Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 12 Дек 2012 16:57


Това което разбрах е, че с този филм студиото иска да направи тест в световен мащаб на новата технология и затова малък брой кина по света ще могат да го излъчват така. Предполагам, ако се приеме добре и наистина е по-качествено от сегашния 3D стандарт, до няколко години ще започне масово преминаване към HFR (и, да, означава high frame rate)

Между другото филмът има доста посредствен рейтинг от Метакритик за момента - 62/100 - базирано на 18 ревюта. :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 12 Дек 2012 17:33


Доколкото съм чувал 48 кадъра е по-неприятно за човешкото око от 24 или 60 (някакъв психологически фактор, нищо че е повече от 24)...така че ще се получи малко негативен тест :lol: .

То затова и амбициите за 60 кадъра и идеите Avatar 2-3 да се снимат с такава скорост звучат по-реалистично (но пък 60 fps прожектори ще струват доста скъпо).
Другият технически проблем е, че RED EPIC камерата е била в процес на развитие по време на снимките. Т.е. някои сцени могат да бъдат провалени от неопитност на екипа и недостатъци на апаратурата, а не заради теоретичните качества на формата.

Всъщност най-любопитно ми е, дали всичките тези коментари на кино критици са обективна оценка или просто неспособност да се оцени нещо ново и авангардно.
Тези критици имат доста изкривено и надменно мнение за по-бързо развиващи се медии, като телевизията, web видеото и игрите.
А дали няма и някой друг подкуп от конкурентно студио?

Когато насила се набутваха конвертирани от 2D в 3D филми, същите мълчаха въпреки, че ставаше дума за наистина провалящи кинопреживяването технически проблеми. Да имаше отделни гласове, но мнозинството пишеше апологетики и наблягаше, че "вече не било модно да се псува 3D-то".

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Апр 2010 10:48
Мнения: 341
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 13 Дек 2012 08:20


http://www.rottentomatoes.com/m/the_hob ... d_journey/

http://www.metacritic.com/movie/the-hob ... ed-journey

Peter Flopson lol.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 13 Дек 2012 10:14


sean написа:
http://www.rottentomatoes.com/m/the_hobbit_an_unexpected_journey/

http://www.metacritic.com/movie/the-hob ... ed-journey

Peter Flopson lol.


Като гледам няма негативни мнения, повече смесени в най - лошия случай и то свързани не толкова със самия филм, а с технологията му на заснемане.Нямам никакви притеснения, утре отивам и си свиркам по време на пътя.

___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 13 Дек 2012 10:40


Flop означава да не си избие парите...което ми е трудно да си го представя с толкова много фенове на филмите и книгите, толкова много семейства, които ще отидат да го гледат около Коледа и толкова много мърчъндайзинг.

Ако самият филм нещо не е наред (заради излишното провлачване на сюжета) това не значи нищо за печалбите от него....погледнете бокс офиса на Хари Потър и Трансформаторите - а сюжетно бяха връх на безумието и дървените диалози.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Апр 2010 10:48
Мнения: 341
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 13 Дек 2012 11:29


Не си наясно май.

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=flop

"flop
Something that fails miserably"

Може да се има всичко в предвид, комерсиален успех, лична оценка, оценка на критиците, колко цици се виждат по време на филма, всичко може да е flop, по всякакви причини.

http://en.wikipedia.org/wiki/Battlefield_Earth_(film)

"The film was a major commercial failure and critical flop and has been widely acknowledged as being one of the worst films ever made"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 13 Дек 2012 13:21


Да, но когато се говори за филм и се каже flop обикновено по подразбиране се говори за box office flop.
Ако става дума за critical flop се пише изрично...защото те критиците много рядко си харесват филм...особено ако говорим за скъпи mainstream block buster-и.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 13 Дек 2012 19:58


В София ще берат ядовете за премиерата с тези бомбени заплахи по моловете.

"The Mall е затворен за посетители поради подаден сигнал за наличие на взривно устройство на територията на търговския център. Тези, които са закупили или резервирали билети за прожекцията в The Mall могат да отидат в Арена Младост и Арена Запад, където ще бъдат отворени допълнителни зали. Представете билета си от Арена The Mall на касите, за да ви бъде издаден нов за съответната зала."

Просто го поствам за тези които ще ходят и не знаят за това.

___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 13 Дек 2012 21:36


Споко бе аз ще ви го разкажа.


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2005 20:59
Мнения: 11346
Местоположение: Rousse
В момента играе: опаааааа
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 13 Дек 2012 21:49


СЛЕД ТОЗИ ПОСТ СПИРАМ ДА ЧЕТА ТАЗИ ТЕМА!

