Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 20 Апр 2016 19:04


Buttersa написа:
Преснимането на сцени в последните месеци не е нищо ново под слънцето в Холивуд, дори и в Captain America 2 са го правили. Дишай спокойно, никой не се е паникьосал в WB заради една шепа хейтъри.
http://collider.com/suicide-squad-reshoots-david-ayer/

Една шепа хейтъри? :shock: Тоя филм е абсолютен провал според феновете и критиката...

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 20 Апр 2016 20:26


Какъв провал, какви пет лева? Провалите не правят по 800 милиона за месец и не получават над 7/10 в IMDB по подобие на попкултурни феномени като Блейд, X-Men 1 и Watchmen, които имат долу-горе такива оценки от феновете. И аз съм сериозен фен всичко де що има филмирано по DC и на доста техни комикси и ми хареса и то доста филма, какво правим при това положение? Повечето DC "фенове" въобще си нямат и на представа какво аджеба искат - направиха им Superman Returns като едновремешния на Рийв и реваха, направиха им Man of Steel, който беше супер различен и пак реваха. Направиха им шарен Green Lantern и реваха, направиха им супер брутален и комплексен Watchmen и пак реваха. Реват за "невероятните" Ноланови Батмани, в които нямаше де факто нищо от комиксовата Батманова атмосфера и ако не бяха използвани имената на героите като нищо можеше да мине за поредния generic холивудски екшън трилър с психопати за злодеи и някакъв фатален главен тип в черно. А пък нека да не почваме колко нелепо би изглеждала една Justice League в този реалистичен сетинг...
Поне Марвелските фенове оценяват подобаващо това, което получават (което в повечето случаи си е повече и повече от същото с някои дребни изключения като Captain America 2) и не мрънкат като ощипани госпожици за щяло и нещяло и за глупости.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 20 Апр 2016 20:51


Щом толкова скоро след премиерата си филмът има оценка 7.2, значи след 1 месец ще е 6.8, помни ми думата. 800милиона е направил не защото е добър, а защото на феновете им се гледа батман и супермен. Като цяло супермен си е обречен персонаж. Никога няма да има наистина добър филм за него.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 20 Апр 2016 21:32


До AlShu и Битерса
Религиозните филми никога не са били на мода. Пък и норвежките и гръцките богове се котират далеч по добре от египетските. Тях бих ги сложил една-две идеи пред индианските, на които може да не е имало посветени филми, обаче често имената им са застъпвани в различни продукции. Въобще не намесвам световно признатите религии.

Хм, актьорите приличаха на египтяни с изключение на боговете. Какво значение има дали наистина са родени в Египет? Повечето араби в кино продукциите са европейци и янки с бради, китайци играят японци, африканци стават бразилци в името на някой жалък филм.

Нека бъдем и напълно откровени - откъде-накъде някой може да сподели достоверно мнение как точно са изглеждали тези богове, след като никой не ги е виждал наяве и може да има само имагинерна представа за тях? Дори на повечето рисунки са изобразявани като животни... Индианците са приемали хората с бял цвят като богове. Ами ако при древните египтяни е било същото? А може би тези митологични същества са приемали този вид именно за да се различават от смъртните, над които властват?

И тук някъде се отива в крайност(както впрочем е с всеки филм отнасящ се за някаква вяра) и може да се говори за расизъм и в двете посоки. Примери: Не може в Египет боговете да са бели; Боговете са по висши от гражданите на Египет и цветът го доказва.
А това в края на краищата е филм, който дори сам не се взима на сериозно, камо ли цели да предизвиква чак такива радикални мнения.

