Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2021 12:13


denik написа:
Само минавам да кажа кур за Тиймс :!:


Що бе, не се ли води за стожера на свободното слово и демокрацията на модерните ултра либерали :lol:

Маце Борко написа:
Аз пък мисля, че Биг Тек корпорациите са зад всичко.

На Биг Фармата не знам колко са ѝ се вдигнали приходите, обаче някои софтуерни гиганти като Майкрософт бая намазаха от пандемията и локдауните. А кой е акционер в Микрософт?

Бил Гейтс.

Съвпадение :?: Айде вие ми кажете.

Така че не знам какво ги хвалим тия технологични компании сега, а не сме шибнали един бойкот на Teams и хоум офиса.


:lol: :lol: :lol:

Само да уточня че не призовавам за бойкот на ваксините, а за това да се спре с тия сладки приказки как ваксините били безплатни защото все някой трябва да е платил за тях.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2021 12:16


Не знаех, че се води така :lol:
Не знам, според мен зависи от типа компания и типа работа, която извършваш, но при нас тоя Тиймс въвежда повече усложнения, отколкото улеснения. А и доста от функциите му са яко недомислени

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2021 13:02


The Grim Reaper написа:
Liberty написа:
– Ваксините общо взето не са помогнали и болниците били препълнени въпреки 85% ваксинираност.
– Западняците и в частност нидерландците са пълни паникьори и въвеждат тежки мерки без причина.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
- Разбира се че не работят, нищо че Нидерландия е с население 17.4 млн и смъртност от 60 човека дневно, на фона на нашите 150. В среднодневна смъртност на милион това прави 5 пъти по-малко от България, но в твоята плоска глава щом не е 0, значи няма ефект. Всичко това е на 3 секунди проверка в гугъл, ама няма да ти уйдиса на аджендичката, та ше зададеш малоумен въпрос тук :arrow:
- Причината е нов вариант, който се очаква да стане доминиращ в рамките на две седмици, което дори при хипотетичните възможности за намаляне на CFR-а ще означава повече заболели търсещи медицинска помощ. Другата причина е, че в крайна сметка 85% ваксинирани означава, че имаш и още 2+ млн които не са, или те са fair game, да умират като българи :?: :lol:

Ами именно, и в крайна сметка "тъкмо започнали да излизат от поредната вълна" е доста силно казано:

Image

Още преди да сме усетили ефектите от омикрон - каквито и да са те в крайна сметка - в момента интензивните отделения все още са приблизително 70% пълни, за което явно тези 2+ милиона неваксинирани са напълно достатъчни предвид че отговарят за 95% от квотата.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2021 13:42


denik написа:
Не знаех, че се води така :lol:
Не знам, според мен зависи от типа компания и типа работа, която извършваш, но при нас тоя Тиймс въвежда повече усложнения, отколкото улеснения. А и доста от функциите му са яко недомислени

Еми... честно казано пак е по-добре и от Skype for Business, и от Slack, и от Zoom, та не знам.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2021 14:16


Хоум офисът е единственото яко нещо което дойде с тази пандемия - работиш откъдето си искаш и когато си искаш, без да губиш време за път. Аз години преди това говорех с колеги колко е тъпо да се забиваме всички в един единствен град, за да си дишаме пръдните в едно помещение, работейки за хора пръснати по целия свят :D

Когато шефчетата бяха принудени да вкарат хоум офиса като нещо пермаментно, аз се зарадвах и ми просветна, че сега тия корпоративни психопати ще се усетят, че това не пречи на бизнеса, даже напротив. Така и стана - даже оня ден през тиймс, едно от главните шефчета ни говореше как си е мислил че ще фалират заради това работене от вкъщи а то се оказало че даже било по-добре.

Абе всичко което съм си мислил се оказва истина. Толкова съм добър, че понякога се плаша от себе си :)

Относно спорът за ковид мерките и ваксините, според мен положението е както показва оная картинка със спайдър мен (тоя от овцете ваксинирал се е vs тоя не иска да се ваксинира щото е овца). Всичките изказват крайни мнения и се обиждат помежду си и звучат еднакво убедително :) И това не е само във тоя форум.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2021 14:20




Деба, не се ли усещат че само подхранват истерията на конспираторите. :roll:

Иначе, очаквам Княза да каже нещо от сорта на как няма търпение да си сложи такъв чип защото щяло да ни улеснява неимоверно много. :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2021 15:31


vanmx написа:
Относно спорът за ковид мерките и ваксините, според мен положението е както показва оная картинка със спайдър мен (тоя от овцете ваксинирал се е vs тоя не иска да се ваксинира щото е овца). Всичките изказват крайни мнения и се обиждат помежду си и звучат еднакво убедително :) И това не е само във тоя форум.


https://en.wikipedia.org/wiki/False_balance

The Arrow написа:
Иначе, очаквам Княза да каже нещо от сорта на как няма търпение да си сложи такъв чип защото щяло да ни улеснява неимоверно много. :lol:

В моето киберпънк бъдеще няма място за хора, които твърдят обратното :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2021 17:24


The Arrow написа:
:lol: :lol: :lol:

Само да уточня че не призовавам за бойкот на ваксините, а за това да се спре с тия сладки приказки как ваксините били безплатни защото все някой трябва да е платил за тях.

