Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
26 Апр 2004 19:38
Мнения: 51
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 31 Юли 2011 16:12


На кого му пука за

Spoiler for Трета книга:
Кейтлин


?

___________________________________
Anyone who has achieved more than me is a no-lifer, anyone who has achieved less is a noob.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 01 Авг 2011 08:52


Колко да е

Spoiler for Catelyn:
неклиширан? :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 01 Авг 2011 11:42


А за сметка на това е
Spoiler for Кейтлин:
стори драйвинг персонаж от типа "дай да действам като Цензура, за да забъркам лайна, с които останалите герои да не могат да се оправят за три книги напред" :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Апр 2004 19:38
Мнения: 51
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 01 Авг 2011 13:56


>mfw

Spoiler for Book One:
Кейтлин не беше пленила Тирион


>mfw

Spoiler for Book One:
Бран беше умрял от падането


None of this would have happened.

___________________________________
Anyone who has achieved more than me is a no-lifer, anyone who has achieved less is a noob.


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 01 Авг 2011 14:00


Честно казано, чудно ми е как следващата книга може да е слаба, след такова развитие на нещата :?
+1 мнението на Моридина

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
03 Юли 2004 10:29
Мнения: 135
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 01 Авг 2011 22:19


Хич не е слаба Танц с дракони, на мен лично ми е супер интересна (остават ми около 10% от книгата). Пир за врани също ми радва доста, не знам какво се оплакват всички - може да не е толкова добра колкото първите три, но пак е нива над мнозинството фентъзита.

П.С. Дано да има някакъв brainfuck в оставащите ми страници :lol:

___________________________________
Have no fear, papabear is here


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 03 Авг 2011 20:19


Волтажен нещо за Бенджен в последната книга ?


Профил

Аватар
Регистриран на:
03 Юли 2004 10:29
Мнения: 135
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 03 Авг 2011 20:45


Spoiler for "за бенджен:
Нищо не се казва директно, но по някои форуми спекулират, че Coldhands = Бенджен

___________________________________
Have no fear, papabear is here


Профил

Аватар
Регистриран на:
03 Юли 2004 10:29
Мнения: 135
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 04 Авг 2011 21:36


Spoiler for ГОЛЕМИ СПОЙЛЕРИ:
Четенето на книгата беше доста приятно преживяване. Постоянно се ровех в разни wiki-та да си опреснявам паметта и научих доста неща за света на Мартин. Имаше си ги и brainfuck ситуациите (пая, Джон, Егон).

Иначе като цяло съм леко разочарован от леката липса на прогрес и безкрайните и безинтересни глави на Дани. Цялата тая работа с източните градове почва да ме дразни супер много, искам повече развитие във Вестерос. Освен това Мартин "съживява" все повече герои, които сме мислили за мъртви, та няма да се изненадам и Джон да е измежду тях.

Главите на Тирион бяха ок, Виктарион радва, а главите на Теон бяха доста подтискащи. Исках да има повече Джайм, но това май ще остане за следващата част (едва ли Бриен ще го преебе).

Всички имахме адски високи очаквания за книгата, които беше трудно да се покрият. Може би затова голяма част от хората са разочаровани. Аз все пак ще изчакам българското издание и ще си изградя по-ясно мнение след втория прочит

___________________________________
Have no fear, papabear is here


Профил

Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 06 Авг 2011 10:50


High_voltage написа:
по последни данни от БАН Старките са (пра)българи!! :lol:


С тоя лъв на знамето по-скоро да сме някакви много тъпи Ланистъри. :lol:


Профил

Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 07 Авг 2011 22:00


NhazUl написа:
High_voltage написа:
по последни данни от БАН Старките са (пра)българи!! :lol:

Въпреки че е писано на шега ,това е нагледен пример ,как в Македония по подобен начин си нагаждат и изменят историята :lol:

***

Поздрав за всички ! - http://www.youtube.com/watch?v=CxLJcaGA ... ideo_title

___________________________________
Who do I belong To? Not Earth Not world Not Evil Not mortals Not wretches Not horrors Who do I belong to? Unchanging Unbreaking Unfailing Creator Immortal Eternal !!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
23 Юли 2009 09:41
Мнения: 9
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 23 Авг 2011 16:31


Вчера прочетох 2-рата и останах доста доволен. Сега се оглеждам наляво - надясно да ми дойдат отнякъде финанси да 3-тата


Профил

Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 04 Сеп 2011 20:11


MakSimoS написа:
Вчера прочетох 2-рата и останах доста доволен. Сега се оглеждам наляво - надясно да ми дойдат отнякъде финанси да 3-тата

Аз на различно мнение за втората - 2/3 от нея са скука.Единствено последните 200 страници си заслужават.

