Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 11 Юни 2016 22:53


Първо филма хич не е лош... да далеч е от шедьовър и т.н. но определено е може би най-добрата екранизация по игра до момента както каза Дидо. Един приличен увод за трилогия която в последната си част се надявам да ни отвее както самата игра беше събитие в гейминга.

Присъединявам се към всичко изписано до тук като критика... Някой актьори просто не си стояха на мястото и подхождаха повече за някво нискобюджетно сериалче.

От друга страна пък мен лично Медив ми хареса като изпълнение.

Също така наистина имаше моменти от филма в които сякаш беше изрязано нещо и у зрителя оставаше горчив привкус който за радост бързо се замазваше от сравнително доброто темпо на филма и тук там някой прилични лафове.

Всичко останало си беше на добро ниво.

Критиката определено може да си избършат гъза с писанията си след като даваха 90%+ на Avengers а сега само 30% за Warcraft което е нелепо просто...
Едно солидно 7/10 от мен и дано по-скоро видим продълженията.


the_presator написа:

А сега малко спойлърски неща :D
Spoiler for :
Началната сцена, в която се бият човек и орк беше адаптирана от първият синематик на WC 3: RoC!!! Разпознах го почти моментално и се накефих адски здраво :D


И аз много се накефих на това... Дано видим още познати сцени от синематиците които за мен си остават едни от най-добрите правени някога за игра.


___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 11 Юни 2016 23:05


Аз го гледах сега и съм приятно изненадан :)

Каста е слаб, като изключим Рагнарката :D Тотални рандъми са повечето, предполагам не сте и очаквали някой по-така да се навие да участва.

Всичко останало е окей - въобще не знам и не съм следил историята на игрите през годините в детайл, че да ми пука кво се случва и дали е пресъздадено добре.

Кат го изгледаме повече хора от форумо, ще заформим по-сериозна дискусия предполагам :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 12 Юни 2016 22:12


Не че си нямаше няколкото почти обидни моменти, ама тия слаби резултати и интернетския hate hype са плик с повръщано.
Филма си ста'а. Очаквах нещо лошо.


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 13 Юни 2016 07:55


Виждаме поредното за тази година доказателство, че когато феновете и general публиката си кажат тежката дума с боксофиса и audience score-a, гласовете на всички пишман анализатори,критикари и тъпанари утихват, колкото и да са гръмогласни. Филма вече наближава 300 милиона по света и лесно ще си избие парите. Бравос! :rockon:
А тъпанарите в смешния "доматен" сайт и производните му да продължават да бият душевни чекии на "кинопроизведения" като The Greasy Strangler

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 736
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 13 Юни 2016 17:19


Първо трябва да кажа, че не съм изключително запознат с Warcraft lore-a.

Играл съм мн малко Wacraft 2, играл съм достатъчно+превъртял Warcraft 3 RoC/TFT (голяма!). От WoW имам мн яки спомени, въпреки че съм я играл малко - с брат ми играхме бетата, а след като излезе Vanilla - до 40+ lvl и миналата година нещо от сорта на два/три дни.

---
CGI, world building, атмосфера, sound mixing, музиката, бруталността на битките и баталните сцени (D. Jones е бил напълно сериозен с “We’re are pushing the pg-13 limit”)

--->

всичко е Warcraft и може би само Mortal Kombat като адаптация може да се доближи до това, което е направил Jones.

А кое е по-лесно всеки може да прецени - да облече двама martial artists в костюми и да се млатят на един сет или да адаптира lore-a и визията/света на Warcraft.

- Cast

Орките бяха 11/10 и са над нивото на Аvatar (тва е ясно). От human-ите:
Младият маг игра добре (мислех, че ще е мн зле), Ben Foster стабилен, Краля също ставаше - като имаме предвид, че не са водили война/бойни действия от не знам колко години - поне аз го усетих като несигурен млад крал, който е "близко до хората" и въпреки това храбър.

"Ragnar" aka Лотар (не съм гледал Vikings) ме изкефи!

Няма да споменавам очевидните easter eggs --- някой забеляза ли движението и фокусирането на камерата над различни нападения на селища? Много яка препретка към стратегиите!

Spoiler for :
Последната сцена с бебето Тhrall беше перфектна. Всички в залата се разсмяха и мн добре загатнаха за продължения!


---
Определено филмът има нужда от Director's Cut. Според мен случаят ще е аналогичен с Kingdom of Heaven theatrical и Director's Cut-a.

7.5/10 засега (заради рязаните сцени)

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 14 Юни 2016 00:32


Като Близръд фенбойче аз изпитах 10/10 кеф на 6/10 филм.

Понеже храних композитора, очевидно незаслужено (специално за този филм) - на първо място ще му сваля една виртуална шапка за това, че main theme-ът е изключително Уоркрафтски, без да е част от саундтрака на WC. Перфектно е напипал правилните нотки. Имаше няколко момента, в които саундът започваше позната мелодия, но я развиваше по друг начин, също темата на Stormwind я чухме частично. Звук = 10.

