Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 21 Апр 2010 11:18


Случайно попаднах на следната информация - http://denofgeek.com/movies/467053/terr ... ailer.html

Дано го направят по-добро от The Colour Of Magic (не съм гледал Hogfather) което ми дойде по-карнавално и slaptstic отколкото очаквах.
Принципно мисля, че книгите на Прачет могат да се филмират (при това без особено голям бюджет), но просто още никой не се е амбицирал достатъчно.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 22 Апр 2010 10:31


AlShu написа:
Принципно мисля, че книгите на Прачет могат да се филмират (при това без особено голям бюджет), но просто още никой не се е амбицирал достатъчно.


Riiight...

Гледай Hogfather. The Colour Of Magic е слаб. А и е най-неподходящата за екранизация книга. От Going Postal очаквам много. Ще видим, края на май...

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
27 Яну 2009 12:53
Мнения: 125
В момента играе: Mass Effect, Mass Effect 2, Mass Effect 3
Заглавие: Re: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 22 Апр 2010 13:14


За жалост хумора и описанията на Пратчет са доста трудни за филмиране, според мен.

Дано го направят добре.

___________________________________
"Ah, yes. 'Reapers.' The immortal race of sentient starships, allegedly waiting in dark space. We have dismissed that claim."


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 23 Апр 2010 09:08


Цитат:
хумора и описанията на Пратчет са доста трудни за филмиране, според мен


Трудни, но не и невъзможни. Силата на Прачет се предава предимно с думи...значи не им трябват, кой знае какви вижуалс и сценография, а просто добра адаптация на оригиналния текст и прилична игра (т.е. нормална игра без преиграване). Проблемът е, че (примерно в The Colour Of Magic) сценаристите, продуцентите и режисьора насилствено профанизират идеите му и се получава някъква тъпашка комедия, която уж е насочена към по-масовия зрител (особено с това идиотско преиграване на Ринсуинд :shock: )...всъщност просто показват какво ниско мнение имат за масовия фентъзи зрител. (И с право...я ги виж тези дебилчета дето се радват на филмите за Хари Потър или Нарния)

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Май 2004 18:33
Мнения: 2965
Местоположение: Лолиландия
В момента играе: Рефреш на PCM форума (epik high score!)
Заглавие: Re: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 23 Апр 2010 13:08


Между другото, филмите по книгите на Нийл Геймън се получават мега добри.

Онтопик, МОЛЯ? "Дядо Прас" и "Цветът на магията" слаби? Х.х Meh. свят широк, хора 'сек'ви, нали. Препоръчват се анимационните версии на Wyrd Sisters и Soul Music :Д

Бтв, Мойст много добре са го избрали:


Ветинари обаче ми е малко странен :-/

___________________________________
"Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." — Isaac Asimov.


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 01 Юни 2010 17:10


http://zamunda.net/details.php?id=223295&hit=1

ТЕГЛЕТЕ КОПЕЛЕТА :!:

Още не съм го гледал. Ветинари рижав не ми се връзва. Мойст е перфектен!

"Цветът на Магията" беше много слаб филм. Просто не можеш да направиш 1 филм върху две книги с толкова нисък бюджет и да се надяваш на успех. Никой фен не одобрява да се ореже половината история. А и Ринсуинд и Двуцветко просто... не бяха като в книгата. "Дядо Прас" е велик филм. Обяснение не е нужно.
Сега да видим "Пощоряването" къде е. Очаквам много. Това е най-подходящата за екранизация книга. :D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
29 Авг 2004 21:17
Мнения: 713
Местоположение: Dantooine
В момента играе: League of Legends
Mass Effect
Заглавие: Re: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 02 Юни 2010 16:20


Супер много се накефих на филма!
Но както са променили края доста ясно ни заявяват, че няма да има филм по Making money :(

___________________________________
Sirius написа:
п.с. Котаракът вкъщи, бидейки гаден езичник, нагъва шунка за 22 лв килото като невидял и се е охранил до внушителните 8 килограма.

Z-Rock


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
14 Май 2004 18:33
Мнения: 2965
Местоположение: Лолиландия
В момента играе: Рефреш на PCM форума (epik high score!)
Заглавие: Re: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 06 Юни 2010 21:16


Дади = доволен ^.^

Бяха се постарали, наистина. Не знам доколко са постигнали целта си, а именно филмът да е гледаем за масовият зрител, а не само за die-hard пратчетарианците (хих), но мен ми хареса.

Мойст беше страхотен, особено към края. В началото не бяха оцелили нивото на напереност и самоувереност, което аз свързвам с него, но към края бяха оцелили десетката. Ветинари - отличен. Гилт (преведен, ако не греша, като "Мангиз Докопов" на български ;- ) ) - отличен. Ангуа, Адора Бел - уау. Обаче Станли. Ей богу, СТАНЛИ !

И на края - Сър Тери. Дайте му Оскар на човека :D Абсолютно никаква критика не бих могъл да поставя, брилиянтно от началото - до края !

___________________________________
"Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." — Isaac Asimov.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 16 Юни 2010 14:47


Wow, хареса ми. Малко се бяха отплеснали за шоу в ТВ формат, но ми хареса.
Карфиченият нърд ме изкефи най-много...

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2009 09:34
Мнения: 164
Местоположение: Formenos
В момента играе: LOTRO, Fallout: NV, World of Tanks, Unreal 2, Stalker: CoP
Заглавие: Re: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 29 Юни 2010 05:07


Moже ли да се намерят субтитри на български за "Пощоряване" :D :D :D

___________________________________
Не е важно колко си як, важното е да си ПУСТИНЯК...


Профил

Заглавие: Re: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 01 Юли 2010 22:46


И на мен ми хареса, но фаворит за мен си остава Прасоколедата..
Субтитри има в subs.unacs/sab.bz също и в коментарите в замунда..


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5223
Заглавие: Re: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 11 Юли 2010 01:24


Хора, не знам дали сме гледали различни филми, но филма според мен беше много слаб. Ричард и Мойст бяха под всякаква критика и само се джавкаха и боричкаха като сополанковци, основната характеристика и на двата героя е "people skills", това, че могат да водят всеки за носа, не показват никаква емоция или поне не такава, каквато не искат те да видят другите. Вместо това във филма имаме Мойст параноик и Гилт с проблеми с яростта. Стенли и Ангуа бяха добри, както и Ветинари, но всички останали не си бяха на мястото и не знаеха какво правят там. Добре де, The Smoking Gnu бяха добри. Нямаше логика зад действията на повечето герои, беше вкарана някаква смехотворна сюжетна линия как писмата наказват Мойст, която трябваше да замени тази, в която те просто искат да бъдат доставени. Имаше прекалено много дупки в историята, сякаш сюжетът на филма разчиташе едновременно човек да е чел книгата и в същото време напълно я игнорираше и правеше каквото си иска. За нещо с продължение четири часа можеше да се обясни много повече, отколкото да се пълни филма с глупости от рода на това как Ричард крещи на Хорсфрай и как бандити нападат пощенската карета, общо взето все неща, които нямаха логика.

Това си е лично мое мнение и е повлияно и от това, че не мога да си представя човек, който се катери през нощта по стените на пощата, само за да си достави някаква тръпка, да се крие зад меню от човек, с който се преструва, че е приятел...

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Terry Pratchett's Going Postal
Публикувано на: 12 Юли 2010 11:20


Sentry
Цитат:
...

Ми прав си, като адаптация, не е много адекватно, но е в пъти по-добро и занимателно от предишните филми.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com