Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
15 Май 2005 20:34
Мнения: 402
Местоположение: В страната на свободата
Заглавие: Как се хваща китарата? :)
Публикувано на: 24 Юни 2007 16:06


бъзикам се, това го знам...

Но нищо друго... Какво ще препоръчате на абсолютно начинаещ?

Откъде се започва?

Мечтите ми за китарата се свеждат до това да мога да свиря някои бавни мелодични парчета като Wish you were here на Pink Floyd примерно... Препоръчайте самоучител най-добре, за уроци нямам време...

Китарата е акустична, Кремона... Довечера ще кача снимка...

___________________________________


Have you been touched by his noodly appendage?


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
31 Яну 2003 12:18
Мнения: 1408
Местоположение: София
Заглавие:
Публикувано на: 24 Юни 2007 16:15


1st concern: Настроена ли е?
2. Теглиш Guitar Pro 5, много удобна програма за нагледна демонстрация къде и как звучат нещата. След това буукмаркваш http://www.ultimate-guitar.com/ и http://www.guitarnoise.com/ и ги възприемаш като втори дом.
Като за начало. :)

___________________________________
Come, my raven, it could be a lark.


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Май 2005 20:34
Мнения: 402
Местоположение: В страната на свободата
Заглавие:
Публикувано на: 24 Юни 2007 16:30


Firzen написа:
1st concern: Настроена ли е?
2. Теглиш Guitar Pro 5, много удобна програма за нагледна демонстрация къде и как звучат нещата. След това буукмаркваш http://www.ultimate-guitar.com/ и http://www.guitarnoise.com/ и ги възприемаш като втори дом.
Като за начало. :)



1. да, дали са ми я настроена

2. ok :) 10кс след малко излизам, довечера се заемам

___________________________________


Have you been touched by his noodly appendage?


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Фев 2006 17:09
Мнения: 636
Местоположение: El Cartel Records
Заглавие:
Публикувано на: 24 Юни 2007 20:10


без човешка помощ няма да се оправиш сам самичък... :wink:

___________________________________
След загубата от Манчестър Юнайтед с 7-1 от Рома изпратили факс на ЦСКА с текст:Не сте сами!!!


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Юли 2003 12:24
Мнения: 358
Местоположение: Варна, Вл-во Границата м/у циганската махала :)
Заглавие:
Публикувано на: 24 Юни 2007 23:38


Влизаш в демоноид.ком и пишеш guitar lessons и почваш да теглиш ;)

Препоръчвам ти eMedia Beginner Guitar Method, защото е програма и е доста добре направено :)
и аз в момента си тегля други такива, има много текстови документи и такива с мп3, както и видео уроци.

___________________________________
"At the end of your road mine begins."


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Фев 2004 22:48
Мнения: 3549
Местоположение: Within emptiness unobstructed
В момента играе: Игрътъ
Заглавие:
Публикувано на: 25 Юни 2007 00:36


Ще ти препоръчам за начало да посвикнеш с грифа - много е важно да се научиш да натискаш струните на правилното място, тоест точно зад прагчето. С времето ще се научиш да го правиш без да се замисляш. А и не само това. Всичко е мускулна памет.
Научи се да четеш таблатури. Guitar Pro много ще те улесни, но повечето упражнения които са дали в нета с в текстови формат.

E-----------------------------------------------------1-2-3-4--
B-------------------------------------------1-2-3-4------------
G---------------------------------1-2-3-4----------------------
D-----------------------1-2-3-4--------------------------------
A-------------1-2-3-4------------------------------------------
E--1-2-3-4-----------------------------------------------------

Ето ти едно просто и прекрасно упражнение с което едновременно тренираш пръсти, правилно натискане, преход между струни, по-нататъка и различните техники с перцето а сега те учи да четеш таблатура.
Шестте реда са шестте струни на китарата в стандартната настройка Ми. Струните се броят отдолу-нагоре: най-тънката ти е първа, най-дебелата-шеста. Nevermore имат и седма, Мешуга даже осма (:
Тези буквички, които виждаш, са нотите, на които са настроени струните.
В стандартен строй Ми:

1 струна - E - Ми
2 струна - B - Си
3 струна - G - Сол
4 струна - D - Ре
5 струна - A - Ла
6 струна - Е - Ми

Цифрите номерират прагчето, на което трябва да натиснеш струната. Тук сигурно ще забележиш, че текстовия таб не ти указва никакъв ритъм, тоест трябва да си докараш темпото на свирене по ухо и душа.
Този таб иска от теб да натиснеш шеста струна на първо прагче с показалеца и да изсвириш нотата. След като я изсвириш, остави си показалеца на първо прагче, натисни второ прагче със средния и изсвири нотата. Продължи по същия начин за прагчета 3 и 4, след това се прехвърли на следващата струна и така докато почнеш да се чувстваш по-комфортно с тва дърво в ръцете ти. Ползвай въображението си, сменяй схемата, сменяй прагчетата, квото искаш прави - зора е да свириш!
Ако срещнеш 0 в някой таб, това означава празна струна, тоест там не натискаш прагче.
Общо взето това е най-важното за таб.

