Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 06 Май 2019 05:42


Прочетох 1 рекап на епизод 4, това е стигнало нива на бозав романтичен холивудски филм. Ужасно развитие на всичко.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 06 Май 2019 09:46


Не бих казал, но определено продължава дразнещата тенденция от началото на сезона да губят време в емоционално наситени сцени в които само си правят физиономии и не си казват нищо, като в индийски сериал. Иначе играта и всичко е окей, обаче е вбесяващо просто как в най-важния и неимоверно сложен за изпълнение сезон губят най-много време в пулене.... ...

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2009 21:20
Мнения: 768
В момента играе: нищо, мързи ме
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 06 Май 2019 21:15


?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Др не знам какво да кажа за този епизод. Добре бе, момчета, беше ли наистина толкова зле на моменти в предишни епизоди/сезони (конкретно моментите, когато D&D е трябвало да импровизират или да правят компромиси поради budget/adaptation issues причини) и просто с времето съм забравил и в крайна сметка the good outweighed the bad, или качеството падна драстично тоя уикенд. Миналия епизод ме сцепи с разочароващата развръзка, липсата на логика и plot armor-a на MC-тата, но поне пак имаше какво да ме накефи, че да нямам чувството, че напълно си губя времето. Мисля, че наистина харесах кажи-речи 2 момента:

Spoiler for :
Брон/Тирион/Джейми сцената и то май щото за разлика от последните няколко епизода, усетих някаква енергия в самия interaction и героите говореха като себе си и не ме караха да си представям как сценаристите седят и се мъчат да измъдрят какво точно трябва да се случи сега.

Тирион и Варис сцената по горе-долу същата причина.

едит: И в крайна сметка факта, че все пак актьорите са си напълно адекватни доколкото е възможно; все пак просто работят с възложения материал. Техничните аспекти са си на ок ниво, но в крайна сметка няма смисъл да се коментират толкова, когато скелетът на който се държи всичко издиша толкова силно.


Изключвайки това, тоя епизод просто седях и го гледах в пълно недоумение. Ако на волтажа/морко им се занимава да анализират всичко, което не е наред с тоя епизод, желая им късмет :lol:

___________________________________
:O


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Май 2011 17:09
Мнения: 121
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 09 Май 2019 20:52


Цитат:
Добре бе, момчета, беше ли наистина толкова зле на моменти в предишни епизоди/сезони (конкретно моментите, когато D&D е трябвало да импровизират или да правят компромиси поради budget/adaptation issues причини)


Ами сезон 7 беше доста изпълнен с банални глупости, като главните герой едва ли не се телепортираха из целия Westeros.. Правейки Westeros да изглежда, като някакво малко островче.. олимпийският спринт на Джендри от немай си къде до стената. Постижение засрамоно единствено от олимпийското хвърляне на копие на Night King-a. Гарвани летящи със скоростта на изтребители ( видяхме го това и в епизод 3 ) . И всичко това отново да се поберат в скъсен сезон, само от 8 епизода...

Цитат:
Чух че изтекли лийкове за последните два епизода


Относно лийк. Дочуваше се за такова нещо малко преди началото на сезона, но не обърнах много внимание, а за в момента не съм наясно. Възможно е ако се потърси нещо из редит или гоогле да излезе нещо.

А относно епизода... За пореден път бози! Час и двайсе минути епизод, половината от които сълзи, драми и плоски разговори между главните герой. Юрон и неговите балисти с Томахок рекети. Тъпотий от сорта на това как никой не го забелязва, при и наличието на ДВА летящи дракона!

Цитат:
всъщност КОЯ аджеба беше крепостта в която се проведе последният откъс от епизода? Не мисля че беше обърнато внимание?


Ако имаш в предвид сценката със станд офф-а на Денерис пред стените. Това трябва да е Кингсландинг, за който пак се породиха меме-та заради несъответствията от предните сезони.

