Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 08 Юли 2015 22:55


Ох, не се спряхте да пишете!

Първо, за Кара(Харли) да не чувам нищо лошо, ще направи страхотна Харли Куин.

Цитат:
Старк ли ще е злодеят? Аз си мислех, че капитан Америка ще върши глупости и ще е отрицателния герой, който ще бъде подведен от собствения си мироглед.


Ако всичко е както трябва, не трябва да има "лош", а просто два много различни мирогледа върху това какво трябва да става със супергероите. Аз може да съм на страната на Капитан Америка, а ти да си на страната на Тони, няма лоши (:

Последната Годзила на мен ми хареса повече от очаквното, а и като каза Power Rangers - https://vimeo.com/120401488.

Иначе в очакване на Justice League: Monsters and Gods, изгледах Batman Unlimited: Animal Instincts. Не съм сигурен дали е във някоя вселена въобще тоя филм, но беше сравнително красив, бяха събрали животинските гадове на Готам, което ми хареса, Flash явно бе туко що открил силите си и беше приятен comic relief. Задоволи ми глада до горе-споменатите Monsters and Gods, които чакаме края на този месец.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 08 Юли 2015 23:19


Omega-x написа:
Ох, не се спряхте да пишете!

Първо, за Кара(Харли) да не чувам нищо лошо, ще направи страхотна Харли Куин.

Cara Delevingne ли? Братле, тя ще играе Enchantress. Марго Роби е Харли Куин. И да, стоя си зад мнението, че тя(Роби) е некадърна. Ако мислиш по друг начин, ок. Нямам проблеми с това.

За другото - дано си прав, макар че няма да откажа един зъл Капитан Америка. Имало е и такива комикси.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 11 Юли 2015 22:26


Момчета, новият трейлър на Батман вс. Супермен:

https://youtu.be/0WWzgGyAH6Y?t=1s

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 11 Юли 2015 22:45


Не съм голям фен на супергеройските филми, но в повечето случаи ги гледам. Този трейлър ми изглежда ок, като имам някои забележки тук-там от видяното :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 11 Юли 2015 22:54


И на мен ми изглежда окей, но просто след Брус Уейн от филмите на Нолън ми е много трудно да вляза в главата на комиксовия Батман, където всичко ще е една идея по-двуизмерно.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 11 Юли 2015 23:29


Не съм чел нищо то Civil War, но преобладаващото мнение е, че Тони почва да се държи нехарактерно, като абсолютен нацист...то това е най-омразният момент за дъртите фенове.
Спайдър-Мен, който е на негова страна (регистрира се, разкрива самоличността си и пр.), го отнася доста зле.

The Wolf
Цитат:
Много от героите също са убийци.

Бих казал, че според дефиницията, в случая те са необикновени убийци (не са целели това), или е било самозащита, или спасили някого и пр. и пр.
Говорех за убийство изпълнено с престъпна цел...и беше сравнение с масови убийства с престъпна цел.
Разликата между обикновен главорез и супер злодей. :twisted:

Цитат:
Не ми харесва, че набутаха Батман и Жокера във филма

Ако са само в дребни роли...или ако и двамата са антагонисти, спрямо главните герои - точно както в Batman: Assault on Arkham (което и е анимационен филм точно за Suicide Squad, въпреки Batman в името), може да сработи добре.

Цитат:
Ама Локи не е типичния злодей. Много често е на страната на добрите.

Това, което съм видял с него, винаги приемането на тази страна е било част от план, в крайна сметка да ги прецака. :lol:
Въобще не ми прилича на Жената котка.
Той е chaotic evil, тя е neutral evil...но най-голямата разлика е в мащаба на амбициите им.

Цитат:
И не е въпроса в бюджета, както много хора си мислят. Съвсем друг е проблемът.

