Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Оскари 2016
Публикувано на: 15 Яну 2016 18:24


Дойде времето за наградите, момчета! Ще дам своето мнение като любител на киното, а също и ще изложа на вниманието ви номинираните.
НАЙ-ДОБЪР ФИЛМ

„Големият залог”
„Мостът на шпионите”
„Бруклин”
„Лудия Макс: Пътят на гнева”
"Марсианецът"
"Завръщането"
„Стая”
„Спотлайт”

В тази главна категория за момента фаворит ми е филмът на Стивън Спилбърг - Мост на шпиони, защото беше един наистина стойностен и значим филм по истинска история. Другата причина е, вероятно защото все още не съм гледал Възвръщенецът, който в България преведоха друго яче. Не съм гледал Големият залог, но и не е мой тип филм, следователно едва ли бих го избрал за фаворит. За Бруклин, тъкмо си мислех най-после някой сравнително стойностен романтичен филм около Свети Валентин, на който без срам мога да заведа приятелка, обаче да спечели чак Оскар за филм на годината ми се струва леко прекалено.
Изненадата за мен тук идва от номинацията на Марсианецът. WTF? Не, сериозно – как може да номинират тази отявлена комедия, граничеща с пародия, а филми като Интерстелар и Гравитация, дори да не получат номинация през изминалите години. Съжалявам много, ама за прочутото приключение на Мат Деймън в пустинята, пардон – на Луната(или беше Марс), където си сади картофки и замезва с кетчуп, докато се държи като олигофрен и през половината филм ръси простотии и бъзици, каращи дори филми като Отмъстителите, На ръба на утрешния ден и Фантастичната четворка да звучат по научно обосновани и възможни. Както и с по добра актьорска игра. Явно Ридли Скот се е вдъхновил да направи това нещо, докато е гледал онези три филма, които упоменах, защото имаше доста препратки към тях, да не казвам крадене на идеи(и декори, че и актьори), щото вече всеки гепва отнякъде вдъхновение. Малоумните поддържащи актьори пък бяха под всякаква критика и всички се насилваха да покажат хумор. Точно от хора като Стан, Частейн и Кейт Мара не очаквам смешки, едвам успяваха да изкривят гримасите си в усмивка, тези иначе сериозни актьори. Единственото нещо, което трябва да се отбележи като положително е играта на онзи черния, Еджиофор. През цялото време се държа адекватно за разлика от другите, а физиономията в стил: “Дейба, в каква шитня попаднах, това трябва да е сън“, при всяка една сцена от филма беше просто невероятна. Единственото нещо, което успя да ме разсмее в тази пресилена драмедия. Да не пропусна специалното участие на няколко дебилни учени, обясняващи плановете си, докато си играят със самолетчета, бъзикат се с шефовете си и се подхлъзват на повръщано от кафе.
Стая не съм го гледал и няма да го гледам, не е мой тип филм, но може и да е добър. Спотлайт ще го видя, принципно интересна история и бих искал да науча повече за случая, но и сред критиците има сериозен процент педофили, които няма да позволят на този филм да спечели, в кръга на шегата. Лудия Макс. Абе да си кажа честно, изкефи ме номинацията му, ама филмът реално не заслужава повече от 7/10. Добър е, на места протяжен, жените изместват фокуса от главния герой, който по скоро играе поддържаща роля и разни други дреболии, които развалят впечатлението от филма. Като фен на Макс, бих се изкефил да спечели, но не го очаквам и не мога да заявя, че ми е фаворит за годината.
Филми, които заслужаваха номинация в тази категория повече, от някои от изброените: Търсачът; Бог от машината; Дете 44; Еверест; Обратен гард; Сикарио; Макбет.

АКТЬОР В ГЛАВНА РОЛЯ

Брайън Кранстън, „Тръмбо”
Мат Деймън, „Марсианецът”
Леонардо Дикаприо, "Завръщането"
Майкъл Фасбендър, „Стийв Джобс”
Еди Редмейн, „Момичето от Дания”