Приходите можеха да ме интересуват, само ако съм дал аз бюджета. След като не съм, в общи линии ми е през курягата :lol: Не знам този Бътърса какво толкова се напъва по тази линия да ни убеждава в каквото и да било, защото звучи повече от малоумно. Какво ме грее мен, че Батман срещу Супермен изкарал 800 милиона, а не става за нищо като филм? Изкарал е няколко милиона повече от Здрач, голяма работа. И Здрач ли е вълнуващ и издържан филм, ами Трансформърс? Игрите на глада? Последния Джурасик? Един тон безумни блокбастъри, с които глупавите тийн американци се гордеят? Разберете, че на средностатистическия фен, пък и на критиците общо взето им дреме на характеристиката кой колко приходи печели. Един филм да изтъква колко печеливш е, означава че няма с какво друго да се похвали!

2.5 пъти над оригиналния бюджет? Нека свалим на два пъти. И това важи за големите блокбастъри, които пръскат колосална сума за промотиране равна на бюджета за направата на филма. Колко пари за реклама и разпространение са отделили продуцентите на Боговете според вас? Не повече от 20-30 милиона. Никъде не съм попадал на тяхна реклама, а за филма научих случайно седмица преди премиерата на филма от един приятел. Въобще не знаех, че съществува преди това. А следя сериозно седмото изкуство. Даже бях учуден, че филма ще бъде пуснат и по нашите кина, още повече се изненадах и от това, че направи над милион приход у нас(а пълна зала тук не бях виждал отдавна). За другия филм с участието на Бътлър(Код Лондон) примерно знаех още от миналата година.

А Мелиса Макарти, Адам Сандлър и Бен Стилър отдавна са любимци на американската публика(нищо чудно няма). На домашна сцена техните комедии изкарват далеч повече пари, отколкото по света. Разберете че фантастичния жанр, включително фентъзитата не могат да се мерят с комедиите по приходи и любов от зрителя. Прекалено много пари трябва да се вложат за да изглежда един фантастичен филм достоверно. Макар това да не е точната дума- по скоро красиво и истинско, защото достоверна фантастика е уклончиво и леко невъзможно понятие. Дедпул, Батман и Супермен, Дивергентите и Боговете. Всички са зле в този аспект. Доста жалки ефекти имаха, но повечето от тях са оправдани заради липсата на средства. Да започнеш да изграждаш фантастичен филм, разчитайки на фамозни ефекти с бюджет от под 180 милиона и без хора, които си разбират от работата е равно на самоубийство. Визуално сполучлива фантастика тази година все още не е излизала. От друга страна далеч по лесно е да пуснеш негър с катинарче да говори простотии или някаква дебелана да се кекерчи на екран, а разни тъжняри да им се смеят и да бъдат удовлетворени, виждайки че има по жалки хора от тях в този живот :wink: Възхода на комедиите не бива да ни изненадва ни най-малко в този ред на мисли.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 20 Апр 2016 21:43


Buttersa
Цитат:
направиха им Superman Returns като едновремешния на Рийв и реваха

Никой не го искаше този филм в този вид.

Цитат:
направиха им Man of Steel, който беше супер различен

Който ПАК няма нищо общо с най-универсалната комикс версия на Супермен.

Цитат:
Направиха им шарен Green Lantern

Green Lantern (особено Green Lantern Corps) е space opera по-мащабна от Star Wars и Star Trek взети заедно.
Филмът беше смехотворен фарс, пък да не говорим Паралакс какъв кретен го бяха изкарали...а той е един от най-опасните злодеи и от причина за един от reboot-ите в световете на DC.

Цитат:
брутален и комплексен Watchmen

Снайдер го караше почти буквално по комикса и пак успя да го посере.
Ако има нещо хубаво в този филм, то са отблясъците от комикса.

И между другото той е издаден от DC, но не е част от световете им. Човек може и да не е фен на издателството, за да го оцени защото е самостоятелна история.

Цитат:
Реват за "невероятните" Ноланови Батмани

Признавам имат твърде малко общо с комиксите, но пък са едни от малкото поносими кино неща с Батман.


Въобще WB има дълга традиция в омазването на всичко де що е комикс на DC. Няма начин голям фен на това издателство да е голям фен и на филмите по комиксите им.

80% от свестните филми на Marvel идват от студио, което е тяхна собственост.


The Wolf
Цитат:
Религиозните филми никога не са били на мода.