Image

___________________________________
Side effects may include: dry mouth, nausea, vomiting, water retention, painful rectal itch, hallucination, dementia, psychosis, coma, death, and halitosis. Magic is not for everyone. Consult your doctor before use.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 09 Май 2019 23:20


Image

Image

Е имаше някои промени с времето :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 10 Май 2019 08:55


Е все пак имайте предвид, че това е Кралски чертог от друг ъгъл, демек изображението от сезон 3 е извън града, а изображението от сезон 6 (защото това мисля е момента когато взривиха Септата на Белор) е от гледната точка на Цитаделата към останалата част, което е точно наобратно. И сцената от последния епизод беше от ъгъл който не беше изобразяван досега - пред портите на града но пак от другата страна.

Иначе прегледах въпросните лийкове, ще видим дали са леджит щото се говореше че евентуално са направени няколко различни сценария за ендинг за да се предотврати един такъв масивен лийк. Но то каквото и да се направя мисля че на всички ни е ясно какво ще се случи. Лудата кралица и Церсей ще ядат му главата, Джон пича целия свят ще му се помоли да стане цар, той с крайна неохота ще приеме. Патриархията ще възтържествува за пореден път, the end. :arrow: :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 10 Май 2019 10:52


Иначе на тоя етап впечатленията ми от този сезон красноречиво ги изразява липсата на желание да напиша повече от две изречения за него. Даже не е дотолкова тъп, че да ме издразни - просто апатията и липсата на вдъхновение, с които екипът е решил просто да го закрива това нещо, компенсирайки доколкото може да се компенсира сценарната немощ с някакви екшъни, компютърни ефекти и повечко апломб, директно се прехвърля и върху мен. Цялото нещо пищи на "не ни стигат силите, уморени сме, няма го и Мартин да му се облегнем на текстовете, давайте да го зашием някак финала и да си ходим".

Ситуацията е малко като в училище - дават ти някаква смотана тема за есе по литература, ти си добър по математика обаче. Решаваш, че ще дадеш каквото можеш от себе си, пишеш го три дена и като цяло мислиш, че са доста окей нещата предвид как си се налял вътре. Връща ти го учителката, чакаш си шестицата, щото знаеш, че не си тъп и когато нетъп човек положи достатъчно усилия, резултатът винаги е удовлетворяващ.

Да, ама е тройка. Казва ти се - тук има добра идея, просто трябва още дооста да се потрудиш и да го редактираш, за да стане както трябва. Хаха, дааааа бе, е ся съм седнал.

Та така и Бениоф и оня другия - "хаха, даааа бе, ей ся сме седнали" :lol:
Сигурно могат и много по-добре, просто са решили, че не си заслужава. И без това вече са подписали за Star Wars.

Неслучайно Endgame-ът ще стане най-касовият филм в историята, а GoT вероятно ще бъде запомнен с крайно разочароващия си финал. Независимо кой от каква стартова позиция е тръгнал, нито от разликата в нивата и качествата на MCU и GoT, едната продукция отговаря, че и надскача очакванията на феновете си, докато другата просто не успява да задържи нивото до края, камо ли да остави най-доброто за финал, както подобава да завърши всяка класика.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 10 Май 2019 11:07


Не съм гледал GoT, но за Endgame съм малко раздвоен. Със сигурност Infinity War беше по-консистентен и гледаем.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 10 Май 2019 12:34


Serious Sam написа:
Не съм гледал GoT, но за Endgame съм малко раздвоен. Със сигурност Infinity War беше по-консистентен и гледаем.


Ако ги разглеждаш като самостоятелни филми, Инфинити е значително по-добър, той Ендгейм първата му половина ме накара да се прозявам реално и категорично не работи, взет сам за себе си. Въпросът е обаче, че като финал на сериал, съставен от отделни филми, щото MCU си е точно това, Ендгеймът си е перфектен завършек. В смисъл - от теб се очаква да си гледал предните епизоди и да помниш какво е станало в тях, иначе защо си се набил на сийзън финалa.