Брайън Кранстън не мога да си го представя да спечели за роля, която не е изиграл в сериал по обясними причини. Мат Деймън? Ха-ха. Ролята на Мат Деймън можеше да бъде изиграна по добре дори от Сет Роугън, съответно няма каква да добавя повече. Фасбендър беше добър във филма за Стив Джобс, но ще си остане само с номинацията, както за сходни роли на известни учени и личности, други актьори са оставали с пръст в уста, но все пак с номинация, по скоро от уважение към човека, който са се опитали да изиграят. Леонардо Дикаприо най-после има огромен шанс да спечели Оскар, защото за първи път от времето на Титаник не играе разглезен и нахакан богаташ. Или поне така си мисля, може да се окаже, че със сина си отива на Сафари във Възвръщенецът. И все пак, макар да искам за пръв път да подкрепя Лео по пътя му към наградата, не мога да го направя, защото Еди Редмейн просто смазва с новото си превъплъщение. Да, Фасбендър играе неповторима личност, Лео променя ампоато си, но Еди, хм, Еди става жена! Първия път като гледах трейлъра си рекох:“Боже, тва е Ема Уотсън“, а то бил Еди бе! Разбирате ли за каква трансформация става на въпрос само. Не мога да не го подкрепя за втора поредна година, защото играе наглед невъзможни за пресъздаване персонажи, без човекът, който ги играе да е поне малко луд или шизофреник, но аз все пак си мисля, че успява да се справи с тях благодарение на огромния си талант. Това момче заслужава Оскар за втора поредна година, мисля, че никой не го е правил досега в две поредни години, но ме мързи и да проверявам.
Актори, които заслужаваха да получат номинация в категорията: Майкъл Фасбендър(Макбет); Чиетел Еджиофор(Тайната в техните очи); Хоакин Финикс(Почти нормален); Брадли Купър(Повелителят на кухнята); Бенисио дел Торо(Сикарио); Джейк Джиленхол(Обратен гард); Том Харди(Дете44;Легенда); Домнал Глийсън(Бог от машината).

АКТРИСА В ГЛАВНА РОЛЯ

Кейт Бланшет, „Каръл”
Бри Ларсън, „Стая”
Дженифър Лоурънс, „Джой”
Шарлот Рамплинг, „45 години”
Шърша Ронан, „Бруклин”

Тук си признавам, че все още не съм гледал нито един от изброените филми, а в бъдеще ще изгледам само Джой и може би Бруклин, но реално мисля, че Дженифър Лоурънс не би трябвало да има особена конкуренция в категорията. Плюс е да се отбележи, че отсъства Мерил Стрийп. Е, вярно е и, че наградата ще бъде спечелена от новата Мерил Стрийп, но няма пълно щастие. Другите актриси, освен Кейт Бланшет дори не съм ги чувал, следователно не мога да изразя мнение за тяхната игра.

Актриси, заслужаващи номинация в категорията: Алисия Викандер(Бог от машината); Чарлийз Терон(Пътят на Фюриоса); Емили Блънт(Сикарио); Шарлота Ле Бон(Живот на ръба); Мия Вашиковска(Пурпурния връх); Сиена Милър(Повелителят на кухнята); Рейчъл Уайс(Младост).

Като имам време, ще представя предположенията си относно останалите по интересни и значими категории, както и ще срина с критика още един-два малоумни филма, незнайно как проврели се между капките. Давайте вашите прогнози, предложения, критики и препоръки относно наградите.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 15 Яну 2016 21:30


Мен ми е много чудно за най-добър филм защо го няма star wars. Не че филма, по мое мнение, беше нещо кой знае какво, но нали уж е мега касовия и бие Аватар по приходи и т.н.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 15 Яну 2016 22:00


Der Meister написа:
Мен ми е много чудно за най-добър филм защо го няма star wars. Не че филма, по мое мнение, беше нещо кой знае какво, но нали уж е мега касовия и бие Аватар по приходи и т.н.

Впрочем няма абсолютно никакво значение при номинациите, кой филм колко пари е изкарал. Даже някои от номинираните за филм на годината са спечелили под 10 милиона общо. Пък и си личи, че не са комерсиални. Блокбастърите иначе щяха да превземат всички категории. Още не съм гледал новия Междузвездни войни :oops: , но в интерес на истината не мисля, че ще се пребори с Лудия Макс, дори в категориите, в които все пак е получил номинации. Защото филмът на Милър е изпипан много добре, макар историята и случващото се да не е нещо незабравимо.

ПП: За много години, майсторе! Отдавна не съм влизал в скайп и форума, но не мога да пропусна да ти честитя :D


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 16 Яну 2016 00:37


Der Meister написа:
Мен ми е много чудно за най-добър филм защо го няма star wars. Не че филма, по мое мнение, беше нещо кой знае какво, но нали уж е мега касовия и бие Аватар по приходи и т.н.

Star Wars-овете никога не са били оскарови филми. В крайна сметка, това си е една сапунена опера, която по стечение на обстоятелствата е в космоса и има електрически мечове. Доста подходящи и привлекателни за детската аудитория.

Оскаровите филми обсъждат наболели проблеми - война, расизъм, културни и морални ценности (или липсата им), несправедливост, действителни събития. Като цяло, те са доста по-дълбоки и многопластови :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 17 Яну 2016 13:08


А Аватар понеже е много дълбок и не детски филм спечели не знам си колко оскара :D Или Лудия Макс, който е номиниран сега. Всичко си е субективно, кой филм е дълбок и кой не. Според мен е абсолютно нелепо толкова чакан, обсъждан и хайпван филм да няма дори номинация. Може би причината е, че излезе баш накрая на годината, пък номинациите да са били определени преди това, знам ли.


