Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 747
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 18 Май 2014 20:12


Вчера го гледах аз и като цяло става; музиката е добра (браво на A. Desplat)
Godzilla (2014) - Making The Music - Alexandre Desplat
Godzilla opening credits theme

Първата половина от филма ми хареса повече- (типичен oldschool блокбъстър от 90-те), ама после

Spoiler for :
много, много build up бе.
Ясно ми е какво искал да направи режисьора, ама примерно в първата битка и reveal на Godzilla при летището, можеше да пусне примерно един два кадъра битка и после да си ползва артистичния подход "2 monsters fighting on the news for 2 secs and а kiddo watches them on tv" .
И накрая едвам успява да отговори на очакванията въпреки, че имаше яки моменти.

btw хората се оплакват, че филмът не бил достатъчно мрачен, колкото trailer-ите и Godzilla бил представен като супергерой.



7/10 (ако не беше музиката и първата половина - 6/10)
Pacific Rim е по-добър за мен.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 18 Май 2014 20:19


Филмът е много тъп, точно поради причината, че е филм за Годзила, в който 70% от екранното време е заето от някаква човешка драмичка, което щеше да е окей всъщност, ако тя струваше нещо повече от пръдня и половина с тоя кошмарен сценарии и пълния тулуп за главен герой. А принципно съм много надъхан на филми, които дълго билдват съспенса и нагнетяват нещата преди да избухнат.

С други думи - Годзилата или трябваше да е още по-dark & gritty и реално да предложи някаква смислена история и добра актьорска игра (Кранстън игра добре, ма аре да не спойля), или да го удари на Pacific Rim гювеч. Щото нито имаше Pacific Rim гювеч, нито имаше смислен филм преди да се появи Годзилата.

Яките The Last of Us моменти тип разходката на бащата и сина из "радиационната" част на града или спускането с парашутите - това са топ сцени, така се градят съспенс и атмосфера, но тук бяха само две.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 18 Май 2014 21:46


Дейба, очаквах нещо а ла "Pacific rim", ама не. Като цяло филма беше окейски, с описания почти на равнище анимационен филм (но как иначе при филм, наречен "Годжира") и доста дупки в сюжета.
Бива.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 18 Май 2014 22:45


Нищо особено, но останах доволен от филма.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 18 Май 2014 23:33


Нямах никакви очаквания и като изключим много нонсенс моментите с военните и блудкавата режисура, филмът ме изненада приятно. Може би бях привилегирован донякъде, че успях да се вредя на IMAX на добро местенце, защото очаквах ефектите да са на ниво, а залата беше претъпкана. Като цяло:

Цитат:
Нищо особено, но останах доволен от филма.


Монстърите са бяха окей, но имам едно питане за един подобен филм.
Spoiler for :
Идеята за babyface Годзила ми напомни за един филм, където някакво годзилоподобно бореше до смърт зъл дракон, нападнал някакъв мегаполис. Това, което си спомням беше, че дракона беше нападнал града и накрая и двата монстъра погинаха един от друг. Ако някой се сети кой беше филма да го напише, благодарско, някъде около 2005 трябва да е излязъл, а пък не го намирам.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 19 Май 2014 07:55


Pacific rim си е pacific rim, не знам защо го замесваме.
Аз лично бях приятно изненадан от това, че ни бяха поднесли една класическа Годзила, в която самата годзила всъщност беше наш спасител, а не палач. Това е оригиналната идея, която седи зад чудовището, а не трепането на хората.
Какво му е на "Годжира"? :shock: Все пак това е оригиналното име.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 19 Май 2014 09:40


За мен е най-доброто екшънче за годината до момента (не съм гледал Кап. Мърика).
Виждам, че много хора сте отишли с погрешни очаквания създадени от боклука от 98 или от Pacific rim...
Въпреки, че и аз бих искал да има повече малко сцени с Годзила, хората са се постарали да зарадват най-вече хардкор феновете на оригинала. Надявам се, че сте гледали „Челюсти"... Също така ако сте срещали някой от по-старите филми ще знаете, че там екранното време на Годзила е дори по-малко.
Годзила е метафора за страха от ядрени оръжия, природно бедствие, което е извън наш контрол, а не някакъв си динозавар, който просто решава да се разходи в Ню Йорк, така че постоянните битки и разруха нямаше да са много логични.
Голям плюс за мен е усещането за мащаб във филма, което е почти несравнимо, определено доста по-осезаемо от това в Pacific rim.
Като цяло филмът далеч не е перфектен, но определено е продължението, което феновете искаха и очакваха.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 19 Май 2014 11:20


https://www.youtube.com/watch?v=z8wRyim ... ixyulzOnUQ


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 19 Май 2014 11:28


what if they get me? написа:
Бах...

Доста извинителни обяснения, които не мога да приема. На мен лично не ми пука за оригинала, което съм сигурен че важи и за 99% от зрителите.

Е ти може да искаш батман да стреля с лазери и да има свръх естествени сили... ама не това е оригиналната идея за него. Така и с Годзила - има си синия лъч, бие се с другите големи твари и това е :D
Всяка поредица си има фенове, предишната годзила не беше от поредицата (даже изобщо не знам защо се казваше годзила) и тя ти е оставила грешни представи.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 747
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 19 Май 2014 11:46


Angry Joe is spot on again...