Знам, дееба - темата за Марвъл е точно до тая. Сори :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 10 Май 2019 15:10


Напоследък все по-често наблюдавам тази съпоставка, MCU фазите сравнени с GoT, но според мен не са особено основателни, ако не заради нещо друго то поради факта че макар и най-скъпия сериал в историята на телевизията, GoT си остава просто сериал, а филмите по комиксите на Марвел са едни от най-касовите мегахитове в историята на киното, че и имат неимоверното преимущество че вселената на Марвел е абсолютно необятна като от '39та-'40та година досега има просто нескончаем поток от неизброими и много качествени сорс материали, естествено съпътствани и от множество недоразумения и простотии, но все пак количеството е несъизмеримо с Песен за огън и лед, и освен това въпреки че всичко се развива в ебати мултивърса всичко е странно консистентно и канонично, и да не забравяме изключително подходящо за екранизация. Нещо което далеч не може да се каже за Песен за огън и лед, предвид че нещо толкова фундаментално за поредицата - POV перспективата - естествено е напълно неприложимо. Да не говорим за дребни нещица, като например че във всеки един от MCU филмите и особено от Фаза 2 нататък режисьорите залагат десетки своеобразни easter eggs за хората запознати с комикс сорса, включително и такива които убягват на повечето хора. В GoT има толкова много неща, които човек би си помислил че са някакви референции към някакъв тънък момент от книгите или нещо такова, но всъщност са абсолютна случайност и не означават нищо, независимо че режисьорчетата СА чели книгите и СА запознати с всички тези неща.

Да не забравяме и все пак че 8 сезона или не, GoT свършва след има-няма 2 седмици, докато MCU тепърва навлиза във Фаза 4, като потенциално с вливането на IP-тата от Фокс предстои и да видим как стоят нещата с Х-Мен, Фантастичните 4 и т.н. и нещата могат само да ескалират в предстоящите фази, стига нивото да се запази поне до това на Ant-Men, Age of Ultron и другите които кражат около 7 и нещо в imdb, а това както виждаме от Фаза 2 насам не е особено трудно постижимо.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 11 Май 2019 09:58


Императора написа:
Май ще ми е най-лесно от това:
Валентин написа:
Нещо което далеч не може да се каже за Песен за огън и лед, предвид че нещо толкова фундаментално за поредицата - POV перспективата - естествено е напълно неприложимо.


В дълбока грешка си. Още в зачеването на Песента, Мартин е планирал тя някой ден да бъде екранизирана, и цялата формула и стил използвани при писането са били именно с тази цел.

Нонсенс. Как си представяш екранизацията без изрязването на по-голямата част от сорс материала + запазването на POV перспективата? Освен това:

"So how did it all happen? How did Game Of Thrones become a TV show?

It almost didn't, actually. Unlike most authors, who cross their fingers and hope Hollywood will want to adapt their novel so they can sell the rights for a fat seven-figure deal, George R.R. Martin set out to write A Song Of Ice And Fire actively wishing that no one would want to touch it. Before he started work on his multi-volume epic, Martin was working as a TV writer, scripting episodes for The Twilight Zone and then Beauty And The Beast on CBS. It was his experience working for the small screen that made him want to write an "unfilmable" novel in the first place."


Дори не ми беше необходимо да знам оригиналната визия на автора за да знам, че това не е замисляно за екранизация предвид самия начин по който е написана, не те знам ти как си ги мислиш тия неща.

Цитат:
Валентин написа:
GoT си остава просто сериал, а филмите по комиксите на Марвел са едни от най-касовите мегахитове в историята на киното

Вече сме го говорили и преди -- GoT не е "просто сериал", а явление което преобърна света.
И дори да пренебрегнем въпроса за качеството, влиянието, културния отпечатък и гледаме чисто количествено, както ти правиш в този цитат -- GoT е "най-касовия мегахит" в съвременните сериали.

Както и казах, макар и най-скъпия и касов мегахит сред сериалите, Game of Thrones си остава сериал, като с това имам предвид че не го излъчват в кината и възвръщаемостта която носи на HBO е драстично по-малка. Това е очевидно, предвид че дори парите не достигнаха за да се довърши със същото качество, с което беше през по-голямата си част.