Ъъъ, ма това религиозен филм ли го водиш?

Както и да е. Говорихме защо се е провалил - хората не го гледаха толкова, колкото са се надявали авторите му.
И понеже не става дума за произведение на изкуството, а за забавление...
Това за приличали ли на египтяни или не го кажи на тълпата, аз не съм и не смятам да го гледам това чудо, щото не ми е в интересите.
То дори и самата митология не се опитва да преразкаже точно.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 21 Апр 2016 10:21


Както и да е, не ми се спори за глупости, а и сме офтопик вече, тва е тема за Уоркрафт все пак. Ще поживеем, па ще видим, ако останат десетина лева може и да го гледам.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 23 Апр 2016 17:54


AlShu написа:
The Wolf
Цитат:
Религиозните филми никога не са били на мода.

Ъъъ, ма това религиозен филм ли го водиш?

Както и да е. Говорихме защо се е провалил - хората не го гледаха толкова, колкото са се надявали авторите му.
И понеже не става дума за произведение на изкуството, а за забавление...
Това за приличали ли на египтяни или не го кажи на тълпата, аз не съм и не смятам да го гледам това чудо, щото не ми е в интересите.
То дори и самата митология не се опитва да преразкаже точно.

Всеки филм заиграващ се с религиозни елементи, било то древни суеверия го броя на такава тематика. Все пак това е била водещата религия в Египет преди векове. След четири-пет века може на християнството и ислямът по същия начин да се гледа. Като на отживелица и свещена простотия. Това го оставяме настрана - по горе в дългия си пост обясних, че филмът не цели да е митологически достоверен, даже грам. Този проект е една бутафория(както бе упоменал любезно Бътерса), точно като Дедпул, Батман срещу Супермен и тн. Или ти харесват такива неща, или не. Аз лично им се радвам, стига да не са пълен ташак като последния изброен.

И за да не съм офтопик, ще гледам и Warcraft, макар че ми изглежда доста зле, всъщност. Очаквам нещо средно между Боговете на Египет и Батман срещу Супермен, в зависимост от това дали ще полагат основи на някаква кържава вселена и този филм да бъде само началото на бъдеща поредица. Както и да е, голям фен съм и следя дори най-долнопробните проекти във фантастичния(също и фентъзи) жанр и тази година има какво да гледам.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 23 Апр 2016 20:47


Цитат:
Всеки филм заиграващ се с религиозни елементи, било то древни суеверия го броя на такава тематика.

Винаги съм си мислел, че става дума за религията, когато отношението е по-сериозно и се разглежда вярата и философията на последователите и.
В случая става дума за доста изкривено частично представяне, на груби извадки от египетската митология.
Не че съм гледал филма, но ми се струва, че в него не става дума за истински религиозни практики.

Все едно да направиш филм, в който св. Петър става шампион по кърлинг...би ли го нарекъл религиозен?
Но понеже за хамериканците древните религии са някакво там суеверие, значи всякакви подигравки с тях не са кощунство.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 24 Апр 2016 09:17


https://twitter.com/i/videos/tweet/723919357504544768

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 30 Апр 2016 01:45


Leaked PAX East trailer/footage

Това трябваше да бъде trailer-a за филма още от началото на marketing campaign-a!

Засега marketing team-a са мн големи идиоти и ще бъдат още по-големи, ако не го пуснат масово.

Ще видим... (един copy-paste да не забравяме композитора на музиката)

Agent написа:
Иначе, чак сега се сетих да проверя кой е композиторът на музиката към филма (щот без подходяща музика филмът веднага отива в mediocre status) --- Ramin Djawadi.

