Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 23 Юли 2022 19:07



___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 05 Авг 2022 16:13


На два епизода сме от края на 3ти сезон на Umbrela Academy. Тотално осран е в сравнение с предишните 2, поне според мен.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 07 Авг 2022 12:39


При мен ъпдейта е -

For all mankind - искаше ми се да изчакам до сезон финалето другата седмица, преди да пиша за него, ама айде. По принцип финалетата им са толкова силни, че винаги слагат отгоре 0.5-1.0 на рейтинга ми за сезона. Малко по-сапунчест сезон от предните два, но възхищението ми към уменията на сценаристите продължава да е силно. Няма филър епизоди и историята се движи с изключително темпо, без да оставя пробойни в сюжета. Абсолютно страхотен сериал, наистина.

All or Nothing (Arsenal) - тук за Гипо ако все още има някакъв интерес към Арсенал :D Документалка за миналия сезон с камери и микрофони в съблекалните, тренировките и т.н - абе, интересно е, ако си фен. Артета е изключителен човек, обаче, евала.

Beavis & Butthead - има нов сезон, който започна тия дни, предшестван и от нов филм. Засега ми харесва, а хуморът си е близък до оригинала. Кефи ме идеята, че сега коментират простотии в ютуб и тикток, вместо музикални видеа :D

Засега нямам и много време за други сериали, но очаквам много силна есен с фентъзитата (GoT и LOTR), What we do in the shadows (той вече си тече) и Andor (за който вече се пречупих след Кеноби и не съм хайпнат)

------------

Маце Борко написа:
Това не са адаптации, това е крадене на заглавието, за да привлечеш публика към димящото говно, което си изфабрикувал.

Ааа, супер, още една Фондация, значи. :cry:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 08 Авг 2022 19:41


The Sandman(2022) - Не очаквах да ми хареса толкова. Реално съм най-впечатлен от кастинга, главният пич, библиотекарата, Death и Desire бях топ, особено Desire <3 Ето така се използват правилно LGBT хора. Продължаваме с Луцифер ака Бриен от GoT, също мега яка.


Но има много гей, може да им дойде повече на някои хора, но според мен нямаше натрапване или woke-ism, освен може би края на сцената в закусвалнята.

Хареса ми че са успели да вкарат две пълни арка в един сезон без да се разтягат локуми.

Като цяло красивичко, чакаме 2ри сезон :)

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 09 Авг 2022 08:13


Omega-x написа:
Но има много гей, може да им дойде повече на някои хора,

но според мен нямаше натрапване или woke-ism, освен може би края на сцената в закусвалнята.


...

я пак...? :|

+ че малко по-нагоре дал за пример как се кефи на герой, който е игран от откровен ТРАВЕСТИТ.

---

бате, не мога да приема че сериозно изпльока това нещо в ТОЗИ форум... :lol:

Колко ти плащат? :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 09 Авг 2022 18:21


Omega-x написа:
The Sandman(2022) - Не очаквах да ми хареса толкова. Реално съм най-впечатлен от кастинга, главният пич, библиотекарата, Death и Desire бях топ, особено Desire <3 Ето така се използват правилно LGBT хора. Продължаваме с Луцифер ака Бриен от GoT, също мега яка.


Но има много гей, може да им дойде повече на някои хора, но според мен нямаше натрапване или woke-ism, освен може би края на сцената в закусвалнята.

Хареса ми че са успели да вкарат две пълни арка в един сезон без да се разтягат локуми.

Като цяло красивичко, чакаме 2ри сезон :)

+1, и аз бях доста скептичен предвид рязко падащата оценка в imdb, но въпреки някои относителни криндж елементи всъщност съм много приятно изненадан и може би това ще се окаже най-добрият сериал с най-ниска оценка в imdb, който съм гледал от много години насам. Приятно съм изненадан и от това колко близко до оригинала е - определено ще се следи :D :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 11 Авг 2022 11:56


Изненадан съм много положително от първи сезон на Jack Ryan. Темата ми е съвсем неприятна и безинтересна, а в същото време сериала успя да ми държи вниманието от първи до последен епизод. https://www.imdb.com/title/tt5057054/?ref_=fn_al_tt_1
В сериала има бонус за хората, които са гледали The Office (US) :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 13 Авг 2022 07:58


Image
Тартаковски си остава великан...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 15 Авг 2022 21:00


Тъй като са пуснали Шерлок по HBO, май е време за rewatch :D

Иначе, почнах The Righteous Gemstones и от първите два епизода ми харесва адски много. Черен хумор и много сатира :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 22 Авг 2022 22:51


House of the Dragon :!:

Доста, доста солидно :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 24 Авг 2022 18:58




Това се очертава да е най-големият провал в историята на киното и телевизията ever...
С всеки трейлър става все по-криндж... Amazon are you mad?
Image
ПОТРЕС

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 24 Авг 2022 22:32


Аз като анти-ЛОТР фен ми изглежда ок. Смисъл, грам не знам коя е Галадриел ор съмтин и видях черна жена джуеже, което мех. Красивичко и разтеглено изглежда, кво мрънкате.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 25 Авг 2022 00:01


Как така какво мрънкаме? Потресаващо е! :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 25 Авг 2022 00:06


Мен ми изглежда доста ок, кое е потресаващото?

