Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
09 Окт 2004 19:13
Мнения: 707
Местоположение: София
В момента играе: С пишката си и белот.
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 18 Мар 2009 16:41


Нямам думи, с които да опиша колко тъп всъщност беше филма и как подяволите успях да изгубя 3 часа и 9 лева. :|

___________________________________
Продава се Creative Zen Vision W 30GB


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 18 Мар 2009 17:34


И аз разбрах че бил умопомрачаващо тъп.И кат гледам трейлара е вярно


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 18 Мар 2009 17:37


@Predator-S - Музиката беше идеална. Перфектна просто. Отиваше на филма, харесва се на ухото.

@N2O - Филма беше идеален. Перфектен просто. Един от любимите ми филми (не е само еуфория, наистина го нареждам високо и там ще си остане).

@Jorix - Трейлъра беше идеален. Перфектен просто. Всички трейлъри трябва да са като този. Много ме зариби да гледам филма.

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 18 Мар 2009 17:43


Ой, сорка, питал си кога съм го гледал...

Cinemax, Благоевград, вечерта по някое време (май беше към 11, не съм сигурен, само следвам тъплата :D ). Та няма как да сме били заедно :) , но по принцип - филм по комикс, нормално да има дечурлига, които при вида на хуй да се надвикват. Сашо+Надето=ло0оовЕее ахахаХАХХАхАХхахаХхАХАХхаХхахаахаиаихахахиаихаиа

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Юли 2008 18:08
Мнения: 508
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 18 Мар 2009 20:09


Moето ревю за филма:
http://forestofmagic.net/index.php?opti ... 7&Itemid=9

Едва преди няколко седмици разбрах за съществуването на Watchmen, случайно попадайки на негов трейлър. Отправяйки се към киносалона, действие, предприето единствено от невероятната скука и неналичие на нищо друго за гледане, бях скептично настроен, не вярвайки, че този филм може да ми хареса. По принцип не си падам по комикси, а още по-малко по техните екранизации (изключение, разбира се, прави Батман). За мой късмет останах приятно изненадан. Не съм предполагал, че някога ще гледам по-добър филм на подобна тематика след The Dark Knight. Сгреших.

Watchmen e базиран по комикс на Алън Мур, издаван през 1986-1987 от DC и бързо придобил огромна популярност. Тази година излезе и филмовата адаптация по комикса, режисирана от Зак Снайдер ( “300”). Тъй като не съм чел оригиналните “книжки” на DC, сравнения с тях няма да правя, но говорейки с фенове, научих, че цялостният замисъл и сюжет са предадени едно към едно във филма, изпипани до най-малките подробности, така че ако сте харесали графичната новела, няма да останете разочаровани.

Осемдесетте години на двайсети век, Cтудената война е в разгара си, Америка и Русия водят надпревара за военно и икономическо надмощие, а часовниците на ядрения апогей са само на пет минути преди дванайсет. Водещите нации разполагат с атомно оръжие, способно да унищожи планетата няколко пъти, а всяка секунда може да сложи началото на края. В този свят, изпълнен с много болка, несправедливост и жестокост, съществуват Маскираните герои, борещи се със злото и мечтаещи за един утопичен свят. Но това не са супергероите, които сме свикнали да гледаме по филмите и анимациите. Всеки един от тях е напълно нормален човек с множество проблеми и недостатъци. Изградили собствена морална система и представи за живота, те преследват стремежите си, макар и благородни, с цената на всичко, включително и невинни човешки животи. Това са хора, носещи на плещите си огромен товар, хора родени и обречени в името на една цел - да спасят света.

След избора на президента Никсън за трети мандат, “маските” са изкарани извън закона. Много от тях полудяват, други биват убити или сами слагат край на живота си. Историята започва с мистериозното убийство на един от най-старите Уочмени -Комедиантът. Някой се опитва да елиминира бившите “маски”, а светът е пред ядрена война. Време е за действие. Нашите герои са вкарани отново в играта, спускайки се в едно невероятно разследване, водещо до много, много неочаквани разкрития и конспирации. Какво всъщност става и всичко толкова просто ли е, колкото изглежда ? Ще ви оставя да разберете това сами. Заслужава си да спомена обаче, че това е една от най-епичните, колосални и заплетени истории, които някога съм гледал на екрана, а краят… е, той е повече от шокиращ.


