Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Fury
Публикувано на: 09 Ное 2014 01:43


Нов хамерикански военен филм за ВСВ с Брад Пит и тоз гей - Shia LaBeouf .
Кво да кажа - мисля, че тоя път са се постарали. Не беше нещо чак толкова дълбоко де, но определено една идея по-реалистично от "спасяването на редник райън". Актьорксата игра си е на ниво, особено Брад Пит, който както винаги е впечатляващ и разбира се mother fucking танкови битки !!! Само за тях си струва парите. Не знам дали изобщо е имало някога батъл сцени, които да ме изпълват толкова.
Разбира се, има си и някои по-лейм моменти, но като цяло си струва.
Едит - чувал съм, че на 4Д е било истинска размазвация, но за нещастие нямах възможност да го гледам. Някой мнения ?


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 09 Ное 2014 09:43


По тъп филм за ВСВ не съм гледал. Съжалявам, че си дадох парите за кино. Дори и да искам не мога да намеря нищо позитивно в тоя филм.


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 09 Ное 2014 10:00


Финалната битка е супер нереалистична,но като цяло е яка,а филмът не е лош


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 09 Ное 2014 11:20


Е той филмът е създаден с цел реклама на компютърна игра, какъв очаквате да е? :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 16 Ное 2014 19:38


Филма беше по-добър от представеното в трейлъра, което си е минимално постижение.
Последната битка (както и всяка битка през войните) са чист късмет, имайки в предвид че такива неща всъщност са се случвали и са документирани в историята.
Spoiler for :
Като убиха онази руса курва и лишиха филма от щастлив край, крещях от радост в киносалон с общо 7 души. Ей така се поправят сладникавите Холивудски простотии. Немска артилерия и премазвана на костите с тухли и отломки. Като оня запален нещастник се гръмна в главата беше другия момент, когато се чувствах че гледам филм за войната.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 22 Ное 2014 19:37


За първи път от много време се запалих по филм от трейлъра, защото тематично Войната от 1939-45 г. е моят любим жанр, без уговорки. И понеже е ясно, че американците правят общо взето само патриотични глупости (с малки изключения) гледам само европейски филми, щото те показват, така да се каже, истинското лице на войната. Само че с тоя актьорски състав и тематиката с танковете нямаше как да не захапя въдицата на момента.
След като го изгледах в зала с 10 човека (слаба работа, изглежда на хората не им се гледа война, въпрос на вкус) мога да заключа, че става. Средна работа.
НЕ ЧЕТИ, АКО НЕ СИ ГЛЕДАЛ/А ФИЛМА!
Плюсове:
- Много добра игра на актьорския състав.
- Супер битки, какво да очакваме от американци, експлозии и смърт да има!
- Атмосфера - всичко беше на място - табели с надписи върху обесени "предатели" на фюреровия режим; децата, които са принудени да се бият, въпреки, че войната вече няма как да се спечели; оная табела, "Влизате в Германия (за да се покаже кое трябва да се превземе)".
- Фактът, че Пит ломоти на Deutsch: безценно за мене, като немски възпитаник. Един път тъпите хамериканци да се сетят, че да се говори друго, освен английски, би било много полезно, особено на враждебна територия.
- сцените извън битките са много добре направени и показват, че нашите хора са нещо повече от машини за убиване.

Минуси:
- Някак си очаквах повечко танкове във филм за танкове. Просто са малко.
- Сцената с момичето... Никаква логика в моите очи. Норман срамежливият е натирен от шефа да ебе, щото иначе ще бъде изпреварен. После другите нахлуват и почват да говорят за умрели коне на масата... а Пит плюе трохи по ближния си като Пейо от "Тримата от запаса". Много странна сцена.
- Последната битка... не, просто не. Между "Обещавам да оцелеете до края на войната" и "Аре, момци, скрийте ся, аз ша ги избия сам" има голяма разлика. Те са войници, няма как триста есесовци да не ги забележат, дори да опитат да се скрият. Общата саможертва беше очевидна още от трейлъра. А последните кадри бяха толкова в стил 300, че ми замириса на кражба.
- Норман доста бързо мина от фаза "хипи до живот" до "мрете, шибани нацисти". Вярно, че филмът нямаше как да е три часа, ама все пак.
- Никого освен екипажа на танка не го развиват като персонаж. Тъпичко.


