Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 01 Юли 2023 10:37


-Stormrаge- написа:
+1 За Silo приятната изненада тази година... Някой имали PLEX сървър?

Аз имам, защо?

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 10 Юли 2023 22:23


Ооопааа



Нямам много спомен от игрите, щото съм ги играл като малък (3 и 4), но си спомням, че ми харесваха адски много и бяха доста фън. От този трейлър изглежда, че в сериала е било инвестирано бая, таа че съм оптимист :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7893
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 14 Юли 2023 15:09


denik написа:
Silo се появи от нищото (поне за мен) и ме изкефи адски много, както и много други хора, дококото виждам.

Silo е много по-добре от Salò. :o

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 14 Юли 2023 15:45


The Bear - S01 - Жесток. Сигурно сте го коментирали вече, ама бахти нервата е тоя сериал. Нон-стоп става нещо, тук таме има моменти за глътка въздух и пак продължаваме. Препоръчвам 10/10

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 19 Юли 2023 21:15


The Grim Reaper написа:
denik написа:
Silo се появи от нищото (поне за мен) и ме изкефи адски много, както и много други хора, дококото виждам.

Silo е много по-добре от Salò. :o

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 04 Авг 2023 22:47


Абе сериалът по Twisted Metal няма право да е толкова добър :o Комедия с много gore и лек романс. Шегите стават, историята е интересна и т.н. The last of us meets Mad max, но с хумор.

Нямам особени спомени (играл съм някоя от версиите на ps1), така че дори и без да знаеш референциите от игрите, пак много става сериалчето.

Poster boy-a на поредицата Sweet Tooth етсетсвено гп има в сериала и всъщност е доста завършен персонаж.

Абе гледайте го, яка забава е и е някво лекичко такова ненатоварващо. Единствено като лек минус е, че няма чааак толкова много битки с автомобилите, но пък когато има, са направени доста добре.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 22 Авг 2023 23:13


Приключих сезон 4 на Jack Ryan. Доста доволен съм от сериалчето.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 04 Сеп 2023 08:45


One Piece - абсолютно същият подход, като при адаптацията на Cowboy Bebop, но за карикатурата, която е мангата, сякаш работи. Или просто не ми пука точно за творението на Ейчиро Ода.
Един вид гледамо е.
За хора незапознати със света на One Piece може да е объркващо (Примерно, не обясняват добре негативите на Дяволските плодове - морската вода не се отразява добре на потребителите им, а и потъват в нея, вместо да изплуват по естествен път. Още не обясняват, че сме един вид на друга планета). Още разностилието, анахронизмите и странни идеи, като тази с комуникационните охлюви може да отблъснат някого....но това си е, като в оригинала.
Един вид Карибски пирати, но част от персонажите са облечени и се държат, като клоуни (това де, зли клоуни и в случая на Бъги съвсем буквално).

Персонажите не са абсолютни копия, но съдържат много от качествата на оригиналите и забавляват по техен си собствен начин. Малко не обясняват, защо Усоп е такъв лъжец, а Санджи е безличен (което е непростимо, защото ми е най-любимият персонаж в анимето). Най-близко до оригинала е Зоро (той дори се играе от японец), а най-много ми харесаха Бъги и Михоук.

Историята ми изглежда прекроена не особено добре. В анимето (което е относително близко до мангата) множество от действията и мотивациите идват значително по-естествено. Тук сюжетно само Гарп, Бъги, Незуми и Арлонг докарват някакъв смисъл, а останалото е някак форсирано. Но в общи черти се движат в очертанията на оригинала.

Продукцията ме кефи. Да, абсолютен панаир и Лас Вегас естетика, ма аз си падам по такъв кич, ако се връзва със странното съдържание.