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 17 Яну 2016 13:16


Субективно е, да.

Въпреки това, можеш да видиш RT и Metacritic рейтингите на тези филми, за да получиш поглед върху това какво обичат критиците. Но в случая съм напълно съгласен че SW не взе номинации за важните категории. Това не беше шедьовър, бе.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 17 Яну 2016 15:21


Аз съм последния човек, който ще каже, че е шедьовър (предполагам си ми прочел мнението за филма в темата). Ама другите номинирани филми, всичките ли са шедьоври? Аз само Лудия Макс съм гледал от тях и макар да беше добър, беше доста далеч от шедьовър, та даже и доста далеч от Star Wars. Няма смисъл да спорим, защото всичко е субективно, но за мен Star Wars в пъти повече заслужава да е номиниран от Лудия Макс. Другите филми не съм ги гледал, но съм сигурен, че има поне още няколко, които също не заслужават да са номинирани повече от SW


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 17 Яну 2016 17:18


denik написа:
Der Meister написа:
Мен ми е много чудно за най-добър филм защо го няма star wars. Не че филма, по мое мнение, беше нещо кой знае какво, но нали уж е мега касовия и бие Аватар по приходи и т.н.

Оскаровите филми обсъждат наболели проблеми - война, расизъм, културни и морални ценности (или липсата им), несправедливост, действителни събития. Като цяло, те са доста по-дълбоки и многопластови :)

Тотално грешно разбиране. С това си мнение ти на практика изхвърляш от играта много жанрове като например фантастика, фентъзи, свръхестествени хоръри и мистерии и тн. Нека не забравяме, че много подобни филми са се добирали до номинации за Оскар - на първо време се сещам за батманите на Нолан, Хари Потър, Отмъстителите, Стар Трек, Властелинът на пръстените и много други. И то с повече номинации от последния Междузвездни войни.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 18 Яну 2016 11:57


Дете 44, Повелителят на кухнята, lmao. Номинации за тези филми може да очакваш от едно друго шоу за награди.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 18 Яну 2016 14:19


Alaster написа:
Дете 44, Повелителят на кухнята, lmao. Номинации за тези филми може да очакваш от едно друго шоу за награди.

Аз изгледах доста филми през изминалата година и мога категорично да заявя, че мнението ти относно тези два филма е грешно. Само че няма да се впускам в дълги обяснения защо, тъй като ти на практика не си изложил никакъв аргумент, подкрепящ твърдението ти. Подозирам какво можеш да изтъкнеш и ще го оборя на драго сърце. Изкажи си мнението, развий теза, тази тема е пусната именно заради това.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 18 Яну 2016 15:19


То и аз няма да се впускам в обяснения, само ще ти кажа, че всеки твой пост ме кара да се смея. Keep doing your thing.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 18 Яну 2016 16:31


The Wolf написа:
denik написа:
Оскаровите филми обсъждат наболели проблеми - война, расизъм, културни и морални ценности (или липсата им), несправедливост, действителни събития. Като цяло, те са доста по-дълбоки и многопластови :)

Тотално грешно разбиране. С това си мнение ти на практика изхвърляш от играта много жанрове като например фантастика, фентъзи, свръхестествени хоръри и мистерии и тн. Нека не забравяме, че много подобни филми са се добирали до номинации за Оскар - на първо време се сещам за батманите на Нолан, Хари Потър, Отмъстителите, Стар Трек, Властелинът на пръстените и много други. И то с повече номинации от последния Междузвездни войни.

Не ги изхвърлям аз, а Академията.

Просто трябва да се има предвид, че именно "арт" филмите се харесват повече на гласуващите. Да, някои от най-титулуваните филми са именно блокбъстъри (LotR, Titanic), но генерално по-малките проекти се котират по-добре сред критиците. И отново държа на "наболелите" теми. Тази година имаме лесбийки, транс, финансовата криза, ирландците в САЩ, насилие над деца, тежки драми...

Миналата имахме ужасна болест, гейове, американски патриотизъм, негри;
2013 имахме негри, сомалийски пирати, спин,
2012 осама, иран х америка х канада, американски патриотизъм, негри и т.н...

Това разбира се са само половината от номинираните за филм на годината. Другата половина са малко по-леки филми. Но е факт, че Академията си обича политическата коректност.

За тази година не мога да дам предположения, защото не съм гледал повечето филми. Марсианеца обаче не знам какво прави там. Хубав филм - много ми хареса, а и книгата е страхотна, но определено не впечатлява чак толкова много.

