Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 06 Яну 2022 18:17


Тоя омикрон ще ни взриви, щото е безопасен за ваксинирани, но за другите не толкоз, а е много по-заразен от предните щамове

ся ше видите ко ше стане февруари макята ше си ебе :(

Ерик поне не го мисля, той ше се оправи като пич!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Яну 2022 16:07


Мерси мочмета <3

То май вече си еба мамито, в София е счупен рекорда, секи втори се разболял по празниците и го пренесъл на родата, имам 10+ души покрай мен дето са ковидясали последния месец, кой ваксиниран, кой преболедувал, не подбира, имаме хора дето в болница даже са лежали и го повтарят, въобще имунитета за тая гад си се оказва краткотраен за съжаление. Намаления шанс за тежко протичане обаче мога само да се надявам, че си държи, но и общата статистика подкрепя това засега.

Доколкото разбирам не е и омикрон все още, обикновена делтичка си карам. РЗИ успяха чак днес да ми звъннат, че съм под карантина, аз вече почти симптоми нямам. Минах през температура, главоболие и себеусещане на парцал първите два дена ама нищо повече, ся съм по-добре и го обръщам малко на гърло и кашлица, ама дори лекарства не пия. Ше видим де, критичния период е 5-6 ден когато наистина можеш да получиш симптоми, тия първите сополявения са просто имунна реакция, симптом е примерно да получиш задух, тежка кашлица, да ти падне сатурацията, и чак тогава е за притеснение. Ше изчакам до тогава преди да си се радвам на късмета.

Малко ми дойде и на мен отрезвително между другото, две години минаха и не съм имал и наченки на разболяване, като със сигурност съм бил неведнъж в досег с вируса и преди и след да се ваксинирам. Много хора си внушават безсмъртие от такъв късмет, аз също донякъде бях спрял да си давам зор, ама сега имам 14 дена между 4 стени да премислям нещата. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Яну 2022 19:51


Взимай, Селен, Цинк и витами Д. На мен поне това ми изписа лекарката, докато бях болен. Също така на един приятел, му бяха изписали антистенокардин за 2 седмици, но това си трябва консултация с лекар, аз не бих си експериментирал. Превантивното пиене на антибиотици също ми се струва прекалено.

Добрата новина е че може би сме близо до ефективно анти-вирусно лекарство срещу Ковид. В САЩ вече е одобрено първото (отново на Файзер) с търговско название Paxlovid. Чудя се кога ли ще стане достъпно и у нас.

https://www.fda.gov/news-events/press-a ... t-covid-19

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Яну 2022 19:53


Абсолютно всички покрай мен са болни, Амстердам е 100% омикрон, аз правя тест след тест и почти в третата година от началото на тая свинщина и аз все още продължавам да не съм го прихващал, да видим докога. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Яну 2022 20:15


Liberty написа:
Взимай, Селен, Цинк и витами Д. На мен поне това ми изписа лекарката, докато бях болен. Също така на един приятел, му бяха изписали антистенокардин за 2 седмици, но това си трябва консултация с лекар, аз не бих си експериментирал. Превантивното пиене на антибиотици също ми се струва прекалено.


Дам, точно това пия, щото си има основания че ако си в недостиг на същите можеш да си причиниш тежко боледуване, не щото имат лечебен ефект. Добавям само парацетамол и ибупрофен да отпуска по малко, ама точно два дена имах нужда от тях. Имаш похвално адекватна лекарка, доста от хората покрай мен ги товарят най-често директно с антибиотици, че и с купчини ненужни лекарства и добавки, което много ме дразни. Не че нямам и обратния пример, хора дето си гледат цвета на секрета и си правят тестове на реактивния протеин щото не вярват на личната като им е казала, че не трябва да пият антибиотик. Въобще... за първи път чувам за добър пример, евала.

Иначе Амстердам има късмета да посреща Омикрон с 80% ваксинация, мога само да се надявам при нас да не стане трагично. Не че ще е за първи път, кой се впечатлява вече...

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Яну 2022 20:54


За съжаление лекарката ми се пенсионира точно в края на 2020г. и това беше последният ни разговор. Сегашната ми е абсолютно некомпетентна, а всички други не приемат нови пациенти.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Яну 2022 21:39


The Grim Reaper написа:
Две години се опазих...