Музиката ми хареса много (смятам да си я слушам често). Доста различна е от тази в анимето, но забавлява по свой собствен начин. Дори има препрати към старата музика - в кръчмата на Острова на вятърните мелници, в една от сцените може да се чуе Binks' Sake, е при първото отплуване на Мери и при отварянето на платното с логото на сламените пирати пускат музикалния мотив на We Are.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 26 Окт 2023 10:57


Изгледах The Continental. Това са 3 филма (по час и 20-30), които представят историята на Уинстън и хотела от Джон Уик. Много ми хареса. Имаше неща в стила на поредицата + още доста слоеве, които бяха напаснати добре. Мел Гибсън е както винаги топ.
https://www.imdb.com/title/tt6486762/

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 27 Окт 2023 13:47


AlShu написа:
One Piece - абсолютно същият подход, като при адаптацията на Cowboy Bebop, но за карикатурата, която е мангата, сякаш работи. Или просто не ми пука точно за творението на Ейчиро Ода.
Един вид гледамо е.
За хора незапознати със света на One Piece може да е объркващо (Примерно, не обясняват добре негативите на Дяволските плодове - морската вода не се отразява добре на потребителите им, а и потъват в нея, вместо да изплуват по естествен път. Още не обясняват, че сме един вид на друга планета). Още разностилието, анахронизмите и странни идеи, като тази с комуникационните охлюви може да отблъснат някого....но това си е, като в оригинала.
Един вид Карибски пирати, но част от персонажите са облечени и се държат, като клоуни (това де, зли клоуни и в случая на Бъги съвсем буквално).

Персонажите не са абсолютни копия, но съдържат много от качествата на оригиналите и забавляват по техен си собствен начин. Малко не обясняват, защо Усоп е такъв лъжец, а Санджи е безличен (което е непростимо, защото ми е най-любимият персонаж в анимето). Най-близко до оригинала е Зоро (той дори се играе от японец), а най-много ми харесаха Бъги и Михоук.

Историята ми изглежда прекроена не особено добре. В анимето (което е относително близко до мангата) множество от действията и мотивациите идват значително по-естествено. Тук сюжетно само Гарп, Бъги, Незуми и Арлонг докарват някакъв смисъл, а останалото е някак форсирано. Но в общи черти се движат в очертанията на оригинала.

Продукцията ме кефи. Да, абсолютен панаир и Лас Вегас естетика, ма аз си падам по такъв кич, ако се връзва със странното съдържание.

Музиката ми хареса много (смятам да си я слушам често). Доста различна е от тази в анимето, но забавлява по свой собствен начин. Дори има препрати към старата музика - в кръчмата на Острова на вятърните мелници, в една от сцените може да се чуе Binks' Sake, е при първото отплуване на Мери и при отварянето на платното с логото на сламените пирати пускат музикалния мотив на We Are.


Чудех се за сериала дали да го гледам, грабна ми най-вече Mihawk. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6124
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 09 Ное 2023 00:56


Наскоро намерих интересна находка, ако сериала вече е споменаван тук, се извинявам. От 2020г. е, но едва сега научих за него. Казва се "Brave New World" и е базиран на едноименния роман на Aldous Huxley от 1932г. Сериала е английски и е оригинална продукция на стрийминг услугата Peacock, за която не бях чувал, но се оказа че е следващата по популярност след всички които бях чувал до момента, HBO, NETFLIX, Amazon Prime и Apple TV.

Действието е базирано на романа и се развива предимно в утопичния NEW LONDON около 200г. след загиването на познатата ни цивилизация. New London, също като в книгата е съвършения град където съществуват генетично подбрани касти от хора (Алфа, Бета, Гама, Делта и Епсилон), като всеки си знае мястото от рождение. Няма бащи, майки, семейства, и моногамията е забранена. За разлика от оригинала, тук е намесен изкуствен интелект "Индра" която поддържа цялата система.

Извън New London обаче живеят "диваците", които са обикновени хорица опитващи се да оцелеят в пост-апокалиптичната пустош. Завръзката идва, когато един такъв "Дивак" попада в града.

Няма да издавам повече, сюжета е забавен, има романтика и изобщо всичко за любителите на добрата фантастика. Харесва ми че обратно на наблюдаваните съвременни тенденции (виж новия Black Mirror) , са подбрали предимно КРАСИВИ актьори, без излишно натрапване на Diversity-то и без твърде много "съвременни послания". Чак да не повярва човек, че сериала е излязъл 2020г.

Някои особености. Също като в книгата моногамията се счита за порок и жителите на New London редовно се отдават на масови оргии, които филма държи да ни покаже. Има и доста нормален секс, така че не е подходящо да го гледате с деца и вие си преценете дали е добра идея да го гледате с приятелка/жена и т.н.