Научи имената на техниките. Hammer-on, pull-off, legato, tap, sweep значението на всичко това го има по уроците в ultimate-guitar.com
Ако те заболят пръстите, не се насилвай да свириш. Оставяй ги да се възстановят, инак става лошо.

Wish you were here не е никак трудна, за месец най-много ще я подрънкваш ако си надъхан. Но не очаквай да я свириш като Гилмор. 80% от звука е в пръстите. Ако ми дадат китарата и звуковата уредба на Роб Флин, няма да звуча като него, а като себе си с апаратурата на Роб Флин.
Попътен вятър! Ич не е леко, да знаеш. Ама е голям кеф.

http://forum.muzikant.org пълно е с теми и информация. Просто влизаш и търсиш в търсачката.


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Май 2005 20:34
Мнения: 402
Местоположение: В страната на свободата
Заглавие:
Публикувано на: 25 Юни 2007 08:30


мерси, упражнявам се. темата определено е за буукмарк :)

___________________________________


Have you been touched by his noodly appendage?


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Юни 2005 16:19
Мнения: 144
Заглавие:
Публикувано на: 25 Юни 2007 10:19


Тая тема е много полезна и аз имам голямо желание да се науча но уви-старата акустична китара е вече мн зле-две струни са ужасно разхлабени и не могат да се стегнат,плюс това вадят някакъв ужасен тенекиен звук което няма нищо общо с реалното им звучене :cry:

___________________________________
In God I Trust
Divided by loyalty united by grief
Kill`em all
a.k.a. ROONEY


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
31 Яну 2003 12:18
Мнения: 1408
Местоположение: София
Заглавие:
Публикувано на: 25 Юни 2007 21:31


ROONEY написа:
Тая тема е много полезна и аз имам голямо желание да се науча но уви-старата акустична китара е вече мн зле-две струни са ужасно разхлабени и не могат да се стегнат,плюс това вадят някакъв ужасен тенекиен звук което няма нищо общо с реалното им звучене :cry:


Струни като за учене са евтини (5-6 лв), а има доста хора, които ще ти я постегнат за по бира. :)

___________________________________
Come, my raven, it could be a lark.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Юни 2005 16:19
Мнения: 144
Заглавие:
Публикувано на: 25 Юни 2007 22:59


Firzen написа:
ROONEY написа:
Тая тема е много полезна и аз имам голямо желание да се науча но уви-старата акустична китара е вече мн зле-две струни са ужасно разхлабени и не могат да се стегнат,плюс това вадят някакъв ужасен тенекиен звук което няма нищо общо с реалното им звучене :cry:


Струни като за учене са евтини (5-6 лв), а има доста хора, които ще ти я постегнат за по бира. :)

Да може но проблема е че не знам къде при кой да я занеса точно

___________________________________
In God I Trust
Divided by loyalty united by grief
Kill`em all
a.k.a. ROONEY


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Дек 2006 17:40
Мнения: 458
Местоположение: Тлаченските крипти
Заглавие:
Публикувано на: 25 Юни 2007 23:54


[FFF]Flaming One написа:
Firzen написа:
1st concern: Настроена ли е?
2. Теглиш Guitar Pro 5, много удобна програма за нагледна демонстрация къде и как звучат нещата. След това буукмаркваш http://www.ultimate-guitar.com/ и http://www.guitarnoise.com/ и ги възприемаш като втори дом.
Като за начало. :)



1. да, дали са ми я настроена

2. ok :) 10кс след малко излизам, довечера се заемам

1. Задължително е възможно най-рано да се научиш как се настройва китарата, доста развива слуха.
2. Не вярвай сляпо на таблатурите, защото в голям процент от случаите са с неудобни пръстовки.

- Лявата ръка не седи прибрана до тялото когато свириш на ниските прагчета... Трябва да можеш да използваш малешката винаги.
- Не пренебрегвай малкия пръст.
- Дясната ръка не трябва да се движи от лакътя/рамото/където и да е, а от китката. По този начин се уморяваш възможно най-малко.
- Обръщай внимание на малкия пръст.
- Научи си терминологията, както колегата Readonly каза.
- Научи си триадните ("основните") акорди - До, Ре, Ми, Фа, Сол, Ла, Си мажор и минор.
- Използвай малкия пръст.
- Не пречупвай пръстите в третата чупка (най-горната, която е най-близо до нокътя). Трябва да са извити, все едно си готов да грабнеш нещо :) .
- Ако ще свириш с перце, не се учи да го държиш между три пръста.
- Направо отиди на учител за няколко часа - няма да ти попречи.


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Апр 2003 07:31
Мнения: 1168
Местоположение: Newcastle
Заглавие:
Публикувано на: 26 Юни 2007 09:16


Евала. Супер мн ме заинтригувахте :)

Айде да дадете и малко инфо около самите китари- марки, размери, примерерни модели, които са добри за начинаещи.

