Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 30 Окт 2018 12:35


Дешефрирай за неведомите :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 31 Окт 2018 10:02


Епизод 8 тушира любопитството ми към тази трилогия. Девети ще го гледам, но няма да е на кино.

A Star Wars Story, към които бях силно скептичен, се оказаха доста по-интересни за гледане. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 03 Ное 2018 00:01


И аз минавам пак да кажа, че тва епизод 8 е ебахти помията тъпа нечовешка.

Бях го забравил тоз филм (и по-добре), ся ме подсещате.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 09 Ное 2018 19:22


Най-вероятно майския SW con. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 09 Ное 2018 20:30


Е че те Епизод 8 точно тогава го показаха за сефте... :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 14 Ное 2018 01:07


Представете си, ако бяхме получили този филм, или нещо подобно.



TLJ имаше потенциала да бъде един от най-добрите SW филми, но се провали по всеки възможен начин.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 14 Ное 2018 02:11


Всички промени са спрямо персонажите, сюжета и как те са представени. Някои неща са изцяло изрязани (адмиралката, лас вегас планетата), защото не допринасят с нищо.
Нагледен пример как с минимални промени и добавени диалози могат да се оправят почти всички проблеми. Има и тук-там някои визуални промени (Люк със зеления си лайтсейбър), които са дреболии спрямо всичко останало.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 14 Ное 2018 10:24


Serious Sam написа:
A Star Wars Story, към които бях силно скептичен, се оказаха доста по-интересни за гледане. :D


Да, story-тата бяха много по star wars-y, ако може така да се каже, от колкото повечето моменти от новата трилогия :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 14 Ное 2018 14:43


iskam_keri_russell написа:
За официален extended cut ли става дума, или за фенска работа?
Ако е второто, как са били добавяни нови неща? O_o
Всичко е само фенски трейлър и нищо повече, но направен адски добре, щом не си доловил промените:
-Сцената където Рей подава лайтсейбъра на Люк е пусната обратно, за да изглежда сякаш той ѝ го връща.

Тези две са fan made от редактора на трейлъра и ги няма във филма изобщо:
-Акбар казва, че има шпионин на кораба, което перфектно би се вписало като причина да се укрива информация от командния състав.
-Добавени диалози на Люк към Рей.

-Сцената между Люк и Лея накрая е представена така, че Люк я уверява, че Бен все още може да бъде спасен (вместо да го отпишат както беше във филма).

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 15 Ное 2018 16:12


iskam_keri_russell написа:
Serious Sam написа:
Е че те Епизод 8 точно тогава го показаха за сефте... :lol:

"On January 23, 2017, the film's title was announced as Star Wars: The Last Jedi."

Заглавието - да, но трейлъра видяхме за първи път на starwars-кото събиране през май. :D (говоря по памет, не съм си сверявал данните).

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 15 Ное 2018 22:39


Цитат:
"Did you ever hear the backstory of Snoke the Useless? I thought not, it's not a story Rian Johnson would tell you."


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ne moga....

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 23 Ное 2018 05:26


Мисля, че Еп. 9 ще е повърня :D
Вече ни е ясно, че на режисьорите и сценаристите не им пука за логична продължителност на сюжета и предпочитат да изкарват неща от задниците си, само за да им се получават намислените сцени. Не се следва никакъв план и всичко се прави на момента, затова няма смисъл да си губим времето в спекулации.
iskam_keri_russell написа:
И чисто визуално, и откъм събития случващи се в тях, тези два епизода + сторито без проблем бият епизод 3 и 5, които бяха най-мрачните Star Wars филми досега.

Не разбирам как това е възможно, при положение, че в sequel филмите Съпротивата разказва играта на The First Order и въпреки, че в еп. 8 претърпяват загуби, накрая всички са щастливи и се хилят + имат си broom boy, който ще им помогне :lol: :lol:
Също така Rey досега не е губила битка, а ако нещо се затрудни винаги получава power boosts или CGI department-a се намесва, за да я спаси 8)
В сравнение с епизоди 3 и 5 (галактическа войка, която води до края на една ера и бунтовничество траещи години) разрушенията и жертвите в еп 8 и 9 (конфликт траещ едва няколко дни според филмите) не са особено големи, дори и като включим рандъм планетите, които бяха гръмнати в еп. 7 и на никой не му пука за тях :lol:

Edit: Oтделно, ако сравним какво се случва с главните персонажи от трилогиите, в sequel trilogy-то почти всички са добре и напълно готови за нови "приключения" :lol:
Edit 2: Аз лично изобщо не бих сравнявал историята на sequel trilogy-то с останалите, защото са на напълно различни нива.
Новата история е боклук пълен с plot holes.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 26 Ное 2018 18:17


Аз ще ти нахвърля набързо съвсем примерни идеи още за еп. 7 с тоз cast*

*Disclaimer - за мен трябваше да екранизират продълженията на сагата след еп.6 в книгите на Тимъти Зан. Ти да имаш книги на сравинително високо ниво (и брилятни персонажи като Траун), expand на вселената и вместо това да напрайш таз измислена история граничеща с лош fan-fiction при положение, че имаш Game of Thrones като голям комерсиален успех... Мале, мале.
---
Но да се върнем към тоз cast.

