Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 24 Ное 2016 10:13


Image

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 26 Ное 2016 17:38


Ще съм благодарен ако не всеки нов филм от поредицата се върти около Звездата на смъртта. Аре да измислят нещо ново вече.


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 14 Дек 2016 01:49


Отново двама от любимите ми филмови критици са на различно мнение, мхм :? :?


В ревюто си Стъкманн говори малко за продължителността на екранното време на Вейдър и включването на някакъв странен нов персонаж (just in case, ако искате да не знаете абсолютно нищо за филма преди да го гледате). Няма никакви спойлери, само изказва мнението си за тях.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 15 Дек 2016 11:06


Image

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 16 Дек 2016 18:02


Tfw have to wait for an extra week to watch it with a friend :/
Какъв е шанса във филма да споменат/ покажат Траун? :? Действието във филма се развива доста близо до Rebels, а засега не знаем дали императора ще го прати в непознатите региони подобно на legends историите.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 19 Дек 2016 09:00


Гледах го на премиерата в четвъртъка. Доста un-star wars, star wars филм (предвид края му).

Имаше доста клишета и историята беше постна и филмът си беше просто ок. Нищо специално, нито в негативен, нито в позитивен план. (последните 30 мин бяха епични визуално, но само това)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 19 Дек 2016 09:25


Щях да се изненадам, ако беше дал много добро мнение за филм на дисни :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 22 Дек 2016 13:32


Клипът от Red Letter Media на Майк Стокласа(Harry S. Plinkett) относно филма е доста интересен. Рецензията не е само върху новия епизод, а и върху сегашното състояние на индустрията. Ако се интересувате, казва се - Mr. Plinkett's The Star Wars Awakens Review.

Иначе аз мисля, че филма не струва. Почти пълно копие на(относно фабула, сюжет) A new hope.

Злодеи атакуват кораб - злодеи атакуват село/база
Злодеите печелят срещу малкия екипаж - злодеите печелят срещу малкото селяни
Главен антагонист търси дроид - Главен антагонист търси дроид
Пустинна планета - Пустинна планета
Ментор умира - Ментор умира
И т.н.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 22 Дек 2016 18:49


Препоръчвам ви да видите това видео :)
Edit: @Gipo не знам, дали с тази картинка изразяваш личното си мнение за Rogue One (+ еп 7), но да го сложиш под Ep. 1 и 2 ми се струва прекалено... Още не съм го гледал де, но въпреки това...


___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 22 Дек 2016 21:22



___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 24 Дек 2016 23:59


Гледах Rogue Оne преди няколко часа и... бих казал, че филма е ок, като лично за мен беше разочарование, въпреки занижените ми очаквания, което ме изненада.
Може би най-важното нещо е, че филма изобщо не е за хора, които не са големи фенове на SW (поне аз така го усещам).
Най-големите минуси на филма са историята, развитието на действията, персонажите... и музиката (направо всичко :/).
(Извинявам се за бъркотията в поста, но пиша и добавям когато се сетя за различни неща).

Първите 2/3 от филма са доста мудни и разпокъсани (вероятно в резултат на reshoots, които имаха?), като последната 1/3 е наблъскана до козирката с екшън. Не знам дали аз съм се разглезил с други филми и игри, трейлъри и т.н., но нито 1 от екшън сцените не ми хареса особено много. Бяха заснети добре и CGI ефектите също бяха много добри, но просто нямаше нищо ново, нищо което да ме удиви. В една сцена дъмп-наха сигурно стотина TIE Fighters наведнъж и освен, че не ми хареса как изглеждаше, се сетих за това. На моменти към края беше доста голям CGI clusterfuck

