Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Сериали 2017
Публикувано на: 06 Яну 2017 16:05


Кой на какво е вдигал мушката през 2017-та?

Ето, аз освен обичайните анимета засега съм хвърлил око на:


Lemony Snicket’s Series of Unfortunate Events

Riverdale - колкото да го наплюя, че е на CW :lol: (Апропо, рибутите на Archie и Jughead комиксите са доста добри, та няма нужда от live action)

Powerless - комедийка в света на DC

American Gods

Star Trek: Discovery

Twin Peaks - може би

Voltron: Legendary Defender - анимация, втори сезон

The Expanse - втори сезон, задължително

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 06 Яну 2017 19:13


GoT
Doctor Who
Sherlock (тече)
House of Cards
The Expanse
12 Monkeys
и тни и тн абе всички сериали, на които им предстои нов сезон тази година редовните

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Ное 2009 19:15
Мнения: 226
Местоположение: ----
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 10 Яну 2017 11:52


Някой,ако е гледал първия епизод на Taboo-то с Том Харди да пише шибани отзиви(може и тема).

Като остане време,ако не сте ме изпреварили може и аз да пробвам.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 10 Яну 2017 18:54


Туин Пийкс! Днеска обявиха, че ще е през май :!:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 02 Май 2017 13:51


Има един сериал, който ми хвана окото напоследък, а аз рядко се заглеждам в какъвто и да е сериал. Казва се Peaky Blinders. Действието се развива в Англия след Първата световна война (главно Бирминган), където върлува едноименната банда. В главните роли са Килиан Мърфи (който ми е прекалено непонятен, знам го само като д-р Крейн от Батман) и Сам Нийл (който пък е прекалено известен, главно покрай динозаври и оня филм, където Робин Уилямс играе робот). Първият сезон е от 2013 г. и е излъчен по BBC 2. Дотук има 3 излезли сезона, по някое време тази година ще излиза четвърти, като към каста ще се присъедини Ейдриън Броуди. Като цяло, сериалът показва как функционира подземният свят, с всичките му кроежи, предателства и убийства. Бих го препоръчал на всеки, но реших да не правя отделна тема, защото не знам дали някой от тук изобщо го е чувал, камо ли гледал.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 02 Май 2017 15:27


Star Trek: Discovery се отлага за неопределено време. Въобще слуховете около него са бая лоши, да не говорим че са предложили на Майкъл Дорн жълти стотинки, за да играе предтеча на Уорф.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 02 Май 2017 22:17


Обичайна практика на Стар Трек по принцип си е един актьор да играе различни роли, например Джефри Комбс игра андорианец във Ентърпрайз и май някаква друга раса от Делта Квадранта във DS9. Дорн май и без това беше играл малка роля на клингонски адвокат , май още по времето на пълнометражните филми през 80-те със оригиналния екипаж ( ST: The Undiscovered Country май беше филма ) . А и работата по Discovery си е пoчнала усилено и сериал така или иначе ще има. Кога, какъв, крив-ляв нищо не се знае за съжаление...

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 02 Май 2017 22:53


Дъъъ, повечето актьори с маски играят по няколко роли или им дават епизодични без.
Драмата е в стотинките и че това дето си тръгна Фулър не е било само заради разминаване в графика. Дори бил изказал съмнение дали някой ще вземе в предвид вече развитите от него неща и бележките му.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 02 Май 2017 23:06


Ако това се окаже вярно, а не само недоказани слухове ще ми потвърди само тезата, че в днешно време големците в Парамаунт са завършени олигофрени, които не знаят как да си управляват активите и как да угаждат на фенбазата си.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 02 Май 2017 23:19


И двете са от интервюта.

А иначе Парамаунт не отговарят за проекта и винаги са си вършели работата добре (е, доколкото може да се съди отвън). Шоуто в момента е в ръцете CBS и слуховете са, че точно те не са много наясно, какви ги вършат и какво точно искат, освен зарибявка за CBS All Access стрийминг услугата.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 11 Май 2017 13:51


Mystery Science Theatre 3000
Най-накрая приключих 11-ти сезон.
Доста е добър, пълноценно продължение на традицията. Новите хора се вписват перфектно в духа на сериала, а r добавят нещо от себе си. В употреба влизат някои стари лафове, като "And watch out for snakes!", но само като напомняне и фенсървис, повечето смешки са нови.
Броят шеги на минута е доста по-голям в сравнение със старите сезони, което показва че авторите са се съобразили с новите вкусове и очаквания на публиката.
В декорите и визуалната опаковка на шоуто хем има нещо от евтинията и импровизацията на оригинала, хем изглежда подозрително добре в HD. Явно с годините артистите са се научили да влагат по-добре жълтите стотинки във визия.