1. Но не можеш да отречеш, че най-много пари се дават за филми прицелени в тинейджъри.
2. Име една отделна тема - понякога, колкото и пари да наливаш, резултатът е боклук (Неутрални за DC и Marvel примери - prequel-ите на Star Wars, Дожн Картър от Марс...)
3. Какъв смяташ е проблемът?
Аз съм предполагам, че Холувуд прелива от връзкарщина и непотизъм...затова и парите изчезват, като вода изсипана в пясък, вместо да ги видиш на екрана.
Дава се зелена светлина на пълни глупости, а качествени идеи или се прецакват или се появяват след години откраднати от някой близък на шефчетата отказали проекта.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 11 Юли 2015 23:43


Миналия път аз обърках темите, този път си ти :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 11 Юли 2015 23:48


Аз пък очаквам и се надявам този Батман да е по-добър от някой от екранизациите на Нолан (1 и 3-тата имам предвид :D). Историята има достатъчно потенциал режисьора е добър макар да не съм особен фен на творчеството му.

+ добавяме и Suicide Squad https://vimeo.com/133237497 лиикнат трейлър... И Марвел могат да го духат през 2016та :D всъщност само Deadpool може да уравновеси нещата...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 13 Юли 2015 09:18


Green Lantern reboot is now Green Lantern Corps - http://www.denofgeek.com/movies/green-l ... tern-corps

баце Морко
Цитат:
Миналия път аз обърках темите, този път си ти

Всъщност не. Това за Civil War е във връзка с нещо, което обсъждаме тук.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 13 Юли 2015 19:08


AlShu написа:
Не съм чел нищо то Civil War, но преобладаващото мнение е, че Тони почва да се държи нехарактерно, като абсолютен нацист...то това е най-омразният момент за дъртите фенове.
Спайдър-Мен, който е на негова страна (регистрира се, разкрива самоличността си и пр.), го отнася доста зле.

Аз съм по скоро на страната на Старк. Нека помислим, чисто теоретично - в реалността при една такава ситуация - дали нямаше обществото да знае кои хора са развили свръхчовешки възможности и да ги съди според делата им? От друга страна капитана си е консерва и дори да покаже здрав характер, ще пласира идеите си завъртяно и без никаква тежест, като говори много заучени реплики, а в крайна сметка не казва нищо съществено. Не съм му фен. В този ред на мисли - не ми се иска да изкарат Старк като Хитлер, само защото е решил да сложи ред в специалните редици. Дано разкажат подобаващо и двете страни и всеки фен да си реши сам за себе си за кой да бъде. А не да ни помогнат в избора като напишат сценария така, че един от двамата да се държи неадекватно. Макар че в интерес на истината няма да откажа и двамата да се държат дебилно, провокирани от собствените си амбиции без да държат на хората, застанали на тяхна страна.

AlShu написа:
Бих казал, че според дефиницията, в случая те са необикновени убийци (не са целели това), или е било самозащита, или спасили някого и пр. и пр.
Говорех за убийство изпълнено с престъпна цел...и беше сравнение с масови убийства с престъпна цел.
Разликата между обикновен главорез и супер злодей. :twisted:

Абе дори да приема, че капитана и няколко други герои са правили каквото е редно и не са убивали случайно, това не важи за всички супер герои. По bad ass героите като Върколака, Призрачния ездач и Наказателя са правили доста лоши неща преди да се ориентират "правилно". Убийства на неутрални(нито герои, нито злодеи) жени, деца и инвалиди някак си не се включват в категорията добри дела. Хайде да не спорим по тази тема точно, защото има далеч по интересни неща, които да дискутираме. В момента и двамата сме прави. Аз мога да се заям и че супер герои убиват други супергерои(често при това) в комиксите, както и обратното: злодеи убиват други злодеи. Не мисля, че тези им дела, обаче ги правят герои. Важни са целите, точния случай и тн. Зависи от конкретния комикс, но има доста герои, които са правили кофти неща. Просто на голям екран едва ли ще видим подобна метаморфоза. Едно е във филм, друго в някои рандъм комикс.


AlShu написа:
Ако са само в дребни роли...или ако и двамата са антагонисти, спрямо главните герои - точно както в Batman: Assault on Arkham (което и е анимационен филм точно за Suicide Squad, въпреки Batman в името), може да сработи добре.

Те също искат някакво развитие. Което на свой ред ще отнеме време от филма. И накрая дано не се окаже, че претупват членовете на отряда заради тези двамата. Много стават персонажите, а досега в супергеройските филми това не е печеливша тактика. Историята винаги страда от това. Не изключвам обаче и вариант те да бъдат само споменавани през повечето време и впоследствие към края на филма да се появят за някоя битка. Или пък защо не изневиделица.