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 25 Авг 2022 00:17


Бруталното и най-вече безсмисленото потъпкване на всякакви неща в лорето. Съвсем спокойно можеше да е рандъм продукция с елфи и орки и да не твърди, че има нещо общо с Толкин.
Все едно Чапи да се води във вселената Терминатор :lol:
Нали имаше някаква кретения с уил смит с елфи и орки. И това е толкова Толкин, колкото ще е тоя сериал...

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 25 Авг 2022 10:13


До lore още не сме допрели май, а за черните елфи и прото-хобитите някак не ми пука, но усещането е доста off-brand. Като онзи увеселителен парк в Китай (може да са няколко) дето се предполага да е алтернатива на Disney World Shanghai, но предимно ти вкарва liminal spaces чувство за предстояща беда.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 25 Авг 2022 12:43


Ами нещата, които са описани по съвсем ясен начин в книгите, а в тийзърите и снимките очевидно са пренебрегнати... Това нали е пренебрегване на лорето? Дори да не обърнем внимание на 100те неща, които очевидно са объркали, бруталията с Галадриел в броня и с меч е просто прекалено.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 27 Авг 2022 22:37


Впрочем, зачетох се малко в книгите и някои писма от Толкин - оказва се че Галадриел с броня и меч изобщо не е нещо нетипично, а дори напротив. Галадриел е била воин като много други жени елфи (явно всички способни жени са се сражавали във времена на криза) и се е сражавала в много войни през Първата и Втората ера, включително срещу самият Феанор:

"Even after the merciless assault upon the Teleri and the rape of their ships, though she fought fiercely against Fëanor in defence of her mother's kin, she did not turn back. Her pride was unwilling to return, a defeated suppliant for pardon; but now she burned with desire to follow Fëanor with her anger to whatever lands he might come, and to thwart him in all ways that she could."

Както и:

"Therefore led by Fingolfin and his sons, and by Inglor and Galadriel the valiant and fair, they dared to pass the untrodden north, and finding no other way they endured at last the terror of Helcaraxë..."

Реално никой не е използвал "магия" в класическия смисъл на думата на бойното поле - а и трябва да се има предвид, че във Втората ера Галадриел нито е владеела до толкова силата на Неня, нито е имала възможността изобщо да ползва пръстена докато Саурон е бил жив и е контролирал пръстените. Все пак е била прекалено мъдра за да допусне да попадне под влиянието на Пръстена - пръстените на елфите са създадени от Келебримбор и те първи са осъзнали как точно стоят нещата с тях, затова и след падението на Саурон са имали възможността дори да се възползват от силата на пръстените си. В писмата си Толкин многократно говори за "амазонския" образ на Галадриел, подобнo на Еовин, и към момента в който я виждаме във Властелина на пръстените believe it or not реално мацката е участва в повече битки от всеки друг жив персонаж на света. :lol:

В крайна сметка абсолютно всички, без значение каква магическа мощ притежават, са се сражавали на бойното поле с оръжие и в броня, и това е особено вярно за елфите, преживели епохите на безкрайни войни и кръвопролития в зората на света.

Така че това конкретно отпада като забележка и потенциална причина за скептицизъм към сериала, но за мен все пак остава тревогата какво изобщо е възможно да се разкаже за Втората епоха и Нуменор, ако единствено разполагат с правата върху апендикса на Властелина на пръстените и изобщо няма да се позоват на Недовършени предания / Синовете на Хурин / Берен и Лутиен / Падението на Гондолин. Но кой знае, според мен нещата не стоят точно така, защото до колкото разбрах The Tolkien Estate са изключително доволни със сериала и изпълнението му и са потвърдили че пасажи и елементи използвани от Силмарилион и Недовършени предания всъщност явно СА лицензирани за употреба от Amazon Studios. Вероятно не са имали нужда да имат пълните права над тези книги, защото ползват само малка част от тях, която се отнася към предисторията и нещата довели до Хобита и Властелина на пръстените - също го има това, че като цяло докато Кристофър Толкин е бил жив е бил доста несклонен да се отдава лиценза за използването на тези книги, защото са доста по-нахвърляни, "недовършени" и съдържат някои противоречия, които само погледнати в контекста на всички писма, есета и всички писания на Толкин могат да се разберат и интерпретират правилно. Да видим :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 28 Авг 2022 14:42


"and Galadriel the valiant and fair"

Аз нямам нищо против valiant, а по-скоро че актрисата не ми изглежда точно fair (което в случая се превежда красива).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Сериали 2021/2022
Публикувано на: 30 Авг 2022 23:33


Изгледах оби-уан... Първият епизод беше добре, даде голяма надежда. Уви след това рязко се превърна в страшна тъпня с плотхолове като кратери на луната. По-добре да го нямаше, не разви изобщо историята, а само натърти, че без Мандо тая вселена е мъртва.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com