Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 28 Сеп 2020 13:19


Appare-Ranman! ep. 13 - нашите на тупаха лошкото, спечелиха състезанието и след тези Waky Races изпълнения заговориха нещо за Fighing Machines.
Общо взето неамбициозно приключение с шарени картинки. Може би интересното беше, че в началото главните герои започват, като напълно безполезни типове - Апаре е самовглъбен гений, на когото не му пука от нищо и с него е невъзможно да се общува, а Косаме е талантлив, но скован от тонове правила и PTSD. Малко по малко попадайки във все по-големи каши и забърквайки се с все по-странни типове, успяват да се сработят с гайджините и дори помежду си. Да, клише, но беше разработено по забавен начин.


Fugou Keiji: Balance:Unlimited ep. 11 - ма това не бил бащата, а истинският лошко всъщност бил благата бабка... Само дето аз съм 100% на нейна страна, с изключение на това, че можеше да подхване Дайске още от малък и да го убеди в правотата си, вместо да го бие с вестник по носа всеки път, когато се навре в загадката. Цялото и злодейство е някак сложено насила. Мисля, че в миналото е могла да покрие нещата без да убива никого, а в настоящето нямаше нужда да работи с престъпници, за да върти бизнеса си.


Peter Grill to Kenja no Jikan ep. 12 - ми загуба на време. Нито ечито беше нещо невиждано, нито сюжетът беше чак толкова интересен.


Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Kan ep. 12 - трябваше да прескоча сезона, както бях решил първоначално.
Скука.


Detective Conan ep. 982 - такива сложи и непрактични манипулации, а можеше да им извие вратовете значително по-просто и никой нямаше да я заподозре.


Demi-chan wa Kataritai ep. 1-13 - сладурски картинки, сладурска игра на сеютата - особено резките смени в тона на сукубата...но тъп сюжет и тъпи персонажи.


Hyouge Mono ep. 1-4 - едно време го загледах и ми се видя доста странно и интересно, но преводът, който в случаят е доста труден и отговорен, отвися.
Чак сега се сетих за Hyouge Mono - някой се е постарал да го допреведе и да го направи разбираемо.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 29 Сеп 2020 20:05


Гледам първата аниме адаптация на Sailor Moon, първия ѝ сезон. Харесва ми доста и изглежда по-привликателно от новата, чийто стил е като на мангата(който не ми допада). Втората адаптация се придържа по-към мангата, отколкото първата.
Да съм честен, мисля, че анимето избирайки свои истории е бил по-правилния подход, някак си по-забавно е да се гледа. Ще ми се и ДжоДжо адаптацията да беше нещо такова...

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 30 Сеп 2020 21:39


И двете версии на Сейра Муууун имат гигантски, но различни проблеми.
Първата поне има някакъв чар, втората е сякаш адаптирана от AI в начален стадий на самообучение и натрупване на база данни.
Трябваше да адаптират Codename: Sailor V. То поне е кратко и със същите пари щеше да се получи нелоша продукция.
Проблемът на Наоко Такеучи е (т.е. е бил) не че не може да рисува (както си помислих първоначално), бидейки любител (учила е фармация) просто не може да издържа на бесните темпове на сериализирана манга. Затова професионалният и проект Sailor Moon е бая грозен, а оригиналният и любителски доджин Sailor V (спойлер, главен герой там е Sailor Venus) с който пробива, не е зле.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 07 Окт 2020 18:59


Maoujou de Oyasumi ep. 1 - сладурска комедийка където лошковците са малко или много симпатични, а беззащитната невръстна прицеска брутален и доста праволинеен психопат.


Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi ep. 1 - продължението на InuYash вкара доста солиден първи епизод, запознавайки ни набързо с главните героини и припомняйки ни старата банда.
Sunrise са в gundam режим на пребоядисване на познатите модели опитвайки да популяризират този френчайз сред зумърите. Дали ще им провърви?


Golden Kamuy 3rd Season ep. 1 - подплатените с просташки хумор идиотски перипетии по пътя за съкровището (кой както го разбира) продължават. За бонус конска доза персонажи говорещи на счупен руски.


Jujutsu Kaisen (TV) ep. 1 - стандартен технически нелош battle shounen, но главният герой е абсурдно силен, реагира странно на околния свят и взима парадоксални решения.
Надявам се да дадат поне някакво обяснение за това.


