Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 17 Апр 2019 08:13


Императора написа:
Според мен вътрешния ѝ конфликт и предизвикателството пред нея е съвсем друго и не е само в две измерения.
По-скоро е разчетворена между следните приоритети, роли и цели:
Джон
vs Кралица на 7те кралства
vs Кралят на Нощта трябва да бъде спрян!!!
vs Водач и пазител на последователите ѝ

За останалото - прав си, така си е.

То не че е само две измерения - просто мисля че това е новото и най-прясно измерение в най-остър конфликт с всичко което ѝ се случи до момента. Мисля че ще насере като чуе това и наистина нехаем как ще реагира... :D

Интрижката с Джон ѝ е твърде прясна за да окаже чак такова влияние, но ще е върхът ако в навечерието на свинщината с Другите възникне някакъв вътрешен конфликт между пасмината на Денерис и сбирщината от диваци и северняци на Жони. :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 24 Апр 2019 02:06


Не следя GoT от няколко сезона и изобщо не претендирам, че знам как стоят нещата със сюжета или броят на зрителите, но ще се опитам да изкарам някакво мнение :D

Причините най-вероятно са няколко:
1) От наблюденията ми по The Walking Dead (който също спрях да гледам преди известно време lol) е доста вероятно, ако в краят на миналият сезон сериала е достигнал някаква "връхна точка", която е завършила с cliffhanger, доста хора са искали да видят как точно ще продължи с първият епизод на новия сезон, след което са си отдъхнали и са решили, че останалите епизоди могат да ги гледат по-късно.

2) Overexposure/ burnout- напълно нормално е при такъв културен феномен да се проявят такива неща и доста фенове да изпитват нежелание да продължат да гледат сериала.

3) Afaik на 21-ви, когато се е излъчвал 2-ри епизод, е било Великден в Америка или нещо подобно.

Въпреки всичко това съм сигурен, че понеже е финален сезон за сериала, с наближаването на последните епизоди, ще се счупят зрителските рекорди :wink:

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 24 Апр 2019 20:19


Нямам търпение да минат останалите 5-6 епзиода от сезона и да се свършва вече, защото ми писна 80% от постовете ми във фб да са на ГоТ тематика. Ебати, аз дори не го гледам тоя сериал, ами се информирам какво се случва само покрай постовете и имам някаква обща представа кой какъв е и за кво се бори. И то без да го гледам или да съм чел книгите.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Май 2011 17:09
Мнения: 121
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 25 Апр 2019 16:56


Императора написа:
А, да, забравих и третото нещо, което не ми хареса в епизода, а именно финалната песен.

Значи, песента си е супер, по това мисля че не може да се спори.

Но... как точно си пасва със сюжета? В смис, Подрик можеше примерно да ги надъха с някаква бойна песен свързана с рицарски подвизи, а той избра песен за, доколкото разбрах, някаква куртизанка, която е била любовница на много крале, които е надживяла? (поне аз така разбрах смисъла на песента)



In the novels, it is mentioned that Jenny was a peasant girl who won the heart of Prince Duncan Targaryen. Duncan eventually married her, against his father’s wishes. Because of this, Duncan had to abdicate his title as Prince of Dragonstone and release his claim to the Iron Throne. This made his nephew, Aerys II (later known as the “Mad King”) the rightful heir to the Iron Throne.

During the tragedy at Summerhall, King Aegon V Targaryen (Duncan’s father) tried to hatch a clutch of dragon eggs. Somehow, a fire started and consumed the pleasure palace, killing him, Prince Duncan, the Lord Commander of the King’s Guard, and many others in his court.

Песента си беше точно на място, имайки в предвид душевната обстановка на всички присъстващи. Как си спомняха за отминали случки и преживявания, а песента олицетворява точно това - Спомен с носталгия по отминалите дни, които никога повече няма да се върнат и загуба на любим.

___________________________________
Side effects may include: dry mouth, nausea, vomiting, water retention, painful rectal itch, hallucination, dementia, psychosis, coma, death, and halitosis. Magic is not for everyone. Consult your doctor before use.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 26 Апр 2019 11:39


https://gong.bg/football-sviat/anglia/m ... ab3NWIcRtI :lol:

и аз бих завидял :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 26 Апр 2019 13:45


Императора написа:
Защо? Нали не понасяше сериала и нищо свързано с него?