Бавняр, ти още ли на схвана че референцията към "бърза и безплатна глобална ваксинационна кампания" беше метафора за изключително силно заразния вирус, който искаме или не ще достигне до всички навсякъде в идните дни и седмици? Белким се поуспокоиш с уникалните прозрения, че видиш ли една частна компания произвеждала даден продукт и на всичко отгоре търсела някаква възвръщаемост. No shit Sherlock :lol: :roll: :arrow:

The Arrow написа:
Иначе, очаквам Княза да каже нещо от сорта на как няма търпение да си сложи такъв чип защото щяло да ни улеснява неимоверно много. :lol:

А ти кво стана, ваксинира ли се или още поизчакваш? Мина ли на 5G или още поизчакваш? A WiFi 6 или още поизчакваш на WiFi 5? :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Дек 2021 19:40


Image

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Дек 2021 11:59


VALEN7INVS написа:
Ами именно, и в крайна сметка "тъкмо започнали да излизат от поредната вълна" е доста силно казано:

Image

Още преди да сме усетили ефектите от омикрон - каквито и да са те в крайна сметка - в момента интензивните отделения все още са приблизително 70% пълни, за което явно тези 2+ милиона неваксинирани са напълно достатъчни предвид че отговарят за 95% от квотата.


Демек 15% не-ваксинирани са в състояние на напълнят отделенията. Бах тая здравна система по-ялова и от българската бре. И ако беше наистина така, тогава защо въвеждат повсеместен локдаун? Нали има зелени сертификати и тия дето са ваксинирани трябваше да се радват на пълна свобода, щото в болницата влизат само не-ваксинирани?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Дек 2021 15:30


:lol:

15% са повече от 2 милиона души, докато в момента, харесва ни или не, на разположение са по-малко от 1000 легла в интензивни отделения, от които както виждаш все още около 600 са заети. Ако омикрон действително доведе до толкова голям наплив от инфектирани които все пак бъдат съпътствани от съответния завишен брой хоспитализации вероятността да се дадат много излишни жертви е голяма. Както виждаш, делта макар и в отстъпление все още не е освободила болниците, а предвид че отсреща в Англия регистрират близо 100.000 нови случая на ден в следствие на омикрон известна предпазливост в лицето на неизвестното ми се струва разумна. И на мен не ми се занимава, нито пък съм убеден че има смисъл от точно такива мерки, но разбирам защо така са преценили. Очакваме повече яснота в идните седмици, едва след това ще мога да преценя дали е имало смисъл.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 22 Дек 2021 21:06


Продължавайте да спорите, интересно ми е да ви чета. След още няколко страници с постове, може и да се реша в отбора на кои "овце" да отида :)


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2022 10:45


https://www.economist.com/graphic-detai ... hs-tracker
Image

Тука дори на теория можем да се абстрахираме от Ковид като цяло - просто в България са умрели много повече хора, отколкото преди, дори и да приемем за истина някои от твърденията, че много умирания се приписват че са от ковид (в които аз разбира се не вярвам).

И понеже един тъпак във фейса се усъмни в данните и тъй като имах 10 свободни минути, направих крос чек с данните от НСИ и нещата излизат. Много грубо - в тракнатия период от 86 седмици са умрели ~230k човека, докато във всеки рандъм 86-седмичен период от предходните години, са умирали по 170-175k

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2022 10:52


In other news, в Португалия при 89% ваксинирано население, 90% от хората в интензивните отделения са неваксинирани

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2022 14:01


Ама Дидо, ти не разбираш, че:

1) Хората умират повече, понеже ги побъркват от притеснение!

2) Хората умират повече, понеже навсякъде е пълно с ковид болни и тези с други заболявания не могат да получат нормално лечение! Но това не значи, че ковид причинява повече смърт, просто управляващите не са адекватни!

3) Ваксините са отрова или ни отнемат правата, или ваксините разболяват хората, или ваксините те правят заразен - едно от тези е със сигурност!

4) Ти си шаран бе, момче!

:D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2022 14:32


Тука Гипо предполагам би казал че причината за горната графика е във кофти здравеопазването ни.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2022 15:16


В сайта на Economist пише, че само 30к от тези 60к excessive deaths са от ковид (по официални данни). Така че май това не е далеч от истината...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2022 20:21


Image

Две години се опазих...

Само температура засега, ама съм симптоматичен от днес.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2022 22:29


Деам. Бързо оздравяване.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2022 23:54


Стискам палци.


:lol: :lol: :lol:

Едит: дейба, репортаж (или както там му казват на тоя формат) от CNN,с който съм съгласен на 1000%

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com