Yuukoku no Moriarty ep. 1 - уж нещо, ама скука.


100-man no Inochi no Ue ni Ore wa Tatteiru ep. 1 - пълен боклук, но ще се задържа още епизод-два, просто от любопитство колко е дълбоко сюжетното блато.


Dragon Quest: Dai no Daibouken (2020) ep. 1 - batlle shounen-ско приключение от типа на Dragon Ball, засега забавлява.


Munou na Nana ep. 1 - пълен боклук, че се опитва и да е edgy. Дроп.


King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi ep. 1 - пълен боклук. Дроп.


The God of High School ep. 13 - постоянното въртене на гледната точка не може да скрие факта, че боевете бяха скучни. Надцакване с asspull-ове, нищо повече.
Ако това има втори сезон няма да проява интерес.


Detective Conan ep. 983 - адаптация по мангата, което е рядкост в наши дни. Доколкото помня аркът не беше лош.


Hyouge Mono ep. 5-7 - още от гротеската на тема Сенгоку периода, където героите са невъзможни карикатури, но някак поведението им води до това, което наистина се е случило. Един вид алтернативна интерпретация.


Tomica Kizuna Gattai: Earth Granner ep. 26-27 - и на Ойлер дадоха цял арк. Това е несправедливо спрямо Клътч.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 08 Окт 2020 08:35


Noblesse ep. 1 - скука. Изглежда всички топ прехвалени Web Toon-ове са един дол дренки edgy тийнейджърски боклуци.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 10 Окт 2020 16:02


Не мисля, че е било отразявано в темата, но ще има ново Shaman King аниме, което ще адаптира цялата оригинална манга. Имаше първи тийзър през юни, а миналият месец и първи официален трейлър.





Цитат:
It will adapt the 35 volumes of the manga's complete edition, and will provide the canonical ending of the manga, that was originally released after the first adaptation of Shaman King from 2001 had already finished.

It is expected to be released on April 2021.


Нещо не съм сигурен дали ми харесва стила на анимето, но трябва да видя повече, за да съм сигурен :oops:

Бях огромен фен на оригинала и наскоро реших да го гледам отново, както и да прочета мангата :D
Засега съм някъде по средата на анимето и г/д на същото място в мангата, защото чакам един ъплоудър от nyaa да си завърши версията, която уж е "the best" :) До колкото разбрах по-нататък анимето се различава доста и когато това стане ще довърша мангата без да чакам нищо :D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 10 Окт 2020 19:00


Шаман Кингът е батъл шонен (Наруто, Драгън Бол и т.н.), те ми носят безкрайна досада.

От всички притоплени стари единични френчайзи досега съм видял да проработят само Алхимик: Братоците, Боен кораб Ямато, Маходжин Гуру-Гуру 2017, Легенда за героите на галактиката и продължението на Инуяша (може би защото Сънрайз са се амбицирали), което излиза в момента. Е, може би и новият Драгън Куест.
Викат, че и Ханта-Ханта 2011 ставало, но то е типичен боен шошен.

От периодично подновяващите се френчайзи май това се отдава само на Гъндам (кокошката снасяща златни яйца за Сънрайз), Люпен Трети, още разни там идоли и магически момичета (по-конкретно Прекюр).
Драгън Бол и Сейнт Сею също припалват, но хората го гледат от чиста носталгия.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 12 Окт 2020 09:04


Akudama Drive ep. 1 - трудно ми е да определя дали ще се развие в интересна посока, но първи епизод беше доста шантав и обещаващ.
Странен дистопичен свят, всеки от героите е някаква разновидност на "шило в торба не стои", бързо темпо и множество сюжетни обрати, силно стилизиран арт, а в локациите и бойните сцени са вложени доста усилия.
Нещо ме съмнява, че всеки епизод ще изглежда така, но да видим.


Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi ep. 2 - навлязохме в същинската история и тя засега не е чак толкова интересна, но визуалното ниво не пада.


Jujutsu Kaisen (TV) ep. 2 - ооо, значи главният трябва да нагълта от 19 пръста (с гаден маникюр) и после да се остави да го убият...което той прие почти без да се замисли. Ъъъ, то ясно че няма да се случи баш това, ама твърде много suspension of disbelieve още от вратата.
Продължава да изглежда добре и да си кара по battle shounen-сикте формули, но без да се разтакава много - последното е голям плюс.