Почти никой от персонажите не е развит или достатъчно интересен, за да ви пука за тях. Мисля, че имаха достатъчно време във филма, за да не се получи такова нещо, но може би просто бяха прекалено много. За мен се откроиха Чирут (Дони Йен), K2-SO (Алън Тудик), Кренник (Бен Мендълсън) и Гейлън Ърсо (Мадс Микълсън), като последните 2 имат доста яко бекстори (в книгата Catalyst) и си личeше в сцените им как персонажите се познават.
Форест Уитакър играещ Соу Герера беше пълна загуба на време и не допринесе с нищо за филма, не разбирам откъде се получи огромният хайп за персонажа му.
Доста се накефих на Мон Мотма и един друг сенатор, които въпреки малкото им екранно време бяха перфектни <3.
Едно от нещата, които ми харесаха е, че показаха как на бунтовниците също не им е чиста работата и понякога се налага да правят кофти неща, за да си постигнат целите :)

Проблема на историята беше, че я знаем... Така че каквото и да направят, както и да го направят, нямаше да променят крайният резултат. Има доста фен сървиз и едик куп дреболии, които биха заинтересували само най-големите фенове, но дори и за тях според мен не са нещо особено. А когато персонажите са безинтересни и ви засипват със CGI битки наистина спира да ви пука за каквото и да било...

Музиката беше адски голямо разочарование. Усещаше се, че са я ръшнали за 3-4 седмици. Нямаше нищо запомнящо се, на моменти даже някои тракове се чувстваха не на място и имаше конфликт между това, което се чува и това, което се показва на екрана. Не разбирам как Дисни са успели да прецакат това, когато знаят, че музиката винаги е била изключително важна част от SW филмите.

Има още един куп неща, за които бих могъл да говоря, но те ще са спойлъри.
В заключение- филма беше слаб и като цяло не ми хареса. Не бих го гледал на кино повече от 1 път.

6/10

П.П. Нямаше начални надписи, а този филм наистина се нуждаеше от такива... вместо да карат хората да четат книга, за да знаят мотивите на някои от персонажите... Отделно заглавието на филма се появи г/д по никое време и самият надпис изглеждаше кофти.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 25 Дек 2016 13:49


!!! СПОЙЛЕРИ !!!

И аз го изгледах на Аймакса в Арена Младост, който уж бил най-добрия в БГ (не знам дали е така, но като цяло не ми пука много за визуалните ефекти). Самия филм беше някаква кръпка между 3. и 4. епизод, от която като цяло няма много смисъл. Най-вече, че знаем какво ще стане, а според мен 80% от удоволствието да гледаш филм се дължи на това да не знаеш какво следва. В началото, в интерес на истината сюжета беше доста добър и заплетен, даже гледайки филма си мислех дали това няма да се окаже един от най-добрите SW филми и да видим някакви неочаквани неща. Имаше доста герои с неясна мотивация, няколко различни фракции, които се борят сами за себе си. След средата обаче вече всичко беше ясно. Ясно бяха определени добрите и лошите, кой за какво се бори и имаше само екшън сцени без никакво сюжетно развитие и беше ясно, че ще предадат информацията. Самите сцени бяха добре направени, признавам, но бяха до болка клиширани. По-малкото на бройка добри, героично и със саможертви побеждават лошите. Хареса ми това, че бунтовниците бяха представени и в негативна светлина, бяха разцепени и освен това искаха да убият учена и т.н. Също ми хареса и мрачния край, че накрая всички умират. Това не го има в много филми. Съпоставяйки плюсове и минуси - 6.5/10.


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 25 Дек 2016 18:37


Der Meister написа:
Най-вече, че знаем какво ще стане, а според мен 80% от удоволствието да гледаш филм се дължи на това да не знаеш какво следва.

Кой те е карал да гледаш епизод 4 преди Rogue One, a? :lol:
Освен това един филм с предизвестен край винаги може да е адски добър, всичко зависи от кадърността на сценаристите и режисьора. В случая със Star Wars имаме една чийзи вселена, с чийзи филми които са добили статус на културен феномен. В следствие на това сума ти минорни и не толкова значителни бекграунд случки в lore-a са добили легендарен и култов статус, но не знам защо фен масата очаква нещо повече освен още от същия сай-фай SW чийзинес, който е характерен за генералната линия. :D

Аз лично съм доволен, че една дупчица в необятната SW вселена беше запълнена сравнително подходящо. Под "дупчица" визирам времевия диапазон между епизоди 3 и 4, не толкова конкретни събития като как са откраднали плановете и прочее. И да спрат с тия анимирани сериали, нещо live-action по-бих го уважил.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 25 Дек 2016 23:06


Нещо не ме изкефи колкото се полага за SW. Карашък манджа от кефещи и некефещи съставки.
Като формула ми прилича на смесица от Star Wars Rebels и Dark Forces поредицата от игри...но някак не най-добрите им моменти. Абеее, доста намирисва на старото Expanded Universe.

