Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 16 Апр 2016 09:08


Buttersa написа:
Айде, вече втория сезон на Daredevil e качен целия по торентите :rockon:
:


Пюнишъра прави целия сезон!

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 27 Апр 2016 15:54


Някой ходил ли е на някакви предпремиери на Civil War-a, оправдава ли си хайпа?

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 28 Апр 2016 13:39


Защо в тоя филм Спайдърмен е с щита на Капитан Америка?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 28 Апр 2016 13:43


Дъъъ, защото си няма свой собствен.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 29 Апр 2016 18:05


Еее ако не отбележиш разваленият ми английски няма да спиш спокойно начи :D
Колкото до въпросният Пънишъъ или както там се произнася Netflix са закупили един цял сезон.





BTW- тва ме подсети, че 90 процента от хората извън Китай до ден днешен не знаят как се произнася Xiaomi ... тук в БГ пък съответно - Apple примерно ... ама тва е все едно да се присмиваме на чужденец опитващ се да произнесе дума на български.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 29 Апр 2016 18:52


Цитат:
Xiaomi


Не се ли произнася Ксаьоми ? :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 29 Апр 2016 19:39


Шаоми било или по скоро Шао:ми ...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6959
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 29 Апр 2016 21:36


Сяоми мисля, че трябва да е. В китайския, чрез пинина, "Xi" се произнася като "Си" на български.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 29 Апр 2016 22:04


Тва Сх в Xiao от китайците звучи по-скоро като българско Ш, а не като българско С от тва което съм чувал. Дори Hugo Barra в едно интервю го произнасяше точно Шао:ми или поне това би трябвало да звучи най-близко до китайското произношение и за пример даваше думи като Shower. Но може и да е Шяоми 'бали го :D

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6959
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 29 Апр 2016 23:16


"Ш" е, моя грешка, проверих ей сега.

http://www.quickmandarin.com/chinesepinyintable/

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 04 Май 2016 23:53


Как е най-добре да се гледат Agents of Shield и Daredevil? В смисъл, като съчетание и последователност на двата сериала.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 05 Май 2016 00:48


Гледал съм само Daredevil и ако не се лъжа не е свързан с други неща на Марвъл. Освен, че се развива в същата вселена и има някакви бегли препратки към филмите, няма нещо сериозно, като примерно кросоувърс или гест керъктърс.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 05 Май 2016 07:48


Agents of Shield и Daredevil се развиват паралелно, като и двата започват някъде след първия филм за Авенджърите. Агентите отначало беше амбициозен и скъп, но слабоватичък сериал, който обаче доста набра инерция във втори и особено третия си сезон със интродукцията на Inhumans и си заслужава гледането. Както казах свръх хайпа за мен около Daredevil e малко превеличен. И той е хубав с някои брилянтни актьорски и екшън моменти, но муден и досаден на моменти. Предполагам втория сезон ще е по-добър с вкарването на Punisher и Електра, още не съм се наканил да го гледам. Jessica Jones за мен беше доста по-интересен и като замисъл, и като драма, и като герои (особено главния злодей), а и се чувства по-комиксов от DD.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Юли 2016 08:34


На тазгодишния Comic-Con са били показани ранни кадри и от Thor:Ragnarok и от Spider Man: Homecoming, но засега ги няма официално пуснати в нета от Marvel, за разлика от DC проектите. Иначе другите по-важни новини по темата:
- втори мега добър трейлър на Doctor Strange:



- мега сладката Бри Ларсън официално е кастната като Captain Marvel за едноименния филм след 2-3 години

- Daredevil e подновен за трети сезон

- другите два нови проекта в Netflix вселената - Luke Cage и Iron Fist също получиха свои тийзъри, заедно и със очакващия се cross-over между тея двамата + Jessica Jones и Daredevil - The Defenders







С две думи силен Комик Кон отвсякъде! Аз полека-лека напредвам със Daredevil сезон 2 и ми допада доста повече от тегавия и попрехвален първи сезон.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Юли 2016 08:58


Цитат:
силен Комик Кон отвсякъде!

Винаги ми е било странно, че се ползва комикс форума за реклама на филми, ТВ сериали и игри. Май гнусният Здрач започна тази мизерна мода.

И какво му е силното? За тези заглавия се говореше от години, че се подготвят. Чудо голямо, че избълваха трейлърите им наведнъж.
Най-якото на Кон-а са панелите и просконференциите. Гледането им в YouTube трябва да е големият хайп, а не рекламните клипчета, които така или иначе щяха да стигнат до нас.
За Justice League дори нарочно бяха реорганизирали снимките, само за да има материал за Кон-а...защото продажбите се решават с реклама, а не с това дали филмът е добре направен или не.
Може да се каже, че Комик Кон напоследък показват най-лошите симптоми на забавния бизнес.


