Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Проблем с картината след Boot-ване на Windows 10
Публикувано на: 03 Фев 2017 21:17


Здравейте колеги, проблема е следния: До вчера през деня, компютъра ми си работеше безпроблемно, след това излезнах от нас и го оставих на родителите ми да гледат филми. Те са го свързали с телевизора ни чрез HDMI кабел, и са гледали филми без проблем. Когато са си лягали, са откачили HDMI кабела и са изключили компютъра от бутона за включване (задържали са го). Днес се прибрах на обяд и намерих компютъра на мястото си, с включени всички необходими кабели освен VGA кабела, който ползвам за връзка с монитора. Свързвам VGA кабела към портовете на видеокартата както си е било свързано винаги и натискам Power бутона на компютъра за да го стартирам. Всичко си Boot-ва както трябва(логото на платката си излиза на екрана, всичко е точно), но веднага след като логото на Windows-а ми се зареди(Windows 10), екрана става черен, и мога да ползвам единствено и само курсора на мишката върху черния екран. През колоните се чува Welcome-звука на Windows, чуват се програмите как зареждат, но картина няма. Само черен екран с курсора на мишката.



Рестартирах компютъра, но без ефект.

Направих Hard Reset на компютъра, също без ефект.

Свързах компютъра към телевизора чрез HDMI-кабела, нямаше ефект.

Влезнах в BIOS и зададох опцията да Boot-ва чрез Onboard Graphics, и свързах VGA кабела към порта на дънната платка, не се получи.

Пробвах да влезна в Safe Mode, не стана.

Пробвах да Boot-на в Low Resolution Mode, същия резултат.

Когато натисна комбинацията Win+P, менюто за свързване към проектор се показва без проблем, и ми дава да избирам как да се показва картината, но каквото и да избера, резултата е един и същ: нищо не се променя.



Имам остатъчна гаранция на компютъра, понеже е сглабян, но искам да чуя вашите мнения, и ако мога да го оправя без да го пращам за ремонт, защото проблема ми се струва не толкова сериозен, мисля си, че е нещо дребно, защото и преди се е случвало да се показва този черен екран, но след като го изчакам около 2 минути, се махаше и Windowsa Boot-ваше без проблем. Ще съм ви много благодарен ако можете да ми помогнете за да се справя с компютърчето :)


PC Components:

Intel Core i3 4170 - 3.7

Palit Gt 740 - 1 Gb DDR3

6 GB DDR3 Adata RAM

Asrock H81M-DG4 Motherboard

Благодаря ви предваритрелно!!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com