Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 07 Авг 2016 19:12


Whatever, не ми се спори за същите глупости, цифрите ще си покажат дали ще стане успешен. Ще гледам филма сигурно другата седмица, очаквам нещо непретенциозно и забавно, около 7-8/10.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 07 Авг 2016 19:31


Повечето модерни супергеройски филми се забравят месец след излизането им.

Отряда наистина е бъркотия откъм редакция. Бойните сцени са толкова гадно снимани, че не харесах нито една от тях.
Spoiler for :
Не умряха достатъчно от главните (Мексиканеца ще го върнат гаранция),

Бумеранга само присъстваше там, уийбо уоман беше долен криндж, Джокера беше все едно да гледам Лето, когато не е спал 3 дена и няма представа какво прави.
Ще спра да ходя на филмите на тия фусари, ако трябва да чакам още някакви месеци, за да изпиратствам неорязаната версия.
6/10.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 07 Авг 2016 21:16


Buttersa
Цитат:
не ми се спори

Че ти не спориш.
Направо обяви филма за финансов успех, без да си изчакал бокс офиса (целия бокс офис...където са се проваляли незаслужено и добри филми) и го хареса без да си го гледал.

Аз просто дадох връзка към статия хвърлящи светлина върху бъркотиите около филма. Може дори да се окажат любопитни, защото така работи цялата холивудска система не само WB.
Не съм казал дали е добър или лош. Не съм го гледал.

За мен проблемите с цялото DCCU са в решенията на WB. Решителността им да поверят всичко на определени хора и резултатите от това. Нерешителността им след тези резултатите и усилията да променят курса.
- Защо не изчакаха малко със следващите филми от поредицата и така да са по-сигурни какво иска публиката и какво искат самите те?
- Защо не си оставиха Отряда в оригиналната форма? Беше ясно, че с тези промени има голям шанс да навредят, вместо да помогнат.
- Защо не пуснаха (на премиерата) BvS в пълната му дължина? Определено е по-свързан така...пак си е толкова кух, но прилича на завършен продукт.
Поне мрънкането на хората щеше да е по-малко и студиото да направи някой и друг кинт повече, въпреки намаления брой прожекции.

Отговорът е един - сляпа алчност.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 08 Авг 2016 14:06


Бътерса че не знае какво говори е повече от ясно - по болен фен от него на тема DC не съм срещал, а съм комуникирал с много в различни сайтове и форуми. Той човека в своя Топ 10 сериали слага Легендите на утрешния ден, за какво да говорим повече...

Преди време ми твърдеше, че последния Екс мен е йънг адулт простотия, без да се усети той какви неща гледа, далеч по близки до подобно определение. И по тази причина не ми се захваща спор, нямам нужното време на разположение, а и без това накрая ще излезе, че Батман срещу Супермен е един страхотен филм :D

Мои приятели, които са гледали отряда, твърдят че е доста по зле от последния проект на Снайдър. Мен това ме озадачава. Така де, накъде по зле може да е, имайки предвид факта, че бях дал на онзи филм 3/10 и ми е най-тъпия за две години назад поне. Възможно ли е този да го надгради не знам.

И като съм започнал да пиша, тъй като не се знае кога ще вляза пак, да изкажа мнение и по други въпроси касаещи ДС: Бокс офиса(крайният) на Отряда не очаквам да достигне този на последния Екс мен, а по скоро да се закотви нейде между 350-400 милиона или на половината на Батман срещу Супермен. Естествено дори прогнозата ми да се сбъдне, за някои това ще бъде изключителен успех, понеже героите са всъщност злодеи, непознати са за широка публика, филма е правен от фенове за фенове и прочие оправдания, които слушахме и за предишния филм от поредицата. Ако подобни филми са поп културни успехи значи филмите на Марвел са с междугалактически принос, а Междузвездните войни направо са сътворени с вселенска мисъл.

Изгледах трейлъра и на предстоящите филми/сериали на ДС и Марвел и трябва да кажа, че освен от Доктор Стрейндж(стой да изпреваря Бътерса - йънг простотия, бледо копие на матрицата :lol: ) от другите не съм впечатлен, но тук ще кажа две думи за ДС проектите.