AlShu написа:
Това, което съм видял с него, винаги приемането на тази страна е било част от план, в крайна сметка да ги прецака. :lol:
Въобще не ми прилича на Жената котка.
Той е chaotic evil, тя е neutral evil...но най-голямата разлика е в мащаба на амбициите им.

Вадиш си представа за него от филмите и някои от анимационните сериали след тях(по новите). Това, че се опитват да го направят зорлем зъл и измислят всичко на момента, ограничава доста персонажа и актьора, който го играе. Измислят някакви изнасилени обрати с негово участие, само и само да продължи да върши зло, а не виждат, че всъщност вдетиняват много въпросния герой, карайки го да се държи неадекватно като некоЙ Цензура.
В различни моменти Локи е помагал на отмъстителите срещу Один, Танос, Галактикус и прочие врагове. Помагал е и на Тор. Не винаги с користна цел зад действията си. Просто в даден момент осъзнава, че другите печелят повече внимание, власт, протекции и слава вместо него, почва да завижда и иска да ги прецака и заеме мястото им. Един несигурен персонаж с мания за величие и страх да не остане в миманса и да тъне в забрава. Прилики с Жената котка като визия и сили няма. И като характер са доста различни, но просто не съм толкова навътре все още в света на DC за да мога да дам друг пример с допирни точки до него. С Магнето обаче са като две капки вода в действията си, като сложим една съществена разлика - единия се стреми към влияние и изгода за себе си, а другия мисли, че постъпва редно и който не споделя крайното му мнение му е враг.

AlShu написа:
1. Но не можеш да отречеш, че най-много пари се дават за филми прицелени в тинейджъри.
2. Име една отделна тема - понякога, колкото и пари да наливаш, резултатът е боклук (Неутрални за DC и Marvel примери - prequel-ите на Star Wars, Дожн Картър от Марс...)
3. Какъв смяташ е проблемът?
Аз съм предполагам, че Холувуд прелива от връзкарщина и непотизъм...затова и парите изчезват, като вода изсипана в пясък, вместо да ги видиш на екрана.
Дава се зелена светлина на пълни глупости, а качествени идеи или се прецакват или се появяват след години откраднати от някой близък на шефчетата отказали проекта.

1. Отричам го на часа. Просто така ни се струва. Но болшинството възрастни също гледат въпросните филми. Даже наскоро, започнах да питам хора над 20 до 40-50 години защо гледат въпросните холивудски продукции. Отговорите им бяха доста уклончиви, но общо взето ми стана ясна картинката. Хората искат да разпуснат след тежкия работен ден и не искат да ги затормозяват с някаква драма или сложна история. Искат да гледат визуални ефекти, любими актоьри и персонажи и да разпускат. Да се кефят на някой ефектен лаф или комична ситуация. Уви, това им е масовото мнение на всички, независимо дали си го признават или не. Не можем повече да го отричаме - не всички оценяват какво значи изкуство в киното и да могат да разпознаят/искат добрият филм. Не случайно в Америка филм като Плезиозавър зомби срещу Гигантски акулозавър правен с бюджет 1000 долара печели повече приходи от филмите на Дани Бойл и Дейвид Финчър. Взети заедно!

2. Понякога просто историята, която си решил да реализираш на екран е боклук, колкото и вижданията ти да са различни от това. Като няма потенциал, не можеш да направиш нищо, освен да го обърнеш на евтина комедия и да чакаш масите да одобрят. Ще препоръчам филма Антураж - показва доста добре какво всъщност се случва в Холивуд, под формата на комедия. Казва доста истини, макар сюжета да е доста постен.