ПП
Тази шматка хич не ми мяза на Керол Денвърс. Ще трябва да се вкара малко по-спортна форма.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Юли 2016 10:21


Доколкото знам повечето филми и игри там са базирани баш на комикси бе и ако не ги представят най-новото в сферата на най-голямото и комерсиално събитие в света на комиксите не знам къде трябва да е, да та еба във вечната контра :lol:
Нали такава е идеята на всяко едно пробито изложение - да се представят новости и информация относно предстоящи проекти. Това е бизнес за милиарди, все пак...
P.S. Баш си мяза тая на Каръл Денвърс, малко перхидрол и сини лещи и е готова:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Юли 2016 10:44


Цитат:
Доколкото знам повечето филми и игри там са базирани баш на комикси

Лошо знаеш.
Примерно Star Wars панелите на кои комикси са базирани? Не че няма един тон такива и от Дарк Хорс и от Марвел, но не са базирани.


Цитат:
не знам къде трябва да е

От комерсиална гледна точка има смисъл...но е изпикаване върху самите комикси, а и принципно комерсиалната гледна точка смърди.


Цитат:
да та еба

Теб пък кво те ебе, че да ползваш еба?
На чичо инетектуалчето. :lol: :lol: :lol:


Цитат:
да се представят новости и информация

Затова казвам, че "панелите" са по-интересни и трябва да се коментират те.
Примерно на този, за The Killing Joke е станало ясно, че сюжетът е пълен провал.
Трейлърите така или иначе ще си дойдат.


Цитат:
Баш си мяза тая на Каръл Денвърс

Naaah, произволна холувудска гъска е.

Няма начин да докара това излъчване, липсва и мускулен тонус -

Image


ПП
Между другото вчера хвърлих един диагонален поглед на The Killing Joke, защото нямах време и наистина са отредили прекалено малко време на самата титуларна история, а на всичкото отгоре завършва оптимистично с превръщането на Барбара в Оракула...ей така, без преходен период и дълго възстановяване от травмите.

Най-тъпото естествено е (но това не го видях), че напрактика основната цел на Батгър е, да се изчука с Батман...това ако не е елементарно...

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Юли 2016 12:48


Killing Joke си беше слаб, има го по торентите, а и никога не ми е бил кой знае колко интересен, още повече пък култов като комикс, прехвален е.
Иначе то и Крис Прат беше дебело,тъпо кюфте в там оня комедиен сериал, и Гал Гадот беше рахитична моделка, но и двамата се постараха да влязат във форма като ги кастнаха за комиксови герои, да не говорим пък за мега трансформациите на Крисчън Бейл, които претърпя за Батманите, а и за филмите между тях, тъй че не виждам какъв е проблема. Марвелци ако не друго, поне знаят да кастват харизматични актьори, които знаят да влязат в ролята си.
И последно за Комик-Кон-а, то в уикито даже си го пише, че е бая повече от изложение на комикси :
"San Diego Comic-Con International is a multi-genre entertainment and comic convention held annually in San Diego, California"
Отдавна предприемчивия дух на братята американски нърдове им е подшушнал, че само с изложба на книжки няма да я прокопсат финансово.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 26 Юли 2016 23:15


Цитат:
има го по торентите

Дадох пример от какво трябва да се интересува човек. Тук директно може да се види, че авторите не си признават, как са омазали нещата...значи и в бъдеще ще мажат.
Ето това е интересната клюка, а не творенията на рекламния отдел, които обикновено са 10-тина пъти по-интригуващи от реалния продукт.


Цитат:
още повече пък култов като комикс, прехвален е

Прекаляваш както винаги. Той дори не е толкова култов, колкото влиятелен за жанра.
Нищо не им пречеше да му направят една добра и лъскава интерпретация, само за да почетат наследството му, а те не само го превъртат на бързи обороти, но и приглушават емоционалните последствия върху героите, които са и смисъла на историята.
Нито Кевин Конрой, нито Марк Хамил и нито Тара Стронг помагат с вялото си изпълнение.


Цитат:
се постараха да влязат във форма

Няма гаранция, че винаги ще е така.


Цитат:
мега трансформациите на Крисчън Бейл

Той си е method actor и прави това за всяка своя роля...не харесвам играта му, де. :lol:


Цитат:
multi-genre entertainment and comic convention

В това го превърнаха.
Четох една статия, какво безумие и нечовешко усилие е, журналист да получи пропуск и колко трудно е да стигне до най-интересните събития.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 27 Юли 2016 07:46


the_presator написа:
Гледал съм само Daredevil и ако не се лъжа не е свързан с други неща на Марвъл. Освен, че се развива в същата вселена и има някакви бегли препратки към филмите, няма нещо сериозно, като примерно кросоувърс или гест керъктърс.

Свързан е с Jessica Jones. На този етап доста малко и просто го загатват, а също и
Spoiler for :
се появяват общи персонажи.


Иначе тийзърите на Люк Кейдж и Iron Fist тотално не ми харесаха. Дано сериалите са на нивото на DD и JJ.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com