Единствено се надявам Лудия Макс да вземе поне 1-2 от по-важните награди, защото съм фенбой, а и си го заслужава! :)

Друго - радвам се, че Екс Махина получи няколко номинации. Както и Straight Outta Compton - съвсем не очаквах да бъде забелязан.

между другото, виж в темата, в която писахме преди една година какво сме очаквали и какво стана :D
viewtopic.php?f=14&t=71952

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 18 Яну 2016 21:07


Alaster написа:
То и аз няма да се впускам в обяснения, само ще ти кажа, че всеки твой пост ме кара да се смея. Keep doing your thing.

Ами абсолютно нормално е, та аз в почти всеки пост леко дебелашки иронизирам някой или нещо, понеже такъв ми е стила на писане. Щом само се смееш без да се замислиш, значи имам малко лоши новини за теб :) Повече от две изречения изглежда не ти е по силите да напишеш за да те разбера какво толкова не си съгласен с мнението ми.

Деник, за тая година също ще струпам очаквания, та и в следващата година живи и здрави да можем да си направим ретроспекция. Ще се радвам да помогнеш, че ме притиска времето и рядко влизам във форума.

ПП: От темата за изминалата година, която все още не съм си припомнил обстойно, най- голямо впечатление ми прави, че за каквито и филми, награди и актьори да бъде направена тема, все с Алшу я затваряме накрая с критичен и изчерпателен, но градивен спор :) Дано да бъде така и през новата година.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 21 Яну 2016 15:00


"Дикаприо най-после има огромен шанс да спечели Оскар, защото за първи път от времето на Титаник не играе разглезен и нахакан богаташ."
Някой е гледал само "Вълка от Уолстрийт" и "Джанго без окови".
Две думи: "КЪРВАВ ДИАМАНТ"!
За "Кървав Диамант" Лео трябваше да спечели един Оскар - играеше абсолютно феноменално там наемник от Зимбабве, който би дал всичко, за да се разкара от континента. Говореше доста сполучливо като местен, сваляше мацки и убиваше хора. С една дума - badass;
"Вълка от Уолстрийт" за мен беше банален и прекалено разтеглен филм, който ще запомня повече с голи жени, псуване и графичен секс, отколкото с читава история и герои. Това е само моето мнение, обаче.
"Джанго без окови" го гледах наскоро и много, много ми хареса. Всички актьори сякаш бяха родени за своите роли и Кристоф Валц заслужено спечели Оскар за въплъщението на д-р Шулц. Лео обаче и него отвя там - ако имам "любим" злодей в момента, това е Калвин Кенди (наред с Ханс Ланда, всъщност). Самюъл Джаксън в ролята на Стивън е не по-малко култов, особено във финалната сцена на "Джанго...". Който е гледал, знае.
"Завръщането" е хубав филм, спор няма. Но аз лично останах най-впечатлен от Джони Деп в ролята на ирландско-американски гангстер, да ме прощавате ("Черна служба"). Много емоционален филм, с интересен сюжет и мафиотчета, за които ти пука. Какво повече му трябва на човек?
А между другото, имам приятел, който като чуе името Дикаприо, почва да вряка "Генезис", "Генезис", "Генезис", та може би ще се принудя в крайна сметка да го гледам тоя "Генезис". Дано да си струва.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 21 Яну 2016 16:59


Хм, по скоро ти не знаеш каква конкуренция имаше Дикаприо през 2006 година. Напълно заслужено не взе наградата и тогава. Всъщност доколкото си спомням, филмът за който говориш бе номиниран за 2-3 награди и не взе нито една. Единственият път, когато наистина можем да кажем, че заслужаваше наградата с оглед и на опонентите си е с ролята си в Защо тъгува Гилбърт Грейп. Сега за пръв път след този случай ще има някакви аргументи отново да претендира за Оскар. Интересен факт е, че са изминали повече от 20 години между първата му номинация и последната, като и двете ги заслужава. Останалите пъти в които е номиниран е имал доста по силни конкуренти, правещи фамозни роли.

Забрави да споменеш и Великия Гетсби. Когато добавиш и този филм в списъка с богаташи, изиграни от Леонардо, ще можеш да направиш представителна извадка в какви филми и по специално в какви роли участва в последната близо петилетка. И все пак не може да му се отрече едно - знае много добре в какви филми е изгодно да вземе участие, но и да не загуби шансът си да се бори за награди и да се шуми около името му. Баланс, който е недостижим за редица други актьори от неговия ранг, а може би и по добри като Джони Деп, Робърт Дауни дж., Джейсъм Стейтъм, Джеймс Макавой, Том Хидълстън, че дори и Матю Макхонъки. За съжаление повечето от тях ще бъдат запомнени с участията си в блокбастъри, където играта им, колкото и да е добра, остава на заден план.