Цитат:
Валентин написа:
имат неимоверното преимущество че вселената на Марвел е абсолютно необятна

А на aSoIaF не е? :D :D :D

Човек, ти чел ли си изобщо книгите + Fire & Blood и A World of Ice and Fire? Вселената която Мартин създава по замисъл е значително мистъри, разказано през погледа на персонажите участващи в действието, през погледа на Майстер Йондел или Архмайстер Гилдейн от Цитаделата, които разказват историята на света или историята на Таргариените. Абсолютно всяка една перспектива е пречупена през призмата на лицето което я разказва, което неизбежно води до това че има противоречащи си очерци за едно и също събитие, и разбира се много неизвестни, защото никой няма вездесъщата перспектива на нас, тези които четем. По тази причина огромна част от вселената е напълно неизследвана и само бегло спомената, като например Соториос, Ултос, Асшай, Стигай и всички други далечни краища, за които само сме чували по едно изречение. Предвид колко фундаментални за историята са Асшай и въобще онзи край на света, това че бегло знаем нещо за тях и вероятно няма и да узнаем е показателно че такава като цяло е визията на автора за неговата вселена. В не едно интервю е казвал, че макар и сравненията с Толкин да го ласкаят, истината е че Песен за Огън и Лед по замисъл е създадена само да създава илюзията за необятна вселена, но в същността си остава мистична и неизяснена, което е естествено предвид използваната перспектива.

Цитат:
Валентин написа:
недоразумения и простотии, но все пак количеството е несъизмеримо с Песен за огън и лед

Извинявай, но всички комиксови мултивърси са 80% лайна, а останалите 20% трябва да се преработят и ошлайфат много тежко, за да се екранизират. Как можа изобщо да кажеш такова нещо? :shock:

Не виждам защо изобщо ни губиш времето да говориш за неща, с които не си запознат. Изобщо не те знам за какви 80% говориш, предвид че дори само най-новите серии Marvel NOW!, Marvel NOW! 2.0, All-New, All-Different Marvel и Marvel Legacy са изключително силни в толкова голям процент че е трудно да им смогне човек и е факт че за изминалите над 80 години от MARVEL не са спирали да деливърват ебаси качеството и ебаси количеството дори и през напълно неадекватни периоди като 60те и 70те. Това че от време на време някои от десетките автори и художници са си правили ташак е защото винаги са можели да го позволят, а и защото аудиториите които целят с комиксите си са всевъзможни и не са само true grit. Явно толкова си и наясно щом не ти прави впечатление че е напълно естествено колко по-лесни за екранизация са комиксите като носител и колко свобода на режисьорите дава това че има неизброими таймлайнове, от които хората могат да си направят селекция със супер болна история, която да съответства на средствата и екипа с които разполагат. Трябва наистина да си много заблуден да си мислиш, че това е много по-сложен процес от екранизацията на нещо, което Мартин е имал ясната идея да направи на практика невъзможно за екранизация. :roll:

Цитат:
Валентин написа:
В GoT има толкова много неща, които човек би си помислил че са някакви референции към някакъв тънък момент от книгите или нещо такова, но всъщност са абсолютна случайност и не означават нищо

А-а-а-а... сега разбирам. Ти през цялото време си тролил! Що не каза по-рано? :lol:

Явно и GoT толкова следиш. Историята е пълна до горе с привидни референции към дълбоката мистика на книгите, които са абсолютен red herring в контекста на сериала, да не говорим пък от гледната точка на човек който не е чел книгите. Един малък пример е сикуънса с Джакен Х'Гхар в нам-кой си сезон, когато той прави някакъв намек за Червения бог, където уж били откраднали животите на някакви хора от него и си задава човек въпроса ЗАЩО Червения бог, а не Многоликия? Защото беше от огъня, защото той се беше преобразил на човек от свободния град Лорат и това трябваше да е in character, защото има някакво припокриване на Червения бог и Многоликия бог или защото направо са един и същи, или има някакъв друг дълбок мистицизъм замесен? Ами не е нито едно от тези и е по-скоро грешка или плотхол за да запазят разкриването на Многоликия за много по-късно. Има адски много такива моменти в сериала, въпреки че режисьорчетата са чели книгите и са запознати със сорса. Изобщо не екстраполирай собствените си простотии върху мен, аз знам за какво говоря поне. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 11 Май 2019 12:18