еми да, ама определено Емилия Кларк е готина, това поне го признавам.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 26 Апр 2019 18:24


мъжете, на които майката на драконите им е привлекателна, да ходят да се прегледат, щото при толкова много яки жени на тая планета, изречението "емилия кларк ми е готина" директно ми причинява болка в мозъка и пулсации в дясното слепоочие

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 27 Апр 2019 08:32


денерис е ЗА КАШМЕР бе, дееба загоряла популация дееба

тая бездарница самосиндикално ме вади от филма в кадъра още ПРЕДИ да се появи на екрана, разбираш ли

:lol: :lol:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 29 Апр 2019 14:24


ДНЕРИС РУЛС БЕ!!!

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2009 21:20
Мнения: 768
В момента играе: нищо, мързи ме
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 29 Апр 2019 14:43


Spoiler for :
Тоя епизод беше монументално говно за мене.

На техническо ниво мн мн няма какво да се коментира. Беше си спектакъл и половина, въпреки че на моменти (нз може и да ми е от екрана :lol: ) картината беше мината през такъв гаден тъмен филтър, че буквално не виждах какво се случва. Това и quick cut-овете са простими. Все пак трудно се заснема нещо толкова мащабно, пък и намалените видимост и чистота на самия екшън си пасват тонално, имайки предвид какъв е врагът и каква трябва да е атмосферата на тая битка - потискаща, безнадеждна и смразяваща (no pun intended). Имаше няколко момента, докато Денерис и Джон яздеха драконите и се преследваха с Night King-a, където green screen-а beше адски очевиден, но не беше особено разсейващо. Също така на моменти имах чувството, че sound engineering екипът малко насираха с липсващи звуци или лошо миксирани такива, но и това не ми е особен проблем, предвид какво меле се водеше и колко е трудно да нацелиш хубав баланс при аудиото, какво точно и колко силно трябва да се чува и тн. Бе визуално и сонално беше много силно и многократно ми стана патката от гледане на такова добро зрелище.

Проблемът ми е с почти всичко останало.

Как успяха да изсерат такава пълна липса на консистентност и такава серия от булшит conveniences, за да си опазят plot armor-a на всички главни герои?

Как така битката почва с такива брутални и напълно честно ужасяващи сцени като charge-a на Дотраките, за да ги гледаш как погиват в тъмнината за има няма 20 сек, или как мъртвите буквално се блъскат като лавина от трупове в първите пехотни линии - всичко това само за да нърфват такъв мощен и неуязвим враг всеки път когато им е удобно...

Буквално поне 20на пъти показваха някой главен заобиколен от зомбита от всички страни, jump cut към друга сцена и после по някое време пак ги виждаш как продължават да се млатят 10 мин по-късно... Сцената с Джора и Денерис на земята (изключвайки как той се появи от никъде, за да я спаси в последния момент по най-клиширания начин) ме накара да искам да скоча от някъде, щото беше най-unapologetic в това отношение. Имаш един полу-умрял рицар и жена, която май за пръв път видях да хваща оръжие за 7 сезона (признавам, може и да не помня) с настъпващи от всички страни мъртъвци, jump-cut и 5 мин по-късно всичките мъртъвци са нападали по земята, а двамцата продължават да се бият... Или когато Lich King-a вдига цяла армия около Джон, която естествено почва да настъпва малоумно бавно в кръг около него; flash forward и гледаш как същите продължават да настъпват бавно докато той си ги мели, за да може дракона на Денерис да успее да му духне цяла колона от огън на метър пред краката, която би трябвало да му разтопи лицето само поради близостта, ама курец :lol:

Нямам си никва престава какъв беше смисълът на сцената в библиотеката с Аря и последващите й сцени с хрътката и пича с огнения меч, чието име не помня от доста време насам. Около целия замък кипи меле, но някак си за 10на минути епизодът се превръща в игра на криеница, като звуците от въпросното меле дори не се чуваха. Все едно да сложиш stealth сегмент в Doom игра :lol: От къв кур въобще зомбитата се моткаха там вместо да са навън?

Криптата... Беше ясно, че скелетите ще се надигнат от миналия епизод, но как да го еба всички важни вътре оцеляха. Как са способни да пробият кокали през дебели каменни ковчези? Как почнаха да избиват всичките беззащитни жени и деца, а накрая гледаш как Тирион, Санса и дори Варис (:lol:) стоят пред всичките оцелели, въпреки че логиката на сериала диктува да са духнали супата в тази ситуация?

