Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 14 Фев 2015 00:01


Общото мнение, което и аз подкрепям, е че филмите базирани по игри са бози. Като изключим цялостния творчески път (пръдня) на Уве Бол, останалите заглавия отново са бози...

Гледайки страницата в Уики, филмът с най-висока оценка според метакритик (това колко са обективни тези оценки е друг въпрос) е Mortal Kombat с едва 58/100 и всичко друго е под 50. Според Rotten Tomatoes е горе-долу същото.

Аз примерно не съм толкова претенциозен елитен филмов ентусиаст колкото Пени и се кефя на някои от тях. Примерно Mortal Kombat, Resident Evil филмите, Need For Speed, Tomb Raider (ама кака Лара я гледах, когато излезе, така че сега може и да не ми хареса).

Като цяло се забелязва нарасване на популярността на тези филми, базирайки се на бокс офис цифрите в последните години, но мнението за тях продължава да бъде негативно.

Предлагам да покоментираме за бъдещето на филмите по игри и дали студиата ще ги възприемат по-сериозно. Според мен това е бомба със закъснител и в даден момент ще избухне (както стана с филмите по комиксови герои... не че са шедьоври, но са доста окей). В момента се готвят доста адаптации и си проличава напредък - по-сериозни актьори, по-високи бюджети и по-добри режисьори. В случая с Blizzard и UbiSoft, които ще супервайзват цялата работа по филмите, според мен това е по-добрия вариант, за да не се остави някой напълно непознат режисьор/филмово студио да вършее и да сере.

Ето и някои предстоящи филми:

Hitman 08.2015 - сори, ама това ще е боза. Трейлърът му бие на екшън филм, докато цялата работа около Агент 47 е баш стелта. А и да не забравяме, че вече имаше един такъв филм (сниман в БГ), който беше немислимо зле :D

Warcraft (03.2016) - това ми е надеждата и изглежда първия от редица следващи. Според мен това ще е филмът, който може би ще промени статуквото или пък обратното - ще фейлне и ще затвърди негативните мнения. Очаквам епика от рода на LOTR. Режисьорът е с рехаво, но доста качествено CV (Moon, Source Code).

Uncharted (06.2016) - тук PS геймърите ще кажат тежката си дума. Режисьорът изпъква с разни average/above average комедийки.

Assassin's Creed (12.2016) - Майкъл Фасбендер и Марион Котияр са обявени засега (а и беше плъзнал сериозен слух за Робърт Дауни Дж. в ролята на Леонардо). Двамата главни актьори ще участват в някаква адаптация на Макбет тази година, която ще е режисирана и от същия режисьор. Общо-взето - добра тренировка и опознаване :Д. Това според мен е другото свръх важно заглавие след Warcraft, което е абсолютно важно да успее.

Отделно, Ubi планират една камара филми Splinter Cell (тук Том Харди работил усърдно по сценарий?), Watch Dogs, Ghost Recon и т.н., но може би ще се чака резултата от Assassin's Creed, за да се види накъде духа вятъра.

Други филми, които са в разработка/изчакване/фаза планиране:
Metal Gear Solid (2016)
Deus Ex
Mass Effect
Just Cause
The Last Of Us (с Аря от Game of Thrones)

И така.. в заключение мога да кажа, че в зависимост от това какво излезе от Warcraft и Assassin's Creed, ще стане ясно по кой път ще продължи Холивуд по отношение на игрите в идните 5-10 години. Аз съм умерен оптимист :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 14 Фев 2015 12:09


Първия Хитмен определено беше боза, дори не издържах да го изгледам целия. Съдейки по трейлъра и този няма да е по-различен, още повече, че актьора не ми се вижда подходящ (също както и предишния). Кофти е като ти осерат любима игра ама какво да се прави. Още не мога да преживея филма по Фар Край :D

Към Асасинс Крийд и Мас Ефект имам някакви сравнително големи очаквания, предвид факта, че са ми любими игри, обаче и шанса да ги осерат не е малък (особено ако ги направят прекалено Холивудски).

Сплинтер Сел и Гоуст Рекън ако не са американска пропаганда може да са добри.

Ама е факт, че засега не е имало филм по игра, който наистина да кажа, че ми е харесал. Може би Макс Пейн, горе-долу ставаше, но реално не може да стъпи и на малкия пръст на игрите като атмосфера и т.н.