Dragon Quest: Dai no Daibouken (2020) ep. 2 - ха, принцесата се с гласа на Saori Hayami. Тя е навсякъде напоследък.
Иначе си кара по добрата стара отъпкана battle shounen-сика пътека, което и следваше да се очаква предвид източника.
Засега става.


100-man no Inochi no Ue ni Ore wa Tatteiru ep. 2 - това вече не ме забавлява и с глупостите си. Дроп.


Detective Conan ep. 984 - добра адаптация, но не останаха много неща за покриване. От друга страна мангата май навлезе във финала си, защото доста от главните действащи лица се събраха в текущия арк.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 13 Окт 2020 10:24


Maoujou de Oyasumi ep. 2 - сравнението между страданията на героите, които се опитват да освободят принцесата и нейните преживявания е доста смешно. Комфортът в който тя живее и фактът, че загива поне веднъж седмично от глупост та се налага да я съживяват, а пък нейните хора макар и с мъка преодоляват огромни изпитания.
Между другото маса камеота на известни сеюта в дребните роли.


Golden Kamuy 3rd Season ep. 2 - в този епизод освен със "стенка"-та се изгавриха и с руската баня. Сугимото мина в берсерк режим и само потапянето в ледена вода успя да го спре.
Можем да броим един росомах по-малко. Почти очаквах Сугимото да го убие с голи ръце или нещо такова, но не, застреляха го.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 16 Окт 2020 09:05


Akudama Drive ep. 2 -както се и очакваше по-малко екшън, но биваше, а и всички са абсолютни кукавелници, та ме забавляват доста.
Откраднаха "автобус", разбиха са в бардак с гейши (гейши ги нямаше естествено), а следващата цел е скоростния влак Шинкансен, който тук е някаква градска легенда на ужасите. Въобще малко по малко ни се ебават с всички символи на региона Канто.
Между временно се появиха и главните антагонисти, палачите. Те са нещо, като съдията Дред - имат право да издават присъди и да ги изпълняват на място.
Като оставим настрана заглавията на епизодите: Седем, Кучета в резерв, Мисията Невъзможна и пр. има препратки към още тонова неща от Акира, до Blade Runner.


Magatsu Wahrheit: Zuerst ep. 1 - оръжията и бойни тактики са доста абсурдни, но предвид, че е базирано на мобилна игра, това не е голяма изненада. Още чудовищата от пустошта приличат на динозаври от 80-тарско детско шоу и въобще артът е странен.
Въпреки това дистопичният свят биещ на diesel punk, в който се развива действието е интересен. Героите и историята също.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 19 Окт 2020 09:53


Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi ep. 3 - продължава да е доста инуяшеско, въреки че е само някакво изстискано от пръстите продължение. Това което не ми харесва е твърде много експозиция, при това голяма част идва точно пък от Мороха. Тя се предполага да прилича на баща си...явно е взела малко акъл от майка си. Ако не друго сеюто и имитира добре интонацията на Kappei Yamaguchi.


Jujutsu Kaisen (TV) ep. 3 - като разчистиха "главният герой поема по трънливия път без да се замисли много много" някак сюжетът е по-приемлив. Новият женски персонаж е от типът специално създаден за shounen заглавията с цел да не променя много атмосферата на sausage party. Дори малко са прекалили.
Както обикновено визията е добра, а Seong-Hu Park върши по-добра работа отколкото в GOH.


Dragon Quest: Dai no Daibouken (2020) ep. 3 - без да се напъва особено това си остава приятно носталгично приключение и напук на повечето свръх емоционални и невъзможно развлачени типични battle shounen-и, този тук е гледаем.