И колкото Alaster да ми разправя (виждам, че си почел в нет-а), поне за мен е ясно, че MUTO-тата и човешката драма (която не струва след един определен момент) са фокусът на филма/режисьора.
Просто човека е искал да направи високобюджетен "Monsters" и сега му се е отдало :D

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 19 Май 2014 14:08


И на мен не ми пука за оригинала, просто ви обяснявам защо филмът от 2014 е избрал тази насока. Според 99% от зрителите филмът от 98 е един от най-големите боклуци произвеждани в Холивуд. Евър.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 19 Май 2014 14:47


Много е точно да се даде линк на някакъв олигофрен, който е дал на новия супер мен 9/10 :lol: Нормално е за някой, който не е into godzilla да иска нещо в стил pacific rim. Сори пичове, барби също я нямаше във филма :(

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 747
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 19 Май 2014 16:14


Gipo
"аргумента" ти поне за мен не важи, както казах първата половина ми хареса повече - а там няма Godzilla и битки.

Битките бяха по-скоро зле направени накрая - cringeworthy (а уж е сериозен филм) заради смешния film editing и щот режисьора толкова си може.
Даже няма база за сравнение с Pacific Rim. И отново, не става въпрос само за битките.

Просто Del Toro е доооста по-голям режисьор/кинотворец от Gareth Edwards и си личи.

С тез барбита --- вземи запълни някои дупки - знам, че ще останеш доволен :D :wink:

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 19 Май 2014 16:55


what if they get me? написа:
Всичко точно, ама само не разбрах къде се вписва Бенисио Дел Торо в цялата работа. :D

За Гиермо Дел Торо става дума човек....


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 19 Май 2014 17:03


Аз не съм гледал ни една Грознила с изключение на Ролан Емерих-ската...която и за негов филм си беше зле (объркан ритъм, изтъркани и взети от други места екшън секвенции, странни и странно представени и развити герои).

Доколкото съм чувал, оригиналната Годзила всъщност е антагонист и точно в това е смисъла, както хората казаха по-горе "природна стихия, над която харата нямат власт". Филмът бил апокалиптичен, мрачен и трагичен.
Campy приключенския тон и въобще клишетата на жанра "битка гигантски чудовища" идвали чак в продълженията, където Годзила се превръща в протагонист (и май си има отрочета).
Аз единственото кайджу заглавие, което съм гледал е един от филмите за Гамера...е вервайте ми...не искате съвременни филми в този стил :lol: .


Една съвременна трактовка на Годзила би могла да отиде, в произволна посока. Може да е отпратка към оригинала или към продълженията. Може да е пародиен homage, като Pacific Rim, където героите уж се взимат на сериозно, но си личи, че авторите се бъзикат.
Може да отиде в съвсем четвърта посока.
Успеха не се определя чак токлкова от връзката и с предишните Годзили, а дали успява да постигне задачите, които си поставя (тук вече вие ще кажете).
Според мен критика от сорта "не прилича на X, Y или Z" не е много справедлива.

Gipo, оригиналната идея за Батман от края на 30-те години, всъщност си е доста шитава и детинска...като всички комикси от периода.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 20 Май 2014 10:05


Ако Тоби Магуайър и Еминем имат дете, то то е главният актьор от тоя филм.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Май 2009 14:43
Мнения: 31
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 20 Май 2014 20:19


След целия този хайп реших и аз да го гледам на кино и съм доста разочарован.
Идеята да се представи на преден план човешката драма вместо Pacific Rim мелета е доста добра и я подкрепям, но е изпълнена изключително слабо. Най-интересният герой (Кренстън) умира едва на 30тата минута, а след това останалите герои са доста безинтересни, клиширани и нямат никаква дълбочина. Младото войниче е супер скучно и в много от сцените няма реална причина да е там, където е, а е сложен, за да видим действието през неговите очи.
Кен Уатанабе е типичният клиширан учен, който има отговори на всички въпроси, незнайно откъде винаги знае какво иска Годзила и е сложен само за да разкаже сюжета на зрителите. И както каза Angry Joe, почти нищо не прави.
ЕМП-то само по себе си е нелогично за праисторическо чудовище, но иначе Годзила нямаше да има шанс да му срита задника, защото хората просто щяха да го очистят с няколко Drone Strik-а. Но това не е задължително лошо, защото в крайна сметка целта е да видим как чудовища се мелят.
Самото "поднасяне" и тийзвъне на годзилата през новини, телевизори и гледки от втора ръка е яко, но вече сме го виждали доста добре направено в Cloverfield, който за мен си остава един от най-добрите Found Footage филми.
Личи си все пак, че авторите са имали уважение към класическата Годзила и е класи над издънката от 1998 година. Сцената с реквиема и парашутистите е ЕПИК!!! Но чак пък да е филмът на годината, не мисля. Angry Joe ще го хейтят за неговото ревю, но смятам, че е доста прав и оценката му е реална.


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 22 Май 2014 20:17


Трейлърите ни подведоха и изградиха много различно очакване за филма. Кренстън беше там само за реклама.

Най-великата сцена, дето изстребителите падаха в морето бе абсолютно разурена, резултат на bullshit EMP, вместо лигавия прилеп да ги сваля един по един, докато войниците се осират от страх (както трейлъра ни накара да вярваме)

Филма трябваше да се казва не Годзила, а нещо от сорта на: Force of Nature/ Godzilla vs MUTO/ The Terror of the Electro-magnetic Radioactive Bad Bat Motherfucker, щото MUTO беше главния герой, а Годзила беше там да го смлати.

Годзила, направен през 2014 удари единия кучи син с опашката в небостъргач, а другия го уби с лазер. Само това вдига оценката на филма с 3 точки.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 22 Май 2014 20:56


^По твое мнение, да го гледам ли или не сега. Щото Годзила я харесвам като идея, ама тука коментарите клонят към лошо относно филма :?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Godzilla
Публикувано на: 23 Май 2014 08:19


При филм, за който коментарите варират коренно, няма как да постъпиш иначе, освен да го изгледаш. На IMAX, задължително.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com