КОГАТО ИЗГЛЕДАМ ФИЛМА ТОГАВА КЕ ПОСТНА!

___________________________________
Where The Eagles Fly I Will Soon Be There


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 14 Дек 2012 12:35


Ето тази статия най-накрая описва всички предимства и недостатъци на HFR-то и защо не е много подходящо за точно за The Hobbit.

http://www.denofgeek.com/movies/23835/w ... -for-48fps

Три ключови откъса.

Цитат:
In many instances, HFS earns its keep; while Peter Jackson’s camera zooms in and out of action sequences, or scans over an extraordinary vista, the usual, headache-inducing judder associated with 24fps 3D movies is entirely absent. Gone, too, is the rather gloomy pall we usually associate with 3D film - while a quick removal of our glasses reveals that some colour change still occurs, it’s by no means as washed out or dull as some of the worst offenders to grace our screens in recent years.


Цитат:
HFS shines a glaring light on every step of the filmmaking process. Something like a giant boulder, perhaps built out of fibreglass and carefully painted, which might look perfectly geological in a conventional movie, looks exactly like a fake boulder in HFS. Sets no longer look like ancient stone buildings, but things hammered together by carpenters on a soundstage.


Цитат:
Similarly, the line between live-action footage and computer-generated creatures, which would normally sit behind a forgiving veil of film grain, is suddenly laid bare. We look at an actor, whose every skin pore and arm hair can be made out with perfect clarity, then the monster he’s fighting, and we can see how different the digital textures look.


С други думи, това което подозирах - по-доброто качество изисква по-голямо изпипване на детайлите.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 14 Дек 2012 12:45


Вчера гледах малко и според мен изглеждаше все едно гледам Дързост и Красота (рандъм друга сапунка). Просто по някакъв начин качеството и движенията бяха 1 към 1 с тези от сапунените опери. Изглеждаше някакси фалшиво, а на моменти движенията бяха прибързани, все едно превърташ касета напред примерно.

Видях няколко форумци снощи, които са гледали цялата прожекция и могат да напишат по-подробни впечатления

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 14 Дек 2012 13:25


Добре де до ся не сте ли гледали видео с 50 FPS вкъщи не мога да разбера та толкова внимание му отделяте на тва HFR... Като гледате BlueRay на 100Hz+ LCD ефекта е същия... На филми изглежда странно, но на динамично спортно събитие като хокей или футбол дори, предимствата са неоспорими... Цялото тва HFR си е чисто хайпене точно както с "революционното" 3D на Аватар... Иначе ако има как бих си го гледал на 2D Imax без секви извратении .... та филма КАК Е?

ps: Някво ревю: http://operationkino.net/2012/12/%D1%85 ... %B2%D1%8E/

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 14 Дек 2012 14:06


-Stormrаge-
Цитат:
до ся не сте ли гледали видео с 50 FPS вкъщи не мога да разбера та толкова внимание му отделяте на тва HFR... Като гледате BlueRay на 100Hz+ LCD ефекта е същия


Не, ефектът не е същия...не и според описанието (или просто хората не могат да описват :lol: ). Аз в такъв случай не съм виждал "фалшиви прибързани движения" :shock: ...ако наистина нещо не е наред с движенията, това не трябва да е от принципа, а от лошо изпълнена технология.

Друга хипотеза - тези хора не са гледали телевизия през живота си :lol: .

Цитат:
Цялото тва HFR си е чисто хайпене

Аз поне се надявам да оправят проблемите на сегашното 3D, което хич не ми харесва.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 14 Дек 2012 15:27


Давам му 9 от 10. И стига сте обсъждали скапаната технология,а самия филм. Ревюто което е постнато тук е долен опит на някой да привлече внимание. Реално филма е по - слаб от Властелина, но това едва ли изненадва някого, минусите обаче не са свързани с историята и липсата на драматизъм и епика, а по - скоро на използвани вече похвати от предишните филми, както и със доста беден ОСТ от който очаквах наистина повече. С изключение на това всичко друго си е на стабилно Джаксън ниво. Твърде изморен съм за да пиша повече така, че това е на първо четене.