Филмът беше кратък - трябваше му поне още половин час, за да се разгърне. От тая краткост идват оплакванията на хората за пейсинга - просто през цялото време имаш усещането, че някакви хора имат някакви отношения и правят някакви неща без достатъчно мотивация. В 90% от времето - особено при хюмъните впрочем, наративът по наивност вървеше по-близо до този на компютърна игра, отколкото на игрален филм. Прескачането между различните локации също идва малко нанагорно (за обикновен филмов зрител де, аз в нито един момент не се чувствах изгубен, щото знам картите на тоя измислен свят наизуст, се еба у главата :evil6:).

Имаше бутафорийка - магоьниците от Кирин Тор са некви доста бутафорни пичове, шлемът на краля беше доста по-зле от тоя на Хрътката и т.н., на моменти филмът изглеждаше като позиционирано за азиатския пазар. Но Warcraft по принцип е малко бутафорно фентъзи, така че тук няма много поле за шаване без да се изневери на оригинала. Тия реалните декори из Stormwind изглеждаха доста пластмасови бтв, не знам как са го постигнали. Да си го бяха дигитализирали всичко, ебати.

Орките бяха чук, наистина нямам търпение да видя Трал на киноекрана - баща му беше много епичен. Което ме навежда на мисълта за продълженията - в тия два часа много добре са положени основите им. Харесва ми това, че във филма има много неща, които просто стоят там и за обикновения зрител са напълно рандъм, но всяко от тях си има история и при някакви последващи филми ще го стане ясно, че изобщо не са случайни (дренеите, това кой е обладал Медив, истинският произход на Гарона и т.н.) В същото време - тия продължения, ако ги има, не знам как ще ги правят просто. Това нещо струва над 150 милиона долара. Орки и хюмъни, два часа - сравнително сбито, стегнато изпълнение, иначе казано - най-постната част от историята. Не виждам как ще му увеличат парите на следващия (а това е доста задължително, за да има смисъл), защото тая част, дори да с избие парите, няма да има кой знае какъв комерсиален успех в крайна сметка.

А, да, Бен Фостър е абсолютен мискаст, а Рагнар, макар че актьорът на пръв поглед не е толкова неподходящ избор, игра с гъза си през цялото време. Всъщност пичът, който изигра Кадгар, ми се струва най-адекватен.

All in all - аз лично много се изкефих, като през цялото време си мислех как това ще е border line негледаемо за повечето хора заради коренно различната стилистика в сравнение с това, което сме свикнали да гледаме като фентъзи филми (стандартът на Джаксън). За мен най-якото всъщност беше именно новият доста интересен и доста смел филмов фентъзи сетинг, който се появява за широката публика с този филм. Тук нещата са много повече in your face, без да се пестят колорит и ефекти в world building-a - по това WC доста прилича на Аватар всъщност - страхотен приключенски филм, който не акцентира толкова върху история или герой, колкото върху цялостата визия на някакъв измислен свят. През цялото време имах чувството, че гледам нещо едновременно много олд скуул (тип D&D филм), но също така с много модерна визия и някои доста нестандартни "модерни" решения (като това да направиш някои от орките главни герои и те едновременно с това да бъдат по-likeable и bad ass от хората протагонисти). Втора част би имала много потенциал всъщност - след като първоначалният културен шок от първия филм е отминал, там евентуално може да проличи, че WC има всъщност доста интересна история.

20/10 нърдгазъм, 6,5-7/10 като филм;
also сори за некадърния начин на изразяване, ма ми се спи на гъз вече

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 14 Юни 2016 07:58


Маце Борко
Цитат:
Понеже храних композитора

Ма вярно ли си хранил Ramin Djawadi? :shock:

Грях ти на душата - Iron Man, Pacific Rim, маса популярни ТВ сериали.
Вярно е, че голяма част от музиката му звучи някак безлично (обаче перфектно задава атмосферата) и няма запомнящи се мелодии, но то такава беше модата последните десетина години и всички други композитори правеха абсолютно същото.

Добре, че в момента има известно завръщане към открояващите се музикални теми и композиторите могат да се разгърнат, като едно време.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 14 Юни 2016 08:32


Той стои зад музиката в GoT, където по цял ден мастурбира, вместо да запише нещо интересно - грях е при толкова яка продукция да имаш толкова безличен саундтрак.