Няма the First Order, няма империя (щот е победена, или в background world developing-a има някви останали военни части, разпръснати из галактиката.

Имаме сравнително малък Knights of Ren, които са вкусили малко от Dark Side и са на лов за някви ancient relics/teaching of the Sith. Kylo не е emo-kid.

Кylo Ren е намерил на Корибан (Sith' home planet) тоз ancient lightsaber и/или кво ли още не, dark influаnce etc. include Darth Revan reference, няква малка история свързана с това.

Snoke е shadowly figure, дърпаща конците зад паравана, заблудени сме да мислим, че Kylo като е начело на Knights of Ren, той е големия лошко.
Има twist reveleation, че Snoke иска реликвите/all the power for himself и смята Kylo за weak ---> more to come in Ep. 8

Luke си се занимава с Jedi Order-a.

Представят другите нови герои - таз пикла има някви Force наклонисти и почва да се обучава (тва по-късно, доколкото тя въобще разбира нещо)

Имат някъв encounter и тоз Kylo Ren примерно убива ония дядка, пазещ няква реликва (в началото на еп.7), шот актиора може да играе добре и е като father figure на Rey.

Негърът го уволняваме.

Тоз Oscar Isaac (По) играе добре, ше го оставим за squadron leader & Agent, който примерно е начело да проследи и елиминира в background story-to оставащите малко empire forces или такива, които им симпатизират - евентуално намира няква връзка/clue, която му просветва за Knights of Ren и така се въвлича в главната история.

*insert hunt на Rey из Галактиката за Kylo Ren, даже може да включим че чичо Хан си прай контрабанда като sidejob income от време на време и щото го кефи без Лея да знае и примерно се срещат случайно на няква планета/other place.

Kylo Ren разбива в дуел и убива Rey накрая (като й струшава егото, и image-a на Mary Sue, който може да го build-нем и оставим за giggles.

С този развой на събитията, Luke решава да се заемe с "проблема" --- >


Last Shot на лентата:

"A door opening side-ways opens, showing at first the shadow of cloaked figure on the ground. (light from behind)
The cloaked figure enters the dark meditation chamber (static upper angled shot aimed down showing the figure advancing through the room. Followed by side-shot following the movement of the figure and overshoulder shot, as the figure comes closer (sweeping build of the music) to what appears to be centre meditation seat/place - the person reaches out as an secret cabinet opens - the shot shows a carefully stowed Jedi battle armor/robe & lightsaber.

https://imgur.com/YStzsLc

(optional): the figure ignites what seems to be a green lightsaber)

ROLL CREDITS.
END OF EPISODE 7/А STAR WARS STORY.

---
От една страна имаме аdventure/small scope story с Rey, преследваща Kylo из галактиката на интересни места (след като прекарва малко време в Jedi Order, но не я кефи щото е пикла и въпреки увещанията на Luke, си заминава неподготвена - тук имаме пряк reference с Люк-Йода обучението, но в контраст Люк който се страхуваше да не изгуби приятелите си, Rey търси swift justice).

От друга страна имам опция за 1-2 по-големи (space battles) с По и неговия елитен Squadron, преди да се свърже с main story-to.

Това като идеи го нахвърлих за 5 мин btw.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 26 Ное 2018 22:50


Значи ето ги моите груби контури за моята версия на еп.7
***
Текат надписите. Изтичат. Космическа сцена, камерата се фокусира върху нещо, което не става ясно какво е. То се нажежава до червено и следва оглушителен взрив. Сцената прелива рязко в космическа битка. Неукрепналата нова република воюва с остатъците от империята. Империята се води от имперски съвет.

Неясни сили спасяват имперските части от пълен разгром. Първият Орден се представя като мистериозна организация, набираща сили.

Интродукции на стари герои. Интродукции на нови герои. Към средата на филма неясното нещо от началото се оказва че е някакъв лъч, който прекосява космоса и се разделя на няколко лъча. Поразява планеи и на двете фракции, чиито армии в следствие се насочват една срещу друга, за да ликвидират окончателно другата.