--- мноого добре! За Fantasy не знам по-добър избор в момента предвид неговите:
"Game of Thrones" op
"Clash of the Titans" - There is a God in you
"Clash of the Titans" - Djinn
"Pacific Rim" Main theme

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 17 Май 2016 14:52


Spoiler for kartinki:









___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 21 Май 2016 18:20


Вече са тръгнали VIP прожекциите, а в някои държави филмът излиза още на 25-ти (САЩ и България на 10-ти :( ). В момента все още има ембарго за ревютата, но се прокрадват някакви коментари в нета - по-интересното е, че от хора, които никога не са играли и си нямат представа какво е Warcraft до преди да гледат филма. С две думи, това което прочетох - летвата за CGI-а е вдигната адски много и това може би е най-добре реализираният филм въобще.
Историята била малко объркваща (на човекът му е било трудно да се ориентира в началото кой кой е) и малко клиширана (ама ние си ги знаем Близард), но определено сценарият не бил слаб, дори напротив.
Режисурата и цялостната кинематография били доста добри, но разбира се не чак оскарови.
Като цяло, рандъмите му дават 7-7.5/10, което мен ако питате си е постижение!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 22 Май 2016 00:18


7/10 за такъв мащабен и скъп проект не е чак толкоз на добре...

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 25 Май 2016 10:48


Филмът е тръгнал към комерсиален провал вече.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 25 Май 2016 15:02


Доста често в Холивуд се правят предварително прожекции за журналисти седмица-две преди официалното излизане на филма. Иначе положението не е особено розово и според други хора:
http://www.comicbookmovie.com/fantasy/f ... ns-a142015

Не, че die-hard феновете на даден франчайз много ги боли патката за мнението на критиците де, ама все пак толкова скъп филм трябва да докара и солиден брой неориентирани кежуъли, за да е на печалба...

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 25 Май 2016 15:05


Ще видим.

Аз на тез американски олигофрени от rotten tomm/meta не им вярвам - негативните ревюта досега са 2 (ако въобще мога да ги нарека такива) на ниво близко до абсолютната нула и не знам кой въобще ги е наел, че и пари да им дава на тез хахахха - ебахти смешната работа.

От премиерата в Европа - абсолютно всички реакции (+ кино критици) варират от good/very good до spectacular.
----

Да не говорим, че и за новия X-men казваха, че имало изключително много безсмислен action/cgi - пак то кво се оказа - нищо общо. Доста време отделиха за character development (по-голямата част от времето) и Apocalypse беше добре изигран + силен като злодей.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 25 Май 2016 15:15


29 Meta, bruh...

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 25 Май 2016 15:50


Alaster написа:
29 Meta, bruh...


Tи бавен ли си, къв си bruh? :lol:

Филмът в RT/meta има ОБЩО 4 ревюта (вече 6) - 2 от тях, които са изключително негативни са от the Wrap и Variety.

Написал съм в предния пост какво представляват (всеки може да отдели 30 sec и сам да прецени).

Ти ако си отъждествяваш своя вкус за филми с този на олигофрени дали негативна оценка на Interstellar и 4/5 за Dragonball: Evolution - брао на теб хахахах

---
Волтажен - премиерата на филма за част от Европа е днес.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 25 Май 2016 18:43


Agent написа:
Alaster написа:
29 Meta, bruh...


Tи бавен ли си, къв си bruh? :lol:

Филмът в RT/meta има ОБЩО 4 ревюта (вече 6) - 2 от тях, които са изключително негативни са от the Wrap и Variety.

Написал съм в предния пост какво представляват (всеки може да отдели 30 sec и сам да прецени).

Ти ако си отъждествяваш своя вкус за филми с този на олигофрени дали негативна оценка на Interstellar и 4/5 за Dragonball: Evolution - брао на теб хахахах

---
Волтажен - премиерата на филма за част от Европа е днес.


Нещо си МАД, а? Може да не подскачаш като убодена девственица за 1 реплика.

Ако не осъзнаваш началните оценки в мета обикновено не са далеч от финалните, което значи, че тоя филм няма да прескочи 40. На работа не съм имал времето да погледна точно кои медии са му дали негативните оценки.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Warcraft
Публикувано на: 25 Май 2016 18:53


Недей ми се обяснява.

Май, май ти подскачаш нещо заради една реплика :D

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com