Само температура засега, ама съм симптоматичен от днес.

Бързо и безаварийно оздравяване :?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 08 Яну 2022 23:46


Оф аз от четвъртъка се чувствам като парцал и имам лека хрема, вероятно и температура. Викам си нали съм ваксиниран, пък не се задъхвам и кат пръдна усещам мириса, значи всичко е точно :). Постовете на The Grim Reaper малко ме притесниха :(


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Яну 2022 01:52


vanmx написа:
Оф аз от четвъртъка се чувствам като парцал и имам лека хрема, вероятно и температура. Викам си нали съм ваксиниран, пък не се задъхвам и кат пръдна усещам мириса, значи всичко е точно :). Постовете на The Grim Reaper малко ме притесниха :(


Не ти пречи да си направиш един тест. Това със задъхването и обонянието при мен се случи след 6-7 дни, не в началото. Също така до колкото може да се вярва, Делтата не причинява загуба на обоняние, това беше характерно за първия вариант. Но дори да се окаже, че е Корона, това пак не е причина да се панираш.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Яну 2022 03:04


Днес си правихме бързи тестове, за да можем утре да отидем на кино. Моят беше отрицателен, на приятелката ми положителен. Втория ѝ тест беше отрицателен. Интересното е, че при положителния тест нито звъннаха, нито нищо. Просто не ѝ беше издаден зелен сертификат.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Яну 2022 20:32


Gipo написа:
Бързо и безаварийно оздавяване :?
----
Днес си правихме бързи тестове, за да можем утре да отидем на кино. Моят беше отрицателен, на приятелката ми положителен. Втория ѝ тест беше отрицателен. Интересното е, че при положителния тест нито звъннаха, нито нищо. Просто не ѝ беше издаден зелен сертификат.


Мерси Гипчо <3
Ако сте си правили антигенни тестове ще ѝ се обадят от РЗИ, просто са заринати. Моя тест е от 4-ти, като в същия ден излезе резултата, а ми се обадиха чак на 7-ми. Поне ще уцели новата крантина от 10 дена, аз съм от последните 14-ки. Звучи като да няма(те) симптоми, дано продължи така :!:

vanmx написа:
Оф аз от четвъртъка се чувствам като парцал и имам лека хрема, вероятно и температура. Викам си нали съм ваксиниран, пък не се задъхвам и кат пръдна усещам мириса, значи всичко е точно :). Постовете на The Grim Reaper малко ме притесниха :(


Аносмиата се водеше сравнително рядък симптом дори при първите варианти, просто е по-интересен и се говори за него, а в сегашните го пишат още по-рядък. Аз съм на края на 6-тия ден и изглежда ми се размина, остана само лека хрема, но и аз не съм имал проблеми с пръдните си, и кашлица не развих, така че имам 1:1 твоите симптоми. Почти сигурно караш и ти корона, предвид и бройките из София. Пази се, и околните също :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Яну 2022 21:23


С жената октомври месец като се разболяхме си правихме домашни тестове и на двамата ни излязоха положителни.

След един-два дена си направихме пср теста и беше отрицателен.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Яну 2022 21:53


А кво стана, ваксинира ли се?

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Яну 2022 22:21


Една позната е карала НГ на парти в Терминала и сега е болна... предолагам и още няколко десетки/стотин души също. Представям си кво се случва по кръчмите и баровете в момента :? Утре си бия бустера, че да не го мисля и/или да имам шанс да го изкарам леко

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Яну 2022 23:04


VALEN7INVS написа:
А кво стана, ваксинира ли се?

Ами щях, ама от миналата седмица бях с някви храчки и хрема, жената също с подобни симптоми. Имам подозрения,че е лека форма на омикрон, защото има вариант да сме го хванали от бъдни вечер/коледа, защото с други, освен с родата, не сме се виждали. Та ще изчакам още няколко дена/седмица да се оправя напълно и ще ходя вече сигурно. От друга страна, всеки път като се замисля да се ваксинирам ми става нещо, та не знам :lol:

Пък и жената е в 4 месец, та не бяхме сигурно какво да правим така или иначе, но май ще действаме.


Дидко, ваксинирана ли е била? Щото едната ми компания бяха в Мегами на нг и до колкото знам всички са боцнати там та май на никого нищо му няма.