В хода на битката двете страни разбират, че никоя от тях не е извършител на действието. Първият Орден, до сега съществуващ повече като слух, разкрива съществуването си и нахлува на бойното поле и напада двете помирили се страни.
***

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 27 Ное 2018 03:15


iskam_keri_russell написа:
Добре, пич, кажи ми следното...
Според теб какво трябваше да се случи в епизод 8? По-конкретно като сцени, или по-цялостно като обща редакция и тематика, както ти прецениш. Какви сцени трябваше да има, и какви не трябваше да има вътре? По-конкретно или по-цялостно, както прецениш.
Исках персонажите да бъдат третирани с уважение, особено взимайки предвид действията им от предишните филми.
Исках и сюжета да не бъде толкова недодялан и пълен с plot holes.
Епизод 7 първоначално бях Ok с него, даже го харесвах, но ми трябваше известно време да се усетя каква тъпотия е.
Нека първо да започнем с legacy персонажите. Тяхното включване винаги е било нож с две остриета, защото хем такова се очаква от феновете, хем може да бъде оплескано адски здраво и пак феновете ще го мразят.
Филма беше направен, когато акторите вече са доста стари и това донякъде ограничава начина по който може да се използват но не е възможно.

Хан- след всичките промени и character growth от оригиналната трилогия, в Еп. 7 всичко това е заличено и на дърти години отново е контрабандист... защото са се скарали с Лея... Ок...

Лея- използвайки само информацията от филмите нейната роля е изключително странна. Начело е на Съпротивата (която съществува защото?...) и г/д това е. Никакво развитие от ep. 6 до 7.

Кайло Рен- всичко свързано с него е пълна каша. От първите 20 минути на TFA оставаме с впечатлението, че става въпрос за сериозен и заплашителен персонаж, но всичко това бързо се изпарява с развитието на сюжета. Изкарват го един от най-некадърните force users съществували някога, въпреки че е бил обучаван от Люк и Сноук в продължение на години.

Фин- съвсем близо до това да се превърне в Джар-Джар на тази трилогия. Персонажа беше поставен в изключително интересна ситуация (a deserted stormtrooper), която дотогава не беше представяна във филмите. След еп. 7 всичко това няма значение и неговото back story не е свързано с действията му.

Поу- е ок персонаж, но в еп. 8 много изстрада от sjw глупостите.

Сноук- няма нужда да го коментирам, защото всички ще започнат да казват, как е бил само plot device за Кайло Рен и е нямало значение какъв е бил. С това бих се съгласил, ако Кайло Рен не беше такъв неудачник, който вече 2 пъти е бил побеждаван от Рей и изглежда няма никакъв шанс срещу нея. Сега освен останките на The First Order липсва сериозно заплаха в галакиката.

Рей- 100% Мary Sue. Без никакви усилия получава огромни и незаслужени сили само и единствено заради сценария. Досега имаме два филма, които не обясняват защо тя е толкова добра, във всичко което върши. Най-"доброто" обяснение идва от новелизацията на TLJ, в която се казва, че тя download-ва всички знания от Кайло Рен, когато се свързват. Force Download :lol: :lol: :lol:
Как се очаква зрителите да я харесат по някакъв начин, когато е толкова перфектна и успява да победи във всяка ситуация? Всичко свързано с нея е толкова изкуствено и нереалистично. A tumblr girl power fantasy...

Люк- персонажът, който никога не се предаваше е променен в нещо напълно нетипично за него (поне според недодяланите обяснения от филмите). Дори и да приемем, че за момент си е мислил да убие Бен (в съня му!) няма никаква причина напълно да се откаже от всичко след това. Става въпрос за племенника му... Люк би трябвало най-добре да знае, че няма ситуация в която Бен да e too far gone.
Най-малкото трябваше поне сам да си разчисти кашата, вместо да остави галактиката да потъне в хаос, защото не му се е занимавало...?

The First Order- направо да се чудиш как такава сбирщина от кретени е успяла да напрпави каквото и да е :lol: Нищо свързано с тях няма смисъл и е невъзможно да се гледа на тях като сериозна заплаха.

И не ми казвайте "Ама това го пише в тази книга/ комикс/ visual guide bla bla!".
Не мисля, че съществуват други филми като Ep. 7 и 8, които толкова отчаяно да се нуждаят от странична медия, за да може историите им да имат поне минимален смисъл :lol:
По дяволите, дори сюжета на еп. 1-3 беше по-смислен :lol:


Накратко това е. За мен новите филми и новият канон са пълен провал.

