Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Документално Кино
Публикувано на: 01 Окт 2015 20:35


След като вчера изгледах Red Army,


отново разпалих интереса си към качественото документално кино.

Та споделете любимите си заглавия.
Освен гореспоменатия в момента се сещам и за Inside Job



btw:Мисля си, че имаше подобна тема, но нещо не я откривам...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Документално Кино
Публикувано на: 05 Окт 2015 20:08


Филмът е с оригиналното аудио и е на английски, но голяма част от интервютата са проведени на руски все пак главните герои са руснаци :) Магнитния линк който съм качил горе е 720p с DTS аудио. В MKV-то са вкарани eng субтитри, но само за руската реч. Ето и пълни eng субтитри за хората които имат нужда като мен. http://www.opensubtitles.org/en/subtitl ... ed-army-en

PS сега проверих че в MKV-то има вградено и руско озвучаване просто превключи на английския аудио стриим. При мен плеъра винаги ми пуска първо Eng audio-то. Ето от къде се превключва примерно в PotPlayer http://i.imgur.com/FJ0xnP6.jpg или просто натисни бутон "A"




И давайте някви други качествени НПФ.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Документално Кино
Публикувано на: 05 Окт 2015 21:30


Ами споделяйте, но ми се ще да са чиста документалистика с реални кадри и т.н. Поне съм на такава вълна в момента. Докато другото си е към жанра исторически. Въпреки това ще го прегледам.

Това едва ли има някой който да не го е гледал.
Apocalypse: The Second World War ("Apocalypse - La 2ème guerre mondiale"),

Уникален филм с уникални кадри които благодарение на новите технологии са компютърно оцветени и докарват още по-голям реализъм. Въобще французите правят едни от най-добрите НПФ на тема WW2. Няма да забравя как преди 15-тина години , гледах отново една подобна френска продукция. Даваха я по БНТ и смятайте колко ме е впечатлила щом чаках епизодите наравно с тези на Beast Wars :lol: . За съжаление до ден днешен не мога да намеря заглавието.

Разбира се няма как да не добавя и "прикуъла" :D
Apocalypse: World War I (""Apocalypse la 1ère Guerre mondiale" ),


Това пък не е нищо повече от ето едно визуално пиршество. Задължително да се гледа с възможно най-високото качество и резолюция на която попаднете.

HOME 2009,

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Документално Кино
Публикувано на: 09 Окт 2015 13:06


Целия представляваше кадри от войната без интервюта и т.н. доколкото помня. Всичко в черно бяло в един доста широк прочит на събитията може би в около 10+ епизода. Беше френски или поне беше озвучен на френски. Тва е по спомени.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Документално Кино
Публикувано на: 09 Окт 2015 21:10


Да се присъединя към търсенето. Мисля, че си спомням поредицата, обаче не беше френска а на ВВС. И да беше черно бяла и към 10-12 епизода за войната. Даваха я по БНТ около 2005-6та. Но е възможно да не е същата.

Също така супер отдавна - около 2000, пак по БНТ имаше документален филм в доста серии където даваха всякакви средновековни странни неща. Най-добро си спомням как на някакви луди им правиха лоботомия и как това било много напреднало за времето си тогава. Имаше за хората вълци, за някакви таласъми и демони в горите на средновековна европа, абе супер интересно. Почти всичко беше черно бели картинки и разказвач. Сигурно и то е било 10-15 серии.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Ное 2009 19:15
Мнения: 226
Местоположение: ----
Заглавие: Re: Документално Кино
Публикувано на: 29 Дек 2015 03:47


http://kolibka.com/2.html ---Ей тоя сайт е пълен с научно-популярни и документални филми.


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Документално Кино
Публикувано на: 02 Яну 2016 22:44


Не е съвсем по темата, но пак касаещо я.

https://www.washingtonpost.com/business ... story.html

Дискавъри се отправят на път към изкупление през 2016. Силно се надявам да се поздравят с успехи.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Документално Кино
Публикувано на: 06 Яну 2016 23:30


Inside The DEA- за американската агенция DEA и залавянето на един от най-големите трафиканти на оръжие, Монзер Ал Касар. Един от любимите ми документални филми напоследък, изключително качествено направен, макар че си и има известна доза драматизиране.

Terminal F- за преследването на Едуърд Сноудън след разкритията му на американските документи. отново много добре направен филм.

The Mars Underground- за др. Роберт Зубрин и визията му за заселването на Марс. Също един от любимите ми документални филми, пък и не само.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Ное 2009 19:15
Мнения: 226
Местоположение: ----
Заглавие: Re: Документално Кино
Публикувано на: 23 Апр 2016 14:34


Пичове,казвайте някви документални,научнопопулярни и всякакви такива филми ,които сте гледали и са ви харесали.
Единственият ми критерии е във филмите да няма никакви интервюта и водещи в кадър.Тоест във филмите да има само говорител,който да презентира филма.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Документално Кино
Публикувано на: 01 Окт 2017 10:04






Всеки кадър всеки звук от този филм е изкуство... Уникално преживяване. Гледайте само >10GB рилиизи и на възможно по-голям екран.

Поздравления и за пича който прави субтитрите в ASS формат. Може би най-добрите субтитри които съм гледал от маса време насам..

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com