Стрелата и Светкавицата пак ми изглеждат средняшки на фона на сериалите, с които трябва да се състезават за зрители. И повтарящи се. Ех, защо не може тв геройските неща да приличат повече на първия сезон на Герои :cry:

ЖИната Чудо, в трейлъра на която акцентираха върху "красивите" и ботушки за да не я дават често в близък план е просто фамозна. Ест. в лошия смисъл. Този филм по скучнотия, феминизъм и тъпня ще победи и проект на Сет Роугън. Само като погледнеш фабулата, която ти представят, обърнеш внимание на репликите и видиш физиономията на женския Бен Афлек ти става ясно какво да очакваш.

Лигата ще я гледам така или иначе, защото очаквам това да е последния проект на ДС на голям екран за дълго време. Всички в този филм изглеждат неадекватно, а Светкавицата май ще надмине Батман по глупост. Ще се накефя ако се случи и нещо просто, но забавно. Примерно теорията за един процент шанс Супермен да е гад, Афлек да я замени с половин процент шанс Аквамен да е педофил, подлъгващ гладните деца по крайбрежието с риба и да викне женската си дубльорка след което цял филм да кроят планове как да спрат мрачната му дейност, а накрая измисления план да приложат чак във втората част на Лигата, която може да не види бял свят 8)


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 08 Авг 2016 17:30


Филма е по-слаб от колкото очаквах, но в никакъв случай не е и толкова зле колкото се опитва да го изкара критиката. Типичен попкорн филм за супергерои...сядате и разпускате това е...

Margot и Cara играят страхотно... винаги съм се чудел защо Холивуд подминава Харли Куин един от най-шантавите образи на DC.

Едно 6,5/10 от мен. Не мога да разбера хората които отиват да гледат филм по комикс и започват да разсъждават върху него сякаш са очаквали да гледат нещо на Скорсезе или Спилбърг примерно???

ps: Joker-ът на Лето не ми хареса

Страхотен OST https://open.spotify.com/user/playlistm ... dkzDBvoHC4

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 08 Авг 2016 22:01


Цитат:
Не мога да разбера хората които отиват да гледат филм по комикс и започват да разсъждават върху него сякаш са очаквали да гледат нещо на Скорсезе или Спилбърг примерно???

Щото има комикси, които...миии не са изкуство, но са много, ама много по-добри от филмите, които уж са по тях.
В конкретния случай има и анимация, която е много по-добро екшън-приключение, dirty dozen story и сто пъти по-вярна на комиксите.


Филмът го гледах преди малко. Сбъркан е по толкова много начини, че не се сещам как да ги обобщя. Трябваше да си водя записки, що ли?
Да, забавен е на много места, но на други разочарова лошо.
Най-противна беше Enchantress. Всички сцени с нея. Gozer-но кастната в грешния филм.
Братчето и не беше много по-добре, както и minionite им.
Друг голям негатив е, че незвездните актьори играят отвратително. Лошият диалог, който сричат удвоява това.
Имаше и някои неочаквани и нелогични реакции и развития - как Ел Диабло откри "ново семейство" в лицето на отряда? Защо Хърли остана при появата на Аманда, въпреки че нейния взривен механизъм беше деактивиран?
Маргото е прекрасна Хърли Кийн, но играе три нейни различни версии...едната от тях е копие на оригиналната...Не разбрах дали е нарочно търсен ефект, но би ми харесала повече, ако беше по-консистетна.
Уил Смит играе Уил Смит, а не Детшот. Сцената със залавянето на последния беше, като взета от Батманите на Джоел Шумахер.
Бе, всички интродукции бяха зле.
Джокерът беше некъв позьор. Обикновено е креативен с гадостите си сладур. Тук нещо липсва.
Намразих още повече тази версия на Батман.

Иначе има интересни сцени, а като прибавим и всички моменти, в които се виждат краката на Хърли Кийн има какво да се види - филмчето е с прекрасна сценография, както и други кинаджийски благини. Не всички бойни сцени му се отдават, множество от специалните ефекти са откровен кич, но им и добро.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 13 Авг 2016 16:34


https://www.youtube.com/watch?v=7aI_k97LMRo

ни моа :lol: :lol: :lol: :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Авг 2016 08:59


http://www.denofgeek.com/uk/movies/are- ... ing-movies

Цитат:
The Hollywood Reporter also states that the original editor eventually left the project, being replaced by a slew of splicers with competing versions of the movie, including the handiwork of Trailer Park, a post-production house that is meant to cut promotional teasers and TV spots, as opposed to actual films. If you wondered why the first 10 minutes felt like a string of music videos, this could be a big influence.