Премахването на старото EU беше огромна грешка. Там също нещата бяха каша, но имаше и тонове добри неща.
Сега нито получаваме нещо добро, нито нещо оригинално. Новите истории просто рециклират идеи от предишните филми или канон, като успяват да ги разкажат по ужасен с начин (с малки изключения).

Колкото и да се кефя на Траун, сегашният персонаж е силно ограничен и никога няма да успее да достигне висотите от оригиналните истории. За жалост същата съдба (ще) споделят и много други.

Edit: Забравих да спомена, че в последно време много хора, участващи в направата на новият SW се държат ужасно с феновете и не спират да ги обиждат. Не мисля, че има друго high profile IP, при което да има подобна ситуация и това е доста жалко.

Edit 2: Все още не съм видял добра защита на Ep. 8 :lol:
7 се отърва, защото имаше доста "mystery boxes", които лесно биха оправили повечето му проблеми, но 8 е неспасяем :lol:

Edit 3: Мога да изпиша и още много, ако се захвана с отделни елементи (weaponizing FTL ships, force ghosts casting lightnings etc...), но не мисля, че е нужно.

Edit 4: Постовете на Agent и Serious Sam са добри и нагледно представят как можехме да получим нещо в пъти по-интересно и имащо смисъл.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 27 Ное 2018 14:31


iskam_keri_russell написа:
Е ти кво искаше? Люк да е същия като преди 40 години ли? :lol: :lol: :lol:
Много ясно че персонажът / актьорът ще е остарял, и това е не само очаквано, но и ПРАВИЛНО.

Мисълта ми беше, че пропускайки толкова много време сценаристите допълнително си усложняват работата- трябва да се измисли back story, което да пасва със събитията от филмите. Такова почти изцяло липсва.

iskam_keri_russell написа:
Можеш да възприемеш това явление като проява именно на описания от мен по-горе основен Мотив, основна движеща нишка на новата Трилогия -- Възобновяването на Цикъла. Старото се сменя с новото. Точно както стана и в Return of the Jedi.

Разбирам какво се опитват да направят, но начина на изпълнение е под всякаква критика.

iskam_keri_russell написа:
Ми то и аз имам същото отношение към същите хора, които псуват новия Star Wars. :D
Както го имах и когато Prequel-ите бяха актуални и имаше пак същите хора, които ги псуваха че са боза и обида спрямо първоначалната трилогия. :D

Едно нещо е феновете да се флеймят по между си и съвсем различно е the people in charge да се отнася толкова унизително спрямо хората, които подкрепят франчайза. Райън Джонсън си е заровил главата в пясъка и отказва да приеме всякаква критика, защото си мисли, че е създал перфектния филм, и пуска някакви "затапки" в twitter, защото според него хората, които не "разбират" филма му са идиоти.
Chuck Wendig и Катлийн Кенеди няма да ги коментирам. Има и още много такива, които се отнасят крайно враждебно към феновете, вместо да се замислят, че може би проблема е в тях и да покажат малко скромност.

Подобни неща никога не е имало от страна на Лукас, даже обратното- човека призна грешките си и се опита да ги поправи, което доведе до Ep. 3, който е значително по-добър от 1 и 2. Въпреки целият хейт (до някакваа степен незаслужен) Лукас никога не се е обръщал срещу феновете и не ги е обиждал.

iskam_keri_russell написа:
Относно останалото - TL;DR !
Съжалявам ако звуча грубо, но отново: Забиваш се ненужно в някакви дребни детайли, прекрачвайки границата от фенщина/гийкщина към болна обсесия.
А и освен това го избиваш прекалено много на субективизъм -- искаш героите/историята да са стриктно според твоята собствена визия. Е... дай го малко по-полека. :)

Не мисля, че проблеми в цялостния сюжет и почти всички персонажи са дребни детайли. Без тях няма филм, който да се обсъжда.
И никъде не съм казвал, че искам историята/ персонажите да следват моя визия. Това е работата на сценаристите. В новите филми представената ни история има прекалено много проблеми, за да е функционална.
iskam_keri_russell написа:
На колко си, ако мога да попитам, без да имам намерение да се заяждам? :)
24

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 27 Ное 2018 21:03


Епизод 7 е rip-off на 4.
Епизод 8 смуче топки.
Цялата сага е чийзи.
Космическите сцени в епизод 1 са ми любими.

Image

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 29 Ное 2018 15:39


Мислите ли, че Дисни някога ще преиздадат Ep. 4-6 в оригиналния им вид?

Not sure how to feel about this:


___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 29 Ное 2018 16:33


Не ми се вярва.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII - VIII - IX
Публикувано на: 30 Ное 2018 01:26


Jeff nailed it:

11:04

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com