ПичОве, от не знам кога не съм писал у форумо, ама днес ми хрумна нещо и викам да го споделя с вас.

Нема спор, че нивото падна и т.н. , но все пак - всички ни интересува кво ще стане в крайна сметка и кой къв ще излезе. Това, което ме гложди е колко не-на място е Юрон в сериала.

Знам, че на този етап , да сравнявам книгите със сериала е смешно, и всеки паралел най-вероятно е безсмислен, но не мога да не се замисля за следното. Ся, човека е минал през Валирия ( може и да не е, ама нали ... ), в книгите има доста повече опит зад гърба си, даже имаше някъв рог и яйце замесени в цялата работа? Това беше от 4-тата книга, ако не се лъжа, която беше малко по-тегава и ми се губи малко. Ениуей, не е КОЙ ДА Е, минал е през бая земи и е видял доста. Сто про е най-наясно с разните пророчества, предания и митология в сравнение с другите ни плебеи от 7-те кралства. В един от предните епизоди казва буквално I will put a prince in your belly на Церсей.

Отделно, няма абсолютно никаква логика човек като него да играе по свирката на отчаяна, губеща и в доста не-изгодна позиция жена като Церсей. Да, има 20 000 калпака от the golden company, но кой ги доведе? Играе го като пълен психопат и мегаломан, отказвам да приема, че единственото което го интересува е да седне до нея на трона. Може да се мисли и за Азор Ахай :lol:

Дали няма да я изкорми, изпълнявайки буквално изреченото от него, с някаква изкривена представа, че ще изпълни пророчеството за the prince that was promised? Което естествено, ще е просто един шокър момент, без магическа развръзка, защото пророчествата са - кво беше - a fickle mistress?

Знам че се появиха какви ли не глупости относно Азор Ахай, и че ако се направи справка, всеки един е почти 100% готов да бъде Азор Ахай, барбар с Хот Пай и оня дето мачкал бръмбари пред Тириън, когато бил малък.

Но пък, сериала май пет пари не дава за Азор Ахай и е дропнато изцяло.
----

Иначе, както Вальо каза - всичко вече е няква миризлива консерва от red herring-и, толкова много неща, които можеха да се развият по мега як уау начин просто бяха заклани от лош райтинг и невъзможността на продуцентите да боравят с материала.

Телепортирането на Брон в Зимен хребет беше като от някъв сит-ком. И решението на Тирион да застане пред портите, при все че знае, че сестра му е пратила човек да го убие ... И тя пък, от своя страна, да уважи преговорите и да не си реши проблема веднага, докато 15 човека са на мушка пред замъка, целия окичен с балисти/скорпиони ... При положение, че наскоро избомби половината град само ей така :lol:

Неестествени решения/действия само с цел да движат сюжета по най-праволинейния начин. Денерис, ''забравила за флотата'', лети из облаците и не може да види нищо доле, щот си мисли за патката на племенника си. Докато балиста с лазерно насочване сваля дракон от такова разстояние. И ей такива работи.

Дано поне Кайбърн се окаже наистина скрита лимонка. Пича е некромансър и инженер, дано поне той гледа ясно на нещата :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 11 Май 2019 14:03


+10000 за Юрон, казуса с рога и обиколката му на Валирия ме гложди крайно и с жена ми надълго и нашироко сме обсъждали какъв долен каруцар ни цанят за един от най-разчупените морално противоречиви образи в цялата история. Определено последното, което би ми дошло на ум е че до края ще подкрепя бита карта като Церсей, предвид че в книгата на този човек аспирациите му както и да го погледна винаги са били за абсолютно световно господство. До колко е ангажиран обаче с пророчеството, Р'хлор и всичко това... е questionable. Като цяло каста за този герой е под всякаква критиха, и ако бяха избрали примерно актьора който играе Даарио щеше да е с поне няколко идеи по-уместен, предвид че този който играе Даарио не става за чеп за зеле за съответната си роля.

