Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 01 Дек 2012 09:25




След като билета за първия ден вече е в ръцете ми, мисля, че вече е време темата да бъде отворена. Питър Джаксън + Средната Земя = Поредния култов филм ? Мисля, че да. Всъщност съм сигурна. Ако проекта беше останал в ръцете на Гилермо щях да имам своите резерви, но сега, вече ги нямам, още повече когато ще бъдат три филма. Пича създаде трите най - добри филма за последните 10 години и посвети години от живота си да пресъздаде вселената на Толкин правдоподобно, с внимание и любов. Рядко ходя на кино, всъщност последните години почнах да го мразя като гледам бълвоча който се изсипва, но това... това още кара сърцето ми да вярвам, че киното може да бъде нещо повече от място за забавление... място за разказване на красиви и тъжни истории, за приятелство и саможертва, в които можем да намерим себе си и своята врата за да поемем дъх далеч от сивотата на света.


___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 01 Дек 2012 13:07


Бати превземката... Филма няма да е на нивото на първите три части, дано поне е добър.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Сеп 2007 08:03
Мнения: 1767
Местоположение: Under the clouded sky...
В момента играе: квото тръгва на лаптопа
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 01 Дек 2012 13:10


Един от филмите, на които задължително ще отида. :) От излезлите до момента материали изглежда много обещаващо, а и Джаксън си доказа, че го може.

___________________________________
The Past is like a broken mirror - you try to put it back together, cut yourslef with a piece. Your reflection changes. And you change with it.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 01 Дек 2012 13:46


DJ Cat написа:
Бати превземката... Филма няма да е на нивото на първите три части, дано поне е добър.


Не знам как очакваш да е на неговото ниво, при положение, че си говорим за малката книжка Хобит. Просто историята не предразполага към предишния мащаб и драма, но в правилните ръце Питър ще докара емоцията без проблем, а и факта, че е настоявал за трети филм е показателен, че приема историята присърце и иска да завърши всичко както трябва.

___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2005 20:59
Мнения: 11346
Местоположение: Rousse
В момента играе: опаааааа
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 01 Дек 2012 13:55


Toва е филма който ще гледам сигурно 2 пъти на кино!

___________________________________
Where The Eagles Fly I Will Soon Be There


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 01 Дек 2012 18:59


На мен ми е интересно да видя какво ще представлява тая новата технология (да го излъчват на 48фпс) и дали 3д-то ще е по-красиво от сегашния стандарт (който е яко фейл).
Уж критиците го били охранили новия метод, ама ше видим

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 01 Дек 2012 21:04


Цитат:
вселената на Толкин правдоподобно, с внимание и любов

Мдааа...и направи Сам дебел, вместо Фродо...и ги наптави гей двойка...и обърна надолу с главата цялата втора част...и тотално пецака един от любимите ми образи - Арвен...

Абеее, само Задругата беше добре...натам го поомазха...

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 01 Дек 2012 21:18


AlShu написа:
Цитат:
вселената на Толкин правдоподобно, с внимание и любов

Мдааа...и направи Сам дебел, вместо Фродо...и ги наптави гей двойка...и обърна надолу с главата цялата втора част...и тотално пецака един от любимите ми образи - Арвен...

Абеее, само Задругата беше добре...натам го поомазха...


Не мога да се съглася. А и Сам и Фродо никога не са минавали някакви граници, просто тяхното приятелство беше истинско, нещо което днес хората не познават и видят ли подобни неща, веднага им се лепва етикета гей. И за протокола, Сам не беше дебел, а пълничък. Моля те прави разлика. За втората част има истина в думите ти, но това е визия на Джаксън, не твоя. Винаги ще има недоволни. Вярно е, че беше наблегнато доста на битката при шлемовото усое и красотата от първата част отстъпи на доста специални ефекти. Но хей, някой досега да е правил подобен филм, нима който и да е щеше да се справи по - добре. А и в удължените версии доста неща си идват на мястото и трилогията наистина се доближава до Толкин. Ако беше жив съм сигурна, че щеше да одобри труда на Питър и похвали. Но това е проблема със адаптациите по книги, всеки има различни представи и очаквания, ако щеше и дума по дума да следваше книгата, пак някой щеше да се хване за нещо. Вместо да хулиш двамата филма след Задругата виж всички положителни черти които притежават... красота, дълбочина, емоция, епичност, тъга. За мен е невъзможно да разглеждам всеки един филм по отделно, те са едно цяло и винаги ще бъдат, неделимо едно, а това цяло ще стане още по голямо, още по сияещо и пълно, нещо което никой друг филм и поредица няма да може да постигне с предисловията за Пръстена и израстването на Билбо. Гарантирам ти го !!!