В един момент от серията гледаш как герои като Бриен, Джейми, Сам са на последните си сили зад стените на крепостта, заобиколени от зомбита; в следващия момент Night King-a вдига всички техни мъртви и си казваш Край; но 10 мин по-късно същите герои някак си продължават да се млатят сред (или буквално на върха на) миниатурни планини от трупове, все още живи.

Гибелта на Night King-а си беше простотия, а останалите White walker-и останаха напълно неизползвани; май дори не видяхме да надигат оръжие. Aря скача от нищото, някак си минавайки през камара мъртъвци без да бъде спряна, след като самия Крал conveniently се зяпа с Бран малоумно дълго време за да подсили драматичността по изкуствен начин. Deus ex machina без deus частта :lol:

Шибаният Давос някак си оцеля :lol: Повече от неколцина герои с вече привършен story arc оцеляха...

Гарваните на Бран летящи със скоростта на самите дракони, комай даже по-бързо :lol:

Ако седна да напиша за всички детайли, които ме разочароваха сигурно ще напиша нещо 2-3 пъти по-дълго...

Значи, отдавна си приех, че тоя сериал вече е стабилно комерсиализиран и качеството на самата история е паднало за сметка на зрелищност, но дори след цялата тъпота свързана с експедицията за залавяне на зомби зад Стената от миналия сезон, някак си се надявах да ме изненадат по някакъв начин с този така дълго чакан епизод, но всичко което се очакваше да се случи... се случи. Не умря никой, който да не съм очаквал да умре, даже напротив - мнозинството от персонажи по чудо оцеля, дори тези които by all means от край време нямат функция в историята...

Не очаквах от HBO да посмеят да пипнат герои като Джон/Санса/Тирион/Денерис, но поне да бяха направили оцеляването им с една идея по-believable, щото този епизод чупи всички закони (и физични, и сюжетни), които тоя сериал ни набутва вече почти десетилетие. Смъртта на хиляди безлични войници не е достатъчна да ме трогне особено, когато назованите герои (някои от които са establish-нати като нямащи си понятие от бой, още по-малко с такъв враг) някак си на косъм се измъкват от всяка ситуация, дори когато са на предните редици.

Нз, може и да преувеличавам, всъщност много вероятно преувеличавам, щото подобни проблеми в по-малък мащаб си ги има от край време, но тоя епизод бележи края на искрения ми интерес към този сериал. Ще го следя по натам само от любопитство какво ще измислят, но Game of thrones като поне semi-respectable fantasy drama сериал е приключил за мен :lol:

___________________________________
:O


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2010 12:53
Мнения: 752
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 29 Апр 2019 15:52


От 8 години следиш сериала с интерес, но последните 3 серии ще гледаш между другото. Добре :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 29 Апр 2019 16:50


Say hello to the God of Death :D :arrow:

Плот армора на Джон е заложен в книгите, човекът е Избраният, Обещаният принц, Азор Ахай, обяснявал съм ви вече как стоят нещата още преди години докато навързвахме конспирацията. :lol:

Никога не подозирах, че въпросът с Другите ще се разреши в рамките на един решителен епизод, но носителят на тази развръзка адски ми се хареса, както и възможностите които открива. Отново крайно противно на конвенциите, епохалния почти митологичен конфликт беше разрешен в средата на сезона и сега ще има достатъчно време да разрешим другия въпрос с всичките откачени претендентки за престола, начело с леля ти Денерис. :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2009 21:20
Мнения: 768
В момента играе: нищо, мързи ме
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 29 Апр 2019 17:02


Цитат:
От 8 години следиш сериала с интерес, но последните 3 серии ще гледаш между другото. Добре :D


:lol: Ем вярно, сигурно пак ще си ги гледам на следващия ден, но investment-a дето го имах в началото е спаднал доста остро последните няколко сезона и с тоя епизод имам чувството, че съм си изгубил времето. Пак ще се надявам продуцентите да си извадят нещо супер неочаквано и интересно от гъзовете следващите серии, но засега всичко в сериала индикира, че ще го завършат по възможно най-безинтересния, pandering, contrived начин.

