Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: The Martian
Публикувано на: 06 Окт 2015 08:58


http://www.imdb.com/title/tt3659388/
Марсианецът с Мат Деймън се оказа добър филм, без излишни драми, със сравнително малко американщини, доволен съм. Гледайте го, не е като гравитация - само картина и музика... и абсолютно нищо повече.



Spoiler for :
А пък Шон Бийн не умря нито веднъж :lol: . Сцената, в която си говореха за Властелина на Пръстените абсолютно ме разцепи от кеф :o. Не ми хареса това, че от зор да вкарат във филма всякакви раси хора бяха сложили тоя латинос, който макар и не лош като актьор е абсолютно неподходящ за космонавт. Не очаквах в подобен филм да има толкова хумор, добре си беше.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Martian
Публикувано на: 06 Окт 2015 15:41


Gipo написа:

Spoiler for :
А пък Шон Бийн не умря нито веднъж :lol: . Сцената, в която си говореха за Властелина на Пръстените абсолютно ме разцепи от кеф :o. Не ми хареса това, че от зор да вкарат във филма всякакви раси хора бяха сложили тоя латинос, който макар и не лош като актьор е абсолютно неподходящ за космонавт. Не очаквах в подобен филм да има толкова хумор, добре си беше.

Spoiler for :
А в книгата има цял подсюжет и с китайците. Това поне разбрах че са го спестили във филма :lol: (още не съм го гледал)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: The Martian
Публикувано на: 06 Окт 2015 21:44


denik написа:
Gipo написа:

Spoiler for :
А пък Шон Бийн не умря нито веднъж :lol: . Сцената, в която си говореха за Властелина на Пръстените абсолютно ме разцепи от кеф :o. Не ми хареса това, че от зор да вкарат във филма всякакви раси хора бяха сложили тоя латинос, който макар и не лош като актьор е абсолютно неподходящ за космонавт. Не очаквах в подобен филм да има толкова хумор, добре си беше.

Spoiler for :
А в книгата има цял подсюжет и с китайците. Това поне разбрах че са го спестили във филма :lol: (още не съм го гледал)


Цитат:
Има си прилично китайци, ама са малко Deus ex machina, отколкото нещо изградено като арк във филма


Изключително приятен филм, накефи ме, Мат Деймън направи хубава роля, страхотни pan-шотове на марс, въобще много съм доволен.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: The Martian
Публикувано на: 07 Окт 2015 23:33


Добър беше филма 8.5/10 от мен. Искрено се забавлявах през цялото време :D +1 за латиното дори бих добавил, че Мат Деймън не че се справи зле, но не блестеше така както примерно Том Ханкс в Корабокрушенеца и Аполо 13.
Отново се замислих, ще доживеем ли да видим хора на Марс или просто поредните опити на НАСА да цоцне увеличение на държавните субсидии.

PS: Някой да има книгата в електронен вариант?

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Martian
Публикувано на: 08 Окт 2015 01:44


Аз я имам на английски в киндъл формат. Пиши ако я искаш :)

И аз днеска гледах филма. Солидно 8.5/10
Запазили са шегаджийския тон на книгата, успяли са да пресъздадат сюжета на 95%, което си е похвално (доста от нещата, които бяха спестени във филма, бяха научните обяснения как работи всяка една дреболия), кастинга беше супер, режисурата също. Мат Деймънр (който по принцип ми е безразличен), перфектно беше уловил духа на Марк Уотни (първоначално като разбрах за този каст, не бях въодушевен, но филмът ме опроверга).
Разбира се, Мат Деймън и въобще цялата продукция е сравнително далеч от оскарови претенции, но няма да се учудя, ако вземат някой от по-маловажните за престиж :)

В наши дни е много трудно да измислиш оригинален hard science сюжет. Всички се впускат във фантастичното. Точно затова Марсианеца (и донякъде Гравитация) впечатляват... за сметка на Интерстелар, който беше изваден от епизод на Доктор Ху (чиято концепция, сама по себе си, е била разработвана поне 10 пъти за 50 години)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: The Martian
Публикувано на: 08 Окт 2015 21:18


Тоя филм ме накара да помечтая малко, че Ридли Скот може да не насере Прометей 2. Реално първият филм имаше всичко необходимо като визия и атмосфера, а и по принцип идеята за произхода на човека от древни инвънземни цивилизации и строенето на многомилиардни космически кораби с цел мистериозни експедиции в космоса ми е силно притегателна. Обаче на сценарно ниво сякаш някой беше изнасилил главите на хората от екипа с нагорещен ръжен и нищо с нищо не се връзваше.

После се сетих, че сценарият му за Марсианеца е на практика готов, защото екранизира книга, а с Прометей 2 отново няма да има тоя лукс.

Дееба, пичове.

Иначе Марсианецът е солиден филм - реално това, което бих очаквал да видя, ако не си бях занижил стандартите в последно време, ходейки на кино. В тая обстановка на едва гледаеми лайна обаче е направо задължителен.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: The Martian
Публикувано на: 09 Окт 2015 06:18


От прометей помня единствено това, че поради някаква причина бяха измислили най-тъпите учени евър и че след филма ебавах един приятел, който твърдеше, че ще е много як.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Май 2014 17:15
Мнения: 183
Заглавие: Re: The Martian
Публикувано на: 17 Окт 2015 11:28


Филмът е як, гледайте го. На фона на редовната помия изпъква. Може би се искаше да се концентрират повече върху героя на Деймън ( определено най-интересния) и по-малко на случващото се на Земята.

Иначе този филм е всичко, което Гравитация не беше.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: The Martian
Публикувано на: 21 Окт 2015 23:35


Уикенда го гледах най-накрая. Общо взето, ако филма беше сам по себе си щеше да е перфектен, но като човек на когото книгата много му хареса ще кажа, че според мен прекалено много неща бяха изрязани и променени. Особено момента когато му казваха да внимава какво пише и се чуваше как доста хора се хилеха като дебили, а тези които не са чели книгата така и не разбраха какво е смешното. :D Също така, нямаше достатъчно монолози.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Martian
Публикувано на: 22 Юни 2016 08:47


Противоречиви впечатления.
Всичко що е дизайн, декор, гледка от Марс, костюм, превозно средство и оборудване, въобще всичко което се вижда е оргазмично красиво.
Повечето sci-fi неща са интересни...не реалистични, защото примерно марсианската почва е токсична и само добавяне на тор няма да ти помогне да отглеждаш картофи, но определено ангажира фантазията.
Сложната логистика на космическо пътуване е от добрите страни на филма.

Обаче нещо не е наред с част от диалозите и монолозите. Разговорите на Земята са OK, макар че политико-управленските проблемите се представени доста опростенчески. Не ми харесва cheesy текстът и странният патос на астронавтите. Сякаш всички се опитват да блеснат с остроумие на учрежденски купон, но май и това не е. Не мога да го опиша, но нещо ми кънти на кухо всеки път, когато главният или някой от съекипниците му си отворят устата.
И още, финалното маневриране с изпускането на кислорода си беше сюжетно изнасилване с цел мизерен over the top ефект. Точно в "твърдо" sci-fi заглавие това ми изглежда адски глупав избор.

Не знам откъде точно идват тези негативи, може да са си така и в книгата, но без тях щях да се изкефя много повече.
От всичките филми за овладяване на Марс - Mission To Mars, The Red Planet и пр. този е най-добрият и смисленият, но според мен можеше по-добре при това без много усилия.

Иначе за парагон в space disaster movies-ите смятам Appolo 13.
The Martian ми идва малко под Gravity.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com