Hakugei Densetsu ep. 1-26 - без да е голяма изненада това тук няма почти нищо общо с Моби Дик. Не може да мине дори за sci-fi интерпретация на тематиката. Капитан Ахав е на практика Джон Силвър от Takarajima...който от своя страна също беше доста свободна трактовка на оригиналния персонаж.
Шоуто е трудно да се опише с думи, защото сменя тона и жанра по няколко пъти в епизод. Драматични сцени се редуват с идиотски гегове, понякога доста успешно, понякога просто създавайки хаос. Историята също рязко сменя посоки, въвежда нови персонажи и сюжетни линии на най-неочаквани места. Някои от загадките са оставени на зрителя. Огромно количество песни и поезия - парчета от in universe поп звезди, песни измислени и изпълнени (фалшиво) от екипажа, импровизирано хайку (капитанът е добър в него, Бялата шапка е некадърник)... Друга характерна черта е, че героите са доста приказливи и заливат зрителя с океан от диалози и монолози.
Личи любовта на авторите към бокса, бейзбола и рокерите - намерили са извинение да вкарат множество сцени свързани с тях. Примерно сънищата на капитан Ахав са сюрреалистични бейзболни алегории на текущата ситуация, в която се намира екипажа му.
Визията също взема резки завои - от напълно статични кадри, през среднист 90-тарски sci-fi, през невероятна сценография и осветление до страхотно анимирани футуристични битки. Множество събития са развиват при добре визуално представени екстремални метеорологични условия. Много от най-страхотно изглеждащите сцени всъщност не са толкова важни за сюжета.
Сякаш екипът е имал множество любими идеи и е решил да ги изсипи в това заглавие.
В заключение дори не съм сигурен какъв беше смисълът на цялата история - много от персонажите загинаха, други не постигнаха това, за което се бореха, а тези които успяха, не останаха особено доволни от него. Подобно на житейските пътища на последните, самото аниме беше най-добро и най-интересно в епизодичните приключения и отклоненията от главния път.
Епичен откачен миш-маш създаден от други манджи.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 20 Окт 2020 09:08


Maoujou de Oyasumi ep. 3 - принцесата си измисля все по-странни куестове, прави все по-големи постижения, намира все по-редки артефакти и в същото време въобще не и пука за "играта", а гони нейните си цели. Вече поне няколко пъти можеше да се върне в къщи и дори да унищожи кралството на демоните, но подмина тези възможности с безразличие.
От друга страна чудовищата в замъка вече свикнаха и не реагират така остро, като я видят извън килията. Правят това по-скоро с рутина и досада.


Golden Kamuy 3rd Season ep. 3 - малко скучен епизод, защото във фокуса беше миналото на Цукишима и оплитането му в мрежите на лейтенант Цуруми. По-интересни неща са случват в другата група, която тотално изгуби следата на съкровището и се надява главно на Асирпа да се натъкне на подсказка от баща и.


Seitokai Yakuindomo* OVA ep. 10 - бях забравил, че съществува тази простотия, но ето нов епизод, при това нелош. Сякаш по-малко цинизми и повече нормални гегове и каламбури. Имаше и доволно количество Ранко Хата. Историята май се ориентира към финал, защото най-накрая председателката и вице-председателя планираха да отидат на нормална среща.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 739
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 21 Окт 2020 13:36


AlShu, гледа ми се някво яко mecha anime - примерно кат малък ест съм гледал Gundam Wing-a/Macross/Patlabor, та хвърлих едно око в reddit кво препоръчват и викат да се почва с Universal Century timeline-a, recap филмите или самият 0079 сериал, после Gundam Zeta и т.н.

Има ли нещо което си заслужава да се гледа от по-новите (и като цяло) mecha anime-та?

Ама аз съм много претенциозен, не ща тъпи нови анимета и като цяло признавам само oldschool anime-тата. Примерно две за последните 10 години съм се мъчил да гледам - Attack on the Titan и някво с някъв бар в отвъдния свят (даже не си спомням заглавието)

Attack-а всеки епизод по 10 мин ми recap-ват ко се случило да бавят време и главния герой не спря да циври и да изпада в някви истерични състояние. Помня, че имаше 1-2 яки бойни сцени с титаните, оназ в гората беше мн добра и толкоз --- после го дропих, мн слабо аниме.

2рото с ония бар го дропих още на 2ри или 3тия епизод.

Наскоро си изтеглих Bubblegum Crisis, AD Police и мн се кефя (защото навремето съм ги пропуснал да ги изледам целите) ама и mecha ми се гледа мн.



Какво ще препоръчаш?

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 21 Окт 2020 14:57


Evangelion :D :D

Дори 3.0+1.0 излиза Януари 2021, тамън да наваксаш :D


/шегувам се, разбира се/

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 21 Окт 2020 22:13


Agent написа:
кат малък ест съм гледал Gundam Wing

Един от най-омразните ми Gundam-и.