Дори opening theme-a, който е станал емблематичен и всеки може да ти го изтананика, е всъщност страхотно пошъл, ама аре.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 14 Юни 2016 09:23


Маце Борко
Цитат:
да имаш толкова безличен саундтрак

За GoT не знам, не го гледам, но знам за други случаи, когато продуцентите експлицитно и нарочно са си поръчвали точно такава безлична музика.
Чел съм интервюта от композитори с открояваща се музика и там буквално се твърдеше "В новия ни проект ползваме нехарактерен за нас синтетичен звук, а и липсват централни мотиви, защото точно това искаха шефовете.".
Предишните им проекти включват от симфонична музика до индустриален метъл.
Абсолютно смятам, че в случая с GoT е същото.


Така че оплакванията, как любимата ви merderverse сапунка не е с музиката на LOTR, да ги отправите към създателите на шоуто, а не към композитора, който освен че абсолютен професионалист, дори в безличната мода успява да постигне доста запомнящите неща - за справка Pacific Rim OST.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 14 Юни 2016 10:52


Безлична музика за безличен филм и сериал :lol:

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 14 Юни 2016 21:09


Мнението ми се припокрива 1:1 с това на Баце Морко, така че няма смисъл да повтарям казаното.
Общо взето се повтори ситуацията с екранизацията на Макс Пейн.
Отидох без очаквания да гледам Warcraft и не останах разочарован.
В крайна сметка по-добре филм-средняк по Warcraft, отколкото никакъв филм.
Издразниха ме само глупавите драматични сцени, които сякаш са правени от някой надъхан шестокласник и вече се повтарят във всеки втори филм от жанра. Изглежда пичовете сценаристи от Холивуд са в жесток творчески запек.
Сега всички разбират какъв гений е Питър Джаксън, но все пак да не забравяме, че и първата част на LoTR беше най-слаба. Така че има някакъв шанс в следващите части да са се вслушали в критиката и да са си направили изводите. Евентуално и бюджета да е +++.
Btw, IMAX се изложиха с няколко токови удара на прожекцията (у-у-у-у-у-у).
Някаква обективна оценка за филма би била около 7/10.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 16 Юни 2016 23:28


отидох без очаквания и се разочаровах. Започна добре и се изкефи 12 годишното в мен, но след 30на минути се появиха драматичните, плоски, клиширани сцени убиха всичко за мен. Медив мязаше на изтръпнал наркоман, Рагнар все едно си е Рагнар, вкарва лудия поглед и прилича на човек не с всичкия, си. Много му се кефя, ама във Викингите, не тук. Изобщо каста беше под сяква критика.


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 17 Юни 2016 13:41


http://www.businessinsider.com/warcraft ... out-2016-6
Земи тоа ragequit :lol: :lol:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 17 Юни 2016 23:44


Момчета, две парчета от саундтрака на Legion:

https://www.youtube.com/watch?v=9l5ygxHVteA

По повод смъртта на Varian Wrynn - кралят на Stormwind и предводител на Алианса.

https://www.youtube.com/watch?v=AwPko_wYTQk

И синът му Андуин, който го наследява.

Всеки, който казва, че с WoW Blizzard са съсипали историята на Warcraft вселената просто няма идея какво говори. Ся, ше направя една малко смешна прогноза, ама... златните дни на WC като франчайз тепърва предстоят :shock:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 18 Юни 2016 00:10


Мммммм не играя WoW, но.... спойлери? :roll:
Иначе единственото нещо, което се задържа като качество през годините в WoW е саундтрак-а и не мисля, че има някой, който да го оспорва.
Edit: Изслушах траковете. Holy shit :shock: :shock:

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 18 Юни 2016 19:37


Близард не са съсипали историята на уаркрафт с уоу, единствено, защото историята на уаркрафт вселената не е на особено високо ниво. Казвам го от позицията на голям фен. Същото важи и за диабло. Със старкрафт не съм запознат, тъй като не съм я играл за повече от 5 мин.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 18 Юни 2016 22:50


Пичове, гледах го!
Image

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 18 Юни 2016 23:18


Маце Борко написа:
Всеки, който казва, че с WoW Blizzard са съсипали историята на Warcraft вселената просто няма идея какво говори. Ся, ше направя една малко смешна прогноза, ама... златните дни на WC като франчайз тепърва предстоят :shock:

Ми при всички положения като излезе Legion ресъбвам. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2009 21:20
Мнения: 768
В момента играе: нищо, мързи ме
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 20 Юни 2016 08:18


нелегален написа:
3) От време на време се мяркаше един орк с опашка - запомнящ се вид имаше, но така и не бе назован. Може би Гром Хелскрийм?


Тоя шибан орк и на мен ми направи впечатление на няколко пъти. Няма как де не е той според мен. Компанията с която го гледах бяха скептични като повдигнах въпроса, ама най-вероятно е умишлен тийз

___________________________________
:O


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 20 Юни 2016 09:04


Да, това е Хелскрийм. Принципно той трябва в тоя момент да е още на Дренор, но са решили да го тийзнат.

Бтв, Медив е на точната възраст - той е връстник на Лотар и краля и са приятели от деца.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com