Аз не знам какво ти е харесало в тази второстепенна роля на злодей във филма Джанго. А пък изявлението за любим злодей... във филм дълъг над три часа, този злодей се появява за последния половин час, не прави нищо особено с изключение на това, че умира. Филмът щеше да е силен и без него определено. Не знам как така е отвял Валц, който изнесе филма и на практика ако не беше перфектно изиграната от него колоритна роля, проекта щеше да показва поредния негър отмъщаваш на богатите бели или с други думи постен екшън. За мен Самуел Джаксън и Валц бяха невероятни, а Дикаприо и Фокс бяха добри, подпомогнати от техните поддържащи актьори и естеството на самата роля, която играят.

Ако се заблуждаваш, че Леонардо е по добър актьор от Валц, надминал го е и е заслужавал награда повече от него, те съветвам да изгледаш последния филм за Бонд. Там Кристоф играе в общи линии същата роля като на Дикаприо в Джанго(подобен вид злодеи са силно разпространени и това едва ли трябва да те шокира, не са нещо невиждано, дано не те изненадвам), само че представена ни в наши дни, а не в миналия век. Там ще можеш да видиш невероятната игра на Валц, подплатена с няколко силни монолога, но по скоро добре изиграни, отколкото перфектно написани. Вярвам, че ще направиш разликата.

А излишно е да споменавам, че и Матю във Вълкът от Уолстрийт изигра ролята на Лео, за три минути. По добре от него. Какво повече мога да кажа. Някои актьори похабяват големия си талант, който пада в жертва на жаждата им за бърза печалба, известност или просто неумение да подбират ролите си според възможностите им и според значимостта и сценария на даден филм. Лео просто е добър актьор, но според мен още по добър бизнесмен, който много добре се справя с подбора на филми.

Принципно Черна служба не е лош филм, някъде 7/10. Джони Деп играе добре, макар и някак монотонно и клиширано. На мен пък в този филм не ми запука за нито един мафиот, просто на всички им беше дадено много малко време. Пример: В една сцена някакъв седи на бара с героя на Деп и още мутри, разбира плана им, отива след това в полицията да ги клавети и на третата сцена вече са му пръснали главата. Общо екранно време:под пет минути. Е как да ме впечатли този. Или оная мутра с доведена дъщеря курва, които не допринесоха с нищо към главната история? Не ми пукаше за тях. Реално в целия филм само полицайчето и Джони получиха някакво развитие в персонажите си, но дори техните драми ми бяха някак далечни. Единия спореше с жена си известно време в началото на филма, за да може вече след час и кусур, малко преди края същата да го изгони от дома му и той да вика пред прозореца. Аз въобще бях забравил за тази сюжетна линия и ми отне време да си спомня какво аджеба става. Както и драмата с детето на Бълджър, което беше болно и умираше. Просто се спомена в един момент и само сцена след това изпадна в забвение и не стана дума повече за него. Дори героят на Къмбърбач едва ли имаше десет минути екранно време, в които си говореше общи работи с брат си и се разбра, че майка им била умряла. Абсолютно от нищото изникваха разни ситуации, които трябваше да бъдат пълнеж, но всъщност се превърнаха в основна действаща сила на филма. Глътнаха повече от половината време от него, без да се случи нещо, което да ме заинтересува. Полицаят беше плосък и играеше като типичен путьо, който много подлизурски мъкаше на колегите си в опита си да прикрие приятеля си. Върхът беше, когато се появи новия... нямам на идея какъв, понеже почти съм забравил филма, но някакъв гологлав тип се беше изтъпанил зад бюро точно за една сцена, в която да каже, че Бълджър прави за смях ФБР и е направил всяко престъпление, което може да бъде извършено. Все едно не сме гледали два часа преди това всичките неща, които е направил. Общо взето филмът не ме впечатли, типичен, но добре заснет мафиотски филм, нищо повече.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2009 00:16
Мнения: 185
В момента играе: джобен тенис
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 21 Яну 2016 20:31


Да слагаш Стейтъм редом с имена като Робърт Дауни мл., Джони Деп и т.н. е просто смехотворно. Колко разнообразни роли е играл спрямо тези, които си изброил? Реторичен въпрос. Иначе съм съгласен с това че много добре знае в какви филми да се снима, за да се шуми около него. Прави го умело това.

Последните години не се сещам за слаб филм с ди Каприо. Преломният момент за мен беше с The Departed и това че игра с актьор като Джак Никълсън там и отделно режисьора. Това беше добра реклама за него.


