Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

Смятате ли че темата ще е полезна?


 Да.Ще имам нужда от малко консултация    78%  78%  [ 435 ]
 Не.Мисля че и сам ще се оправя    22%  22%  [ 126 ]
Общо гласове : 561
Автор Съобщение

Заглавие: Хардуер:Какво да си взема за тея пари?
Публикувано на: 05 Сеп 2004 11:11


Знчи отварям тема за хардуер.Тук всеки който си търси някакъв РС компонент може да пише тук.После мисля да публикувам тук сайтове с тестове и информация за всякакъв хардуер.
Моля първо прочетете този пост.Моля тук да пишете само препоръки,без да спорите кое е по-доброто и т.н.Отнасяйте се сериозно защото смятам че така ще намалим темите от рода на ,,Какво да си взема за тея пари?".Всеки който си търси РС компоненти и иска съвет да пише тук.Не спорете в тази тема.
Ако някой се нуждае от нещо да напише в поста си нещо от рода на ,,въпрос" със големи букви за да не го пропуснем.
Трудно е някой да ви каже какво да си вземете без да знае с какви средства разполагате.Затова винаги казвайте колко пари можете да отделите за ъпгрейда който търсите.
Сега ще започна с няколко сайта за ориентировъчни цени:

http://www.computers.bg/techprice/index.php - Борсата на вестник ,,Компютри".Ориентировъчни цени на някои от по-големите фирми за РС компоненти.
http://www.most.bg - Мост - тук можете да намерите всякакви компоненти,но цените са без ДДС.
http://www.vali.bg - Вали - също доста голяма фирма.Винаги актуални цени на новите РС компоненти.
Засега толкова.ще обновявам темата.
Ще гледа да развивам темата всеки ден.Ще дам още линкове,но в момента нямам време.

Tестове с бенчмарк и т.н. на видео карти.
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2146&p=2
Bсякакви хардуерни новини - Tom's Hardware Guide
http://www.digital-daily.com/cpu/prescott-c/index02.htm - тук същотака можете да видите и описание на овърклок на Presscot и Northwod и резултати от тестовете.

Ето два сайта за феновете на Ge Force и по специално за Макс Пейн. :lol:

http://www.hardwareluxx.de/cms/artikel. ... show&id=36

http://www.3dcenter.org/artikel/forceware_61.77_66.00

Който иска наистина изчерпателна информация за хардуер може да отскочи до тук - http://hardwarebg.com - да разгледа предоставените тестове и да попита във форума.


Профил

Аватар
Регистриран на:
19 Фев 2004 18:24
Мнения: 60
Местоположение: у нас
Заглавие:
Публикувано на: 05 Сеп 2004 11:54


Темата е добра,дано и другите от форума погледнат сериозно на нея.Може да сложиш и линкове към бенчмаркове та да не питат ама това как ще ми върви.Айде успех.


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 05 Сеп 2004 15:30


:idea: Значи ако някой смята че има нужда от подобна тема и че ще бъде полезна,нека да го напише!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Окт 2003 09:15
Мнения: 188
Местоположение: Pernik
Заглавие:
Публикувано на: 05 Сеп 2004 16:38


OPREDELENO IMA NUJDA

___________________________________
NeW PC - NoVeMbEr!


Профил ICQ Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Фев 2004 22:32
Мнения: 13
Местоположение: varna
Заглавие:
Публикувано на: 05 Сеп 2004 17:19


смятам тази тема за чудесна.по добре да стане важна

___________________________________
Приятел
аи и със здраве,и ако съм обидил някои сорка но замисли се сигурно е имало при4ина :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Сеп 2003 12:14
Мнения: 1302
Местоположение: У гъзъ на Географията
В момента играе: Friendzone Escape 2: Fuck This Shit
Заглавие:
Публикувано на: 05 Сеп 2004 17:34


Виж сега Хънтър, може да предизвикам смях у някого, но не съм запознат :oops: Въпроса ми беше трябва ли да си вземам некъв куулър за дъното, не за процесора, или то си има, или пък въобще не му трябва куулър :roll:

___________________________________
Код:
"History is written by the victors."

a.k.a Хикс


Профил Skype WWW

Заглавие:
Публикувано на: 05 Сеп 2004 17:39


Хмм има и дъна с вентилатор(ако за това става въпрос) но те са малко.Някои нови дъна също използват вентилатор+радиатор като GB P4TITAN,но дъното което ти препоръчах си е с радиатор за чипсета и друго не му трябва.Няма нужда от кулер споко.А няма нищо срамно да не знаеш нещо и да попиташ.Освен това:
,,Човек се учи докато е жив."


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2003 15:57
Мнения: 2620
Местоположение: в БИАД
В момента играе: на сигурно...
Заглавие:
Публикувано на: 05 Сеп 2004 17:44


А някой може ли да ми каже некое евтинко ( макс 30 гещера ) захранване, с което да мога да храна бъдещата 6800у...
П.С.Яка тема,трябва да е важна!

___________________________________
"Съединителят е връзката между двигателя и усмивката...

Все агенти сме!


Профил ICQ Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Юли 2004 20:31
Мнения: 1131
Местоположение: София Н1
Заглавие:
Публикувано на: 05 Сеп 2004 17:52


HUN73R™ написа:
:idea: Значи ако някой смята че има нужда от подобна тема и че ще бъде полезна,нека да го напише!

Скоро ще имам нужда,работя по въпроса :lol: Нека да е Важна!


Профил WWW

Заглавие:
Публикувано на: 05 Сеп 2004 17:55


За марка за захранването не мога да ти помогна.Но все пак смята че едно захранване от 400W ще е абсолютно достатъчно.Мисля че ще се вмести в 30 зелени.На твое място обаче бих си потърил 450W за да знам че друго няма да ми трябва каквото и да забода в щайгата за доста дълго време е само ако смяташ да бодеш и други неща освен видео 2 CD/DVDта повече от 2 харда и т.н.Ако ще ползваш само обичайните неща 400W трябва да ти стигне.

Едит - дори и за тея неща мисля че 400W ще стигнат но аз винаги бих избрал 50вата отгоре - няма особена разлика.Картата ти иска колкото половината неща от компа ти и все пак аз със мойта конфигурация си карам на 250Вата а дори си бях овърклокнал процесора(е не точно аз)А съм забол и ЛАН.
За марка не мога да ти помогна обаче.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2003 15:57
Мнения: 2620
Местоположение: в БИАД
В момента играе: на сигурно...
Заглавие:
Публикувано на: 05 Сеп 2004 17:59


HUN73R™ написа:
За марка за захранването не мога да ти помогна.Но все пак смята че едно захранване от 400W ще е абсолютно достатъчно.Мисля че ще се вмести в 30 зелени.На твое място обаче бих си потърил 450W за да знам че друго няма да ми трябва каквото и да забода в щайгата за доста дълго време е само ако смяташ да бодеш и други неща освен видео 2 CD/DVDта повече от 2 харда и т.н.Ако ще ползваш само обичайните неща 400W трябва да ти стигне.

Ми карта, записвачка, ДВД, хард, процесор,дъно идве ЛАН карти.По-нататък водно и неони, ама до тях има време.

___________________________________
"Съединителят е връзката между двигателя и усмивката...

Все агенти сме!


Профил ICQ Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
19 Фев 2004 18:24
Мнения: 60
Местоположение: у нас
Заглавие:
Публикувано на: 05 Сеп 2004 19:10


еми Макс Пейн вземи си захранване на Codegen-ATX PowerSupply, 450W.Аз съм с такова само че на 400W и съм
много доволен.Не знам колко струва 450W,но мисля,че към 50 лева.


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 05 Сеп 2004 22:43


Айдук ако имаш некви тестове,бенчмаркове,страници пращай по ЛС и ше ги сложа в първият пост що са чуждестранния ми е убийствено бавен и немога да се поровя.


