Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие:
Публикувано на: 12 Мар 2007 17:04


Абе да питам видеокартата ми - FX5700LE - пълен боклук ли е или има още хляб в нея? Засега не е имало нещо да не ми върви, но доста от новите заглавия не вървят на нищо по-добро от Low.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие:
Публикувано на: 18 Апр 2007 14:59


имам сериозен проблем с хдми кабела за хаи дефинишън телевизорите значи на еидниа тв съм с обиконовен кабел дето 2 та му края са като за монитор и видео карта нали се сещате еднакви от 2 те страни и начи с един преходиник влиза в изхода на видеото дето е до това за монитор а от там и кабела струва 8 лева 5 метра и преходника 20 и си е идеален образа а са си зех лаптоп и реших в другата стая на другиа хд тв да включа лаптопа и тиа ми викат земи си хдми кабел в магазина наи яки са и ок ама струва 100 лева тоя кабел и начи пак излиза от същото място на видео картата ама не влиза там в ргб ами в някв хдми вход на тв то и с него образа ми е някв мн шибан размазан с евтиниа кабел е супер някои зане ли ква е далаверата с тиа супер скъпи хдми кабели?


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 12 Авг 2007 12:20


Имам проблем с мишока. A4tech swop-25, старичка е, но не ми е правила проблеми..до вчера :) Имам едно въпросче..Значи кабела на мишока, има 5 кабелчета...Зелен, черен, бял, червен и един такъв...като тел. Първите 4 кабела отиват в платката, а 5-тият? Няма "броня", и не е достатъчно дълъг за да се води с другите 4-и кабела. Явно се пъха някаде покрай скрол-а, но къде? Утре вземам друга мишка, просто искам да разбера това кабелче за къде е... Търсих схеми, но без успех. Дано някой да погледне :)

Бтв той червеният беше прекъснат, оправих го, но явно проблемът с мистериозния 5-ти кабел си остава...


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Авг 2006 12:25
Мнения: 629
Местоположение: Сред "изтичащи мозъци"
Заглавие:
Публикувано на: 15 Авг 2007 20:51


Има хубави многобутонни 800 dpi мишки за 10 лв. и то от Jat Computers, където винаги е по-скъпичко. Поне в нашия град е така.

___________________________________
Windows 2015 for users. Minimum requirements: 486 processor, 4 MB RAM, mouse. Requirements for more or less acceptable operation: Pentium XII-33 GHz, 64 GB RAM, digital Internet connection, game gloves.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Дек 2001 11:50
Мнения: 819
Местоположение: Sweet Alabama ....
Заглавие:
Публикувано на: 22 Авг 2007 19:19


alphavarg написа:
Имам проблем с мишока. A4tech swop-25, старичка е, но не ми е правила проблеми..до вчера :) Имам едно въпросче..Значи кабела на мишока, има 5 кабелчета...Зелен, черен, бял, червен и един такъв...като тел. Първите 4 кабела отиват в платката, а 5-тият? Няма "броня", и не е достатъчно дълъг за да се води с другите 4-и кабела. Явно се пъха някаде покрай скрол-а, но къде? Утре вземам друга мишка, просто искам да разбера това кабелче за къде е... Търсих схеми, но без успех. Дано някой да погледне :)

Бтв той червеният беше прекъснат, оправих го, но явно проблемът с мистериозния 5-ти кабел си остава...


Заеби я тая маишка и си вземи си по-добре някоя Microsoft IntelliMouse Explorer 2.0.
Работя в ПС зала от 3месеца и още не сме сменили такава мишка. :)

___________________________________
What Really Matters...




Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Авг 2007 18:35
Мнения: 3
Местоположение: Kade li ne
Заглавие: XAXA
Публикувано на: 23 Авг 2007 14:04


pi4 toq kabel (tel) bez kojuha ne ti trqbva.Logi4no e 4e kato e bez nikakva za6tita ne prenasq informaciq.
Da pro4etoh dosta ot otgovorite po temata i se kefa na nqkoi hora,na drugi se smeq za smelite tvardeniq (ima samo 2 vida video karti :):):):) ili kakvo e zvukova karta 7.1 xaxax i o6te dr...)
Pi6ete i pitaite, az tva sam zavar6il imam PC o6te ot vremeta na Jivkov.4atkam gore dolu. Ot 94 nasam ....sam v krak s evoluciqta i soft i hardware davaite.