Така, нека започна. Началото е прекрасно. Пасва идеално като предисловия и разкрива малко повече от колкото самата книга. За разлика обаче от книгата, Джаксън е наблегнал повече на голямата история, отколкото само на тази за похода на Торин. Някой смятат това за минус и липсата на достатъчно време засягащо личността на Билбо, но аз мисля, че ние отдавна сме запознати с нея така или иначе и не мога да го отчета като слабо място. Второ. След първата половина на филма, филма се изплъзва от монотонността си и добива наистина скорост и интензивност. Уви, бих предпочел да видя повече грим и костюми отколкото ефекти, но 2012 си казва думата и почти всяка една батална сцена си е пълна с ефекти, които в никакъв случай обаче не са лоши и радват. Появата на Радагаст Кафевия е приятна и това, че Питър разкрива доста за него и живота му. Актъорския състав е на титанично ниво, никакви пробойни, всяко едно от джуджетата си има своята индивидуалност, а Хюго Уивинс отново е прекрасен в ролята си на Елронд. Филма не доскучава нито в един миг и всяка една сцена си е изпипапа визуално и естетически филма отново радва окото. Трето. Музиката използва добре познатите стари мотиви от трилогията с няколко нови, което леко ме подразни, защото очаквах доста повече по този параграф. И както винаги отново има изрязани сцени, които ще бъдат пуснати в разширената версия на Блу Рей. Това е моето кратко мнение.

___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 14 Дек 2012 21:13


Абе имаше моменти в които ми се приспиваше, доста бяха. Даже след прожекцията ми казаха че съм със зачервени очи. Плюс това ми беше една идея малко по-инфантилен и една идея с повече ташаци и бъзици. Няма лошо, тва е едно от основните неща, които трябва да прави който и да е филм, да забавлява и хумора е жизненоважен, но тук малко прекалиха с простотията. Освен тва, съм на мнение че с тая технология и режисура, предните филми биха изглеждали адски. И не само изглеждали, просто щяха да са още по-голям феномен от сега.
Филма имаше много странен пейсинг, много разкъсана история и като цяло си личи че иска само да загатне какво следва нататък в поредицата Хобит, от колкото да впечатлява сюжетно. Сюжета беше микс от разпокъсан пейсинг и завръщащи се елементи от Властелна - фродо, пръстена, ам гъл, варги и т.н. Просто тоя филм иска да подскаже, че все пак наследява властелина и обръща повече внимание на инфантилните смешки и хумора. Сега предимно съм изредил забележките, но положителните очевидни работи, няма какво да си ги говорим. Кинематография, ефекти, мащаб, красотии, МУЗИКАТА(която не е променена, което е най-правилното решение), на места силен диалог. и т.н. Тоя филм иска да е задругата на пръстена, където елегантно ти поднасят какво ще следва в поредицата, тук Хобита го прави по-зле, но си личи замисъла. Като цяло 7/10, очаквам повече от поредицата, но тая 7-ца е почти достатъчна да го класира за флма ми на годината или поне в тройката.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 15 Дек 2012 09:09


Властелина не се превърна веднага във феномен. Трябваше му време... осъзнаване на това какво е създадено. Мисля, че при Хобит се наблюдава същото в един по - минималистичен вариант, а и трите филма ще бъдат едно цяло, а ние съдим за трилогията едва по първия. Този филм просто ще става по - добър с времето.

___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Дек 2012 12:23
Мнения: 3
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 15 Дек 2012 12:40


denik написа:
Вчера гледах малко и според мен изглеждаше все едно гледам Дързост и Красота (рандъм друга сапунка). Просто по някакъв начин качеството и движенията бяха 1 към 1 с тези от сапунените опери. Изглеждаше някакси фалшиво, а на моменти движенията бяха прибързани, все едно превърташ касета напред примерно.

Видях няколко форумци снощи, които са гледали цялата прожекция и могат да напишат по-подробни впечатления



Онзи ден го гледах... и си беше доста фалш ..нещо не се изкефих ..очаквах повече ..а за шегите най-якото беше забележката към магьосника ,че прекалявал с гъбите ..по-голямата част от залата се смя хах, но до там.. аз по едно време направо си заспах ..

___________________________________
Bad Wolf


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 15 Дек 2012 15:09


white storm написа:
Властелина не се превърна веднага във феномен. Трябваше му време... осъзнаване на това какво е създадено. Мисля, че при Хобит се наблюдава същото в един по - минималистичен вариант, а и трите филма ще бъдат едно цяло, а ние съдим за трилогията едва по първия. Този филм просто ще става по - добър с времето.