Което нямаше да ми прави проблем чак толкова, даже въобще, ако пътят до там не беше също толкова безинтересен, pandering etc etc :lol:

Пък и може да съм малко biased, бях леко привърженик на r/nightkingwinsthethrone :oops:

___________________________________
:O


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 30 Апр 2019 07:38


Просто the Night King е с лицето на Бран от няколко сезона насам. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 30 Апр 2019 09:19


Просто са сменили актьора, който го играе, но и ти си прав :lol:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Май 2011 17:09
Мнения: 121
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 01 Май 2019 17:35


Ох!! Ох.. Откъде да започна :D

Като за начало ще кажа, че съм напълно съгласен с казаното от Tranquil. Макар и първоначално да не обърнах внимание по този начин на тези сцени, заради факта, че други неща ми бъркаха с пръст в очите и ми пълнеха горчилката в устата до толко, че ми идваше да повърна :D Така че ще се опитам да бъда кратък в изброяването на нещата които на мен не ми харесаха, но и не само на мен.. А и то на не малък процент хора, като чета доста негативни и близки до мойте грешки и глупости допуснати в този 3-ти епизод от сезона и развръзките довели ни до него. Ще сложа стената от текст в спойлер, така че да не вади очите. :D

Spoiler for :
Първо ще започна с подготовката на Winterfell за битката (някой имена на места и хора ще ги пиша на английски за да е по разбрано и ленсо :Р )

Така знаем още от има няма от сезон 6 ( в сериала засега поне, ще правя сравнения между книгите и сериала на места ), че night king-a и неговата огромна армия от мърви идва и че решаващата битка ще е пред стените на Winterfell... Но! От началото на сезон 8 не може да не ти се набие на очи, как най могъщата армия на Westeros от приблизително 10к ънсълиед, 10к делтраки и неизвестен брой останали северняци, са способни, всичко на всичко, да се подготвят като изкопаят нищо и никакъв ров който ти стига едва до коленете пълен със шипове и лек тунинг по бойниците на крепоста... Сега наясно съм, че тези 20к ънсълиед и делтраки не бяха през цялото това време там, но пак напомням, че знаем за трябва да подготвим Winterfell за битката от сезон 6... предостатъчно време през което можеше да се направи повече от един пиклив ров с колци в него.... Подготовка нулева, плануване нулево.

Второ... Сега всички сме наясно с телепортиращите възможности на главните герой от сезон 7 . Но налагането на това излишно и изкуствено усещане за " ох не!!! нямаме време, те са вече тук "... което няма нито логика в него, нито никва умисъл за мащаб, като скъсиха разтоянието от стената до winterfell все едно разтоянието е софия - перник. Да не говорим че през всички останали сезони ни показват сцени как армията на мъртвите се приближава със скорост равняваща се скоростта на пенсионер с проходилка.. няма как такава огромна армия да скъси това разтояние, движеща се с тази скорост за такова кратко време... но дет се вика филм да става....

Трето! Тактиката и разполагането на армиите.
С разбирането, че стената е паднала и пак лекото насаждане " ох шит нямаме време " ... на никой здравомислещ не му хрумна да прати разузнавачи да следят настъпването на армията и да информира колко време имат и къде са.. или пък на никой не му хрумна, че О мамка му!!! Имат два дракона с който може да ги следим или най малкото, да им приложим партизанска тактикана удар и отстъпване... все пак, единствената заплаха е само night king-a с неговите завидни олимпийски способности на хвърляне на копие, а той не може да бъде навсякъде.. Да не започвам и пълното бездействие на Бран с неговите способности да се вселява в животни и да вижда през техните очи и да следи за настъпването на армията... вместо да кисне на инвалидният си стол и да не прави абсолютно нищо... Тотално закопаване и бездействие на един от Главните герой от сериата.. Но тва са все пак прекалено странични неща с който се отделяме от темата.. Та седейки на тъмно и студено разбираме едва от пристигането на оцелелите диваци и нощна стража, че имаме едва време само до следващата нощ и те ще са пред вратите ни " ох не! "