___________________________________
------BLAZE ARTWORK STUDIO-------


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Авг 2007 18:35
Мнения: 3
Местоположение: Kade li ne
Заглавие:
Публикувано на: 23 Авг 2007 14:06


XAXAXA a jivota na edna mi6ka ne se sravnqva s 3 meseca ;) Genius i Logitec sa best v taa nasoka mai. ne plua microsoftkite, no sa si izmisleno garbavi i neudobni :P

___________________________________
------BLAZE ARTWORK STUDIO-------


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Авг 2007 18:35
Мнения: 3
Местоположение: Kade li ne
Заглавие:
Публикувано на: 23 Авг 2007 14:07


Prepora4aite mi dano qko za overclock na 64bit sistemi??

___________________________________
------BLAZE ARTWORK STUDIO-------


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Сеп 2005 19:39
Мнения: 29
Заглавие:
Публикувано на: 01 Окт 2007 09:54


Искам да ви попитам насочил съм се да си вземам лаптоп за около 1000 -1100 лева,по принцип видеокартите за тези пари са доло-горе еднакви можете лид а ми кажете дали по-новите игри ще вървят добре за такъв лаптоп ?


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Юли 2005 15:37
Мнения: 324
Заглавие:
Публикувано на: 01 Окт 2007 11:29


SancHo vt написа:
Искам да ви попитам насочил съм се да си вземам лаптоп за около 1000 -1100 лева,по принцип видеокартите за тези пари са доло-горе еднакви можете лид а ми кажете дали по-новите игри ще вървят добре за такъв лаптоп ?


Кратко и ясно - не :) .

___________________________________
тук и тук
not understanding solitude
they will attempt to destroy anything
that differs from their own
not being able to create art
they will not understand art
they will consider their failure as creators
only as a failure of the world


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
17 Авг 2007 21:07
Мнения: 26
Местоположение: Дома
Заглавие:
Публикувано на: 09 Ное 2007 17:15


ThePower написа:

твойта семка :?

___________________________________
Докато има дворни тоалетни - ще има и чалга.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2004 12:08
Мнения: 1024
Местоположение: sf m1 Професия: гийк
Заглавие:
Публикувано на: 09 Ное 2007 20:14


Семка, виж от кога е мнението и защо подяволите го пишеш тоя комент... :?

___________________________________
KusLink.com - скъси си... линка! :) www.rampagesport.eu - магазин за волейбол, хокей на трева и разни други


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2007 09:35
Мнения: 35
Заглавие:
Публикувано на: 09 Дек 2007 01:01


Искам да разбера всичко възможно за тази видео карта Gigabyte GV-NX86S256H.Охлаждане,производителност температура при натоварване.Много ще ви благодаря


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юли 2006 14:47
Мнения: 173
Местоположение: София, Красна поляна
Заглавие:
Публикувано на: 10 Дек 2007 13:12


Да, много се кефя на всички карти с пасивно охлаждане. Обаче това я лишава (според мен) от сериозен клок (на който по принцип не съм привърженик).
Освен това се кефя по принцип повече на NVidia (тъй като този бранд е по-подходящ в днешно време за Linux дистрибуциите). Абе с две думи мисля, че картата е добра, за парите си. Имай в предвид, че мнението ми е на база обща култура и не съм си напавил усилието да погледна поне едно ревю, нито пък съм притежавал тази карта :wink:


Профил

Аватар
Регистриран на:
02 Апр 2002 23:55
Мнения: 400
Местоположение: Стара Загора/Пловдив
Заглавие:
Публикувано на: 10 Дек 2007 17:29


