Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Ink
Публикувано на: 16 Ное 2009 13:58




Режисьор : Джамин Уинанс

Година: 2009

Времетраене: 106 минути

Резюме : Докато светлината Угасва и градът заспива, две сили се появяват. Те са невидими, с изключение на силата, която Упражняват върху нас, докато спим, БОРЕЙКИ се за нашите души, чрез сънищата ни. Едната сила предоставя надежда и сила, чрез добри сънища; другата изпълва подсъзнанието с отчаяние, чрез кошмари. Джон(Крис Кели) и Ема(Куин Хънчар), баща и дъщеря, са въвлечени в тази фантастична световна война на сънищата, принудени да се бият за душата на Джон и да спасят Ема от вечен кошмар. Разделени в пътуването им, те се натъкват на необичайни герои, които съществуват само в подсъзнанието им. А наистина ли е така? "Мастило" е силно абстрактен визуален трилър, който безследно се люлее между съзнателното и подсъзнателното. "Мастило" е смятан за новият "То" филм и е сравняван с култови класики като "Бразилия", "Матрицата" и "Лабиринтът на Пан".

Ink@IMDB
Ink@Zamunda
Ink@Arena



Невероятен сюжет, невероятен арт и невероятен саундтрак. Един от най-добрите филми, които някога съм гледал, и вторият филм през живота ми, на който давам оценка 10/10 в IMDB.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2008 21:21
Мнения: 3766
Местоположение: Чупим кръста ти.
В момента играе: На стражари и апаши. И покер.
Заглавие: Re: Ink
Публикувано на: 16 Ное 2009 14:51


Довечера ще го гледам и ще си едитна поста с впечатленията си ;)

___________________________________
a.k.a. Disturbed

These words I write keep me from total madness.

How many of you people know you're REALLY alive ?!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2009 21:20
Мнения: 768
В момента играе: нищо, мързи ме
Заглавие: Re: Ink
Публикувано на: 16 Ное 2009 15:26


Върни си стария ник, бе :!:
Филма го гледах вчера. Наистина е много добър.

___________________________________
:O


Профил

He who devoures cookies
Аватар
Регистриран на:
20 Окт 2009 13:04
Мнения: 1049
Заглавие: Re: Ink
Публикувано на: 20 Ное 2009 23:16


Хм да не е нещо философско,че си е ебало майката-никъв философ няма в мене :)

___________________________________
“To absent friends, lost loves, old gods, and the season of mists; and may each and every one of us always give the devil his due.”


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2008 21:21
Мнения: 3766
Местоположение: Чупим кръста ти.
В момента играе: На стражари и апаши. И покер.
Заглавие: Re: Ink
Публикувано на: 29 Ное 2009 10:19


Снощи най-накрая го гледах. Не успях да го схвана :/

___________________________________
a.k.a. Disturbed

These words I write keep me from total madness.

How many of you people know you're REALLY alive ?!


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Апр 2004 19:38
Мнения: 2088
Местоположение: ...Death Valley
Заглавие: Re: Ink
Публикувано на: 29 Ное 2009 23:10


Аз гледах 5 минути и го спрях...

___________________________________
...


Профил ICQ Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2005 20:59
Мнения: 11346
Местоположение: Rousse
В момента играе: опаааааа
Заглавие: Re: Ink
Публикувано на: 29 Ное 2009 23:12


Ще го гледам тези дни.

___________________________________
Where The Eagles Fly I Will Soon Be There


Профил Skype

Заглавие: Re: Ink
Публикувано на: 03 Дек 2009 19:46


Определено изглежда интригуващо.

___________________________________
Till Lindemann написа:
начи да си в баварец, облечен добре, с яки курви около теб не ти доставя кеф?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5223
Заглавие: Re: Ink
Публикувано на: 05 Дек 2009 02:51


Пф... сега е трудно да пиша за този филм малко, защото не е лош като цяло, но присъства един момент в цялата история, който просто проваля цялата работа - липсата на пари. Идея има, има история, има дори хумор и актьорска игра, но всичко е сякаш недоразвито. Светът е интересен, но за сметка на това виждаме много малко от него. Историята е завързана(донякъде), но е поднесена постно. Персонажите имат хубав дизайн, но не са развити, а изглеждат само като прототипи на такива. Филмът те кара да се замислиш, но като цяло не е нищо особено. Да, струи от оригиналност, но само до там. Като качество на кинематографията е на нивото на оная българска простотия Dreamix, което се има за филм. Може би мнението ми е повлияно и от това, че съм гледал много от "класиките" с които филма се сравнява - Donnie Darko, Dark City, Pan's Labyrinth. Не мога да разбера защо и Матрицата се хака там(аз лично бих сложил In The Mounth Of Madness като сравнение), тъй като тя има много малко елементи, които са харектерни за тези филми.

Warbringer, този филм не можеш да го схванеш, тъй като той не ти дава всички факти. Той ти дава много факти, но не достатъчно за пълна картина, и голяма база за спекулации. За 20те минути от края на филма съм се сетил за 4 обяснения за това, което става.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Ink
Публикувано на: 06 Дек 2009 16:54


Бюджета на филма е една ХИЛЯДНА от този на 2012, например. По-добра визия и изражение на света от постигнатото за джобните им пари - 200,000 долара, не виждам как ще стане. Бюджета на класиките, сред които се бута и този филм е значително по-висок. За нискобюджетна продукция, обаче, виждам проблем само във визуалното отражение на "света", който представя филма. Изумен бях как се намира толкова добра актьорска игра за жълти стотинки. Доста от персонажите присъстват само с идея да представляват една страна, а основата се върти върху 3 основни герои, за които не бих дръзнал да кажа, че са "прототипи".

Защото това Е филм за интерпретация. Създава усещане за мистика, как не ти се набиват всички логични елементи в очите, а има място за мислене. С това и ме впечатли филма. Ти ако искаш можеш да си представиш, че всичко е в главата на бащата, или пък на момиченцето, или че даже е реалност. Но най-логичен е само един път на развитие на сюжета, та не знам кои са 4-те, които си видял. Не ти дава факти, защото не е научна фантастика, а единствената причина Warbringer да не го е схванал е, че просто не е отделил достатъчно време и внимание, каквото изисква такъв филм. А то изисква цялото ти внимание.

Филмът сам по себе си не е гениален. Но за да създадеш нещо толкова голямо с почти никаквия ресурс за прозивдоство, го считам за признак на доста добро умение.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5223
Заглавие: Re: Ink
Публикувано на: 07 Дек 2009 07:06


Ink, парите нямат нищо общо с това колко добре са развити персонажите. В Ink по-скоро има прекалено много ефекти, които осират визията, отколкото прекалено малко, така че не виждам как може да става дума за пари в случая. Колкото до сравнението с другите филми - просто смятам, че е смешно да се прави. Да сравняваш Ink с Donnie Darko или El Laberinto Del Fauno е все едно да сравняваш Боза с Lock Stock and Two Smoking Barrels.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com