Agent написа:
в reddit кво препоръчват и викат да се почва с Universal Century timeline-a, recap филмите или самият 0079 сериал, после Gundam Zeta и т.н.

Това е, ако имаш амбицията да почнеш да усвояваш целия френчайз.
Принципно можеш и сам да се научиш да навигираш в него с ето тази таблица - https://en.wikipedia.org/wiki/Gundam#Media

Колоната Timeline and year - може да те ориентира в кой свят се развива заглавието. Тези с "UC XXXX" са в Univrse Century.
Това, което са ти казали е евентуално:

Mobile Suit Gundam The Movies 1-2-3 (ТВ версията е зле)
Mobile Suit Zeta Gundam
Mobile Suit Gundam ZZ
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

Това е основната история така да се каже. Имай предвид, че Томино е пълен кукавеляк и героите му също. В Zeta почва да личи повече и на моменти е пълно безумие и продължава така. Иска известно свикване и чак след това почваш да забелязваш някаква система.

Ако успееш да прегазиш през това може да продължиш със следните неща от UC:
Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket
Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory
Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team
Mobile Suit Gundam MS IGLOO
Mobile Suit Gundam Unicorn
Mobile Suit Gundam Thunderbolt
Mobile Suit Gundam: The Origin
Mobile Suit Gundam Narrative

Не съм особен фен на Mobile Suit Gundam F91 и Mobile Suit Victory Gundam.

Можеш да добавиш Gundam Reconguista in G, което не е в UC, но е някъде след него.

Има един вариант да започнеш първо с Mobile Suit Gundam: The Origin, просто да видиш за какво става дума. То обяснява политическата обстановка и много по-добре от първия Gundam.
Или ако просто ти се гледа съвременна mecha с много пата-кюта и не ти дреме толкова за контекста - Thunderbolt (двата филма са по-добрата и по-пълната версия) е доста шарено и с бързи темпове.

Освен Universal Century има маса самостоятелни Gundam-и и аз препоръчвам да хвърлиш едно око на Gumdam 00, което е като фиксирана версия на Wing или пък Gundam Build Fighters, което е детинско, но добре направено и нали търсиш носталгия...


Agent написа:
Има ли нещо което си заслужава да се гледа от по-новите (и като цяло) mecha anime-та?

Никой вече не влага такива пари в mecha освен Sunrise, там който държи лиценза за Macross и някакви случайни адаптации на игри (Muv-Luv и Войните Сакура не ти трябват примерно) или пълни идиотщини (като SSSS.Gridman).

Сещам се за по-стари, като:
Orguss 02 OVA (гледай само тази OVA, без дъртия ТВ сериал)
Fullmetal Panic! (Fumoffu и The Second Raid са най-добрите части иначе първи сезон е муден и не много красив или пък смислен)
Overman King Gainer е поредното супер-странно творение на Томино.
Redline не е точно mecha, но го препоръчвам този филм (и prequel-а Trava).
Votoms е старо и супер-дебилно заглавие от типа на Gundam 0079. Обаче френчайзът надобрява в Soukou Kihei Votoms: Pailsen Files, Soukou Kihei Votoms: Koei Futatabi и Soukou Kihei Votoms: Gen`ei Hen.
Tengen Toppa Gurren Lagann - ако ти се гледа super robot
Tiger & Bunny - може да мине за mecha
Zone of the Enders: Idolo + Zone of the Enders: Dolores
Obsolete е от миналата година и изглежда ужасно, но sci-fi идеята и политико-икономическите наблюдения са интересни. Освен това е кратко.

Апропо, от Patlabor какво си гледал - той първо OVA-та, три филма, ТВ, OVA-към ТВ-то...
Същият въпрос за Macross - гледал ли си Macross Zero и Macross Frontier?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 739
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 25 Окт 2020 23:00


@Omega - гледал сам ги Evangelion, мерси за припомнянето кога ще излиза 3.0!

@AlShu - Gundam-ите точно щот са много за тва и питах... :lol: Иначе Gundam:Unicorn го хвалят също. Ще видя ко ще почна да гледам, имам Bubblegum-a да довърша първо.

