Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 09 Мар 2022 22:01


Дейба, много сте бързи :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 09 Мар 2022 22:29


оооооооопааааааааа

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 11 Мар 2022 23:38


Obi-Wan е обречен да бъде повърня.

Главният сценарист е невероятно добър и 100% няма да оплеска нещата :wink:

Image

Дисни, понеже са малка компания и нямат бюджет, продължават да обезобразяват извънземните в сериалите си 8) (да, това са същите персонажи от Star Wars Rebels)

Spoiler for :
Image


The Grand Inquisitor е от раса, която за първи път показаха в Revenge of the Sith през 2005-та и изглеждаше така :)

Spoiler for :
Image


Също така макар и първоначално да се изкефих като чух музиката от Ep. 3 сега ми се струва изключително мързеливо и манипулативно.
Мандо имаше изцяло нов саундтрак, защо не направят нов и за Оби-Уан?

Edit:
Spoiler for :
Image

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 12 Мар 2022 15:30


Доколкото разбрах, действието в голяма част от сериала няма да се развива на Татуин, ами в града от трейлъра + доста локации от Fallen Order.

Сценаристът е доста лейм, но пък режисьорката е супер сила - режисирала е най-добрите епизоди от Mr Robot и Мандо :D

Гранд инквизиторът е смешничък, верно, но бих го преживял, ако останалите неща са ок

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 07 Май 2022 12:18


Продължавам да съм мега хайпнат за това. Може и да е повърня, може и да не е, но Юън Макгрегър е <3 и ще го гледам задължително


___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 27 Май 2022 21:30


Спойлери еп. 1 и 2:

- рекапа на прекуелите беше супер
- Алдеран!!!
- малката Лея кърти
- тоя от Силикон Вали също беше доста ок - идеята за шарлатанин, който се прави на джедай е доста оригинална
- още съм 50/50 с негресата - малко преиграва, малко героинята й е написана зле (поне засега). Изглежда, че е едно от децата от началните сцени с ордър 66. Дано й дадат малко бекстори, за да й разберем мотивацията, че иначе малко слабее
- Юън Макгрегър е супер и супер добре пресъздаде паник атаката, когато разбра, че Анакин е жив
- Флий!!!
- последният кадър с Вейдър беше смразяващ
- като цяло, засега завръзката ми се струва ок и давам на епизодите 8/10, но Рева има шанса да оплеска целия сериал. Дано нататък е написана добре наистина

И някви странични неща:
- подготвиха ни за камео на Лиъм Нийсън, но предполагам ще е само глас (предвид канона)
- тва с главния инквизитор разбрах, че има драма сега, че бил в някое от детските и няма как да умре и някои хора в момента имат мелтдаун лол чил малко
- очаквам още приятни изненади и камеота иначе, ма в крайна сметка все тая за фен сървиса - важното е сериала да бъде читав и за момента мисля, че са на прав път

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 27 Май 2022 22:10


Spoiler for Kenobi:
Да, рекап-а беше супер, но беше ли наистина нужен?
Може би за хора, които не са толкова добре запознати със SW? Ддз.

Order 66 сцената ми се стори излишна и даже малко смешна.
Джедайката трябваше да коли клонингите сума ти време, за да паднат, а и тя самата пое адски много бластерни удари също?.....

Малката Лея и мен ме кефи, но толкова много големи мъже да не могат да я надбягат?... :?

Втф беше тая огромна риба в пустинята на Татуин дето я рязаха?...

Как Оби-Уан няма някакъв резервен план за Люк, в случай, че трябва да напусне Татуин за известно време?
Нито предупреди Оуен нито нищо?

Как Бейл Органа успя за рекордно време да пристигне и да намери къде точно живее Оби-Уан?
Останах с впечатлението, че за изминалите 10 години не са поддържали контакт изобщо.

Втф беше тая сцена, където Оби-Уан отива в пустинята по средата на нищото, прави две копки и изкопава кутията с лайтсейбърите?.......
Това, ако наистина е било оставено там за 10 години, ще се намира под метри пясък...

Шарлатанина беше ок, но как по дяволите е жив? Дори и като измамник е трябвало да пратят инквизитори за него или някой от клиентите/ враговете му да го тества наистина и да го убие в ситуация, в която истински джедай не би имал проблеми.

Черната инквизиторка ме дразни. Комбинация от overacting и лош writing, както denik каза.
Как така за 10 години само тя прави тази връзка между Бейл/ Лея и Кеноби?
И може би по-важното- как по дяволите знае, че Вейдър е Анакин?
Досега в новият канон, хората които знаят са изключително малко и задържат информацията за себе си, или умират кракто след като се разбира, че знаят.