3. Проблемът специално при филмите, които визирах(от 80-90-те), е че просто нямат място на екран в сегашната ситуация. Филмите вече не са като едно време и са доста по цензурирани - няма секс сцени, бруталии, груб език, психопатски битки и разчленявания, както и тотално луда и корава история, способна да те потресе. Няма какво да говорим, дори хорърите вече не показват страшни/брутални сцени, а залагат на моментни стряскания, чрез надуване на звука от нищото при излизането на някой/нещо или някакво изнасилено и гротескно изглеждащо чудовище, появило се от нищото без обяснение как въобще съществува с глава вместо задник и задник вместо глава. Това е Холивуд през последните години. Докъде я докарахме - кефим се на новите Годзила и Луд Макс, доста хора ги харесват. Без да си помислят, какви щяха да бъдат отзивите за тях през 80-те. Тези поредици са нещо много повече от една сносна гонка или интересна битка с чудовища. Ама дотам ни докараха, да се радваме на визията и поне, че има някаква връзка между случващото се през целия филм.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 13 Юли 2015 23:20


Suicide Squad https://www.youtube.com/watch?v=NxQbI0h ... e=youtu.be ... Марго Роби ще е перфектната Харли Куин... ще видим и как ще се справи Лето като Жокера.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Юли 2015 09:16


The Wolf
Цитат:
Аз съм по скоро на страната на Старк.

Чакай сега. Тук не става дума за кой, на коя страна е :lol: , а как се развива в последствие историята (зле и за двете страни). Иначе и аз съм по-скоро за контрол и регистрация, но не и нацистки геноцид.
По това, което съм узнал за Civil War (от блоговете на един голям фен на Сайди :lol: ) - Тони може да има добри идеи, но реализацията им е отвратителна.

Цитат:
Те също искат някакво развитие.

Не, не искат. Манията да се развива всичко и да се отделя време на незначителни детайли, с които публиката така или иначе отдавна е запозната, е едно от най-дразнещите неща в Холивуд свързано с комиксите. Ако се научат да различават, кога е важно за историята и кога не, хич няма да е зле.

Цитат:
това не е печеливша тактика

Защото никога не я прилагат, като хората...а и самите фенове пък мрънкат, че не били видели достатъчно от най-любимия си персонаж създавайки допълнителна бъркотия.

Цитат:
Вадиш си представа за него от филмите и някои от анимационните сериали след тях(по новите).

Има нещо вярно, но става дума за доста повече анимация, а и известно количество комикси.
Интерпретацията на персонажа е разнообразна. Примерно в игралния Супермен от 1978 той е комичен злодей изигран от Джийн Хекман. В Завръщането на Супермен, Кевин Спейси го играе по почти същия начин.
В анимациите от DCAU (Batman TAS, Sumepman TAS, Justice League и пр.) той обаче е съвсем друг. Първо е доста по-интелигентен, второ не страда от морални скрупули и постига своето, независимо дали ще действа против или заедно с JL. Спасява няколко пъти Земята, но заради себе си.
В най-върховна манипулативна форма е в Young Justice. Там направо буди възхищение, въпреки че е злодей през цялото време.
В DTV-тата го дават по-нерационален и по-побъркан, но пък се докарва до президент на Щатите и са първи дружки с Аманда Уолър (еквивалентът на Ник Фюри...само дето в оригиналният вариант е дебела и грозна, а сега в New 52 е някакво секси гадже и много по-млада...не най-оригиналното решение). :lol:
В комиксите, които съм чел (от 52 и New 52) пак си е абсолютен злодей. Проблемът е, че чета непоследователно (примерно зарязах Justice League от New 52 някъде след 6-7 глави), доста откъслечно и съм изтървал кога е станал член на JL :lol:, но не бих се учудил. Няма да ме изненада и това, че после евентуално им е забил нож в гърба. :lol: :lol: :lol:

Цитат:
Измислят някакви изнасилени обрати с негово участие, само и само да продължи да върши зло, а не виждат, че всъщност вдетиняват много въпросния герой, карайки го да се държи неадекватно като некоЙ Цензура.

Това е синдром по-скоро на холувидските сценаристи. По другите медии не съм виждал такива изцепки с Лекс, там го уважават. :lol: Определено е злодей, но можеш да видиш перфектно и логично защо ги върши тези неща, а не просто защото му се е паднал жребия да е лош.

Цитат:
Просто така ни се струва. Но болшинството възрастни също гледат въпросните филми.