Може да се каже, че съм фен и на решението сега роботите да се ръководят от истински кукловоди, вместо да се налага комиците да са ренесансови личности, като Трейс Болию.
Съгласен съм, че това беше част от чара на MST3K, но наистина е трудно да се произведат толкова много сезони, разчитайки на таланта на едни и същи хора.

Всички актьори играят страхотно - Йона, роботите, Фелиша, Патън и дори оркестъра от скелети. Последният е малко излишен и може би най-странното нововъведение, но и не пречи, а само добавя към идиотската атмосфера.
Гостите - Уил Уитън, Елиот Калан, Нийл Патрик Харис (дует с Фелиша!), Джери Зайнфeлд, Марк Хамил (уж в не-Джокер роля, но накрая вкара неговия смях) и Джоел МакХайл се вписаха перфектно.
Старите муцуни - Мери Джо Пийл, Бил Корбет, Кевин Мърфи, Пол Чаплин и естествено Джоуел Ходжсън също бяха на място.

Какво не харесах - Carnival Magic и The Christmas That Almost Wasn't (оказва се, че не харесвам нито един MST3K коледен филм). Те дори и с шегичките са трудни за гледане.

Най-добрите riff-ове - Reptilicus, Avalanche (сигурно най-unintentional смешния катастрофичен филм на всички времена...дори няма нужда от riffing), Yongary: Monster from the Deep, Wizards of the Lost Kingdom и At the Earth's Core.

В заключение, един от най-успешните kickstarter проекти абсолютно си струва парите, а и понякога носталгията е нещо хубаво.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 12 Май 2017 09:18


Засега тая година успях да гледам:
- The man in the high castle (само първия сезон засега) - супер сериал, малко неща са ме държали в напрежение така. Става въпрос за алтернативна реалност, в която нацистите и японците са победили във ВСВ. Има обаче някаква мистерия, която няма да споделям, за да не ви спойлна :D;
- 11/22/63 - мини-сериал по книга на Стивън Кинг и е свързан с убийството на Кенеди и пътуване във времето. Добър сериал е.
От там нататък, всичко, което съм захващал да гледам са били някакви тъпни.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 12 Май 2017 23:28


В какъв смисъл? :) гледал ли си го?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 13 Май 2017 01:33


Е много ясно, че няма как да е подробно като в книга... То по тая логика нито един сериал не трябва да гледаме, защото книга би била по-подробна :D
Сериалът е много добър, според мен, туй то.
ЕДИТ:
А, да. За лошия немски също би могло да се намери опрадвание, тъй като става въпрос за американските части на SS :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 20 Юни 2017 07:44


Изгледахме втори сезон на The man in the high castle. Наистина страхотен сериал! Сега уви ще трябва да чакаме доста месеци за 3ти сезон.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 12 Юли 2017 10:20


Изгледах 2ри сезон на The Expanse - пак не лош сезон, определено щеше да ми хареса повече, ако не го бях гледал между The man in the high castle и Stranger Things - твърде много вдигнаха летвата и The Expanse малко бледнееше.
Stranger Things - известно време му се дърпах, ама стигнах и до него - хареса ми доста, очевидно е правен от фенове на Стивън Кинг за фенове на Стивън Кинг :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 12 Юли 2017 13:10


Амииии не съм му чак супер фен, защото много често творбите му издишат логически(някак са леко повърхностни), но ми харесват езиковите му похвати и бруталните сравнения :D. По-често можеш да попаднеш на негов разказ, който е пълна тъпня, отколкото обратното хаха. Тая година ще излизат 2 филма по негови книги - новото "То" и "тъмната кула".

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 13 Юли 2017 07:55


То е абсолютно ненужен рибуут, а за Тъмната кула знаят всички, дори незаинтересованите (като мен), защото проектът се влачеше от години и като го потвърдиха интернет експлодира.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 13 Юли 2017 14:09


Филмовата версия не съм я гледал, но минисериалът, който е доста раздута негова версия (щото филм е бая кратко), е добре и отразява най-важните аспекти от книгата.

Ако той е топки, по промоционалните материали очаквам новият филм да е директен шунт към отходната канализация. :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Сериали 2017
Публикувано на: 16 Юли 2017 11:10


За Stranger Things се говореше, че Кинг толкова харесал първия сезон, че предложил на създателите той да им напише целият втори. Ама не съм проверявал дали е станало реалност или не. Определено сериалчето е бомба.

Аз съм тръгнал на наваксване, че доста неща съм поизпуснал. Приключих Expanse, Twin Peaks и новия сезон на Silicon Valley и тия дни ми остава Westworld. После ми остават Фарго, втория сезон на Mr. Robot, както и 12 Monkeys новият сезон и мисля, че ще съм си влязал в графика вече :Д
едит: А, и Блек Мирър...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com