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 26 Ное 2014 00:13


Пит каза, че иска да има един нормален обяд, щото утре могат да го утрепат.
Оня почна да му говори за най-гнусния момент от живота им, за да му провали обяда. Странно си е, ама не е абсолютно неразбираемо.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 03 Дек 2014 12:51


мочмета, аки ви кефят такива работи, гледайте това



http://zamunda.net/details.php?id=313765&hit=1

Ама де ни ви пука че е руски, голяма работа е филма :D

Значи гледах тоя филм преди 2 години и доста ме изкефи. От тогава досега все си търся накакъв корав филм с танкови битки, но все не намирах. Тоя Fury се оказа доста близко до това което търсех, макар че не оправдава напълно очакванията ми. Можеше наистина да има повече танкове. Също така можеше и да е по-реалистичен, но като за стандартите на холивуд пак добре се е получило.

В тоя руския филм, в главния герой се е вселил бога на танковете и това му позволява да си говори с "умрелите" танкове и така да разбира от какво и как са били улучени. Духът на танковете го води в усилията му да победи главния бос - злия бял тигър. И въпреки всичко това фентъзи, филма изглежда в пъти по-реалистичен от онова холивудско нещо :D И има много повече танкове и повече екшън с тях...


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 03 Дек 2014 13:09


Не ми допадна. Изобщо този филм не може да се нареди до големите военни филми, защото просто е посредствен и клиширан. За да ти хареса подобен филм трябва да не си гледал класиките в жанра или да си луд фен на танковото дело.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 03 Дек 2014 19:19


За да ти хареса тоя филм, просто не трябва да се задълбочаваш в него...или изобщо не трябва да мислиш, докато го гледаш - все едно гледаш поредният авенджър филм.Веднъж настроиш ли се на подходящата вълна и става работата. За мен беше супер филма до последните 20 минути - последната битка. От там нататък яко ми замириса.А в момента, когато оня SS-ец спаси "нашето момче" яко фейспалмнах.
И наистина трябваше да направят повече танкови битки във филм за танкове...а то имаше само една. :notfair:
Ако не друго, филма поне ме накара да изчета страшно много материал за танковете по това време и за балистиката на снарядите.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 04 Дек 2014 16:25


DarkAvenger89 написа:
За да ти хареса тоя филм, просто не трябва да се задълбочаваш в него...или изобщо не трябва да мислиш, докато го гледаш - все едно гледаш поредният авенджър филм.Веднъж настроиш ли се на подходящата вълна и става работата. За мен беше супер филма до последните 20 минути - последната битка. От там нататък яко ми замириса.А в момента, когато оня SS-ец спаси "нашето момче" яко фейспалмнах.
И наистина трябваше да направят повече танкови битки във филм за танкове...а то имаше само една. :notfair:
Ако не друго, филма поне ме накара да изчета страшно много материал за танковете по това време и за балистиката на снарядите.

Защо се дивиш на сцената с есесовеца? То е напълно логично според мен. Постави се на негово място. Германия е изгубила войната със сигурност и са останали само такива отрядчета като неговия, да симулират съпротива. Като видиш в такова положение, какво правиш?
1. Застрелваш на място невъоръжен човек, за да те наградят да кажем с Железен кръст, който след по-малко от година няма да е нищо друго освен срамен спомен, че си чудовище. Командирът ти ще те дава за пример пред другите, а после ще умрете всички, защото споменатият командир ще е последовател на легендата, че "никой Есесовец не трябва да надживее Фюрера" (болни хора колкото искаш). Или ще нареди самоубийствена атака срещу съюзниците или ще предложи самоубийство. Ако оцелееш, те съдят в Нюрнберг.
или
2. Пощадяваш невъоръжен човек и когато съюзниците ви обградят се предаваш, а когато те пратят на съд, поне ще знаеш, че първо не си убил още един човек и второ, това обстоятелство може да смекчи присъдата много.
Може би много го мисля (и съм гледал много Der Untergang), но аз бих направил така. Избор 2 без никакво колебание.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 04 Дек 2014 16:35


Ама ти си мислиш, че германците са си мислели, че са чудовища? :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 04 Дек 2014 19:31


Не, просто беше супер тъпо и клиширано, как малкият сополанско се отърва като по чудо само за единият хеппи енд като във всички други 12319023812032830932381209381 американски филми.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 04 Дек 2014 19:37


Тоя гледал ли си го:
http://zamunda.net/details.php?id=124194&hit=1

Чиста проба пропаганда си е, но пак е готин. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Fury
Публикувано на: 04 Дек 2014 20:16


Мне. Престанах да следя руското военно кино последните години.Нещо твърде хамериканизирано ми стана, само че с по-нисък бюджет - като че ли постепенно почнаха да махат, всичко на което им се кефех във филмите. Последният руски филм, който ми хареса беше Утомленные солнцем 2.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com