А имат/имаме ли друг избор? Нима само за тях се правят по-скъпи и качествени неща? :lol:
Ето аз харесвам анимация с по-засукана история, но мога да избирам само между детинщини. Да, в анимето има такава таргет аудитория наречена seinen (буквално за мъже), но ако знаеш какви простотия пускат по някога за нея...
И още тук поставяш равенство между пошло и тинейджъри, като и културно и възрастни.
Не е съвсем така.
Може да има смислени неща за тийнове и абсолютно пошли и елементарни неща за дъртаци (срещал съм достатъчно такива, примерно exploitation вълната от 70-те).
Холивуд обаче си мисли, че всички искат пошло. :lol: Факт, човек рядко има настроение и е възприемчив към истинското изкуство.
Затова си мисля, че дори ако почнат да раздават повече пари за по-дъртата публика, пак ще е пълно със същите боклуци. Може би тематиката ще е по-различна, а сюжетите малко по-комплексни, но пак ще ги избие на изпържена драма и психо патология от тип "Ханибал Лектър", вместо на смислени и човешки разсъждения.

Цитат:
няма секс сцени, бруталии, груб език, психопатски битки и разчленявания, както и тотално луда и корава история, способна да те потресе

От друга страна, лично аз нямам нужда от толкова брутална и потрисаща история.
Да вземем Mad Max 1.
Той си е обикновен шокър, нищо кой знае какво по-смислено и ново не ми казва за човешката природа.
Виж Mad Max 2 някак ме впечатлява повече, но пак не бих казал, че е толкова смислен.

На мен това, което ми липсва е, че сякаш арт филмите навремето ме радваха повече и говореха неща, които разбирам. Сега са какофония от цинизъм и безсмислици.
Да сравним Бразилия (или да кажем 12-те маймуни) с Нулевата теорема. На времето Тери Гилиам беше абсолютен гений, а сега е в пълна деградация. Тънкият бюджет и снимките в Румъния не оправдават безумието, което минава за сюжет в Теоремата.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Юли 2015 11:44


Let's Break Down All The Secrets In Batman v. Superman's New Trailer - http://io9.com/lets-break-down-all-the- ... 1717576234

Анализ на трейлъра (пълно с потенциални спойлери).


Цитат:
Another flashback, this time to the murder of Thomas and Martha Wayne

Pfff!

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Юли 2015 08:56


What We Learned From Obsessively Studying The New Suicide Squad Footage - http://io9.com/what-we-learned-from-obs ... 1717842704

Анализ на трейлъра (пълно с потенциални спойлери).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Юли 2015 22:32


AlShu написа:
Чакай сега. Тук не става дума за кой, на коя страна е :lol: , а как се развива в последствие историята (зле и за двете страни). Иначе и аз съм по-скоро за контрол и регистрация, но не и нацистки геноцид.
По това, което съм узнал за Civil War (от блоговете на един голям фен на Сайди :lol: ) - Тони може да има добри идеи, но реализацията им е отвратителна.

Изглежда и двамата не сме чели комиксите, така че малко ще ни държат за гърлото сценаристите. Дано си свършат добре работата и разкажат хубаво гледните точки.

AlShu написа:
Има нещо вярно, но става дума за доста повече анимация, а и известно количество комикси.

Човек, тука май и двамата фейлнахме здравата :D Аз говоря за Локи, ти говориш за Лутър и едва след три поста разбирам, че всъщност не сме се разбрали. Иначе си прав - Лутър си е злодей, спор няма. В последно време е член на Лигата и мисля, че все още дори е действащ член. В бъдеще 98 процента ще ги предаде или пък ще го ликвидират.

Цитат:
Измислят някакви изнасилени обрати с негово участие, само и само да продължи да върши зло, а не виждат, че всъщност вдетиняват много въпросния герой, карайки го да се държи неадекватно като некоЙ Цензура.

Това пак за Локи, но важи и за Лекс констатацията. Впрочем да направя една отметка - Айзенбърг не ми харесва като талант и визия и не виждам как ще се превълпати достоверно в Лекс Лутър.

Цитат:
И още тук поставяш равенство между пошло и тинейджъри, като и културно и възрастни.
Не е съвсем така.