Как Оби-Уан не е направил връзката за Анакин= Вейдър за 10 години? Нима не следи новините за Империята? Вейдър участва в адски много битки и собственоръчно доняся победи за Империята. Не е възможно да не е било споменавано.

Когато Оби-Уан трябваше да спаси Лея- добре, че онзи дроид много учтиво спря да стреля в този момент и го остави да слезе от покрива :lol:

След като шарлатанина обясни плана си на Оби-Уан- защо трябваше да стреля по дроида отново? Това вдига адски много шум и направо съм изумен, че група щурмоваци не се насочи към тях.

@denik
Да, главният инквизитор е от анимациятa Star Wars Rebels.
Така, че най-вероятно ще оживее, но ако това стане не виждам как тази черната ще си задържи позицията.

И щом я има възможността да се промъкват пътници на товарни кораби как никой от имперците не се е сетил за това?...
Засега сериала е Ок, което ми се струва цяло постижение, като се има предвид какви боклуци бълва Дисни напоследък.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 28 Май 2022 16:23


the_presator написа:
Spoiler for Kenobi:
Да, рекап-а беше супер, но беше ли наистина нужен?
Може би за хора, които не са толкова добре запознати със SW? Ддз.

Order 66 сцената ми се стори излишна и даже малко смешна.
Джедайката трябваше да коли клонингите сума ти време, за да паднат, а и тя самата пое адски много бластерни удари също?.....

Малката Лея и мен ме кефи, но толкова много големи мъже да не могат да я надбягат?... :?

Втф беше тая огромна риба в пустинята на Татуин дето я рязаха?...

Как Оби-Уан няма някакъв резервен план за Люк, в случай, че трябва да напусне Татуин за известно време?
Нито предупреди Оуен нито нищо?

Как Бейл Органа успя за рекордно време да пристигне и да намери къде точно живее Оби-Уан?
Останах с впечатлението, че за изминалите 10 години не са поддържали контакт изобщо.

Втф беше тая сцена, където Оби-Уан отива в пустинята по средата на нищото, прави две копки и изкопава кутията с лайтсейбърите?.......
Това, ако наистина е било оставено там за 10 години, ще се намира под метри пясък...

Шарлатанина беше ок, но как по дяволите е жив? Дори и като измамник е трябвало да пратят инквизитори за него или някой от клиентите/ враговете му да го тества наистина и да го убие в ситуация, в която истински джедай не би имал проблеми.

Черната инквизиторка ме дразни. Комбинация от overacting и лош writing, както denik каза.
Как така за 10 години само тя прави тази връзка между Бейл/ Лея и Кеноби?
И може би по-важното- как по дяволите знае, че Вейдър е Анакин?
Досега в новият канон, хората които знаят са изключително малко и задържат информацията за себе си, или умират кракто след като се разбира, че знаят.

Как Оби-Уан не е направил връзката за Анакин= Вейдър за 10 години? Нима не следи новините за Империята? Вейдър участва в адски много битки и собственоръчно доняся победи за Империята. Не е възможно да не е било споменавано.

Когато Оби-Уан трябваше да спаси Лея- добре, че онзи дроид много учтиво спря да стреля в този момент и го остави да слезе от покрива :lol:

След като шарлатанина обясни плана си на Оби-Уан- защо трябваше да стреля по дроида отново? Това вдига адски много шум и направо съм изумен, че група щурмоваци не се насочи към тях.

@denik
Да, главният инквизитор е от анимациятa Star Wars Rebels.
Така, че най-вероятно ще оживее, но ако това стане не виждам как тази черната ще си задържи позицията.

И щом я има възможността да се промъкват пътници на товарни кораби как никой от имперците не се е сетил за това?...
Засега сериала е Ок, което ми се струва цяло постижение, като се има предвид какви боклуци бълва Дисни напоследък.


Spoiler for 1 и 2:
Рекапа - еее, трябва да зарибяват нови фенове, няя кво да стане :Д

Сцената с гонитбата с Лея беше доста криндж, да, беше слабо

За рибата/месото не знам, но някой беше извадил подобно нещо и от Мандалориана... но нямам идея

Иначе, те Оуен и Люк са си напълно ок и без Оби-уан, доколкото се разбира... пък и поне за момента е ясно, че никой не ги подозира. Според мен тука няма драма или plot hole.