Алън Мур успява да създаде няколко наистина неповторими и напълно различни персонажа, всеки със свой характер и прицнипи. Комедиантът, жесток нацист и женкар, пълен с пороци и непризнаващ човешкия живот за по-скъп от един патрон. Коприненият Фантом, красива жена, вървяща по стъпките на майка си. Озимандиас, единственият разкрил се Watchmen, най-гениалният мъж на света, използващ интелекта и позицията си в създаване на компания за милиaрди. Нощният Бухал, с костюм, леко напомнящ на Батман, добър, справедлив и благороден, той е може би единственият истински герой във филма, такъв, какъвто сме свикнали да виждаме. Др. Манхатън, бивш физик, попаднал в ядрен инцидент, той се е превърнал в нещо много повече от човек. Сравняван с Бог, той е способен да контролира материята, надарен с могъщи сили и умения. В същото време, Др. Манхатън е чувствителен, лесно раним и загубил всякаква връзка с обграждащия го свят. И разбира се, Роршак, може би един от най-уникалните и неповторими персонажи, създавани някога. Садистичен, безспирно преследващ принципите си, безмилостен и с маска, чиито променящи се два цвята (черно и бяло) сякаш са способни да нарисуват всяка една негова мимика, чувство или гримасa, той става любимец на публиката…

Всеки един от тези хора се сблъсква с нечовешки изпитания и носи ужасни тегоби, впускайки се смело напред, изпълнявайки съдбата си. Унищожавайки, газейки и дори убивайки в името на всеобщото благо, те тъпчат върху собствения си морал, върху собствените си принципи, дори и върху себе си, плащайки непосилна цена в иметото на човечеството. Защитавайки това за което са родени, те се превръщат в анти-герои. В този филм, няма да видите герои спасяващи света, сякаш за хоби, тук те го правят, защото това е единственият начин да изкупят прокълнатите си души. Watchmen е екранизация, криеща в себе си наистина дълбок, даже философски смисъл. Човечеството е изтъкнато с най-големите му пороци, показващи и каращи ни да се замислим накъде вървим, разкриващи истинската човешка порода. Почти всеки един от героите има свои мотивации и разсъждения към природата и заобикалящия ни свят, като няма сцена която да стои неуместно или без замисъл. Всичко това е показано по наистина брутален начин. Кръв шурти от всякъде, откъснати крайници се търкалят по пода, убити деца биват разкъсани от кучета, бременни жени падат мъртви… Нищо не ни е спестено. Атмосферата е зловеща, потискаща и мрачна, с цветова, еднакви с маската на Роршак.

Филмът е заснет с истински професионализъм и майсторство. Актьорската игра е перфектна, а ефектите - на ниво. Екшън сцените, макар и не толкова много, колкото на някои им се иска, са размазващи от до. Целият замисъл, послание и атмосфера са предадени напълно.

Watchmen е екранизация, разбиващa всякакви клишета и издигащa жанра на едно много по-високо ниво ( заедно с The Dark Knight). Уникално е как в един филм по комикси е способно да се съчетае толкова мъдрост и истина, предадени чрез толкова много бруталност и действие.

И въпреки всичко, това е филм, който няма да получи нужното внимание и публика. Малко са хората които биха го харесали, а още по-малко тези, които биха го оценили. Дълъг почти три часа, с толкова мрачна и депресираща атмосфера, с толкова много философия, изискваща да се замислиш и с така жестоки сцени, каращи кожата да изтръпне, Watchmen едва ли би се приел добре от масовия зрител. Ако сте от онези глупаци, които след филма ще коментират генеталиите а на Д-р. Манхатън и ще се оплакват от прекалено малкото екшън, по-добре не го гледайте.