Но да, не мисля че ще чуем каквото и да било повече за Азор Ахай, пророчествата и изобщо всичко свързано с Другите... като че ли това беше с тая сюжетна линия и определено ще е приятна изненада ако се окаже другояче! Предвид темпото с което се случва всичко не бих бил особено изненадан ако има пълно безумие и обрат в следващите 2 епизода. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 11 Май 2019 21:57


Императора написа:
Валентин написа:
"So how did it all happen? How did Game Of Thrones become a TV show?

It almost didn't, actually. Unlike most authors, who cross their fingers and hope Hollywood will want to adapt their novel so they can sell the rights for a fat seven-figure deal, George R.R. Martin set out to write A Song Of Ice And Fire actively wishing that no one would want to touch it. Before he started work on his multi-volume epic, Martin was working as a TV writer, scripting episodes for The Twilight Zone and then Beauty And The Beast on CBS. It was his experience working for the small screen that made him want to write an "unfilmable" novel in the first place."



Източник? Това не е директен цитат от Мартин, следователно не мога да го възприема насериозно.
Намери ми сериозен източник, който цитира думите на Мартин.
protip: Не можеш. :D

Гардиън написа:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 13 Май 2019 11:33


Императора написа:
Чааааакай сега...

Първо, това твърдение няма отношение към спора ни. Спорехме за това дали Мартин е планирал книгите си като бъдеща адаптация, а не какво си е мислел за това до каква степен книгите са филмируеми. Статията обсъжда втория въпрос. :)

Второ, това отново не е директен цитат, с кавички и всичко.
Непряка реч е -- следователно редактора на статията може да си е извъртял това, което Мартин всъщност е казал, както си поиска. :D


Когато чуя това, в което ти вярваш, вербатим от устата на Мартин, или цитирано в директен цитат, едва тогава мога да се съглася. :D

Това е референция към негови думи много отдавна, очевидно преди минимум 10 години и очевидно преди да стане толкова известен, колкото е сега. Но е факт, че първия цитат поставя твърдението грешно - изказването му наистина беше не че умишлено е писал книгите за да бъдат трудни за екранизация, а че просто не ги е писал с идеята да бъдат екранизирани, което с времето е довело до това да смята че историята е станала толкова комплексна че с неговия опит в телевизията (ОТ ТОВА ВРЕМЕ, защото той е бил активен през '80-те и 'началото на '90те) логично му е изглеждало невъзможно. Fastforward 20+ години по-късно и най-богатата телевизия изсипва най-големия бюджет в историята на телевизията и екранизацията пак в най-важния момент издиша, и дядо ти Мартин явно все пак е бил прав.

Което ме отвежда до днешния епизод - определено по-добър от предния, защото поне вече е базиран на насилените в предния епизод обстоятелства. Изключително ускорената деградацията на менталното състояние на Денерис, поредното изключително рязко откроявена на Джон като непоправимо позитивния герой в тази история, логичната и дългоочаквана смърт на Варис - като за човека (заедно с Илирио, айде, но той не получи репрезентация в сериала) който стои зад целия Таргариен 2.0 проект, кой би си помислил че ще доживее до предпоследния епизод и дори ако правилно разчитаме знаците вероятно ще види реализацията на плановете си, които намират своите корени години преди началото на първа книга.