Иначе аз все още си чакам фимла по The Last Express (най-великата игра правена някога :D ) Като обявиха, че ще има филм не знам къде се намирах. Обаче за съжаление от 2011 г. насам нищо не се казва по въпроса, така че най-вероятно няма да го бъде :(


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 15 Фев 2015 19:59


http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fi ... ideo_games

Аз останах сравнително доволен от първия Silent Hill, който имаше някои разминавки с играта, но все пак си беше страхотно психологическо мистъри, с уникален финал. Втория, макар да беше по-близо до играта (Silent Hill 3) беше доста слаб като филм...

Мортал Комбат филмите - забавляваха ме и им се пръсках от кеф като бях на 12-15 години. Макар че сцената на Liu Kang vs Reptile още ми пълни душата отвсякъде, най-вече заради трака на Джуно Реактор.

Стрийт Файтър филмите - първия с Жан Клод - Street Fighter 2 косплей претворен като чийзи осемдесеткарски екшън - напълно в духа на времето и на филмите на Ван Дам. Легендата за Чун Ли е боза. Макар,че Вега ми хареса.

Гледал съм и други, но не ми се пише сега.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 16 Фев 2015 21:14


Смятам, че ако ще се правят филми по игри, то е най-добре да се правят анимирани, като Файнъл Фентъзи например.Особено тези, които са базирани на фиктивни светове като уаркарфт например, сигурно и без това ще имат толкова SGI ефекти, че по-добре направо да ги направят целите на компютър. Друго е, че доста малко от режисьорите могат наистина да разберат игрите, че да направят и филмите добре(повечето от тях дори не са ги играли), а доста трудно ще намериш актьор, който да пасне на ролята.Това съвсем ясно си личи в Хитман. Как ще търсят актьор на Змията, не знам, особено при положение, че Кърт Ръсел вече е пенсия.Ако кастнат Хю Джакман ще отида и лично ще им еба мамата.
А МК филмите за мен са трагедия. Абсолютна трагедия.Кефих се на първият като бях лапе на 9,10 години. Изгледах ги преди 2 години отново като кринджвах на всеки 5 минути.И саундтрака...oх саундтрака - това нещо го мразя. Буквално го мразя. По-отвратителен ми е от всяка чалга песен, която съм чул досега.
Единствените филми, които са ми харесали по игри са първият Сайлънт Хил(Шон Бийн не умря, фък уеай !) и първите 2 Резъдънт Ивъл.Първият си беше просто добър филм, а във вторият Мила ме дърви прекалено много, че да не му се кефя.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 16 Фев 2015 22:01


А да забравих да кажа. Абсолютно малоумно е сценаристо-режисьорите и главните актьори да не са играли играта, а подозирам, че при повечето филми е именно така. Как ще правиш филм по Макс Пейн без да си играл поне първата част - играта с най-завладяваща мрачна атмосфера евър.

Иначе за Мортал Комбат филмите забравих да си кажа мнението. Ами средна работа, даже по-скоро не стават. Твърде слаби актьори, битките не са кой знае какво, сюжета е представен тъпо. Само саундтрака е як :D Гледайте сериала от 1997-ма, който не е. Това е единственото добро нещо по темата. Сюжета не е свързан с игрите, което реално според мен е по-добрия вариант, по-добри актьори (няма такъв Шанг Тсунг и Куан Чи), по-яки битки, по-яка музика и по-готини мацки (всичките с оскъдно облекло) :D


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 17 Фев 2015 10:05


Ами всъщност се води prequel на филмите, разказвайки за първите турнири между земята и Outworld. Сниман 1998/1999 г. Незавършен, защото е планиран втори сезон, който обаче е спрян в самото начало на работата. В някои от епизодите на Hisotry of mortal kombat се говореше за това.

Ето го епизода:
https://www.youtube.com/watch?v=MGzfgP7yX3A

Има субс на български :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 17 Фев 2015 13:50


Serious Sam написа:
Ами всъщност се води prequel на филмите, разказвайки за първите турнири между земята и Outworld. Сниман 1998/1999 г. Незавършен, защото е планиран втори сезон, който обаче е спрян в самото начало на работата. В някои от епизодите на Hisotry of mortal kombat се говореше за това.

Ето го епизода:
https://www.youtube.com/watch?v=MGzfgP7yX3A

Има субс на български :D

Тези неща ги знам, даже има изтекъл скрипт на първи епизод от 2-ри сезон. Един от сериалите, за които най-много ме яд, че е спрян. Ама щом ще продължават Туин Пийкс значи невъзможни неща няма, така, че надеждата умира последна :D

нелегален написа:
не ми напомняй филма по Макс Пейн. Режисьорът трябва да бъде затворен.