Филма като цяло получава противоречиви реакции и в крайна сметка има само един сезон, което обаче за мен е повече от достатъчно, защото историята общо взето приключва сравнително изчерпателно. Основните критики идват от феновете на романа, защото филма само най-общо използва идеите и сетинга на книгата, но иначе историята е доста различна. Ако, подобно на мен, това не ви пречи, даже се радвам, че не е точно по книгата, тогава силно го препоръчвам.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 06 Дек 2023 11:29


Гледахте ли Scavengers Reign :?: :arrow:

Невероятно (за момента поне) мини-сериал, от който бях погълнат за известно време. Едно от най-добрите сай-фай неща, които съм гледал в последно време :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 30 Дек 2023 22:39


Тия дни:
- приключихме Gen V - вярвам, че ще се хареса на всеки, който си е паднал по The Boys. Още от същото, просто персонажите са по-млади;
- започнахме One Piece - не е супер зле, става, но как това нещо е получило втори сезон, а Cowboy Bebop не, е абсолютно неразбираемо за мен. CB беше толкова 10/10 откъм актьори и визуална реализация, че тия пикльовци в OP не стават и обувките да им чистят на първите :lol: Ама... нетфликс;
- отделно съм на 5ти сезон на Parks & Recs в търсене на The Office(US) вайб. Има го донякъде, има страхотни персонажи, просто не до такава степен на култ (без Рон, той е култ отвсякъде :lol: )

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 12 Яну 2024 01:03


В сезон 2 епизод 1 на Reacher
Spoiler for :
има толкова култов Easter Egg, че направо се разцепих от кеф :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 12 Яну 2024 19:16


Свързан с Terminator 2 може би? :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 12 Яну 2024 20:23


Е да
Spoiler for :
Робърт Патрик (T1000) участва в сериала и казва нещо в стил "who tf is Sarah Connor"

:D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 17 Яну 2024 09:15


VALEN7INVS написа:
Гледахте ли Scavengers Reign :?: :arrow:

Невероятно (за момента поне) мини-сериал, от който бях погълнат за известно време. Едно от най-добрите сай-фай неща, които съм гледал в последно време :arrow:

Мерси, тва ще го изгледам!

Моя бърз ъпдейт -
- гледах Battlestar Galactica - доста ме изкефи, имаше малко криви моменти тук-там, но като цяло разбрах що хората му се кефят
- последния сезон на Фарго е много добър (с лек привкус на уокнесс, ама не е много дразнещ)
- последния сезон на For All Mankind беше по-добър от предния. Остава добър, но на няколко крачки под върха. Плюс, че бяха снимали в центъра на София :D
- Сега изчаквам да се съберат няколко епизода от новия True Detective и да го почна (с моята стара любимка Джоди Фостър)
- Чух, че сериала по Тед (оная мечка) бил с обиден старомоден хумор - само заради това ще му хвърля един поглед, макар и да не съм най-големия фен на Сет Макферлейн

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7893
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 17 Яну 2024 18:02


Последното Фарго е може би най-доброто след първото, да не кажа и че са наравно. Имам бегли спомени, че точно Дидко ми го препоръча преди много години, вечна слава :!:
И това е въпреки и моето недоумение защо ненатрапчивия феминизъм и изумително добрите женски роли в сезона трябва да вървят вкупом с абсолютната липса на читав мъжки персонаж. Нямаше ли да е малко по-добре ако не показвахме всички мъже като неадекватни путьовци, с единственото изключение на главния злодей (обичам те Джон Хам), който абсолютно единствен демонстрира каквито и да е мъжки качества докато, ама разбира се, размазва жените си от бой. :?
И все пак качеството на сезона е изключително високо и намирам сериала за един от най-любимите си.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 20 Яну 2024 13:00


Тъжно. Вторите сезони на Локи и Рийчър са значително по-слаби от първите, според мен.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 21 Яну 2024 20:26


Дайте акъл за лек сериал тип Приятели/TBBT/Brooklin 99 :?:

И аз като Валката плащам абс вс възможни стрийм платформи, които имаме у нас, и честно казано, отвсякъде бълва контент, който честно казано, нямам време да преглеждам 1 по 1 :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com