Като цяло, предвид поставените от предния епизод основи, нямаше на какво друго да се надяваме изобщо. Сега оттук насетне ми е интересно дали всички ще си затворят очите за това че Джон до последно се афилираше силно с Денерис и все пак ще го цанят за цар, или ще издигнат Тирион и/или Санса с нейните десетки замъци и акри земя които усвои от бат си Петир Белиш. В крайна сметка Джон потенциално държи всичките активи на Санса, но предстои да разберем какви са нагласите на хората след тази свинщина. :lol:

Иначе няма капчица съмнение, че в следващия епизод или Аря ще свети маслото на Денерис или самия Джон, като от сега можем да се подготвяме за следващия от няколко сериала от вселената на Мартин, в който или ще се разказва за предишните сблъсъци с Другите от древни времена предвид колко съкратиха тук въпроса, или направо първо ще изкарат сериал Fire & Blood по книгите за династията на Таргариените и хрониките на тяхното управление, предвид настроенията в края на този сериал. :lol: :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 13 Май 2019 12:09


Писна ми почти всяка седмица събскрипшън бокса ми в youtube да е залят от някакви discussions/ angry rants, дори от хора, които досега не са покривали сериала, но са скочили на bandwagon-a.
Да вземат да вдигнат нивото, че да се успокоят малко тея хора :lol:

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 13 Май 2019 13:51


Копипейст от форплей, щото не мога да намеря у себе си желание за повече :

Толкова много неща могат да се кажат за този сезон, анализи да бъдат направени и т. н., но просто не си заслужава.

Правен е мързеливо и с ясното съзнание, че нямат възможността, ресурса, времето, сигурно дори и желанието да го завършат подобаващо - не знам чия е отговорността. Това важи и за предния, но с особена сила за този сезон.

Проблемът никога не е бил какво се случва - нещата са доста логични всъщност. Обаче на тема "как" романи могат да се пишат.

Поздрави за Агемо, на когото казахме, че това е GoT и предвижданията му няма как да са верни, щото са твърде предвидими.

Сбъркахме, Агемо - това всъщност не е GoT и явно не е било GoT откак свърши материала от книгите.

И да, може би цялото това е някаква финансова игра, за да оставят неудовлетворение у зрителите, което да попълнят с още няколко сериала.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 13 Май 2019 16:46


Маце Борко написа:
Копипейст от форплей, щото не мога да намеря у себе си желание за повече :

Толкова много неща могат да се кажат за този сезон, анализи да бъдат направени и т. н., но просто не си заслужава.

Правен е мързеливо и с ясното съзнание, че нямат възможността, ресурса, времето, сигурно дори и желанието да го завършат подобаващо - не знам чия е отговорността. Това важи и за предния, но с особена сила за този сезон.

Проблемът никога не е бил какво се случва - нещата са доста логични всъщност. Обаче на тема "как" романи могат да се пишат.

Поздрави за Агемо, на когото казахме, че това е GoT и предвижданията му няма как да са верни, щото са твърде предвидими.

Сбъркахме, Агемо - това всъщност не е GoT и явно не е било GoT откак свърши материала от книгите.

И да, може би цялото това е някаква финансова игра, за да оставят неудовлетворение у зрителите, което да попълнят с още няколко сериала.

Хахах, едвали помниш, но преди няколко години, още към краят на 6ти сезон предрекох, че ще стане така и казах, че спирам да гледам сериалът. Ся щото всеки втори започна да ми разправя, колко калпаво било всичко се сетих за това.
Та ти тогава ме "нахрани", а аз те нарекох тъпо копеле или нещо такова :Д. Бих го направил отново с ендо голямо I told you so, ама не си струва. Фактът, че си го гледал досега е достатъчно "наказание" :Д.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 13 Май 2019 19:32


Spoiler for :
Image


:D

Чакам и ебавките с Roach / белия кон. Кадър с Роуч на покрива на къща, Гералт си чеша главата, следващия кадър - Роуч в Кингс Ландинг. :o

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 14 Май 2019 00:49


ахахха не знам какво се случва в тоя сериал, ама приятелката ми след всеки епизод от новия сезон се заканва да не я гледа повече тая "изсмукана от гъза боза" и накрая от любопитство гледа и следващия епизод :lol:. Много я ебавам.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com