___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Апр 2010 10:48
Мнения: 341
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 02 Дек 2012 06:53


Предпочитам трети сезон на Sherlock тази година отколкото The Hobbit ако трябва да съм честен.


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 02 Дек 2012 12:22


sean написа:
Предпочитам трети сезон на Sherlock тази година отколкото The Hobbit ако трябва да съм честен.


Деба, и аз :roll:

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
24 Апр 2010 10:48
Мнения: 341
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 02 Дек 2012 16:04


http://www.theweek.co.uk/film/50375/hob ... d-sickness

Цитат:
he Hobbit film leaves fans with an unexpected sickness


Latest J.R.R. Tolkien adaptation was filmed at a higher frame rate, but the results have left viewers queasy

LAST UPDATED AT 12:33 ON Sun 2 Dec 2012

MOVIEGOERS who went to see the first screening of The Hobbit in New Zealand have complained a cutting edge new filming technique employed by director Peter Jackson left them feeling dizzy and sick.

Jackson filmed The Hobbit: An Unexpected Journey, the first in a two-part adaptation of the J.R.R. Tolkien novel, in 3D and at a camera speed of 48 frames per second, which is double the normal rate, The Sunday Times reports.

The result is supposed to make 3D look smoother, eliminating flicker and motion blur. But the results have been too realistic for some.

The first complaints came six months ago at CinemaCon in Las Vegas, where Jackson showed clips of The Hobbit in 48 fps. One tech writer summed up the general feeling thus: "It's a subtle change, but one that makes a huge difference. Your favourite shows all of a sudden look like amateur productions. It is very unpleasant."

The issue has come back to haunt Jackson following last week’s premier in New Zealand.

“My eyes cannot take everything in, it’s dizzying, now I have a migraine,” said one fan, who nevertheless can’t wait to see it again.

Another tweeted: “It works for the big snowy mountains, but in close-ups the picture strobes. I left loving the movie but feeling sick.”

One fan said watching the film was like a being on a rollercoaster. “You have to hold your stomach down and let your eyes pop at first to adjust. This is not for wimps.”

The Sunday Times attempts to explain the reason for the queasiness scientifically by quoting the work of Adrian Bejan, author of Design in Nature.

Apparently, eye movement normally combines “long and fast horizontal sweeps with short and slower vertical movements”.

However, 48fps film “requires the eye to sweep up and down faster than usual in close-ups to absorb unparalleled detail on a big screen, causing cognitive strain”.

Happily for fantasy fans with weak stomachs, hardly anyone will actually be able to see The Hobbit in its 48fps glory, because fewer than five per cent of cinemas have the necessary equipment.


От тая филм на хората буквално им се повръща.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 02 Дек 2012 16:10


Изобщо не ми пука от мнението на когото и да е било преди лично да изгледам филма. Всеки да чете каквото си иска, аз разчитам единствено на собственото си мнение и преценка.

___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Мар 2009 17:28
Мнения: 955
Местоположение: M.I.A
В момента играе: Prime World
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 02 Дек 2012 18:39


fewer than five per cent of cinemas have the necessary equipment

___________________________________
Roses are red
violets are blue
if I'm schizophrenic, then I am too


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 02 Дек 2012 20:04


denik написа:
На мен ми е интересно да видя какво ще представлява тая новата технология (да го излъчват на 48фпс) и дали 3д-то ще е по-красиво от сегашния стандарт (който е яко фейл).
Уж критиците го били охранили новия метод, ама ше видим

Само в арената ли имаха HFR Real 3d?

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 02 Дек 2012 20:19


-Stormrаge- написа:
denik написа:
На мен ми е интересно да видя какво ще представлява тая новата технология (да го излъчват на 48фпс) и дали 3д-то ще е по-красиво от сегашния стандарт (който е яко фейл).
Уж критиците го били охранили новия метод, ама ше видим

Само в арената ли имаха HFR Real 3d?


Просто отвори и сайта им и виж. Не съм сигурна. Доколкото знам в Арена са почнали да подменят екраните на някой от залите, но доколко тази прожекция ще е само за столицата само още не знам, въпреки, че като си вземах билет, а не съм от София, задължително трябва да си вземеш и очила, защото са различни и старите не стават за Хобит.

___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 02 Дек 2012 21:00


В Синема Сити (в мола на Стамболийски) са купили два нови прожектора, които поддържат HFR 3D. Те ще бъдат в двете най-големи зали, а в IMAX-a ще си е стандартно IMAX 3D. Другите Синема Ситита в другите градове няма да го излъчват в HFR 3D.