Не, не. Имах предвид, че не всички блокбастъри са насочени към тинейджърите. Даже напоследък обръщат внимание и на по дъртите като пускат продължения на ретро класики. Има смислени филми за тинейджъри, както и за възрастни. Просто не са най-големия проблем хлапетата, а по скоро липсата на адекватна преценка от страна на масите какво си заслужава да се гледа. На година излизат сигурно 300 хиляди филма по света, от които под 5% са наистина заслужаващи си. И шанса да ги откриеш сред останалите е минимален. Кината предопределиха ситуацията, след като в продължение на десетилетия избират само най-комерсиалните и малоумни филми, които да дават на голям екран. И 99,99% от тях са американски. Ако не се лъжа, миналата година единственият филм, който не бе американски и беше пуснат по българските кина беше Измет(Бразилия), но с американски герои и отново средняшка работа. Ще вземе да излезе, че мразя всички филми, но не е точно така - мразя посредствеността. А тя изобилства и затова мнението ми осъжда холивудските продукции. Съжалявам, ама от филма Транс(2013) досега не си спомням да е имало някой филм за 9, в който да няма небивалици. Да, Интерстелар, Бог от машината, Американски снайпер, Гравитация, Не казвай сбогом и може би изпускам още един-два, бяха сносни филми. Ама и в тях вкараха такива клишета, раздробяване на историите и взаимоизключващи се действия, че еби му майката.


Цитат:
няма секс сцени, бруталии, груб език, психопатски битки и разчленявания, както и тотално луда и корава история, способна да те потресе

Цитат:
От друга страна, лично аз нямам нужда от толкова брутална и потрисаща история.
Да вземем Mad Max 1.

Не е само цялостната липсата на история, пък ако ще и да не е толко брутална. Има и друго - като отивам да гледам филм за Годзила или Лудия Макс, аз очаквам да гледам... филм за Годзила или Лудия Макс. А не цял филм да ме занимават с бозавата история на неадекватно и преиграващо семейство, излязло от нищото. Сори, Кранстън е много добър актьор, но просто е актьор за тв сериали, където се справя повече от успешно(Малкълм, В обувките на Сатаната). Само че на голям екран игра доста разконцентрирано и добре, че умря бързо, още един негов диалог от типа на: "Има нещо голямо нам си къде, ще ни вкарат в каменната ера" нямаше да мога да понеса. Трейлъра, в който се обясняваше човекът, винаги ме пръскаше от смях в киното и е еталон как не трябва човек да се превъзбужда и фалшивее толкова отявлено в пълнометражен филм, различен от пошла комедия. Много малко актьори, играещи предимно в сериали, се справят добре на голям екран, както и обратното. Единственото изключение, за което се сещам в момента(твърде вероятно е да има и още) е Захари Куинто, но него повече си го влекат сериалите. Единствения слаб филм и на Елизабет Олсен, която просто гледаше с големите си очи. Главния актьор въобще няма да го коментирам, ама всички в каста бяха дупки, коя от коя по големи, а самите им герои не им помогнаха хич. Тоя филм спокойно можеше да се казва Тиранозавър срещу Птеродактил и никой нямаше да забележи разликата. Годзила се показва за двадесет минути на екран, а преди това гордо японче 50 пъти произнася: Годжира с благоговение. От подобен филм не искам странична история на някакви рандъми, искам само Годзила да пръска все живо, да сее разруха и да се изкефя на едно от любимите си чудовища.

При Лудия Макс бе още по тежко положението. То за Макс какво разбрахме изобщо... освен че е луд. Ама това си го знаехме и преди. Имало е предложение филма да се казва Фюриоса, което щеше да му пасва идеално. Защото от филм за Макс най-малко очаквам да ми бутат в лицето някаква намазана с масло, едноръка и късо постригана феминистка, която се бори за правата на жените. Един истински лудак щеше да изкорми и жените и после да унищожи и безсмъртния Джо, да пийне една вода и да си продължи лудото пътешествие подобаващо. А тоя злодей се появяваше по рядко и от Ултрон в Отмъстителите. Пък и толкова лесно го гътнаха, че... Ако не беше гения Джордж Милър, който беше направил така, че филма да изглежда зашеметяващо откъм визия и ефекти, сега всички щяхте да го хейтите. Та на мястото на Макс в тая пустиня можеше да бъде всеки - от индианец през бедуин. Макс остана на заден план и след една-две години като ми избледнеят спомените, ще се чудя въобще за него ли е бил филма...
Цитат:
На мен това, което ми липсва е, че сякаш арт филмите навремето ме радваха повече и говореха неща, които разбирам. Сега са какофония от цинизъм и безсмислици.

