Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 21 Дек 2010 19:39


как би ми се искало да дойда, ама няма да съм в софия :(

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 22 Дек 2010 02:06


Edni priqteli otidoha da go gledat (az otkazah), no v posledstvie na edin ot tqh mu izleze angajiment i az vzeh bileta mu. Moga da svyrja filmyt s nqkolko ne6ta - laina, boza, gybi4ki i pak laina. Po-typ film, otkolkoto o4akvah. Slab scenarii, igra, vsi4ko be6e slabo. A tova "3D" mogat da si go nabiqt v gyza. Tazi parodiq na kino ne zaslujava da si pusna kompa daje, za tova pi6a ot gsm'a. Rejisioryt da se udavi v sperma.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 22 Дек 2010 21:48


Абе ай хой се ебеш, филма си е повече от стабилен :x


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 23 Дек 2010 00:49


Най-накрая го гледах...
(contains spoilers)

Повечето хора не са запознати с историята на Tron (филмът, не персонажа) и може би затова могат да сметнат Legacy за тъпичък. Въпреки че авторите се бяха постарали да въведат с най-общи думи публиката в светът на Tron и историята с Флин, то и на мен ми се стори малко трудно в началото да разбера точно какво става (а съм доста запознат с целия lore). Примерно това, че хората са се чудили wtf са тея игри и битки в началото, а това си е развито още от първия филм че всяка хваната програма минава през този тест и тези които оцелеят, се считат за достойни да бъдат corrupt-нати.

Според мен актьорската игра на Гарет Хедлунд (Сам Флин) беше доста слаба и той въобще не беше подходящ за такава роля.

Другото нещо, което бих могъл да кажа, че е минус, е това че беше обърнато прекалено малко внимание на самия персонаж Трон, а все пак филмът носи неговото име. Много я претупаха работата на края как той изведнъж реши да стане добър, каза "аз се бия за потребителите" и толкова.... Нито се разбира как е станал лош преди това, нито нищо... Хората остават с впечатлението, че Трон всъщност е било игра, а то си беше антивирусна програма в първия филм :) И може би критиките ми свършват дотук... :)

Във визуално отношение можем да кажем или най-доброто, или да си замълчим :) Сега ще правя някои аналогии с първия филм, но това е неизбежно. Както той за времето си е бил нещо съвсем ново и невиждано (въпреки пробива на Star Wars няколко години по-рано примерно) - използването на компютърни анимации в комбинацията с актьорска игра (пък и кой болен мозък би се сетил през 1982, че компютрите могат да бъдат нещо по-забавно от единия прост Pong), така и сега Legacy е перфектен във визуално отношение - както с доброто си 3D, така и с някои ефекти като напълното пресъздаване на лицето на младия Джеф Бриджис (Клу). Иначе блинк-блинк ефектите си бяха също добри, въпреки че ги има в повечето нови филми :)
Битките с дисковете бяха направени доста ефектно също.

Имаше адски много препратки към оригиналния филм - старата игрална зала на татко Флин, младото копеленце на Дилинджър (което беше в борда на директорите на Енком), голямата врата, която Сам отваря, за да влезе в Енком ( :lol: :lol: :lol: ), "корабите", с които в началото отведоха Сам Флин до игралната арена (then - now), солар сейлърите, с които Флиновците и Куора се придвижваха до портала (then - now)... а да не говорим за цялата работа с дисковете и невероятно осъвременената версия на състезанията с моторите :) Хареса ми, че Алън (действителният програмист на Трон) се играе от същия актьор, същото важи и за Флин, естествено :) В първия филм съвсем малко беше засегната историята с Клу, и останах изненадан че той беше главният лош наследник на Master Control Program в Legacy.
Оливия Уайлд беше превъзходна, както винаги (FAP FAP FAP) и въпреки това, останах доволен от липсата на ненужни романтични сцени (щото можеха и да си направят такава гавра) между нея и Сам. Такъв минус има в първия филм.

А саундтракът? Беше велик! Daft Punk са надминали себе си с тази тежка електроника и тези брутални басове. Особено парчетата в клубът бяха невероятни и адски подходящи за цялата тази дигитална дивотия. Беше много забавно като ги показваха (двамата DJ-и с каските), щото те и на риъл лайф пърформънсите си са с подобни каски :D

Като цяло, останах повече от очарован от целия филм, от историята, от визията, от музиката и въпреки критиките ми, които смятам за сравнително основателни, филмът е много много много добър! :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2010 12:53
Мнения: 752
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 23 Дек 2010 01:02


:D :D :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 23 Дек 2010 02:29


DJ Cat написа:
Абе ай хой се ебеш, филма си е повече от стабилен :x

По-добре ти ме еби, защото няма как да се еба сам ;)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2005 20:59
Мнения: 11346
Местоположение: Rousse
В момента играе: опаааааа
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 23 Дек 2010 11:12


Аз съм много доволен от филма :) Първата част е на компа и само чака да я пусна :Д