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 21 Яну 2016 22:18


Best Picture - Spotlight, The Revenant, Big Short
Best Actor - Eddie Redmayne
Best Supporting Actor - Mark Ruffalo/Bale, ма стискам за Sylvester Stallone.
Best Original Screenplay - Bridge of Spies/Spotlight
Best Animated Feature Film - Inside Out
Best Director - Alejandro G. Iñárritu/George Miller/Tom McCarthy
Best Actress - Cate Blanchett
Best Supporting Actress - Rooney Mara/Jennifer Jason Leigh/ Alicia Vikander
Best Adapted Screenplay - Carol/Big Short
Best Costume Design - Mad Max
Best Cinematography - The Hateful Eight/Mad Max: Fury Road

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 23 Яну 2016 14:55


Zlob написа:
Да слагаш Стейтъм редом с имена като Робърт Дауни мл., Джони Деп и т.н. е просто смехотворно. Колко разнообразни роли е играл спрямо тези, които си изброил? Реторичен въпрос. Иначе съм съгласен с това че много добре знае в какви филми да се снима, за да се шуми около него. Прави го умело това.

Последните години не се сещам за слаб филм с ди Каприо. Преломният момент за мен беше с The Departed и това че игра с актьор като Джак Никълсън там и отделно режисьора. Това беше добра реклама за него.

Смехотворно в цялата ситуация може да бъде единствено неразбирането ти защо съм сложил тези актьори и под какъв предлог. Тук не ги давам за пример като актьори, изпълняващи различни роли, а като такива, които се опитват да го правят, но не успяват така добре като Леонардо. А имат талант, колкото неговия, пък защо не и повече. Обяснявам и се надявам да разбереш какво съм имал предвид.

Примери: Дауни винаги играе така ролите си, че да покаже себе си зад тях. Дали ще играе в Съдията, ще бъде Тони Старк или Шерлок Холмс той си играе по абсолютно същия самонадеян начин. Би бил страхотен Вълк от Уолстрийт или Кенди примерно. Това обаче не променя факта, че във всеки един филм показва сходна игра с предишните и не се променя ни най-малко. Интересно ще ми бъде да го видя в някоя по различна роля, на някой люзър, на някой човек без богатство или талант зад гърба си. Ситуацията около него в момента е такава, че пилее време и талант по различни блокбастъри без да надгражда и променя стила си.

Джони Деп, който също е голям актьор, претърпя метаморфоза след като изигра най-известната си роля - тази на Джак Спароу. Това като че ли го пречупи на подсъзнателно ниво, защото всички обикнаха този му персонаж и той започна във всеки един свой филм след това да се държи и да вкарва по нещо от въпросния герой, търсейки одобрение. Често не на място. Не случайно в последната петилетка има повече номинации за награда Златна малинка, отколкото за сериозни награди като глобуси и оскари.

Джеймс Макавой е безспорно много добър актьор, играещ в прекрасни филми и изпълняващ забележителни персонажи с множество личностни обрати в течение на филмите. Проблема му е, че му липсва самочувствието, което пък е в повече при Дауни. Често в ролите си играе прекалено страхливо за въпросния си герой сцените, което се вижда в жестикулирането, мимиките и поведението му пред камера. В последния му филм, който гледах: Виктор Франкенщайн, сякаш най-после се е отърсил от проблемите си и добре се превъплъти в ролята на нахакан учен, предстои да разберем как ще се развие нататък кариерата му, той за разлика от другите е и по млад, пък и напипва правилната посока да разпределя блокбастърите и значимите филми, в които участва по равно. В бъдеще може би именно той ще измести Дикаприо и ще получава много номинации.

Джейсън Стейтъм играе почти само в екшъни, но играе забележително там. Не случайно всеки екшън с него е класа над тези с актьори от новото поколение като Крис Хемсуърт, Крис Прат, Майкъл Фасбендър, Джейсън Момоа и други. Има харизма, има талант, сам си прави каскадите, които не са толкова пресилени като тези на други екшън звезди. За съжаление се е специализирал във въпросния жанр и това го ограничава да покаже пълния си талант. С нетърпение чакам да го видя в роля, различна от тази на екшън герой/злодей отмъстител. В Шпиони и Бързи и Яростни 7 малко промени амплоато си и се справи перфектно и в двата филма, като за мен дори се открояваше над останалите актьори в тези продукции. Надявам се и той да си повярва и да пробва някоя коренно различна роля в скоро време.

Интересен факт е, че актьорите, които съм упоменал досега са високи 1.78. Забавна случайност.