Мани ги тея арт нискобюджетни чикийки. Те копират сюжетите на високобюджетните филми, но ги правят по завъртяни и профански. Ето например гледах Хектор и търсенето на щастието. Едно към едно с Тайният живот на Уолтър Мити, само че нискобюджетен и правен за сноби.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 16 Юли 2015 09:18


The Wolf
Цитат:
Изглежда и двамата не сме чели комиксите, така че малко ще ни държат за гърлото сценаристите.

На практика е невъзможно да се изчетат всички комикси (ако имаш и други интереси), а специално от Супермен, където се подвизава Лутър никога на съм се интересувал в частност. Засичал съм съм ги двамата, само ако се мернат в някои от ансамбловите истории.
От Marvel съм чел изключително малко и на Тор или който и де е друг от Асгард не съм попадал. Не съм чел и нищо от Civil War, но този анализ на който попаднах е от голям фен и познавач. Срещал съм и други изказвания за Civil War вече от професионални познавачи и са абсолютно в унисон.
Общо взето по-дъртата част от комикс феновете го недолюбват това събитие, а по-новите просто нямат изградена по-стабилна престава за тези герои и ги радва хаоса. :lol:
Съвсем друг въпрос е, какъв аспект от историята ще представят авторите на филма.
Ако съдим по предишния им филм, може да се получи нещо доста хубаво.
Ако съдим по Отмъстителите 2, никога не е късно да се изложат, като бачо им Джос. :lol:

Цитат:
двамата фейлнахме здравата :D Аз говоря за Локи, ти говориш за Лутър и едва след три поста разбирам, че всъщност не сме се разбрали

Напротив, аз мисля, че те разбирам.
Тук обсъждаме общите представи за тези герои.
Ти правеше паралел между двамата, намеси и Жената котка, а на мен са ми по-различни.
Локи по самата си природа е толкова нестабилен, че не може да се задържи дори на в ролята на злодей (доколкото съм чувал, той и в един пол не може да се задържи :lol: ).
Лутър независимо дали е в интелигентно-злодейската или тъпо-злобната интерпретация, устойчиво си гони собствените интереси и не му дреме за страните (примерно във втория филм с Джийн Хекман и комедийно глупашката му роля). Затова невинаги изглежда злодей.
Жената котка е трето нещо. Тя си е крадла и нищо повече. Общото с Лутър е, че гонят винаги своето, но тя няма неговите амбиции (и интелект, и възможности).

Цитат:
В бъдеще 98 процента

Най-вероятно отдавна ги е предал и ги води за носа.

Цитат:
или пък ще го ликвидират

200% няма да се случи, защото най-малкото има план и срещу това. :lol:

Цитат:
Айзенбърг не ми харесва като талант и визия и не виждам как ще се превълпати достоверно в Лекс Лутър.

Имам най-лоши очаквания. Виждал съм ужасни актьори да играят добре под ръководството на добри режисьори...Зак обаче не го броя за такъв и смятам целият филм за обречен. Всъщност смятам cinematic universe-а който се опитват да изгладят WB с DC за обречен. Т.е. не че няма да направи пари, най-вероятно ще, но абсолютно съм сигурен, че няма да ми хареса.

Цитат:
не всички блокбастъри са насочени към тинейджърите

Дай пример за не-тийнеджърски такъв. :lol: Reboot-овете на "класики" не се броят за различни, защото оригиналите им са били прицелени пак в тийнове.
Да, има масови заглавия и за семейна публика, но тийновете пак са част от нея.

Цитат:
Даже напоследък обръщат внимание и на по дъртите като пускат продължения на ретро класики.

А ти видял ли си как реагират тези тези по-дърти на Robocop, Totalrecall, Костенурките нинджа, Терминатор ХХХ и пр.?
Пълна омраза и с право. Въпросните римейкове унищожават есенцията на френчайзите и се заиграват елементарно с носталгията на феновете, които се чувстват измамени.
А и не е да не са прицелени основно в по-младите, за които използването на някакво популярно име е "доказателство на качеството на brand-а" (нищо, че е произведено от различни хора :lol: ).
Още голяма част от тези тийнове са гледали по-дъртите филми по ТВ или на видео.