___________________________________
Who do I belong To? Not Earth Not world Not Evil Not mortals Not wretches Not horrors Who do I belong to? Unchanging Unbreaking Unfailing Creator Immortal Eternal !!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 04 Сеп 2011 22:28


За мен втората имаше ужасяващо тъпи 70-80 страници, което ме държа негативен още толкова и после взе да ми харесва много и след средата вече бях сигурен, че ми харесва повече от първата. А третата..... от първата до последната страница ми беше ебати кефа да я чета. В четвъртата липсата на Тирион, Теон и куп други герои е пълна победа и много добре развива други части от света. За мен първите три са като комплект, а четвъртата е доста различна, като показва и друго лице и променя темпото на нещата. 5 очаквам да продължи в същото темпо като четвъртата без да доразвива с нищо поредица и 6-7 ги виждам като яката кулминация и книгите ще са претрупани с материал и с много желани камеота на герои, които мисля че дебелия дядка не е забравил, че има да вписва тепърва.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 05 Сеп 2011 00:22


Ми освен едно ''Дано'' не знам какво друго да ти кажа . . . Аз бих се радвал да са 8 или 9 книгите, а не 7. Историята е много различна, защото 90 % от продуктите още с началото си подсказват за какво ще иде реч във финала. За тази поредица, аз лично, нямам идея какъв би трябвал да изглежда края. Просто сетинга е такъв че няма как да приключи '' И всичко се подредило, три дни яли, пили и се ебали'', а няма как и всички да измрат и всичко да свърши. Просто на мястото на автора не бих могъл да приключа поредицата адекватно, защото това е история за един свят, а не за един герой, група от герои, цял народ и т.н. Нямам идея как ще свърши цялата работа, може и чичо ти Мартин да няма и да отлага книгите и да увеличава броя им, защото иска да забие в малко по-друга посока.


Аз 5 не съм я чел, но едва ли ще промени нещо.


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2009 21:41
Мнения: 1801
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 11 Сеп 2011 00:15


още 1-2 сватби и може и само с една книга да я звърши :lol:

___________________________________
Пени написа:
ma nikoi ne ti chete na teb postovete be


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 14 Сеп 2011 15:16


Окей, минах първите сто страници. Неприятно впечатление ми прави това, че свърхестествените елементи вече не са прикрити, а някак между другото се превърнаха в част от света. Рицарският роман умря, хвала на поредното фентъзи.

Идеята на Мартин да раздели Пир за Врани и Танц с Дракони е може би най-голямата грешка, която е правил с тази поредица - знаех го и преди, но сега като усещам накъде ме носи книгата, го осмислям напълно. Балансът и разнообразието са затрити. Колкото повече чета, толкова повече реализмът сякаш се скрива в кучи гъз - най-вече в интеракцията между героите. Може и аз да си въобразявам нещо, не знам. И изобщо няма да споменавам каква кретения е това главните герои да са на по от 9 до 18 години, натоварени с отговорности, непосилни за зрели хора с опит и подготовка, но то това си го имаше от първата книга още.

Тирион не прилича на себе си. Тепърва ще видя дали ще преживее някакъв катарзис или Мартин просто ще го убие, защото не виждам повече потенциал за него на тоя етап. В момента е просто леке.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 14 Сеп 2011 18:32


Не знам как си съставяш мнението, но има много 13 годишни, които ще те сложат в малкия си джоб, а сигурно има и по-малките. Недей подценява дребосъците, то като си го имаш, си го имаш. Иначе това че ставало вече по-фантастично - АМИ НАЙ - СЕТНЕ. Мисля че 4 книги политически интриги (айде три) бяха достатъчни, време е да се смени темпото.


Тирион леке ? По-спокойно...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 14 Сеп 2011 18:46


За Тирион съм сериозен - още не се е взел в ръце след гадостите, които му се случиха.

По-интересно ми е на мен кой умира в тази книга. От всичко, което чух, не се случват много значими неща, така че Мартин 100% ще се опита да навакса със смъртта на някого, хем ще си позачисти малко сюжета, че гледам - доста му е труден за придвижване. Имам силна вяра, че държи да клъцне вратлето я на Аря, я на дребосъка, но ще видим, имам още 850 страници и ще ъпдейтна като я мина.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: Песен за Огън и Лед (спойлъри на килограм!)
Публикувано на: 14 Сеп 2011 19:29


Аря е ''last scene material'', почти съм сигурен. Най-сигурния пък кандидат за там е Джон. Евала му правя обаче че чисти герои без да му пука, така не се задръства историята на едно място. Голям пич е, ама май има проблем с концентрацията и събирането на мислите на едно място.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com