Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Mother!
Публикувано на: 29 Яну 2018 21:26


Да споделя накратко, че този филм с лекота влиза в Топ 5 на най-тъпите филми, които съм гледал. Абсолютна простотия, в която не е вложен грам интелект и креативност. Плашещо е как човек като Дарън Аронофски е способен да напише подобен безплоден сценарий. Тавтологията присъства в почти всяко изречение от това творение, а думите "извинявам се" се повтарят само около 1000 пъти.

Сега за тези, които ще ми кажат, че не съм разбрал идеята зад филма. Моля ви се - тя е очеизбождаща на пръв поглед(липсващото ребро, двамата братя и тн.). Трябва да си пълен глупак за да не схванеш уж сложната идея. Просто филмът не става. А и честно казано режисьорът-сценаристо-продуцент( :lol: ) сам не знае към каква аудитория всъщност се цели с това недоразумение. Едва ли към силно вярващите, защото повечето от тях съвсем логично са с леко назадничаво аборигенско мислене. Именно такива хора(най-вече такива) не са схванали какво е искал да каже авторът. Ако се е целил пък в атеистите си заслужава всички подигравки, понеже няма как на човек, който не одобрява конкретна история, да му се хареса екранизираната и версия.

А за тези, които твърдят, че това било арт филм... сериозно? Предъвкан сюжет, безпредметно насилие, подкрепено със слаб сценарий? Това арт ли е? Всъщност какво е арт? Всеки път, когато някоя чакана продукция се сгромоляса се появяват хора, които зорлем се опитват да изкарат психарията и тъпотията като арт. Според много хора(предимно абсолютни имбецили) филми като Майка, Сръбски филм, Лигата на справедливостта, 50 нюанса сиво, комедиите на Сет Роугън и документалките на Годфри Реджио са чиста форма изкуство. Истината е, че са просто протяжни неадекватщини, които нормално развиващ се човек не би харесал, още повече пък да ги определи за невиждано досега изкуство.

3,5/10.


Профил Skype

Заглавие: Re: Mother!
Публикувано на: 29 Яну 2018 23:58


И на мен не ми хареса. На моменти беше доста скучен. Разочарова ме, очаквах доста повече
attorney bulgaria, гражданска отговорност цени, бързи кредити до заплата, морски транспорт


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Mother!
Публикувано на: 30 Яну 2018 08:51


Мдаммм, филмът е претенциозна пръдня.

Доминацията на ето такъв тип филми в представата за арт още преди десетилетия ме депресира и отблъсна от игралното кино. Сега гледам само идиотските зрелища и то само малка част от тях.
Не че в анимацията се среща по-често истинско изкуство, само тук-таме, но поне е по-силно средство за бягство от реалността.

Най-разбиващо е наблюдението, не че масите имат пошъл вкус, това се очаква (а и нали аз съм част от тези маси), а как културният елит деградира и изпада в дребно-темие и самоцелни sjw-изми.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Mother!
Публикувано на: 30 Яну 2018 11:45


Аз дори нямаше да разбера за този филм, ако не беше темата, за кво изобщо се занимаваш с глупости...

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Mother!
Публикувано на: 30 Яну 2018 20:49


Не че нещо, ама той си прави баш визуално интригуващи глупости, които разчитат на шок. Първият филм от него, който гледаш, ще ти стане интересен, поне в началото. Дали ще гледаш втори зависи от това дали псевдоинтелектуализмът те дразни достатъчно за да не гледаш много красиви, или много грозни, картинки.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Mother!
Публикувано на: 30 Яну 2018 22:29


нелегален написа:
The Arrow написа:
Аз дори нямаше да разбера за този филм, ако не беше темата, за кво изобщо се занимаваш с глупости...


100 хиляди гласа в IMDB.
Режисьор Дарън Аронофски.

Глупост, за която човек няма да разбере, ли каза? :o

Ъ, да, ама 90% от българите въобще не са го чували този режисьор. От останалите 5% го харесват и 5% не го понасят. От 5% харесващи го над половината го одобряват просто защото така е модерно и някой приятел им е казал или са прочели някъде колко интригуващо-сложни и нереално добри са му произведенията.

Sentry - така е, човека това умее, това прави. Лошото е, че в последните години направи рязък религиозен завой и филмите му станаха отвратителни. При Ной поне я имаше визуалната красота, тук обаче нямаше нищо интригуващо - един кристал и две мухлясали дупки разположени съответно на пода и на стената не са визуален пир.

Аз не твърдя, че Шаямалан или Скот примерно са много добри режисьори, но те поне предоставят що годе гледаем продукт. Ето последния филм на индиеца Split е ок хорърче, ако изключиш цялата фантасмагория около болестта и породените от нея действия на главния герой и липсата на каквато и да е мистика във филма.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Mother!
Публикувано на: 30 Яну 2018 23:08


Какво те кара да мислиш така? На мен филмите му(повечето) са ми тъпеели, но ми е интересно да разбера поради каква причина си му станал фен.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Mother!
Публикувано на: 31 Яну 2018 22:42


Аронофски си играе с религията още от Pi, така че не мисля, че това е нещо изненадващо.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Mother!
Публикувано на: 01 Фев 2018 18:10


Едно е да се заиграва с религията, друго е откровено да проповядва странните си възгледи както прави в последните си два филма.


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com