Това е от мен. Макар и да се опитах, едва ли съм успял да ви предам и най-бегла представа за феноменa Watchmen. Падате ли си по наистина смислените филми с уникални герои, оригинална история, интересен замисъл и наистина мрачна атмосфера - смело напред.


10/10

___________________________________
And now, the time is here
I see the Templars everywhere
The Freedom Call is drawing near


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 18 Мар 2009 22:13


Watchmen: Tales of the Black Freighter

http://zamunda.net/details.php?id=164027

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 19 Мар 2009 01:44


6.5/10
Става за убиване на време. Очаквах по-малко.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 19 Мар 2009 15:43


Да бе вярно, интрото беше голяма работа. Човек трябва да си набави копие, което да може да спира или преглежда на бавен ход, за да се наслади на всички детайли. На кино просто не можеш да ги обхавнеш всички.

Особено зловещия и същевременно еротичен край на Силует :oops: :twisted: :twisted: :twisted:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 19 Мар 2009 23:17


Гледах го. Каквото и да кажа в момента вече е било написано поне 2 пъти в тази тема, само ще вмъкна, че си заслужава - било то и само защото е нещо абсолютно различно от всички супергеройски филми, излезли досега.

___________________________________
Стилян.

http://en.wikipedia.org/wiki/Autism


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 20 Мар 2009 16:03


ае верно ли 3 часа ве, баси


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 20 Мар 2009 18:36


Е, само 2 и полувина...ама на пушачите им се видяха 5 часа...на всеки 30 минути търчаха към изхода и обратно... :shock:
Страното е, че при 2-часови прожекции, такъв феномен почти не се наблюдава, но при 70% от 2+ часовите филми се получава парад.(Същото беше и при Рицаря, Властелина и пр. малко по-дълги )
Според мен става дума на някакъв психологичен феномен.

ПП Някой загледа ли Black Freighter анимацията. Аз видях само арта - изглежда добре.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Май 2004 18:33
Мнения: 2965
Местоположение: Лолиландия
В момента играе: Рефреш на PCM форума (epik high score!)
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 21 Мар 2009 23:10


Fucking Epik :!:

___________________________________
"Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." — Isaac Asimov.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Мар 2009 18:05
Мнения: 23
Местоположение: In Flames We Trust
В момента играе: Vampire The Masquer: Redemption
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 22 Мар 2009 20:07


A-a-a-a само да дочета комикса и бягам към киното, че вече не се търпи.
Надявам се да не са осрали историята, но след като е над два часа леееко се съмнявам. :rockon:

___________________________________

In Flames we trust!


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Фев 2004 15:34
Мнения: 213
Местоположение: Somewhere in the shadows...
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 23 Мар 2009 13:42










Профил

Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 23 Мар 2009 13:57


Хаха. Ебаси Фейла.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 23 Мар 2009 14:19


Що фейл бе?
Това е търсен ефект!

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Curse of the Sands
Аватар
Регистриран на:
14 Дек 2005 12:43
Мнения: 1899
Местоположение: Velvet
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 23 Мар 2009 15:30


Гледах го нарежда се ама веднага във топ 5 на личната ми класация. Уникален филм, нереално добър.


Профил WWW

Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 23 Мар 2009 15:43


One Vision написа:
AlShu написа:
Що фейл бе?
Това е търсен ефект!

Той за себе си говореше..

Дам. Все пак да обесня: :wink: Аз не търся този тип ефект. Ако искам батман, ще гледам батман, а не watchmеn.
Иначе за филма - още не съм го гледал. Чакам го с добро качество. За моя жалост в града ми няма кино, инак одавна да съм го гледал. :(


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 23 Мар 2009 16:26


Van Zan написа:
Гледах го нарежда се ама веднага във топ 5 на личната ми класация.
Другите 4 сигурно са батман,спайдърмен,железния човек и супермен


Профил ICQ Skype

Заглавие: Re: Watchmen
Публикувано на: 23 Мар 2009 16:32


Винаги съм мразел супермен, дори като малък го мразех.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com