Надявам се WB, както и други компании да престанат да ръшват проекти, да гонят срокове, а просто да вложат повече време в замислянето и изпипването на проектите си.
Така само горят пари на вятъра. То вярно, че публиката не е много придирчива, но когато се опитваш да затвърдиш френчайз, който смяташ да доиш с години...
Разглези ги тази дришня Хари Потър, чийто малоумни фенове се кефеха и на полу-готовите му филми. Не всеки ден изпадат такива лесни за експлоатиране сорсове.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Авг 2016 22:12


Мале, Сара каква мръсница била... :twisted: :licklips:

Spoiler for Сара:



[img]https://i.ytimg.com/vi/BX781BHV1nk/hqdefault.jpg
[/img]

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 17 Авг 2016 23:08


Гледах го тая вечер и понеже първо постнах във форплей, направо си копирам мнението:

Повечето неща са въпрос на субективни възприятия, но едно не подлежи на дебати - развасовали са го тотално на монтажната маса. Имaше неща от трейлърите, които липсваха и тая масова практика почва все повече да не ми харесва. Личи си, че режисьорът е имал някаква визия, която е била осакатена поради не знам и аз какви причини (същото и с Warcraft btw).

Мисля, че съм го споменавал вече, но ще го повторя - Аватар беше успешен и доста харесван филм, въпреки зле замаскираната Покахонтас история, защото Камерън си е имал някаква амбициозна визия и я беше осъществил изцяло. Режисьор от неговия ранг филмово студио не може и с пръст да го докосне. Много добре заснет и разказан, макар и клиширан филм >>>>>>>> от нещо с добри идеи, но осакатено от студиото, което пръска стотици милиони за ненужни тъпотии и после се чуди как на всяка цена да оптимизира приходите.

Засега на Warner творенията по DC имат яка визия, добре кастнати герои и т.н., но доста се дънят в монтажа, пейсинга и цялостното усещане за консистентност на сюжета. Въпреки че доста харесах BvS и по-умерено Suicide Squad, ако нещо не се промени в начина им на опериране с тая вселена, Justice League несъмнено ще има брутални моменти, но цялостно - като филм - по-вероятно ще е напълно негледаем.

А, да - трудно си харесвам актриси по принцип, щото празноглави путеси (Мегън Фокс, примерно) има много, но яки жени - далеч не толкова. Мargot Robbie е доста яка жена.





Image

:megusta:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 18 Авг 2016 07:52


Кретенското едитване, рязане на кадри и в крайна сметка отвратителните театрални версии на филми от ранга на BvS, SS, Warcraft и прочее са пряко следствие от вмешателството на големите финансови босове на студията (които в общия случай си нямат хал хабер от кинематография) в творческия процес на екипа. Вярно, Снайдър успява да закърпва положението със страхотните си режисьорски версии за домашно гледане, но вредата е отдавна налице. Дисни направиха нещо много разумно навремето - с цел комиксовата им вселена да постигне не само постоянен финансов, но и попкултурен успех си създадоха самостоятелното Marvel Studios, което да се занимава само с този тип кино и ТВ шоута и ги оставиха на мира да си творят. Резултатите не закъсняха - филмите им имат вече приходи над 10 милиарда долара и милиони почитатели досега, а сериалите също жънат успех, особено Netflix базираните. WB много късно се усетиха, че такъв трябва да им е и техния подход, а не да правят комиксовите си филми на общия полуфабрикатен конвейер, където всеки с повече власт бара където не му е работа. Вярно, DC Films начело с Джеф Джоунс вече е факт от няколко месеца, но Suicide Squad вече беше готов преди да се създаде студиото и вече страдаше от недъзите на предшествениците си. Реално първия филм, който би показал дали има ефект от DC Films и доколко студиото е имунизирано от вмешателства ще е може би Wonder Woman, а докато дойде време за Justice League би трябвало да си е стъпило на краката. Ако ли не със всеки следващ филм работите все повече ще се сговнят и дори и фенбойчета като мен ще се откажат да си дотътрят гъзовете до кината. Поне така ги виждам аз работите...