___________________________________
Where The Eagles Fly I Will Soon Be There


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2005 20:59
Мнения: 11346
Местоположение: Rousse
В момента играе: опаааааа
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 23 Дек 2010 19:15


http://www.joblo.com/index.php?id=34961

АЙДЕ!!!! :nuts: :nuts: :nuts: :bumsem: :bumsem:

___________________________________
Where The Eagles Fly I Will Soon Be There


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2005 20:59
Мнения: 11346
Местоположение: Rousse
В момента играе: опаааааа
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 24 Дек 2010 14:25


http://www.youtube.com/watch?v=Dxy0d-hT7ls

___________________________________
Where The Eagles Fly I Will Soon Be There


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 29 Дек 2010 21:31


м
днес го гледах и, макар че бях доста назлобен, щото досега съм говорил само с някви фенбойчета, които обожават филма, филма не беше лош, саундтрака беше страхотен наистина


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2009 21:20
Мнения: 768
В момента играе: нищо, мързи ме
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 11 Яну 2011 21:07


Най-накрая си намерих свободно време и ходих да го гледам...
Хареса ми, въпреки че общо взето това в голяма част се дължи на уникалния саундтрак. Евала им правим на Daft Punk :)

___________________________________
:O


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Сеп 2007 08:03
Мнения: 1767
Местоположение: Under the clouded sky...
В момента играе: квото тръгва на лаптопа
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 12 Яну 2011 12:16


Филма не беше нищо особено. Саундтрака беше готин, ефектите бяха на ниво, не ни губеха много времето с историята. Абе, аз си се забавлявах два часа, ама едва ли ще го гледам пак.

___________________________________
The Past is like a broken mirror - you try to put it back together, cut yourslef with a piece. Your reflection changes. And you change with it.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 14 Апр 2011 09:18


Първия TRON съм се пробвал да го заглеждам няколко пъти (по телевизията със съответно италиански и немски дублаж)...безуспешно...може да е първопроходец, но мен просто ме отблъсна. Явно за да се оценят такива филми трябва да се гледат малко след премиерата.

Втория TRON го гледах 2D вчера.
Историята е семпла и скърпена набързо с цел да има за какво да се карат героите. Особена скука и липса на реализъм преобладаваха в "реалния" свят...някакви тъпизми от сорта на: софтуерът трябва да е безплатен, охранителите са дебели и тъпи, корпорациите са зли, а на наглите богаташчета им е позволено всичко и пр. и пр. А и цялата тази драма баща-син, беше толкова изтъркана и скучна.
Във виртуалният свят нещата бяха малко по-добри...като в набързо и лошо разказан фентъзи сюжет. :lol: Идва младият герой (на светлинен кон), той среща злия магьосник, мерят си пишките, нашият човек губи с една дължина, бяга...среща се с...съюзява се с...бива предаден от...което обаче не е проблем, защото...бум!...тряс!...и накрая забива елфическата принцеса...това де, мацката с кривия бритон.
Виждаме стандартните ключовите елементи, но някак не получаваме пълнеж за тази структура, което е характерното за добрите приключенски истории...и естествено не може без една-две deus ex machina, за по-голяма убедителност.
Общо взето сюжетът ми се видя подобен на Matrix 2 - бият се, гонят се ама тотално не ми пука.
Силата на заглавието, както изтъкнаха и повечето преждеговярищи е във визуалните красоти, ефектите и музиката. Имам чувството, че по този филм са се трудили цяла армия от гениални дизайнери и графични артисти. Във визията не видях нищо излишно или прекалено кичозно. От кинематографична гледна точка изживяването е неповторимо. Има една-две неприятно монтирани сцени, но почти не се забелязва. (Доколкото знам монтажът е претърпял много версии и маса хора са давали акъл...правени са дори reshoot-ове на сцени...)
В музикално отношение мисля че ДафтПънк са сътворили нещо от ранга на BladeRunner-ското OST на Вангелис. Не непременно със същата сила и комплексност, но поне в същата категория.

Накратко - не е кино история, но ме изкефи на макс, а и с уж семплата си красота отвява убер птеродактилите и хората котки на Камерън от Avatar.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 20 Яну 2023 01:28


Ще направят продължение :o :o

https://collider.com/tron-sequel-ares-j ... directing/

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 20 Яну 2023 10:03


Никой не го е искал това, на Дисни им трябва реклама за Tron атракциите? Да вземат да завършат сериала Tron: Uprising.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 20 Яну 2023 10:46


Изгубиха ме на Джаред Лето. Ама да видим

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7893
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 20 Яну 2023 11:50


Изгубиха ме на Джаред Лето.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: TRON: Legacy
Публикувано на: 20 Яну 2023 16:19


Отдавна трябваше да са кастнали Джаред Лето за роля в Трон, пича копнее за такава от 13-годишен, както сам признава. Просто гугълнете Jared Leto 13 years old :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com