Шарлатанина - това и аз си го мислих. Стигнах до извод, че инквизиторите не са го надушили, че борави със силата, затова и не са се занимавали с него. А останалите му "клиенти" - в крайна сметка им помага, макар и да ги бомби с кинти, тъй че си е ок

За инквизиторката - една от теориите е, че ако наистина е едно от децата от ордър 66, които не са убити, ами привлечени към тъмната сила и тренирани от него, вероятно може и да е узнала. Предполагам/надявам се, че ще разберем.

За Вейдър = Анакин - Оби-уан знае, щото май в ROTS имаше сцена, където императора се обръща към него с името Вейдър, която Оби-уан и Йода виждат на холограма, ако не ме лъже паметта. По-скоро, неговия шок идва от факта, че Вейдър е именно жив и тук всъщност вече не съм съгласен с теб. Вейдър не мисля, че е широко известен във вселената (поне към този момент), освен може би сред най-високите рангове на Империята. Той си действа в сянка, както и императора, затова и обикновените хора (какъвто е станал и Оби-уан) нямат представа за съществуването му. Инквизиторите, другите генерали и т.н. - да, те присъстват в информационния поток, но Вейдър - по-скоро не. Но това не мога да го подкрепя със сорсове - освен Fallen Order, не съм сигурен дали към момента имаме други канон неща в този таймлайн. А нямам никакви спомени от Fallen Order и как Кал беше стигнал до него

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 30 Май 2022 21:34


Аз най-после стигнах до Boba Fett. Сериалът не е лош, просто силно бледнее пред Mandalorian. Смешното е, че най-силните му епизоди
Spoiler for :
са именно тези с Мандо :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 31 Май 2022 09:13


denik написа:
- тва с главния инквизитор разбрах, че има драма сега, че бил в някое от детските и няма как да умре и някои хора в момента имат мелтдаун лол чил малко

1. То детските (броя и Star Wars: Visions, но не броя Star Wars Resistance) са най-доброто нещо в поредицата от оригиналната поредица насам. Е, може би и някои от игрите.
2. Споко, Великият Инквизитор е жив. То дори и след каноничната му физическа смърт продължава да се появява, а и Вейдър го използва.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 01 Юни 2022 20:39


Obi-Wan се сбози доста с епизод 3.
Очаквано, но все пак разочароващо.

Някои казват, че всичко показано досега потвърждавало някакви лийкс, отпреди сериала да излезе и ще стане още по-зле...

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 02 Юни 2022 00:28


За мен е зле, е колко неубедителни са свързаните с икономиката сцени.
- Ръчното разфасоване на гигантското животно от първа серия - защо не ползват роботи? Не е като да нямат медицински дроиди, които ще свършат по-точно и по-евтино касапската работа.
- Унищожената от миньорска дейност планета от трети епизод, също беше представена малоумно.
Но да, най-дълбоко разочароваща беше битката Вейдър vs Кеноби.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 02 Юни 2022 16:11


Въобще не съм съгласен :)

Ако първите два епизода имаха някои недоразумения като гоненицата с Лея или глупавия паркур на Рева, то в епизод 3 почти не намерих дразнещи елементи. Разфасоване на животно насред пустинята е издребняване и не мисля, че се губи immersion-a. За миньорската планета дори не разбирам какво визираш.

"Битката" беше супер - и като диалог, и като изпълнение. Вейдър бе истински зъл и брутален - в разцвета на силите си, а Оби-уан бая ръждясал след 10 години афк в пещерата. Това с огъня беше супер добро и ако се чудите защо Вейдър остави да измъкнат Оби-уан толкова лесно, вместо да го убие на две на три, трябва да помислите какво прави Вейдър Вейдър :)

Иначе, очаквам Куай-гон да се яви на Оби-уан най-накрая и по някакъв начин най-вероятно да му помогне да се сближи със Силата отново, да влезе във форма и да е готов за неизбежната гранд битка в последния епизод (това не е спойлер или лийк, то е ясно, че ще има)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 02 Юни 2022 18:21


Щом д*сни започна да се оправдава с расизъм, значи това е егати помията.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 02 Юни 2022 19:17


Със сигурност актрисата и героинята й са най-слабото звено на сериала, но далеч не бих го нарекъл помия

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 03 Юни 2022 01:38


denik написа:
Разфасоване на животно насред пустинята е издребняване

Е, вие описахте по-очевидните неща.
...и значи имат роботи, които могат да извършват сложни операции над хора, но добитъкът трябва да се транжира на ръка от специално наети касапи?
В смисъл 5-6 астромека могат да я изпълнят тази задача за 2-3 денонощия работа и то само на цената на тока и амортизацията.


denik написа:
За миньорската планета дори не разбирам какво визираш.