Сега, за да коментираме тактиката и разположението на армията, трябва първо да обсъдим кой най добре знае и се е зблъсквал с мъртвите преди и това са: Джон, всички оцелели диваци и нощни стражи от касапницата в Хардхолм... Там се видя каква неспирна вълна могат да бъдат мъртвите.. Как се впускат без нито да ги е страх, нито да имат каквато и да е ценост за самосъхраниение. Че единственият начин да се справиш с тях, е по някакъв начин е да ограничиш неспирният им устрем! Да ги забавиш до такава степен да достигнат твойте сили, че да е по лесно да ги убиваш... И тук пак се връщаме на момента с подготовката... само един нищо и никакъв изкоп със шипове, който... wait for it!!! Беше разположен зад цялата армия.... За момент в сезон 7 видяхме Джон в ролята на разбирача повреме на срещата с Церсей в Кингсландин. На това какво са ходещите мъртъвци и каква опасност те представляват за всички. И си казваш хей този човек си разбира от работата, но.... наааах по добре да си тренираме дракона да хвъркаме безмислено наляво надясно и да се натискаме с леля ми.. щот защо не... :D fuck logic right! Пак за пореден път сериала показва, че всички здравомислещи и тактично мислещи хора вече са измрели.. Единствено Тирион който по някакъв начин можеше да спомогне за по доброто развитие на битката беше набутан в криптите и смъмрен.
Та да се върнем до разполагането на армията... Умисъл 0.... Първо, пълна тъмница! никакви огньове по периметъра за да даде някаква яснота колко близко са и прочие. За пореден път тактичното и логичнот мислене, беше хвърлено в кошчето, за да ни вкара в атмосферата на " сами сме в ноща и тук ще се срещнем със смърта! " . Безсмислената атака на делтраките в нищото, в абсолютното нищо... без да знаят какво има пред тях и безмислената жертва в стената от мъртви.. Да не говирм за разположението на катапултите на предните линии пред цялата армия... за какво!!!!!!! За да стрелят само веднъж и в последствие да бъдат заляти от вълната от мъртви разбира се дъ!... И то.. стреляха по време на атаката на делтраките с риск да удариш собствената си конница :D е wut!! Зрелищтно 7.5/10 тактично и логично 0.... Липсата на каквито и да е стрелци по бойниците. Да не говорим че при това разположение на армията пред стените лимитираш ефективността на каквито и да е стрелци по бойниците едва до последния момент когато са прекалено близо.... Също така да не говорим, че когато запалиха рова, стрелците по бойниците просто стояха и ги гледаха влюбено....

Четвърто: Геройте в епизода.

Ще започна първоначално с разочарованието си от това, акк някой сюжетни линий се развиха и завършиха в този епизод. Първо разочарованието ми как всеки важен герой има валириан меч с именце: Джон, Джора, Бриен, Джайми, Ария ( с нейният нийдъл и с валирианската кама ) от там другите Клагейн с неговата секира и Берик с неговия огнен меч. Очаквах, че по някое време бидейки с такива оръжия ще имат някакви ключови битки с бели бродници или поне ще направят нещо по значително с тях... А в действителност не направиха абсолютно нищо по специално. Да не споменавам бездействието през цялото време на белите бродници как стояха на разтояние гледаха сеир и люпеха семки. :D

Бран - Както споменах по горе пълно бездействие. Бездействие което стартира още от сезон 7 и пълното му поставяне на заден план в цялостното развитие на сериала..
Теон - Очакван завършек.. макар и това което не ми хареса е начина по който умря, но каквото такова..
Берик - Леко не ми стана ясно за какво толкова бога на светлината го връща 5 пъти към живот? :D Наистина не видях нищо специално в това което направи през цялото време на битката освен това, че за момент влезе в ролята на Ходор и задържа мъртвите за момент.... и това ли му беше предрешеното да направи?
Мелисандре - Според мен МВП-то на епизода. Изпълни това за което беше предназначена в битката на няколко пъти спаси положението. Разочарованието ми е в това, че очаквах вместо накрая да е " i did my part i quite this shit " и да напусне като гневен слижител, можеше да направи още нещо. Очаквах да ресне всичките дето се биха да спрат night king-a или нещо повече, но не...
Всичките герой в криптата - никой ли здравомислещ не се сети да вземе поне някакво оръжие със себе си? Но ох забравих за пореден път трябваше да се натрапи тъпата атмосфера на безнадеждност :D Или пък малоумщината покрай това, как гниещи скелети от стотици ако не хиляди години минават през камък!!! Че да нямат хилтита вързани за тия ръце? :D пълни глъпости...
Клагейн - не направи абсолютно нищо.. при положение че Берик му казваше как богът на светлината има планове за всички...
Варис - Разговорът от сезон 7 между Варис и Мелисандре, където тя му казва, че и двамата ще умрат в севера.. Накрая на епизода Варис е още жив! Което може би ще става нещо в следващите епизоди?! Ще видим :P

Джон и пророчествата.....
В книгите, за разлика от сериала, не се знае кой е избрания да е Азора Хай, война на светлината. Може да е Джон, може да е Денерис, може да е всеки и спекулации и фенски теорий има всякакви относно това. Но от сезон 6 в сериала ясно се нагажда фокуса, че баш нашия човек е Джон. Той е човека предречен да спаси света от вечната нощ и да се изправи пред night king-a и да го спре. Ами да ама не :D . Всичкият билд ъп окол Джон, всичкият този стоицизъм с night king-a кой гледа по лошо и кой е по голям бад асс отидоха подяволите по начина по който убиха night king-a :D Да не говорим другото което отиде подяволите, ами целият този мистицизъм, всичките неяснотии, аджаба за какво и за къде е тръгнал да ходи, за какво се бори и накрая едно нищо :D . Всичкият билд ъп след 8 сезона и накрая нещата да свършат по този тъп начин..