За Мортал Комбат - игри без сюжет = филм без сюжет. Кефи се на екшъна и толкова. Аз лично съм голям фен и на двата, и ги помня наизуст. Там момента в единицата къде Лю Кенг прави на Рептайл bicycle kick ме сцепва. :lol:

Защото не си гледал сериала затова си мислиш, че не може да има смислен сюжет по темата.

Иначе Макс Пейн не беше чак толкова зле... ако не беше с името Макс Пейн, защото просто няма много общо с играта.


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 17 Фев 2015 14:12


Ами уеб сериите, но след втория сезон на Legacy съм скептик по-скоро...

От другата страна имаме Street Fighter: Assassins Fist, което според мен е един от най-добрите филми, не само по игри, изобщо (да, знам че е уеб сериал )

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 17 Фев 2015 14:44


Тва MK Legacy е пълен ташак, изобщо не знам какъв беше смисъла да го правят. Впрочем, то официално не е ли прекратено това?


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 17 Фев 2015 14:53


Не, ще има трети сезон... :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 17 Фев 2015 17:17


АХАХАХАХАХАХАХААХХ

то с тази скорост, някъде 2030-та година може и да е започнал турнира вече :lol:


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 20 Фев 2015 18:41


Аз така и не разбрах какво е мнението ви за Silent Hill филмите? :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 20 Фев 2015 20:45


DarkAvenger89 написа:
Единствените филми, които са ми харесали по игри са първият Сайлънт Хил...

Първият доста ми хареса. Доста добре бяха пресъздали атмосферата според мен.
Вторият си беше боклук.


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Окт 2001 18:24
Мнения: 322
Местоположение: Blasted Land
В момента играе: Mortal Kombat X ,The Witcher 3 ,The Evil Whithin ...
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 06 Мар 2015 14:34


Serious Sam написа:
Аз така и не разбрах какво е мнението ви за Silent Hill филмите? :D


Silen Hill Първия филм за мен кърти особено финалът е ....... Абе яко е след като го изгледах се навих да изиграя игрите ВСИЧКИТЕ щот до тогава бях играл само 1 и 2. Втория малко ме разочарова но като цяло е доста добър за разлика от RE сериите Филмите по Mortal Kombat каквото и да си говорим 2-ра просто не бе това което се очакваше. По едно време имаше слух за трети филм който щял да е изцяло нов все едно 2-ра част никога не е снимана Нооо много време изтече и не знам до къде се стигна с кастинга. Сериалът Conquest бе доста добър и все се надявам да има продължение...

___________________________________
DEATH IS ONLY THE BEGINING


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 06 Мар 2015 22:13


То щеше да има и филм по Painkiller, беше обявено, но след обявата никакви новини и по едно време просто изчезна инфото. Из нета може да има още остатъци.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 06 Мар 2015 22:40


to i po halo shteshe da ima film

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 27 Авг 2015 21:26


Новия Хитмен очаквано боза, дори няма смисъл да го коментираме

За сметка на това, появи се първа снимка на Фасбендера, както и името на героя му - Калъм Линч



Цитат:
Before hardcore Creed gamers start scratching their heads (and filling up the comments) about how exactly Callum Lynch fits into the game world, we can tell you that Fassbender’s character was created specifically for the film version. (The movie isn’t retelling any of the existing Creed games, but rather introducing new characters into the same world.)
Lynch discovers he is a descendant of the secret Assassins society through unlocked genetic memories that allow him to relive the adventures of his ancestor, Aguilar, in 15th Century Spain. After gaining incredible knowledge and skills he’s poised to take on the oppressive Knights Templar in the present day.
Also starring Marion Cotillard (The Dark Knight Rises), Michael Kenneth Williams (12 Years a Slave), and Ariane Labed (Before Midnight), cameras start rolling for Creed on Monday. Filming is set to happen in Malta, London, and Spain.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 27 Авг 2015 21:48


denik написа:
Новия Хитмен очаквано боза, дори няма смисъл да го коментираме

Гледа ли го вече? Аз като фен на играта, се гласех на кино да го гледам, въпреки че ще е боза.


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 28 Авг 2015 19:58


Склонен съм да вярвам какво говорят за Хитмена и без да съм го гледал, честно :Д

In other news, Borderlands също ще получи филм REJOICE!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Филмови адаптации на игри
Публикувано на: 28 Авг 2015 22:33


А колко хубаво би било Джордж Милър да режисира Borderlands...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com