Поне това на което държа най-много в SW беше пипнато - дизайните на всичко: превозни средства, военно оборудване, сгради, инженерни инфраструктури, облекла, защитни брони, каски...
Космическите + летателни битки по традиция си бяха нелогични, но адски красиви.
На тема дизайн, беше добре реализирана и една стара отпаднала навремето идея - замъкът на Дарт Вейдър.

Маса SW препратки (анонсът за генерал Сандула...това самата Хера ли беше или нейна рода?), но май и към други заглавия. Една сцена си беше силно Blade Runner-ска, а съобщението са alignment-а на комуникационната чиния ми е deja vu отнякъде.

От друга стана сюжета - ъх, Най-досадното ми беше, че хем вкарва комплексни герои, хем се опитва набързо с две-три реплики да реши всичките им вътрешни проблеми. :shock: Пък space kung fu jedi фенът беше прекалено cheesy дори за този френчайз (ewoks and everything ). В Star Wars The Clone Wars има подобни персонажи, но са презентирани по-добре, нищо че е детско шоу. Поне не идват направо с реквизита от китайската снимачна площадка. По-горе писах, че костюмите са перфектни...е, с едно изключение.
Нелетателните битки също не ми харесаха. Предполагаше се да се референция към филмите за Втората световна или нещо такова, ма не ме кефят.

От новите герои ми хареса пилотчето дето всички бяха толкова лоши с него, а той беше такъв ентусиаст да си изпълни мисията....при това, като форма на изкупление :(
Главният антагонист също беше голям сладур - пълен гадняр по някакъв британски upper class сдържан начин.
От старите се зарадвах да видя Бейл Органа, нищо че ролята му е никаква в цялата поредица, Таркин въпреки странната му лицева CGI анимация и естествено Вейдър.

Нещо странно - на мен музиката не ми пречеше. Може би защото съм слушал хиляди пъти оригиналното OST. Това тук ми дойде, като някакви DJ-ски ремикси по темата, но без електронни звуци и скрачове естествено.

В крайна сметка Rogue One си струва да се гледа заради визуалните красоти и заради кратките, но абсолютно badass сцени на Вейдър - точно какъвто го обичаме: с гласа на Джеймз Ърл Джоунз, с тъпите но жестоки игри на думи и с клането което устройва лично.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 26 Дек 2016 13:10


Serious Sam написа:
Der Meister написа:
Най-вече, че знаем какво ще стане, а според мен 80% от удоволствието да гледаш филм се дължи на това да не знаеш какво следва.

Кой те е карал да гледаш епизод 4 преди Rogue One, a? :lol:
Освен това един филм с предизвестен край винаги може да е адски добър, всичко зависи от кадърността на сценаристите и режисьора. В случая със Star Wars имаме една чийзи вселена, с чийзи филми които са добили статус на културен феномен. В следствие на това сума ти минорни и не толкова значителни бекграунд случки в lore-a са добили легендарен и култов статус, но не знам защо фен масата очаква нещо повече освен още от същия сай-фай SW чийзинес, който е характерен за генералната линия. :D

Предизвестения край може да е адски добър, ако сюжета предложи нещо друго неочаквано, което да не се знае от другите филми. Тук, както казах, имаше такива елементи само в първата част на филма. Може това да си е някакъв лично мой проблем, защото доста хора знам, коиро дори нямат проблем със спойлери.