___________________________________
flickr flickr.com/photos/georgeoftheearth


Профил ICQ WWW

Аватар
Регистриран на:
25 Юни 2005 16:19
Мнения: 144
Заглавие:
Публикувано на: 02 Авг 2007 20:11


Някой не продава ли електрическа китара на що годе сносни цени тъй като 350 лв в Пловдивски магазин е непосилна цена.Аз съм от Пловдив но мога и в София да дойда.Сега съм се запалил по свирене а старата ми акустична не става за нищо.

___________________________________
In God I Trust
Divided by loyalty united by grief
Kill`em all
a.k.a. ROONEY


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2007 18:29
Мнения: 1520
Местоположение: City of Delusion (:
Заглавие:
Публикувано на: 02 Авг 2007 20:21


Йеее, и аз имам Монка. ^_^ Прашлясва вече сума ти време... Иначе аз на уроци ходех, цяла година, но от мързел спрях... Сега не мога нищо да изсвиря, освен криво-ляво началото на Nothing Else Matters. Поне нотите знам, ахахаха. :ДДД Иначе... всичко е до желание и упражнения. (:

___________________________________
стон, тон, ехо във салон, ако бях микрофон, щях да бъда он.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Окт 2005 21:51
Мнения: 1250
Местоположение: 777
Заглавие:
Публикувано на: 02 Авг 2007 20:26


ROONEY написа:
Някой не продава ли електрическа китара на що годе сносни цени тъй като 350 лв в Пловдивски магазин е непосилна цена.Аз съм от Пловдив но мога и в София да дойда.Сега съм се запалил по свирене а старата ми акустична не става за нищо.



Пич... 350 лева за ел. китара (зависи каква - от Джаксън нагоре) е супер прилична цена. Аз си гледах една Yamaha за 1500 евро в едно магазинче.

___________________________________
The passions that drive us should be the ones we respect and admire. To feel contempt for one's own motivations is a vulgar thing.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
25 Юни 2005 16:19
Мнения: 144
Заглавие:
Публикувано на: 02 Авг 2007 23:51


Disturbеd написа:
ROONEY написа:
Някой не продава ли електрическа китара на що годе сносни цени тъй като 350 лв в Пловдивски магазин е непосилна цена.Аз съм от Пловдив но мога и в София да дойда.Сега съм се запалил по свирене а старата ми акустична не става за нищо.



Пич... 350 лева за ел. китара (зависи каква - от Джаксън нагоре) е супер прилична цена. Аз си гледах една Yamaha за 1500 евро в едно магазинче.

Вуйчо ми от сщатите си е взел за 50 $ от разпродажба в отличен вид ел. китара.Затова търся и стара да е стига да е наред и на прилична цена.
А пича по горе Nothing Else всеки може да свири началото -то е елементарно аз сега уча The Unfogiven и Welcome Home който са доста по интересни от дрънкане на отворени струни :wink:

___________________________________
In God I Trust
Divided by loyalty united by grief
Kill`em all
a.k.a. ROONEY


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Окт 2005 21:51
Мнения: 1250
Местоположение: 777
Заглавие:
Публикувано на: 02 Авг 2007 23:59


От САЩ е доста по-лесно да се намери ел. китара на ниска цена. Решението е ако имаш познат, който да пътува натам - даваш му парите, той ти връща китарата :)
Другия вариант е да се хванеш и за 1 месеца да избачкаш 500 лева и да си купиш китара ;)

___________________________________
The passions that drive us should be the ones we respect and admire. To feel contempt for one's own motivations is a vulgar thing.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2005 10:06
Мнения: 1031
Местоположение: In forests unknown..
В момента играе: GTA IV
Заглавие:
Публикувано на: 03 Авг 2007 08:12


Абе, аз взех една китара, ама нещо не ми е зор да свиря, да знаеш като идваш към София, продавам я. За 90-100 лева примерно, не е някво АДСКОТО дърво, ама пак не е Фендър.

___________________________________
все аркадаши сме

Krieg


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
18 Юли 2007 12:12
Мнения: 297
Заглавие:
Публикувано на: 03 Авг 2007 08:50


.Понеже скоро ми е рождения ден и реших и аз да си взема акустична китара ама не знам къде да проверя и за да не правия нова тема айде някой да ми разясни ако може или да ми даде сайт :roll: .

___________________________________
http://zamunda.net/details.php?id=93242 :)

Readonly написа:
- Какво получило глухото, нямо и сляпо детенце на Коледа?
- Рак!

:D


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Юни 2005 16:19
Мнения: 144
Заглавие:
Публикувано на: 03 Авг 2007 09:37


Aurora Borealis написа:
Абе, аз взех една китара, ама нещо не ми е зор да свиря, да знаеш като идваш към София, продавам я. За 90-100 лева примерно, не е някво АДСКОТО дърво, ама пак не е Фендър.

Някакви снимки и инфо може ли-заинтересува ме.След седмица идвам в София и можие да стане нещо.Коя година е марка итн.Цената ме устройва

___________________________________
In God I Trust
Divided by loyalty united by grief
Kill`em all
a.k.a. ROONEY


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com