Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Logan
Публикувано на: 03 Мар 2017 02:36


Image



Мисля, че филма заслужава отделна тема. Очертава се да бъде един от най-добрите X-men/ Superhero филми изобщо :)
Първият трейлър ми се струва перфектен и напълно достатъчен преди да сме гледали филма. Във вторият има някои моменти, които аз лично бих искал да видя във киното, затова няма да го линквам :D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6959
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Logan
Публикувано на: 03 Мар 2017 14:01


Няма ли свършване това... Нещо? :(

Ето затова обожавам "Матрицата" - има си ясна история, с начало и край и се радвам, че братята (сестрите) не продължиха да я доят с някакви кофти продължения със съмнително качество /въпреки, че всеобщото мнение е, че Reloaded и Revolutions не струват - лично на мен ми харесват адски много - и по отделно, и като цяло./ :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Logan
Публикувано на: 03 Мар 2017 17:18


Едва ли някога ще свърши, съдейки по комиксите. Не и докато продъжава да носи пари :D
Но tbh винаги съм се кефил на X-men филмите, защото в сравнение с тези на Марвъл са доста по-сериозни и има яко трепане + доста добре показват как супер силите/ мутантите не се възприемат от всички хора по еднакъв начин и са един вид коментар на доста социални/ морални въпроси. Отделно в тези филми не всичко е розово и завършващо с хепи енд, нито пък изпада в другата крайност, където всичко е невероятно мрачно (в буквален и преносен смисъл *cough* DC *cough*).
Иии Хю Джакмън и Патрик Стуарт в съответните им роли ме радват адски много >.>

П.С. Няколко факта за филма:
- Действието се развива в самостоятелна времева линия т.е. не е свързан с останалите филми от поредицата. Направили са го по този начин, за да може екипът да има има свободата, за да разкаже тяхната история (базирана на комикс серията Old Man Logan, но до колкото разбрах с доста големи разлики), без да се налага да се занимават с кашата, която в последно време са събитията, случващите в X-men филмите :D
- Това вероятно ще е последният филм, в който Хю Джакмън ще играе Върколака (но със сигурност ще го има и в Deadpool 2 :D).

- 94% в Rotten Tomatoes 8)

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Logan
Публикувано на: 04 Мар 2017 01:52


Голям фен съм на марвел вселената, но никога не съм се радвал на X-men. Винаги са ми били тъповати, като в най-добрия случай съм си казвал "ей, тая част не беше толкова лоша".
Гледах Логан... мога да кажа, че това е първия филм свързан с X-men, който ми хареса наистина много. Радвам се, че Хю Джакман е настоявал конкретно тоя сценарий да се реализира.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Logan
Публикувано на: 05 Мар 2017 00:27


Не помня предишните филми за върколака. Не помня и х-мен филмите честно казано.

Логан е добър филм докато го гледаш. Логан е мега добър филм след като го изгледаш. Джакман никога не ми е правил особено впечатление като актьор, но тук е перфектен. Много силна роля.
Не случайно е последната му роля като върколака. Евентуално би играл много къса роля като в deadpool филм, но се съмнявам.

Задължително да се гледа. Няма нищо общо с останалите простотии на марвел.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6959
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Logan
Публикувано на: 06 Мар 2017 18:51


Spoiler for :
Ае верно ли Логан умира накрая ве??? :o :o :o :o

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Logan
Публикувано на: 06 Мар 2017 20:34


Serious Sam написа:
Spoiler for :
Ае верно ли Логан умира накрая ве??? :o :o :o :o

Spoiler for :
Е много ясно, как иначе да приключат историята на върколака? Няма повече хю джакман, няма повече върколак :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Logan
Публикувано на: 10 Мар 2017 01:24


Най-накрая имах възможност да го видя.
Филмът е невероятен.
Актьорската игра на главните персонажи е на изключително високо ниво.
Не мисля, че нещо подобно е правено преди в супергеройски филм. Толкова много различни елементи, съчетани по адски добър начин, формирайки уникална атмосфера.
Редуването на брутален екшън (holy shit @the damage these claws can do) със спокойни сцени (с адски яки и дълги диалози) също беше супер направено и въпреки дължината на филма не бях отегчен изобщо.

Без никакво съмнение това е един от любимите ми филми за тази година, вероятно и любимият ми X-men филм, въпреки че е много по-различен от останалите и сравнението е донякъде неуместно.

Препоръчвам на всички да го видите (акo все още не сте), дори и да не харесвате подобен тип филми, или не сте запознати с поредицата.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Logan
Публикувано на: 12 Мар 2017 14:10


8,5/10

Страхотна игра на на основните персонажи... Почти всичко вече е казано... да добавя изключителни адмирации за това, че филма изглежда толкова натурално без почти никакви ефекти...

Определено най-добрия филм за X-Mеn
Единствения минус:
Spoiler for :
Предвидим ... поне аз при появата на втория Wolverine вече знаех, че ще умре от патрона който пазеше нашия човек...

Превода в киното отново не беше на ниво... Имаше реплики като "премести си дебелия задник от тук" или нещо от сорта беше преведена като просто премести се или нещо в тоя контекст... Да, дреболия, но до няква част убива идеята на режисьора с изграждането на образа на Лоуган... за един доста суров и груб човек в който просто не се вписват качествата за добър родител.

да се гледа задължително...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Logan
Публикувано на: 14 Мар 2017 19:43


Качеството на филма пада стремглаво след като Лаура заговаря и става ясно, че другарчетата й са оцелели. Просто не съм убеден, че на Лоуган ще му запука за тях за толкова кратко време и след всичко, което му се е случило.
Spoiler for :
Пристъпите на Чарлз бяха прекалено централни за развитието на действието. Мисля, че нямаше нужда да ни показват такива повече от веднъж. Послушният клонинг X-24 е най-тъпият избор за равностоен противник на Върколака. Нима се иска прекалено много от Марвел да си раздвижат мозъците и да вкарат някакъв по-интересен съперник?
Сцената със серума е странна - питаме се дали ако Лоуган вземе цялата доза няма да умре или дивото в него да надделее и той да стане чудовище. Е, това е просто оправдание да се върне за малко в младините и да направи няколко каскади, барем си припомним как се къпеше в кръвта на враговете си едно време. Разочароващо.
Финалът изглежда като прелюдия към някаква нова поредица. Не, благодаря

Другото е общо взето съвършено. Сър Патрик Стюърт е железен, Стивън Мърчант - също. Дафне Кийн е приятната изненада в актьорския състав, докато започна да формира изречения. Според мен ако беше няма, както мислехме, щеше да остави много по-силно впечатление, но нейсе. Хю Джакман ли е, Върколака ли е, толкова добре си изигра сцените, че вече имам трудност да ги различавам тези двамата.
Бих оценил филма със 7/10. Не е Манна небесна, както го описваха, но е хубав филм за Върколака, което е събитие само по себе си.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com