1. Виждал ли си как изглежда открит минен добив? Нищо такова тук.
2. Показаха някакви произволни групички хора стоящи без причина в изначално непригодни за живеене места, а щурмоваците ги гонят дори от там.
Нещо там - къщи, ферми, разрушена от миннодобивна дейност плодородна земя?

denik написа:
"Битката" беше супер - и като диалог, и като изпълнение.

Да, прилича на тази от епизод IV...която е пак толкова нелепа в сравнение с останалите джедайски битки от поредицата.

denik написа:
Това с огъня беше супер добро

...особено как щурмоваците после не можеха да заобиколят тези 15 метра огнена бразда (а се виждаше, че могат), и как Кеноби чудодейно оцеля (ако трябва да прибягват до plot armour толкова рано, значи нещо се е объркало тотално).

ПП
Бе всъщност мен мацката ме кефи, ма играта и е като от детско театрално представление в стил Power Ragers. Въобще не пасва на останалите. Дано се поотроши нататък, много е дървена горкичката.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 03 Юни 2022 18:01


Първите три епизода са тотален крах за мен.

Потресаваща актьорска игра.
Малката Лея е сладурка и до там все едно е излезнала от поредният малоумен фемили ситком.
Сцената в която Кеноби гони Лея даже няма да я коментирам...
Само си спомнете Дакота Фанинг какви роли правеше на тази възраст. И това разбира се е най-малкият проблем на сериала.
Третата сестра е най-скапаният и неправдоподобен антагонист който съм виждал в продукция с подобни мащаби и претенции.
Нивото наистина е точно като за Power Rangers.... сценарий, костюми, атмосфера, дори музиката е на светлинни години от Мандалореца, явно търсената аудиторията е 6-12 годишни.
Това не трябваше ли да е "flagman"-a на Дрисни за тази година? Всъщност като се замисля може би скритият коз ще бъдет Willow, тъй като ще излиза по времето на Lotr и GoT тази есен.
Няма да коментирам бутането на пари за положителни ревюта в Rotten и IMDB... знаем си ги Дрисни...

До тук 6/10 с минимален потенциал да стигне макс 7/10.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 04 Юни 2022 18:08


За мен поне Рева и Лея правят този иначе доста надъхващ сериал почти невъзможен за гледане - такъв брутален cringe нямаше даже в Боба Фет, а тая уж даже би трябва да е aspiring Sith........ Направо ми се обръща стомаха, като ѝ чуя нелепите колежански лафчета и смешни закани :113:

А сцената, в която група зрели мъже нарочно бягаха бавно и се препъваха в краката си докато гонят някво 5-годишно хлапе, което още се дундурка като някво тъкмо проходило бебе...... направо не мога да коментирам, изприщвам се от такива идиотизми. Твърде, твъърде много неадекватщини че да може да се вземе насериозно, дано потръгнат нещата оттук насетне но силно ме съмнява, предвид че тая Рева е някакъв главен герой, както и Лея..... Явно вече ги правят за 6-10 годишни аутистчета :roll:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 04 Юни 2022 23:08


Spoiler for Епизод 3:
Когато Вейдър трашваше Оби-Уан:
Защо дрехите/ косата му не се запалиха от огъня?

Защо Вейдър казва на щурмоваците да му донесат Кеноби, но самият той не прави нищо, за да го спре да бъде спасен? Можеше по всяко време да ползва Силата или нещо такова...

Ако мислите да ползвате аргумента, че е искал да остави Кеноби да избяга, за да го мъчи повече, или може би да му даде шанс да бъде по-достоен опонент, тогава защо щумоваците стреляха? Ако бяха убили Кеноби по случайност какво правят тогава?

И защо щурмоваците не можеха да заобиколят огъня?
Мястото е открито и огромно, самият огън заема площ от само няколко метра, а робота дето отнесе Оби-Уан направо си се влачеше.
Нещата въобще не намирисват на некадърен сценарит и режисьор :lol:

Spoiler for :

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 08 Юни 2022 22:44


Продължавам да твърдя, че първите три епизода ми се струваха ок, но еп. 4 дори и аз не можах да го преглътна. Нямаше едно нещо, дето да е ок тука - ебати помията.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com