Цитат:
липсата на адекватна преценка от страна на масите какво си заслужава да се гледа

Тук съм съгласен и за това са виновни обществените нагласи и масовата култура (пардон, безкултурие).

Цитат:
очаквам да гледам... филм за Годзила или Лудия Макс

Искаш ама няма. :notfair:

Не съм ги гледал и двата. Грознилата - не съм фен, но като гледам избора на режисьор, студиото нарочно е гонило такъв филм.
Макс ще го погледна и на теория лошо няма той да не е главен герой, защото все пак светът около него е по-интересното, ама дълбоки и смислени in your face политически послания...ама моля ви се. Точно на мен не трябва да ми обясняват за женските права. Явно за толкова елементарни смятат зрителите си.
Подобно на едно време, като пуснаха Списъкът на Шиндлер. Трябвало да го гледаш, за да разбереш истината за концлагерите...пък аз я знам и то на базата на уроците по история и достатъчно документални филми, които смятам че са доста по-ценни и информативни от всякакви артистични интерпретации. Знам и някои не толкова лицеприятни подробности около "спасяването на българските евреи" (иззето им е имуществото, тези от окупираните територии все пак са били пращани в концлагери и пр. и пр.). Да не говорим, че самият Шиндлер е леко лъжец и самохвалко. Четох една статия за хора, които са спасили много повече евреи и при много по-голям риск, но не са се хвалили с това и не са търсили дивиденти.

Цитат:
Мани ги тея арт нискобюджетни чикийки.

Навремето в тях беше истината.
А и как да го кажа, по тогавашните представи не бяха нискобюджетни, просто сега доста се раздуха разходите и затова трябва да печелят публика по абсолютно просташки начини (примерно раздувайки тъничка книжка, като Хобитът) - иначе няма да се изплатят.
Всъщност толкова много пари не са нужни. Ето Cabin in the woods изглежда добре визуално, нищо че е правен почти без пари...значи можелооо...

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 16 Юли 2015 09:58


@AlShu - Ам... това, че в лудия макс има много жени, не мисля, че има нещо общо с политически глупости. Просто филмът е такъв, какъвто е, разкрива ни нов сериозен персонаж във вселената на лудия макс и това е всичко. Филмът е такъв див екшън и идиотия, че ти гарантирам, че след него изобщо няма да имаш привкус на политически лайна, феминизъм и не знам си какво. Аз даже не бях се замислял за тия работи, докато не попаднах на някакви статии.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 16 Юли 2015 10:30


Може и да ми хареса, още не съм го гледал.
Понякога тези неща може да са поднесени добре, а понякога отвратително т.е. може и да не са съвсем отвратително, но да кажем филмът V For Vendetta ме издразни (въпреки, че идеите бяха общо взето правилни), а комиксът още не съм го чел.
Апропо, той е на Vertigo, значи и един вид на DC, но естествено не е част от света/световете му.

Тук по-скоро се дразня, как обществото се опитва да вмени определено значение на Fury Road и да изтръгне определена реакция от зрителя, пък аз искам да си го гледам без предварителна промивка на мозъка :lol:.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 16 Юли 2015 10:43


Ами в такъв случай трябваше да го гледаш в самото начало, преди на някой болен мозък да му хрумне да спомене за феминизъм и тн. Преди 10 години никой нямаше да отвори приказка за такова нещо в тоя филм. Абстрахирай се от тия неща и го гледай на кино, малко са филмите, които си заслужават на кино. Тоя е от тях.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 16 Юли 2015 11:03


И да ми бърка 3D-то в очите...не благодаря.
Позволявам го на някой филм изключително рядко, а Mad Max поредицата не е от тях.
И не е като обществото да може да ми промени начина на възприемане. Дразни ме, че се опитва да го прави :lol: :lol: :lol:, но реално няма никакви шансове.
Аз съм Овен. :lol:
(Тук се предполага самоирония, защото зодиите са народно суеверие. Един вид самото общество ми е казало да не го слушам и то само на база на рождения ми ден. :rockon: )

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com