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 18 Авг 2016 08:54


Buttersa
Цитат:
Дисни направиха нещо много разумно навремето - с цел комиксовата им вселена да постигне не само постоянен финансов, но и попкултурен успех си създадоха самостоятелното Marvel Studios

Мисля, че си в грешка.
Marvel Studios си е творение на Marvel, а Dinsey го купиха (заедно с издателството и кино/ТВ правата, които все още си бяха негови), но имат акъла да не му се мешат много.

ПП
Marvel Studios са виновни за подобно масово корпоративно манипулиране на поне един свой филм - Ant-Man.
Е, по-добре сглобен изглеждаше от SS, но пък беше ужасно безличен и скучен.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 19 Авг 2016 08:11


Може и
AlShu написа:
Buttersa
Цитат:
Дисни направиха нещо много разумно навремето - с цел комиксовата им вселена да постигне не само постоянен финансов, но и попкултурен успех си създадоха самостоятелното Marvel Studios

Мисля, че си в грешка.
Marvel Studios си е творение на Marvel, а Dinsey го купиха (заедно с издателството и кино/ТВ правата, които все още си бяха негови), но имат акъла да не му се мешат много.


Може и така да е, но е факт, че творческата независимост на едно такова специализирано студио под шапката на голяма корпорация просто работи и дава много добри резултати. Не винаги резултатите са блестящи, но в общия случай се поддържа едно постоянно добро ниво на удовлетвореност и заинтересованост в публиката и това от своя страна трябва да подскаже на конкуренцията, че трябва да се търси подобен бизнес модел, за да има смисъл целия кръстоносен поход срещу лидера. Лично аз имам вяра в Снайдър и екипа му, че биха постигнали много повече със филмите си, но просто трябва да им се даде творческа свобода и ако Джеф Джоунс като шеф не я осигури, и то на цялото студио за вбъдеще, значи можем спокойно да закриваме DCEU.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 21 Авг 2016 00:01


Гледах самоубийците. Филм на нивото на не нолановите батмани. DC и WB трябва да му издигнат паметник на Нолан като символ на някакъв изминал период на величие, който вероятно няма да бъде повторен. Джокерът на Лето не беше никак лош, съизмерим е с джокера на Никълсън. Леджър обаче остава недостижим, според мен.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 21 Авг 2016 16:30


И аз го гледах.

- Margot robbie -- ммм освен, че е мн красива и Харлито успя да изиграе добре
- Уил Смит си игра Уил Смит. Костюмът; в битка ставаше.
- Croc трябва да е огромен, а не една глава над другите.
- Жокера so so и той

Като изключим, че character-a му беше доста променен. Леджър (доста добър за филмовата вселена на Нолан) и Марк Хамил (за мен най-добрия Joker) няма как да ги стигне.

Сюжетът и направо отделни сцени бяха доста зле. Както и очаквах.

Липсва всякакъв кохерентен background story за героите. Croc, подобно на Clayface/Mr. Freeze и общо взето доста от героите имат интересна история и т.н.

Още повече ми се набива в очите, защото наскоро най-после изиграх Arkham City.

6/10

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 21 Авг 2016 16:34


Аве искам филм за Отряда дето е от Arrowverse-a и тва е :arrow:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 22 Авг 2016 07:34


Забравих да спомена, че бен афлек дори с изключително малкото си екранно време, отново успя да докаже, че е най-слабия батман евър :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 23 Авг 2016 13:56


Значи, най-накрая подхванах Легендите. Готин е сериала, свеж такъв, но стигнах до пети епизод и там където вика previously on legends of tomorrow или каквото е, има кадри и моменти дето очевидно ги нямаше в предните няколко дето изгледах. Не бяха от Стрелата моментите защото гледах всичко от там значи е от Светкавицата, дето явно и него ще трябва да загледам. Много се дразня като става така щото и ще трябва да отделям време за още един сериал ако искам да изживея пълноценно цялостната история на вселената им.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Авг 2016 08:02


Полей се с кофа лайна и боза, така съвсем набързо и пълноценно ще изживееш вселената им, по начина по който сериалите им го правят :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Авг 2016 08:42


Оригинален си като гуменки Одибас от Илиенци.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com