Иначе гледайки поста на Алшу, разбирам, че явно не съм никакъв SW фен, тъй като изобщо нито съм забелязал, нито би ми пукало ако видя някакви герои от разширената вселена. Изобщо всякакви такива допълнителни неща като костюми, дизайни на превозни средства и т.н. са ми важни, но не до такава степен, че да повлияят кой знае колко на оценката ми. Искам просто интересна, заплетена, добре разказана история. Може съм пораснал вече и искам твърде много от франчайз като SW, но пък все си мисля, че щом има SW игри със сюжети в пъти по-добре от повечето филми, значи вселената може да предложи много.

Абе като цяло ми е глупава идеята, да развиват такива специфични дупчици от необятната SW вселена с пълнометражни филми. Един сериал би бил много по-подходящ ама нали Дисни искат SW машината за пари да работи на пълни обороти.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 26 Дек 2016 17:57


Цитат:
не съм никакъв

А, не...аз просто такива неща харесам. Засукан сюжет въобще не очаквам в подобен род филм.

Цитат:
Един сериал би бил много по-подходящ

За теб да, за тях не.
Да си избият парите от сериал ще им е много по-трудно и трябва да го направят съвсем евтин...пък никой няма да гледа SW без страхотна визия.

Нещо чувам, че пак е съживена концепцията за live action сериал, но явно са измислили или измислят начин да го правят хем евтино, хем да изглежда впечатляващо.

А и въобще идеята за Rogue One не е да запушат дупка. На тях не им пука дали ще има такива или не. Просто са заложили на нещо, което публиката вече познава - всички са чували за тези планове, дори и хейтърите на френчайза.
Ако някой предложи много яка концепция да кажем за история с Талон Карде ще я отхвърлят автоматично, защото почти никой не го знае, кой е.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 26 Дек 2016 19:23


Всъщност, да, идеята не е да запушват дупка. Идеята е да направят максимално много SW филми и да печелят кинти от тях. Нещо, което адски ме дразни. Няма как 6 поредни години да има SW филми без да това да се отрази на култовостта на франчайза. Едно нещо, колкото по-рядко, толкова по-ценно, но разбира се Дисни трябваше да разводнят поредицата с алчността си.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 30 Дек 2016 21:22


Спойлери...
Spoiler for :
нелегален написа:
Втората е, че лъча, който Звездата на смъртта пуска, за да унищожи планетите, ми се стори много мизерен. Буквално като струйка пикня е срещу планетата. Не ми изглежда като достатъчна концентрирана енергия, за да взриви една планета.

Това е, защото не се опитваха да взривят планетата. Атаката срещу Джеда беше първият (afaik) тест, при това само с един реактор на Звездата (Single reactor ignition). Същото беше и накрая на филма.

нелегален написа:
P.P.S. Моф Таркин и Принцеса Лея CGI ли бяха? RIP Carrie Fisher още веднъж. Не знаех, че ще я има във филма, и като я видях, след като вече е починала, ми стана още по-лошо. :(

И при двата случая са ползвали актьори заместници, след което са им променили лицата със CGI ефекти. Изненадвам се, че не ти е направило проблем, повечето хора хейтят ефектите.


За мен финалната сцена с Вейдър първо, че не ме накефи особено много, второ, че колкото и да е яка, не може да оправдае посредствения филм. Главните герои преспокойно можеха да са наполовина по-малко и да бъдат двойно по-добре развити...

Отделно почти никой досега не го е споменал, но само на мен ли озвучението на Джеймс Ърл Джоунс не ми хареса? Това беше едно от нещата, които очаквах с нетърпение да чуя, но бях сравнително разочарован. Някак си му липсваше острота или нещо подобно. Може би са ползвали различни филтри и се е получило някакво разминаване? Знам, че човека вече е на бая години, но наскоро озвучи Вейдър в няколко епизода на Rebels и там беше перфектен. :(


Edit: Nostalgia Critic изкара ревю заедно с Крис Стъкманн <3 (спойлери).