Промото на следващият епизод
Вижда се как всички ликуват и се заканват че следващата им цел е Церсей.. ем то хубаво но с коя армия? :D с има няма 200-те души дето останака в целия север? А и след тази поредна битка северът стана изключително голямо и безлюдно място..
Делтраките всичките загинаха след малоумната си атака на нож след огненото бъфче дет Мелисандра им даде и се помислиха за безсмъртни.. Шепа останали ънсълиед както се вижда от трайлър-а . В трейлъра се показаха за момент кораби с Таргериънският флаг на тях, което ме кара пак да задавам въпроса от къде? При положение че през целият сезон 7 наблюдавахме как флотата на Денерис бива разгромявана отново и отново от Юрон.. останало ли е нещо от нея въобще? Да.. все още има 2 дракона, които не знаем все още в какво състояние са след тази битка, но пак само с 2 дракона не знам как ще покори останалата част на седемте кралства и да не изглежда като поробител а не освободител като каквато се опитва да излезе.... Бсе още седи въпроса какво аджаба е толкова предвещал богът на светлината за нашите главни герой Джон.. След като мина през усилието даже да го върне към живот. Кой от двамата Денерис или Джон ще се откаже от короната..

Много изписах.. и съм сигърен, че пропускам още неща.. но ще спра до тук че поста стана изключително дълъг :D



___________________________________
Side effects may include: dry mouth, nausea, vomiting, water retention, painful rectal itch, hallucination, dementia, psychosis, coma, death, and halitosis. Magic is not for everyone. Consult your doctor before use.


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Май 2011 17:09
Мнения: 121
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 05 Май 2019 10:56





___________________________________
Side effects may include: dry mouth, nausea, vomiting, water retention, painful rectal itch, hallucination, dementia, psychosis, coma, death, and halitosis. Magic is not for everyone. Consult your doctor before use.


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Май 2011 17:09
Мнения: 121
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 05 Май 2019 20:10


Ами двете клипчета доста обективно включват това което написах аз по горе. Второто клипче е на Alt Shift X доста качествен youtube канал ( според мен поне ), ако се интересуваш от ГоТ лоре. Breakdown-те на епизодите са доста добри и може да хванеш нещо което първоначално ти е убягнало. Очаквах доста да видя неговият breakdown на епизода. :P Да не споменавам, че в момента youtube се дави от клипчета на фенове критикуващи епизод 3 . :D

___________________________________
Side effects may include: dry mouth, nausea, vomiting, water retention, painful rectal itch, hallucination, dementia, psychosis, coma, death, and halitosis. Magic is not for everyone. Consult your doctor before use.


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Май 2011 17:09
Мнения: 121
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 05 Май 2019 23:22


Ами няма особено такъв момент :P Освен ако може да влезе като такъв, разяснението му относно защо аджаба Ария
Spoiler for :
убива night king-a
като проследява нейната арка и защо е окай с това, че точно тя е нашия човек! Но! Пак и според него това което стана в епизод 3 е леко пунта мара :D но неговото критикуването е малко по пасивно, не е само хранилка ами го застъпва с обяснения. Връзки от книгите, проследява какво е станало в сериала до сега и т.н.

___________________________________
Side effects may include: dry mouth, nausea, vomiting, water retention, painful rectal itch, hallucination, dementia, psychosis, coma, death, and halitosis. Magic is not for everyone. Consult your doctor before use.


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 06 Май 2019 01:43


Последните дни ми се мерна някаква инфомрация някъде, че въпреки че Мартин знае горе долу как ще свърши историята, и я е казал на 2те еврейчета, то той самият не знае конкретният път, по който ще се стигне и самите продуценти са нарочили Аря за главно действащо лице.

Т.е това не е замисъл на Мартин, което за мен автоматично означава, че не трябва да му се обръща особено внимание.

Така ли е наистина или съм прочел нещо по-диагонала?

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com