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 06 Сеп 2004 14:56


Е очаквам мнения дали темата ще се окаже полезна или не.Давайте мнения и гласове в анкетата!А ако имате въпрос питайте някой от просветените ще ви отговори.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2004 12:08
Мнения: 1024
Местоположение: sf m1 Професия: гийк
Заглавие:
Публикувано на: 06 Сеп 2004 16:20


AIDUKA написа:
еми Макс Пейн вземи си захранване на Codegen-ATX PowerSupply, 450W.Аз съм с такова само че на 400W и съм
много доволен.Не знам колко струва 450W,но мисля,че към 50 лева.
Значи и аз не им разбирам, НО не набутвай човека с Годеген! Тва смърди! Вълтажите му се разхождат като че са на паша, а и не е като Fortron I MatriX с реални мощности а това 450 W е пикова стойност която ще достигне милисекунди преди да ти изгърми половината хардуер заради него. За 30 зелени няма никаква възвожност да си храни 6800 и 1 тумба други чаркове. Аз мисля след време да си зимам 400 или 450 W Fortron или Матрица. Тва ти препоръчвам и на теб! Но не знам колко струва мин 80 зелени.

___________________________________
KusLink.com - скъси си... линка! :) www.rampagesport.eu - магазин за волейбол, хокей на трева и разни други


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Окт 2003 09:15
Мнения: 188
Местоположение: Pernik
Заглавие:
Публикувано на: 06 Сеп 2004 16:58


Forthon ako moe6 da si nameri6 zahranvane 400W ili 450W 6te ruti6 :) Nai dobroto zahranvane dori vav Hardware.bg vav nai dobri 4asti za kompa go bqha ocenili nego zna4i smqtai za kakvo si govorim ..

___________________________________
NeW PC - NoVeMbEr!


Профил ICQ Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2004 12:08
Мнения: 1024
Местоположение: sf m1 Професия: гийк
Заглавие:
Публикувано на: 06 Сеп 2004 18:06


spider_lakers написа:
Forthon ako moe6 da si nameri6 zahranvane 400W ili 450W 6te ruti6 :) Nai dobroto zahranvane dori vav Hardware.bg vav nai dobri 4asti za kompa go bqha ocenili nego zna4i smqtai za kakvo si govorim ..
Fortron е обаче не Forthon..... Не че има значение, но да не се смеят на ваш гръб.

___________________________________
KusLink.com - скъси си... линка! :) www.rampagesport.eu - магазин за волейбол, хокей на трева и разни други


Профил

Аватар
Регистриран на:
19 Фев 2004 18:24
Мнения: 60
Местоположение: у нас
Заглавие:
Публикувано на: 06 Сеп 2004 19:02


ами аз му предложих захранване за около 30 $,за тия пари как да си купи Fortron.Аз знам,че е по добро ама е скъпо.


Профил

Аватар
Регистриран на:
19 Фев 2004 18:24
Мнения: 60
Местоположение: у нас
Заглавие:
Публикувано на: 06 Сеп 2004 19:08


HUN73R™ трябва темата да стане важна,потърси и ти някой сайтове .Сложи и сайтове на магазини за комп.части,като http://www.vali.bg,www.most.bg,www.argus.bg,www.sms.bg и други.Аз ще потърся и сайтове за бенч на други компоненти освен видео карти и ще ти пратя.


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 06 Сеп 2004 19:49


AIDUKA написа:
HUN73R™ трябва темата да стане важна,потърси и ти някой сайтове .Сложи и сайтове на магазини за комп.части,като http://www.vali.bg,www.most.bg,www.argus.bg,www.sms.bg и други.Аз ще потърся и сайтове за бенч на други компоненти освен видео карти и ще ти пратя.

Сложил съл Айдук ,в сайта на Компютри има сайтовете на най-големите и цените им,Мост и Вали съм ги сложил само Аргус го нямам.Иначе утре ще потърся бенчмарк и т.н и ще сложа в темата още фирми и магазини.Към темата май има интерес ма не знам Стелт нещо не ще да я прави важна,той си решава.Той каза като има интерес и стане използвана темата.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com