Иначе, разбрахте ли за Израждане? :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 10 Яну 2022 14:58


The Arrow написа:
VALEN7INVS написа:
А кво стана, ваксинира ли се?

та не бяхме сигурно какво да правим така или иначе, но май ще действаме.


Ти пък само внимавай да не вземеш по случайност някое решение... :lol:

Ерик, не се съмнявам, че си знаеш, но аз да си го напиша, че имам опит - дори при някакви малки оплаквания, направи си снимка на дробовете като ти мине карантината, че тая гад понякога слиза в дробовете дори при леко каране.


Бъдете здрави, момчета. С тоя Омикрон май ще му се види края.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 10 Яну 2022 19:18


Цитат:
В Германия специалист по работа в екип успя да изрисува гигантска спринцовка със стадо овце. Ханспетер Ецолд е повлиян от пандемията от COVID-19 и по този начин иска да отправи послание към сънародниците си.


Мисля, че посланието е повече от ясно :lol: :lol: :lol:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 10 Яну 2022 20:02


Маце Борко написа:
The Arrow написа:
VALEN7INVS написа:
А кво стана, ваксинира ли се?

та не бяхме сигурно какво да правим така или иначе, но май ще действаме.


Ти пък само внимавай да не вземеш по случайност някое решение... :lol:

Ерик, не се съмнявам, че си знаеш, но аз да си го напиша, че имам опит - дори при някакви малки оплаквания, направи си снимка на дробовете като ти мине карантината, че тая гад понякога слиза в дробовете дори при леко каране.


Бъдете здрави, момчета. С тоя Омикрон май ще му се види края.


Аре думкай са отзад и са факай :!:

#бъдетездрави

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 11 Яну 2022 01:16


The Grim Reaper написа:
Ако сте си правили антигенни тестове ще ѝ се обадят от РЗИ, просто са заринати. Моя тест е от 4-ти, като в същия ден излезе резултата, а ми се обадиха чак на 7-ми. Поне ще уцели новата крантина от 10 дена, аз съм от последните 14-ки. Звучи като да няма(те) симптоми, дано продължи така :!:

Да, антигенни тестове. Няма симптоми, не е корона :D Днес ѝ звъннаха от РЗИ да я питат къде ще си кара карантината :lol:. Бяхме супер любезни с жената по телефона и тя ни обясни какво трябва да направим, защото явно лабораторията е пропуснала да изпрати втория тест, който е отрицателен. Та след това отидохме в лабораторията и също се опитахме да сме максимално търпеливи и спокойни, но уви бяха две супер тъпи пачи. Ама толкова тъпи, че като им казахме, че РЗИ тях ще търси за обяснение, а не приятелката ми, направо се насраха :lol: Активизираха се, почнаха да звънят някакви телефони... абе в крайна сметка би трябвало до утре да е оправена работата.
Единствено ме е яд, че положителния тест не е PCR. Така нямаше да ходим да се разправяме с лабораторията, за да изтрае карантината и после да не ги мисли тия тестове 6 месеца, а само аз да правя като ни се ходи някъде. Така хем нямаше да е боледувала, хем щеше да си е със сертификат :)
Реално тя вероятно го е изкарала безсимптомно по някое време миналата година, защото на фирмените им тестове беше показало супер много антитела. Не че може да им се вярва на тия тестове.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 11 Яну 2022 14:04


Доколкото знам се издават сертификати и след БАТ, вижте в хис.бг какво излиза в досието, има такива сертификати, които важат само в БГ, щото в чужбина държат на PCR като единствен точен тест, така че и ако бяхте направили PCR най-вероятно нямаше да е позитивен - на мен това ми звучи като false positive от глупавите антигени. Все тая, само БГ сертификат пак ще ви свърши работа, доколкото да "свърши работа" означава да понамалите излишните занимавки като тази, които сами си причинявате в излишен напън да не се ваксинирате. :lol:

Относно дробовете, засега няма да бързам да ходя на снимка ако нямам остатъчен симптом, но това ще разбера при първата тренировка след карантината, или даже по-добре някой ски ден. Повечето ми познати преболедували се оплакват от задух, където наистина мисля, че е наложително. Интересно ми е обаче дали има какво да се направи ако се окаже, че имаш фиброза? Нямам представа...

The Arrow написа:
Пък и жената е в 4 месец

A, честито!! :D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com