Матю Макхонъки е актьор с голямо самочувствие и талант, но за съжаление през годините често се е ограничавал до това да играе в безмислени драмедии и романтични комедии, които все пак са получавали култов статут не заради постния си сценарий, а именно заради актьорската му игра. Напоследък се снима и в по стойностни продукции, макар че по мое мнение играе в прекалено малко филми. Актьори от неговия ранг записват участие в по 3-4 филма на година, докато той се задоволява с двойно по малко. Тази година не е номиниран за награда, просто защото няма роля за която да бъде. Ще видим какво ще направи през следващия сезон. И твърдя, колкото и да е нескромно подобно твърдение, че той може да изиграе всяка една роля, в която се е превъплътил Дикаприо, по добре от него. В бъдеще ще имат не един и два спора за награди, но за момента Матю го води в резултата.

Том Хидълстън играе все особняци, хора, които не се вписват в обществото. Преди да бъде избран за ролята на скандинавския бог Локи, по вероятно е изобщо да не сте го чували, защото се снима главно в драми с нисък бюджет и обществен отзвук. Сега този филм го изстреля при топ актьорите, но той продължава да не рискува при избора си на роли, като все избира депресари, социопати и хора с ненормално/неморално поведение. Докато продължава да играе различни меланхолични типажи с проблеми зад гърба си, той влиза в руслото на другите актьори, които съм добавил в списъка си, играещи само сходни роли, но за съжаление не опитващи нови предизвикателства и губещи от блясъка си. За щастие и на него кариерата му е в своето начало, има доста път да извърви стига да не залага все на сигурното.

Та, в общи линии това имах предвид, като съпоставях въпросните актьори с Лео и съвсем недискретно бях добавил за разлика от него. Защото каквото и да си говорим на тях не им липсва талант, а може би късмет, нюх, шанс или нещо друго. Някои ги спъват призраци на отминали роли, трайно насадили се в съзнанието им, други прекалената пасивност, трети неучастието им в проекти за дълъг период от време, четвърти участват в една и съща роля постоянно през годините, вместо да сменят жанра, а пък останалите страдат от високото/ниското си самочувствие, което им изиграва шеги. През това време Лео дърпа напред в номинациите, но не може да се каже, че и в наградите, за да бъдем напълно откровени :twisted:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 23 Яну 2016 22:57


The Wolf написа:
Хм, по скоро ти не знаеш каква конкуренция имаше Дикаприо през 2006 година. Напълно заслужено не взе наградата и тогава. Всъщност доколкото си спомням, филмът за който говориш бе номиниран за 2-3 награди и не взе нито една. Единственият път, когато наистина можем да кажем, че заслужаваше наградата с оглед и на опонентите си е с ролята си в Защо тъгува Гилбърт Грейп. Сега за пръв път след този случай ще има някакви аргументи отново да претендира за Оскар. Интересен факт е, че са изминали повече от 20 години между първата му номинация и последната, като и двете ги заслужава. Останалите пъти в които е номиниран е имал доста по силни конкуренти, правещи фамозни роли.

Забрави да споменеш и Великия Гетсби. Когато добавиш и този филм в списъка с богаташи, изиграни от Леонардо, ще можеш да направиш представителна извадка в какви филми и по специално в какви роли участва в последната близо петилетка. И все пак не може да му се отрече едно - знае много добре в какви филми е изгодно да вземе участие, но и да не загуби шансът си да се бори за награди и да се шуми около името му. Баланс, който е недостижим за редица други актьори от неговия ранг, а може би и по добри като Джони Деп, Робърт Дауни дж., Джейсъм Стейтъм, Джеймс Макавой, Том Хидълстън, че дори и Матю Макхонъки. За съжаление повечето от тях ще бъдат запомнени с участията си в блокбастъри, където играта им, колкото и да е добра, остава на заден план.

Аз не знам какво ти е харесало в тази второстепенна роля на злодей във филма Джанго. А пък изявлението за любим злодей... във филм дълъг над три часа, този злодей се появява за последния половин час, не прави нищо особено с изключение на това, че умира. Филмът щеше да е силен и без него определено. Не знам как така е отвял Валц, който изнесе филма и на практика ако не беше перфектно изиграната от него колоритна роля, проекта щеше да показва поредния негър отмъщаваш на богатите бели или с други думи постен екшън. За мен Самуел Джаксън и Валц бяха невероятни, а Дикаприо и Фокс бяха добри, подпомогнати от техните поддържащи актьори и естеството на самата роля, която играят.

Ако се заблуждаваш, че Леонардо е по добър актьор от Валц, надминал го е и е заслужавал награда повече от него, те съветвам да изгледаш последния филм за Бонд. Там Кристоф играе в общи линии същата роля като на Дикаприо в Джанго(подобен вид злодеи са силно разпространени и това едва ли трябва да те шокира, не са нещо невиждано, дано не те изненадвам), само че представена ни в наши дни, а не в миналия век. Там ще можеш да видиш невероятната игра на Валц, подплатена с няколко силни монолога, но по скоро добре изиграни, отколкото перфектно написани. Вярвам, че ще направиш разликата.