Julian, защо Nvidia е по-добра марка за Linux дистрибуциите? 8)

___________________________________
1: Пищови за Технически Университет
2: Void and Null
3: Експерименти с PIC16F88


Профил ICQ WWW

Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2007 09:35
Мнения: 35
Заглавие:
Публикувано на: 10 Дек 2007 18:18


Взех си картата яка е мен лично ме кефи,но бързо загрява аз си взех нов комп и немога да го отварям но да попитам тази карта освен пасивното охлаждане има ли вентилаторчи.Понеже с Everest ми показва че температурата е към 66 нормална а като влезя на Call of Duty 4 или Crysis ми показва 77 до 92 че и повече и ако някои ми кажи как да я охладя ще е добре и може ли чрез софтуерно охлаждане


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юли 2006 14:47
Мнения: 173
Местоположение: София, Красна поляна
Заглавие:
Публикувано на: 11 Дек 2007 02:19


ivanatora написа:
Julian, защо Nvidia е по-добра марка за Linux дистрибуциите? 8)

Усещам, че това е капан.. подвеждащ въпрос :lol:
С две думи: изключително стабилният, /като за Linux/, видео драйвер (със затворен код) :lol: Каквото и да си говорим, всеки, който сериозно държи да работи под Linux /десктоп/ предпочита карта на nVidia за да си спести голяма част от проблемите. Вярно е, че се говори, че ATI са предоставили сорс кодовете на разработчиците.. но това за сега нищо не значи, тъй като nVidia има поне 3-4 години преднина в това отношение и не очаквам някой скоро да пусне доближащ се по features и стабилност драйвер за ATI карта. Може би след няколко години ще е друго, но за сега това е положението :wink:

___________________________________
The new age: Awakening!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2003 11:45
Мнения: 1542
Местоположение: London, UK
Заглавие:
Публикувано на: 11 Дек 2007 02:22


Бъркаш.

___________________________________
Chris написа:
Vermic написа:
Тъъъъъ тъъъъ дъъъъ дъъъъъъъъъъъ дъ дъ да да да па па да па па да дъъъъъ дааааааааааааааа!

Музиката от Star Wars ли е това или бъркам? Щото тя е Търъдъдъъън дъъън дъръдъдъъън а твойта версия някво различно ми звучи :?


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
04 Юли 2006 14:47
Мнения: 173
Местоположение: София, Красна поляна
Заглавие:
Публикувано на: 11 Дек 2007 02:23


Crys1s написа:
Взех си картата яка е мен лично ме кефи,но бързо загрява аз си взех нов комп и немога да го отварям но да попитам тази карта освен пасивното охлаждане има ли вентилаторчи.Понеже с Everest ми показва че температурата е към 66 нормална а като влезя на Call of Duty 4 или Crysis ми показва 77 до 92 че и повече и ако някои ми кажи как да я охладя ще е добре и може ли чрез софтуерно охлаждане

Честито. До колкото забелязах картата е изцяло с пасивно охлаждане (което по принцип е нещо прекрасно и тихо) ;)
От друга страна не мога да ти кажа дали тази температура е ок. Знам (от лекции по CMPT, ако не се бъркам), че транзисторчетата в подобни интегрални схеми се разрушават след около 120 градуса. Сега всичко опира до технологии, но това 92 градуса по целции, вече леееекинко ме притеснява /стига да не е по Келвин/ :D
Прегледай ревюта за картата и виж какво се споменава за работната температура. В крайна сметка може да има и дефект и това да е причина за преграването... стрелям в мрака.

___________________________________
The new age: Awakening!


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юли 2006 14:47
Мнения: 173
Местоположение: София, Красна поляна
Заглавие:
Публикувано на: 11 Дек 2007 02:27


LordOfDarkness написа:
Бъркаш.

:oops: С такива аргументи, с такава защита, просто се чувствам толкова неловко, но сега всичко ми се изясни, мерси за обяснението.

___________________________________
The new age: Awakening!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com