- Redline съм го гледал ест, Trova prequel-a не съм.
- Orguss 02 OVA ме заинтригува, added към watchlist
- Tengen Toppa Gurren Lagann го знам и отдавна се каня да го гледам, май тва е най-стабилното тука от това което не съм гледал
- Votoms-а не ми вдъхва доверие нещо
- Obsolete мн добър дизайн и май има бая екшън без постоянно циврене на някой teengager. Напомня ми на "Heavy Gear 2"... Ама ебахти анимацията 5 fps, особено при сцените с хората.
- Patlabor съм гледал 2та филма (movie canon).
- Macross съм гледал само "Super Dimension Fortress Macross"

Мерси за предложенията!

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 26 Окт 2020 10:15


Agent написа:
Иначе Gundam:Unicorn го хвалят също.

То това е, че за да го оцениш оптимално трябва да си гледал ядрото на Universal Century (Gundam 0079, Gunadam Zeta, Gundam ZZ и Gundam: Char's Counterattack).
Има маса препратки към събития и персонажи. Примерно добре е да познаваш Минева Заби и телохранителката и.

Agent написа:
Patlabor съм гледал 2та филма (movie canon)

Най-старото OVA и третият филм също са канон (и част от един и същи timeline). Честно казано аз наверемето първо гледах втория филм и подобно на първия GITS филм не го харесах, защото ми се губеше контекста.
Години по-късно почнах с най-старото OVA и колкото да е идиотска и странно в началото (5-6 епизод са сериозни) ме запозна с героите и после харесах всичките филми. Вече TV-то и второто OVA не са особено добри, но те са и друга timeline.



Magatsu Wahrheit: Zuerst ep. 2 - нещо втори епизод не ме зарадва толкова. Много лесно се измъкнаха.


Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi ep. 4 - а, не била Кикьо това от превюто, само нейният образ заимстван от дървото. Нашите хора се върнаха в Сенгоку периода и сега трябва да започнат да разплитат преждата...и естествено започнаха с фал. Поне намекнаха какво се е случило и къде е Кагоме.


Dragon Quest: Dai no Daibouken (2020) ep. 4 - това което харесвам тук е, че историята въобще не се тутка. Разкриха, че Аван е героят от легендите и дори предишния mao следи известен level up се завърна, за да му изплати дълга с лихвите размазвайки го от бой. Още разкриха, че зад този mao седи още по-мощна фигура: daimao.


Detective Conan ep. 985 - твърде очевидно е какво се случва в това AO, но поне прилагат някакви детективски методи, за да разкрият истината.


Jujutsu Kaisen (TV) ep. 4 - почват да превъртат някои обяснения на бързи обороти, като в GOH, но поне визията е прилична.


Akudama Drive ep. 3 - почивка от бесния екшън с малко heist movie trope-ове.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 27 Окт 2020 10:33


Maoujou de Oyasumi ep. 4 - ей така между другото принцесата намекна, че е хвърлила око на цялото царство на демоните и предвид колко е пробивна и нахална, нищо чудно в крайна сметка да го оглави.
Препратката към Detective Conan беше доста забавна, особено в светлината на това, че маса от сеютата имат роли там, а най-голямата е на Rikiya Koyama.


Golden Kamuy 3rd Season ep. 4 - естествено при първия срещнат цирк нашите хора се набутаха в него и направиха още по-голям такъв.
Младши лейтенант Който се оказа талантлив акробат.
На Сугимото се падна най-зловещата задача, но по щастливо? стечение на обстоятелствата не трябваше да си върши истинско харакири, а закла някакви типове от руската контрразведка.
В близко сюжетно бъдеще се очертава още един затвор за проникване и бягство от него - периодично повтаряща се тема в Golden Kamuy.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 27 Окт 2020 12:15


Най-накрая имаме нова информация за Pacific Rim анимето:

Pacific Rim: The Black
Цитат:
Long ago, humanity defeated the Kaiju. Now, they’re evacuating Australia. Join a pair of siblings and their battered, long-abandoned Jaegar as they battle across a continent of danger.



Image

Image

Изглежда и звучи... ужасно зле :D
Ще му дам шанс, защото съм голям фен на франчайза, но ми се струва, че ще се повтори ситуацията с Uprising.

Edit: Ще го пуснат по някое време през 2021.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 27 Окт 2020 14:35


Явно е някакъв модерен нетфликс дизайн. Супер много прилича на трите филма за Годзила пак там. Не е красиво но се свиква.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com