Така е но филма си остава по-инфантилен в пъти и с по-слаба история, тип приказка. Властелина и съответно сега Хобита са от малкото измишльотини, фантастики и фентъзита, които харесвам и макар не толкова mature и на места бях на ръба да заспа, филма ми хареса и не бях разочарован. Очаквах малко повече и като човек, който не е чел книгата, но осъзнава че тя е доста по-слаба като сюжет от трилогията. Средната земя е представена по по детски, но ако след Хобита се наемат да направят, малко по-зрял филм, ще е убийствен кеф. Очаквах малко повече, но съм много доволен. Определено за тоя жанр това е добро попълнение, особено ако го сравняваме с останалите бози, а не със своя предшественик. Нагледах се на глупости тая година, бондове, облаци, батмани, така че добър завършек на годината. Аз предричам че това ще е най-слабия филм от трилогията и дано съм прав, прекомерния хумор и слабия пейсинг, излишния ломидол, може би са за добро, за да оставят да се развие действието по-нататък в следващи части. На места ми дойде в повече хумора на ниво трети клас, на места продължавах да се хиля, няколко секунди след сцената, няма лошо. Определено Билбо беше много точен актьор, ам гъл беше супер, частта с Некроманта беше само загатната, че да има материал за следващите филми. Баш джуджака, дето не прилича на джуджак е култово шефче и битката при скалите беше красота. Галадриел беше готина, но съм на мнение че там цялата идея е да видиш Саруман и останалите пичове, а не че толкова доразвива с нещо историята. Боя с Варгите беше от по-тъпите неща във филма, но малко след това бяха титаните, които пък бяха яки от всякъде.

Сега за 3д-то, аз не виждам някаква голяма разлика, но поне го няма момента с размазването в по-динамичните сцени ( които бяха 1-2), няма го неприятния момент в тъмните сцени, в които с обикновеното 3д положението е негри задигат въглища нощем. Визуално филма беше прекрасен, наистина след аватар, това е 3д-то, което ще помня с добро. Иначе филма имаше нужда и от повече разчупване на модела ходим-спираме да спорим, ходим-спираме да спим. Малко взе да втръсва. Задругата много добре разбиваше тея моменти със Назгулите и прескачане между локации. Тук тва бяха само троловете, кафявия наркоман, ангмар, който е 1 мин и 50 сек, началото на филма, което може да не броим и орките, които само повтарят, евалата стигнахме ги джуджетата.


Деник, казах ви аз че момента е точно все едно превърташ касета, много точно си го усетил и ти. Ма не ме слушате като ви разправям. Какви кодеци, какви 5 лева, хората са качили презентации, на които ти показват как би изглеждал филма, не е ядрена физика.


Whitestorm властелина не става по-добър с времето. Всеки може да си има любима част, аз не бих казал че мога да определя такава, но повечето фенове се кефят точно на задругата, която наистина е много силна. Аз лично харесвам малко повече Двете Кули, който е най-недолюбван, но тва че съм го хващал много пъти по тв, може да си е изиграло ролята. Дано Хобита да не е като властелина и нивото да се вдигне малко. Иначе аз леко неодобрявам тая цялата идея с дракона, но поне е добро разнообразяване от предишните част, аз в началото се стреснах, че ще търсят тва нещо на трона на краля, защото не съм чел хобита и викам, айде пак едно и също...


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2012 11:25
Мнения: 192
В момента играе: with your brain
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 15 Дек 2012 15:40


Всъщност съм съгласен със всичко казано от теб още повече, че не си чел книгата и ти е допаднал. Спомените ми са доста мъгляви, защото я четох преди доста години, но се надявам на същото и качеството да се подобри с другите два. Факт, е че филма страни доста от това да бъде сериозен, но Джаксън успява в някой моменти да вмъкне щипка драма и изтръгне емоция, особено както сам каза при онази скала и битката с вълците. Мартин е точния избор за Билбо, образа на Торин също ми допадна, сериозен и често мълчалив вглъбен в идеята да отмъсти на Дракона и възвърне родното място на народа си и все пак банда джуджета на едно място няма как да не роди смях, нелепи ситуации и диалози независимо от сериозната им цел. Втория филм ще има доста по - сериозен тон, уверявам те, но за третия не знам нищо, защото реално книгата приключва във втория и на идея си нямам какво ще го мъдри Питър след това. Гилермо си е пич от всякъде, но се радвам, че Питър зае мястото му въпреки, че леко ме гложди любопитството какъв щеше да е неговия вариант като помня визията му от Лабиринта на Пан. Може би щеше да се дистанцира именно от тази несериозност и вложи доста повече драма и сериозност. Но единственото което можем да направим е просто да гледаме напред и надяваме, че цялостно трилогията ще оправдае всички малки минуси налични в първия филм и дори да надмине очакванията ни.

___________________________________
“Life is change, chaos, filth and suffering. Death is peace, order, everlasting beauty.”


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com