Ама сега като прочетох статията от поста на sean, ми стана адски любопитно :lol: :lol: :lol: То ше е голям фейл ако това наистина е така :ДДДДД

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 02 Дек 2012 21:20


denik написа:
В Синема Сити (в мола на Стамболийски) са купили два нови прожектора, които поддържат HFR 3D. Те ще бъдат в двете най-големи зали, а в IMAX-a ще си е стандартно IMAX 3D. Другите Синема Ситита в другите градове няма да го излъчват в HFR 3D.

Ама сега като прочетох статията от поста на sean, ми стана адски любопитно :lol: :lol: :lol: То ше е голям фейл ако това наистина е така :ДДДДД


"But the results have been too realistic for some."

Хаха, това обаче ще е забавно, ако е истина. Нямам нищо против. А и си спомням, че при Аватар наистина си беше изтощително. Ако технологията е нова е нормално, организма да реагира така. Предполагам някак си ще се преживеят тези 3 часа.

___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 03 Дек 2012 10:14


white storm
Цитат:
Не мога да се съглася. А и Сам и Фродо никога не са минавали някакви граници, просто тяхното приятелство беше истинско, нещо което днес хората не познават и видят ли подобни неща, веднага им се лепва етикета гей.

Аре ся...то не бяха погледи и драматични изражения на лицата...а че двамата актьори са open gay и често играят такива роли също не помага :lol: .

Цитат:
И за протокола, Сам не беше дебел, а пълничък. Моля те прави разлика.

Това са думи на Ам Гъл от сценария на филма, не мои :lol: . А в книгата Фродо е най-пълния от групата...иначе всичките са overweight... :lol: ....преди да тръгнат на поход.
И за протокола, в книгата преди влизането в Мордор, Фродо и Сам вече са кожа и кости и гладуват от доста време...така че сюжетният туист от страна на Ам Гъл "Дебелият хобит изяде всичко!" е безсмислица и некадърен опит за съвременен социален коментар.

Цитат:
За втората част има истина в думите ти, но това е визия на Джаксън, не твоя.

И нямам право да я коментирам?

Цитат:
Вярно е, че беше наблегнато доста на битката при шлемовото усое и красотата от първата част отстъпи на доста специални ефекти.

Не това е проблемът във втората част!
Битката си е епична и в книгата и във филма...такава трябва да е.
Обаче политиката около тази битка е тотално объркана, тактически безсмислена и в разрез с книгата.


Цитат:
Но това е проблема със адаптациите по книги, всеки има различни представи и очаквания, ако щеше и дума по дума да следваше книгата, пак някой щеше да се хване за нещо.


Не съм забелязал големи критики по промените в първата част. Примерно никой не се оплаква за липсата на наркоманските преживявания в хипи комуната на Том Бомбадил :lol:. Никой не се и разсърди на разширеното представяне на събития, които само са загатнати в книгата.
За мен основният проблем с втората част е, не че са правени промени, а че промените са дебилни.

Цитат:
Вместо да хулиш двамата филма след Задругата виж всички положителни черти които притежават... красота, дълбочина, емоция, епичност, тъга.

Сякаш ако се бяха движили по-близо до оригинала или пък бяха направили различни промени, нямаше пак да ги има тези неща. :shock:

Цитат:
За мен е невъзможно да разглеждам всеки един филм по отделно, те са едно цяло и винаги ще бъдат, неделимо едно, а това цяло ще стане още по голямо, още по сияещо и пълно, нещо което никой друг филм и поредица няма да може да постигне с предисловията за Пръстена и израстването на Билбо. Гарантирам ти го !!!


Хората така разправяха и за prequal-ите на Star Wars :lol:

Според мен Хобитът е различен филм - правен е с различен подход, при различни пазарни условия, очаквания на зрителите и т.н.

И не казвам, че филмът задължително няма да ми хареса...просто изтъквам някои (съвсем основателни) резерви, които имам.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 03 Дек 2012 13:46


