от "Воля" също нищо не постигнаха, въпреки богатата предизборна кампания.

От големите играчи, изключително радващ факт, за мен лично е че ГЕРБ запазват убедителната си водеща позиция пред БСП. Очевидно разумът е надделял у повечето ни сънародници, които разбират, че макар ГЕРБ да има купища недостатъци БСП не е и не може да бъде алтернатива.

Аз лично имах напълно ясна цел, защо избрах този път да подкрепя именно ВМРО за евро-вота. Нещо което още не съм решил дали ще го сторя на национални избори. ВМРО са единствената българска партия членка на европейските консерватори реформисти. Гласувах за тях с ясната идея, да се борят срещу разширяване на европейската бюрокрация за сметка на националния суверенитет на отделните страни членки, срещу политиката на отворени граници за мигранти от бл.изток и Африка (точно обратното на доктрината на Юнкер) и срещу войнстващите джендъри.
Мисля, че няма да остана разочарован.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 27 Май 2019 10:26


Аз гласувах за Демократична България. Като цяло май всички партии бяха про-ЕС, от тези които взимаха гласове поне. Част бяха "да променим ЕС отвътре", ама нямаше твърдо анти-ЕС партии като в други държави. Поне този вирус ни пропуска за момента.

Иначе ме радва, че ГЕРБ са преди БСП, но не ме радва, че продължават да са най-големите партии, и то без да губят територия. Уж новите гласоподаватели се отказват от тях, обаче статистиката друго показва.

На село хората които редовно си гласуват за "който най-много мрази циганите и турците" избраха този сезон ВМРО, откъдето предполагам идва и големия им дял. От тези """екстремни""" партии те са най-приемливата, и всъщност полвината им кандитати въобще не са крайни ако им потърсите индивидуалните изказвания. Съмнявам се, че това може да е просто стратегия да се вземат гласувете на лумпените, пък партията да си е доста традиционна консервативна партия, в дясно от центъра. Ако това е наистина така (мисля, и се надявам, че е), тогава е било доста добра идея да се отделят от другите партии в блока им.

С гласове от сорта на 30%, 25%, 15%, 8%, 8% за съответно център, ляво, център-ляво, дясно и център-дясно (грубо казано), демокрацията не изглежда зле. Сравнете го със САЩ, или с Русия.

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 27 Май 2019 15:42


Императора написа:
Не знам дали аз съм просто толкова добър, или ти си просто толкова предвидим. :lol:


Или може би аз бях казал, в прав текст, не толкова отдавна, че бих подкрепил автентична патриотична партия, не руските мекерета от "Атака".

Впрочем, с развитието на ВМРО и ДБ, за първи път в българският политически живот започват да се оформят действителни идейно - ориентирани партии. Това е много важно защото това прави народните представители много по отговорни към хората, които са ги изпратили там и към това което те очакват. Все още доминиращи са партиите от стария тип, но вече имаме истинска дясна, национал-консервативна партия или поне се надявам да се развие като такава - ВМРО.

Имаме си също и истинска ляво-либерална партия, все още донякъде опитваща се да мине за дясна - ДБ.

indigo написа:
Като цяло май всички партии бяха про-ЕС, от тези които взимаха гласове поне. Част бяха "да променим ЕС отвътре", ама нямаше твърдо анти-ЕС партии като в други държави. Поне този вирус ни пропуска за момента.

Защото българите осъзнават, че без ЕС сме за никъде. Това обаче е без значение, защото са важни анти-ЕС настроенията в големите държави. Във Франция победи партията на Льо Пен. Във Великобритания с голяма преднина партията на "Брекзит". В Италия победиха националистите. Народите от големите, някога проспериращи държави основателки на ЕС, почват да усещат, че може би ползите за тях не са чак толкова много колкото вредите. И ако не се вземат наистина решителни мерки за реформиране на ЕС, нещата няма да отидат на добре. За това дадох гласа си така че да бъде вкаран в парламента, макар и един депутат, който ще бъде част от европейските консерватори реформисти.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 27 Май 2019 16:26


За съжаление, не успях да гласувам на тези избори, тъй като бяхме на екскурзия във Велико Търново и се върнахме много късно.

Иначе щях да гласувам за Демократична България и в частност, Радан Кънев. В крайна сметка, се радвам на резултата им.

Също така, направи ми впечатление, че сякаш тези евроизбори бяха изключително спокойни и нямаше някакви драматични послания за края на ЕС, за мигрантски кризи и т.н.

А за фаворитите на Андро съм малко учуден. ВМРО не бяха ли тия дето продаваха български паспорти за 5000 евро?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 27 Май 2019 17:30


^ Вярно е, но вече подхождам доста цинично що се отнася до политиката. Както казах не съм сигурен, че ще ги подкрепя на национални избори. Но съм доволен от начина по който гласуваше Джамбазки през изминалия си мандат, както и коалицията в която е. На този етап не виждам друг политически субект който ще ме представлява по-добре.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com