А излишно е да споменавам, че и Матю във Вълкът от Уолстрийт изигра ролята на Лео, за три минути. По добре от него. Какво повече мога да кажа. Някои актьори похабяват големия си талант, който пада в жертва на жаждата им за бърза печалба, известност или просто неумение да подбират ролите си според възможностите им и според значимостта и сценария на даден филм. Лео просто е добър актьор, но според мен още по добър бизнесмен, който много добре се справя с подбора на филми.

Принципно Черна служба не е лош филм, някъде 7/10. Джони Деп играе добре, макар и някак монотонно и клиширано. На мен пък в този филм не ми запука за нито един мафиот, просто на всички им беше дадено много малко време. Пример: В една сцена някакъв седи на бара с героя на Деп и още мутри, разбира плана им, отива след това в полицията да ги клавети и на третата сцена вече са му пръснали главата. Общо екранно време:под пет минути. Е как да ме впечатли този. Или оная мутра с доведена дъщеря курва, които не допринесоха с нищо към главната история? Не ми пукаше за тях. Реално в целия филм само полицайчето и Джони получиха някакво развитие в персонажите си, но дори техните драми ми бяха някак далечни. Единия спореше с жена си известно време в началото на филма, за да може вече след час и кусур, малко преди края същата да го изгони от дома му и той да вика пред прозореца. Аз въобще бях забравил за тази сюжетна линия и ми отне време да си спомня какво аджеба става. Както и драмата с детето на Бълджър, което беше болно и умираше. Просто се спомена в един момент и само сцена след това изпадна в забвение и не стана дума повече за него. Дори героят на Къмбърбач едва ли имаше десет минути екранно време, в които си говореше общи работи с брат си и се разбра, че майка им била умряла. Абсолютно от нищото изникваха разни ситуации, които трябваше да бъдат пълнеж, но всъщност се превърнаха в основна действаща сила на филма. Глътнаха повече от половината време от него, без да се случи нещо, което да ме заинтересува. Полицаят беше плосък и играеше като типичен путьо, който много подлизурски мъкаше на колегите си в опита си да прикрие приятеля си. Върхът беше, когато се появи новия... нямам на идея какъв, понеже почти съм забравил филма, но някакъв гологлав тип се беше изтъпанил зад бюро точно за една сцена, в която да каже, че Бълджър прави за смях ФБР и е направил всяко престъпление, което може да бъде извършено. Все едно не сме гледали два часа преди това всичките неща, които е направил. Общо взето филмът не ме впечатли, типичен, но добре заснет мафиотски филм, нищо повече.

Много време си ми отделил за отговор, че и смислен отговор при това. Благодаря ти.
Сега, отговорът:
Първо, знам, че си по-голям киноман от мен В ПЪТИ, така че ще си кажа направо, че не съм следял през 2006 г. как стои положението с номинираните за Оскар, просто гледах филма като излезе и на мен ми направи много силно позитивно впечатление, като цяло. Относно "Кървав диамант" малко фенбойството се обажда преди логиката у мен, така че да, не съм запознат.
Второ, Великия Гетсби не съм го гледал, както и Генезис, съответно няма да коментирам, защото конкретно за кино не обичам да съдя, преди да съм гледал. Ще го видя със сигурност.
Относно Калвин Кенди, как да ти кажа, кефи ме как през половината екранно време го разиграва домакинът с отворени обятия, после като Стивън му снася истината, си сменя физиономията, но пак "хамелеонизира" до момента на култовата сцена с "продажбата" на жената на Джанго, която го увекочи поне в моята глава. Между другото, същото описание може да се даде на Стивън, който е отишъл стъпка пред своя господар - хем уж прегърбен, хем с глас на старец, но като остава сам срещу Джанго... да. Много силен филм като цяло и Валц е виртуоз(и да, гледал съм "Спектър", там също е добър, но някак за мен не беше толкова заплашителен, колкото, да кажем, Силва), имам само една забележка - нямаше достатъчно сцени със специфичния му "скрит" патлак.
Не ми говори за Матю във "Вълка" - скандално добре си изигра ролята, наистина по-добре от Лео, но сега съм го запомнил като някакъв успял тип, който говори за чекии и това е... неудобно.
Относно "Черна служба" всъщност си доста прав, че повечето се появяваха прекалено за малко и после зачезваха. Но мисля, че най-добрата сцена беше последната - просто много добре заснета, побиха ме тръпки, че тоя боклук може да постигне своето. Искам повече такива роли от Деп, на някакъв откровен психопат, не искам повече изнежен Капитан Спароу, изтърка се тоя образ.


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 17 Фев 2016 10:12


http://redcarpetrampage.com/
:rockon:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com