Според класациите, а и най - важното, според личното ми мнение, резервите ти са неоснователни. Който не е харесал предишните части едва ли ще хареса и тази. Не мисля, че при Хобит е подходено по - различно при заснемането и очаквам същото чувство и емоция от предишните три. Единствената промяна която така и не приех беше със смъртта на Саруман. За всички които сме чели книгата, знаем, че филма променя изцяло това, както и премахва образа на Глорфиндел, но отмятайки това на страна си спомням Завръщането на края. Ей, след Двете кули, не очаквах да видя по - голям мащаб и емоция, а за края... остави ме безмълвна на сред залива и отпътуването на Носителите. Филм, който е направен така, показва единствено дълбокото разбиране и виждане на Питър. Да не мислиш, че би премахнал нещо което е от значение наистина в ущърб на филма и феновете ? Не мисля, което показва, че аргументите ти са само твои и лични. Няма лошо, всеки има право на мнение и не искам да споря. Преди да изгледам първия филм на кино, прочетох книгата. Казвам това, за да не помислиш, че съм я чела след това и можех да правя съпоставката директно докато ги гледах, но въпреки това, нямаше момент, в който да си кажа, баси тъпотията. А оскарите които получи заключителната част бяха реверанса на академията към огромния труд на Питър Джаксън и напълно заслужени. Изобщо не слагай този филм до тези на Лукас или Спилбърг. И да искат, никога няма да могат да го достигнат. Защото в Средната Земя има нещо което се нарича чистота, магия... Толкова много неща събрани на едно място. Просто се ядосвам как не зачиташ труда вложен в тази трилогия. Та това са цели 12 часа почти история. Кой друг щеше да вложи толкова много, вместо да претрупа нещата ?

___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 03 Дек 2012 15:19


white storm
Цитат:
Според класациите

Какви класации? Това колко хора са го харесали ли?
Че те много хора харесаха Хари Потър, Трансформаторите, Здрач, Игрите на глада...

Цитат:
според личното ми мнение

Ето това вече е друго нещо.

Цитат:
Не мисля, че при Хобит е подходено по - различно при заснемането и очаквам същото чувство и емоция от предишните три.

Аз пък очаквам различен филм, дори да са подходили по подобен начин. Все пак книгата е различна по тон.

Цитат:
остави ме безмълвна на сред залива и отпътуването на Носителите. Филм, който е направен така, показва единствено дълбокото разбиране и виждане на Питър.


За мен сцената си е почти същата, като в книгата...но с добавена перспектива и мащаб. Да впечатляваща е, ама чак пък "дълбоко разбиране". По-скоро амбицията да се вкарат всички описани елементи и да се доразвият на нещата, които не са описани, но е логично да са там.
"Голяма любов" - е по-правилно, ти какво повече и по-дълбоко разбра от тази сцена в сравнение с книгата?

Цитат:
Да не мислиш, че би премахнал нещо което е от значение наистина в ущърб на филма и феновете ?

Ъъъ...замяната на части от историята във втория филм...това не е ли премахване?
Промените в образите на Арвен, Теоден и Денетор без това да е продиктувано изрично от тесните рамки на киноадаптацията...не е ли ущърб?

Мога да приема, че премахването на края на историята със Саруман и любимецът ми Wormtongue ("Змийски език" в превода на моето копие на книгата) се налага...макар че, aftermath-ът от войната в Графството е един от най-централните мотиви...но другото пипане хич не беше нужно.

Цитат:
Казвам това, за да не помислиш, че съм я чела след това и можех да правя съпоставката директно докато ги гледах

Мисля, че човек който е запознат и с двете медии, независимо от последователността... може да направи справедлива съпоставка...стига на не го владеят някакви фенски емоции...

Цитат:
нямаше момент, в който да си кажа, баси тъпотията

Тъй...твое си мнение...с което просто не съм съгласен.

Цитат:
оскарите които получи заключителната част бяха реверанса на академията към огромния труд на Питър Джаксън и напълно заслужени.

Ти пък сега не ми казвай, че се впечатляваш, чак толкова от тези награди.
Според мен заслугите са предимно технически, продуцентски и музикални.

Цитат:
Изобщо не слагай този филм до тези на Лукас или Спилбърг.

Що?
Сякаш Питър Джаксън не се е вдъхновявал точно от тях или пък, че започнатите от тях кинематографични процеси не водят директно до снимките на LOTR.
А какво да кажем за това, че той обича да работи с тях?
Да, в момента са дърти, комерсиализирани и изчерпани откъм идеи...но докато бяха млади правиха големи работи.

Цитат:
Просто се ядосвам как не зачиташ труда вложен в тази трилогия.

Това, че не харесвам разни сюжетни промени, не значи че не зачитам труда (при това масов колективен труд, а не само личните усилия на П.Дж.).
От къде го измисли това?
Или пък за теб има само две оценки "Осанна!" и "Разпни го!"?


Omega-x
Цитат:
Тъпи и скучни филми писани по иновативна и скучна книга.

Не бих казал, че е скучна...точно тук е мястото на коментара, в каква последователност си се запознал с определени фентъзи заглавия...
Ако преди Властелина вече си бил чел неща, които стъпват здраво на започнатото от Толкин...наистина книгата може да ти се стори малко мудна...ама мен си ме кефи до ден днешен.
Може би защото ми беше едно от първите фентъзита.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com