Еdit 2:
Сегашното ми класиране на филмите:
1. Empire Strikes Back
2. A New Hope
3. Return of the Jedi/ The Force Awakens
4. Revenge of the Sith/ Rogue One
5. The Phantom Menace
6. Star Wars: The Clone Wars (2008 animated movie)
7. Attack of the Clones.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 31 Дек 2016 18:29


нелегален написа:
Първо, за мен е странно, че критиките ви са някакви много конкретни и избирателни, забивате се в някакви подробности. Не можахте ли просто да се облегнете назад спокойно в мястото си и да възприемете филма като всеки друг филм? Защо подхождате като жури-критици? Да, това е Star Wars, а не просто поредния филм, но де да знам... просто се абстрахирайте от това, че е Старуорс и подходете без предубеждения.

Критиките ми бяха насочени към почти всички аспекти на филма, което ми се струва доста далеч от задълбочаване в подробности.
Знаех, че ще ни поднесат нещо различно (a war movie) и бях оптимистично настроен (исках филма да ми хареса), но въпреки това цялостното изпълнение за мен беше разочароващо.
Филма беше Старуорс беше само по име (при това не точно) и факта, че действието се развива в същата вселена. Липсваше магията на половината други филми от поредицата :(

Също така аз съм от тази странна група фенове, които искат филмите да се изкарват възможно най-бързо, но без това да е за сметка на качеството им. Go figure :?
Както Nostalgia Critic каза в ревюто си- не ми се иска SW филмите да бъдат просто Ok :(


нелегален написа:
Чакай сега... Първо казваш "почти никой персонаж не е развит или интересен", а след това изреждаш като интересни общо взето почти всички главни герои без Джин и Касиан. Последно? :D

За мен почти всички бяха г/д на едно и също ниво (teh meh level), просто тези ми харесаха малко повече.
Сравнение с персонажите от Ep. 1/2 не мисля, че е уместно, защото там всички бяха някакви извънземни роботи.

нелегален написа:
the_presator написа:
Проблема на историята беше, че я знаем...

По тази логика Старварс можеше да приключи още с епизод 6 през 1983-та, и да не се прави следващата трилогия. Тъпа логика.
А и дори да знаеш началната и крайна точка на историята, все пак е интересно да разбереш как точно се стига до там. А в този случай си беше интересно и неочаквано, поне за мен.

Епизод 7 и всичките др неща от страничният lore представят нова история и персонажи, които няма как да знаем какво ще направят.
При положение, че историята филма се концентрира върху сравнително малко събитие (на фона на другите неща) и знаем, че каквото и да стане това няма да повлияе на крайният резултат, се губи... половината от тръпката.
Знам, че "the journey is more important than the destination" и аз също се кефя на някакви mid-stories, но за мен не се получи с този филм.

нелегален написа:
Аз пък мисля, че е правилно да няма начални надписи. Мога да ти изкарам доста солидна логика, ако те интересува.

Чувал съм аргумента, че по този начин се разграничава от главните филми в серията и това е добре, но знаеш ли колко много хора са били супер объркани като са го гледали? Говоря за the average moviegoer, който е гледал старите филми и е гледал Еп. 7, но като цяло не се интересува/ задълбочава толкова много от/в SW.
Бих искал да чуя какво мислиш по въпроса.


Относно reshoots ето едно интересно видео:



Би било адски интересно да разберем какво са направили първоначално.
И съм разочарован, че нямаше сцена, в която на бунтовниците им се налагаше да избират между Darth Vader и AT-ATs на плажа :D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Star Wars VII
Публикувано на: 31 Дек 2016 19:37


нелегален
Цитат:
Това е просто дизайн решение

Като е бързо темпото, да не се опитват да прекаврат героите през толкова моного фази, само да покажат, че са комплексни и толкоз - без решение на вътрешните им конфликти.
В някои моменти дойде неестествено.

Цитат:
викаш по "сдържан" начин бил гадняр? хах!

Какво не е ясно?
През повечето време беше някакъв спокоен, самоуверен и привидно доброжелателен, но действията му бяха брутални и като не ставаше неговото внезапно избухваше в ярост.
Или не си съгласен?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com