Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 19 Юли 2015 10:38


И на един приятел му е харесал... не, ебавам се, нямам такива приятели :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 739
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 19 Юли 2015 15:49


Да, и на мен ми хареса - ама като за една комедия и пародия на предните филми (ама защо "като", то си е пародия). Определено се смях на някои моменти.

Тва нещо граничи с лош fanficton... haha

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 28 Юли 2015 13:13


На мен ми хареса...
Spoiler for :
ебати, колко съм пропаднал :Oooops:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 03 Авг 2015 10:29


Гледах "Salvation" за първи път и главното ми заключение е, че това е най-слабата роля на Крисчън Бейл в кариерата му. Абсолютно дърво, в сравнение с което Ивайло Захариев е за Оскар. Самият филм успява да направи само едно нещо като хората - да пресъздаде свят, в който машините са господари. От всичко друго ме заболя сърцето. Най-вече от факта, че не се сдържаха да покажат "млад" Арнолд. За да "се завърне". Да вървят по дяволите.


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 09 Авг 2015 22:49


Истински жалък филм. Толкова трагичен... да те досрамее чак, че си фен на поредицата до втора част включително.

Най-много ме заболя за образа на Сара Конър. Емилия Кларк с тези сладки бузки, нежен поглед и лигаво гласче е добре да си седи в тв сапунките и да не припарва към такива филми, защото тези роли са белязани от лъвици като Сигноури Уивър, Линда Хемилтън или даже Деми Мур. Сюжетът и режисурата са плоски и елементарни - доста под нивото на Cartoon Network, даже не ми се коментира. Науката и логиката са почти непознати концепции за творците на филма, за тях е окей някой да напада свръхробот с 9 милиметров или да ползват машината на времето като такси. Сценарият е още по-плосък - ако някой може да ми каже как четири топ сценариста могат да измислят такъв тъпизъм без да летално предрусали, може би ще проумея.

Ако някой го е гледал, изобщо да не го прави - има си филми въпрос на вкус, но тук въпроса е дали си полуидиот с течащи лиги и фетиш към преяждането с животински фекалии или не си. Две неща са на ниво в този филм - динамиката е добра и бате Арни е жив и здрав. Затова 2/10 ми се вижда справедливо.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 13 Авг 2015 16:22


На мен филма всъщност ми хареса и то доста. Поставям го в топ 5 на филмите тази година, която впрочем е доста слаба до момента. Не мога да се сетя за някой филм, който да заслужава повече от 7/10 като оценка. Бих отбелязал Търсачът, Бог от машината и Среднощно преследване като едни интересни филми в своите си категории. Но като цяло и те не заслужават 8 по мое мнение.

Терминатора разбирам защо отнася толкова хейт. Първо повтаря събития от предишните филми от поредицата, които са култови за феновете, второ каста е доста зле, без пича, който играеше Джон Конър като стар, добър актьор е, трето добър филм с завръщания и прескачане във времето трудно може да бъде направен, справка: сериала 12 маймуни.

Ако подходите с нагласа да гледате динамичен екшън с интересна и комплексна история щяхте да го харесате. Стига да не се казваше Терминатор и да нямаше общо с поредицата. И тъй като не съм фен като вас, на мен ми допадна този филм. Само че ако прецакат така Робокопа след време бих бил много ядосан и ви разбирам.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 13 Авг 2015 22:01


Но...Робокоп го прецакаха. ?
А за терминатора чакам някъв свестен поне 480п релийз.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 14 Авг 2015 13:40


DarkAvenger89 написа:
Но...Робокоп го прецакаха. ?
А за терминатора чакам някъв свестен поне 480п релийз.

Ами не, напротив - един стандартен екшън си беше. Не омазаха нещата много. Съвсем друго щеше да е ако Робокоп пътува във времето за да спаси миналото си аз от експлозията и после да се върне в бъдещето за да унищожи бъдещото си аз, за да не се получи времево дублиране. Примерно :)


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 17 Авг 2015 14:30


Генезис не е лош филм, сам по себе си. Генезис е лош Терминатор.
Да започнем с хубавото.
Екшънът е интензивен. Ефектите са добри. Музиката, когато я има, е задоволителна. Актьорът, играещ Джон, прави страхотна роля в двойственото си превъплъщение. Сцените в бъдещето от самото начало на филма показват убедително какъв можеше да бъде този филм - а именно, напрегната битка на живот и смърт между губещото човечество и Скайнет.
Лошото е премного и се чудя с кое да започна.
Самото присъствие на Арнолд във филма е подигравка. Кефи ме, че са го направили добър (отново), плюс сцените, където се показва постепенното му скапване (което в Терминатор 2 и 3 беше подминато с оправданието, че бил "стар модел", но абсолютно перфектно функциониращ, явно). Затова пък опитите да се вмъкнат тъпи шеги ("Did you mate" и тъпото му подобие на усмивка) са меко казано жалки и в крайна сметка на човек му се прищява тая дърта ръждясала ламарина да бъде смазана на баница от нещо по-могъщо (което и стана). Арнолд на няколко пъти издиша откъм изпълнение на репликите и сякаш показваше емоции ("Пази моята Сара"), което е толкова грешно, че боли.
За какво вкараха терминатора с азиатска самоличност и Арнолд Първи, при положение, че Конър собственоръчно може да смели цялата китайска армия с една ръка, така и не ми стана ясно. Абсолютно не са необходими тези общо десет минути с тяхно участие, демек - пълнеж.
Кайл Рийс и Сара Конър са катастрофа. Кайлчо мяза прекалено много на Маркъс Райт, не разбираме нищо за него, освен, че си пада по Сара и че би умрял за Джон. Дърво, което го бива да пълзи и да стреля. Гледали сме го вече този филм. Емилия Кларк играе задоволително, но сценарият е дотам омазан, че в крайна сметка тя остана в съзнанието ми като лигла, която обича робота, но й е все едно за Кайл. Това е, защото сцените им заедно бяха или само караници, или странно зяпане един друг, без никакви индикации за любов, обаче... Междувременно случи ли се нещо на Попс, Кларк си износва гласните струни от викане. Голям фал. В Терминатор 3, считан за първата крачка накриво в тази поредица, взаимоотношенията между двама влюбени Джон и Кейт, бяха много по-добре изградени.
Когато Джон беше взривен в бункера, но излезе от него непокътнат, ясно можеше да се види, че на никого наоколо не му пука. За разлика от оригиналния филм, например. Аз бих се ужасил.
След като автобусът се обърна, Кайл и Сара трябваше да са мъртви, но... както и да е.
Много ми е чудно, защо след като унищожиха Скайнет, не трябваше да убият Попс, подобно на 2, където той беше последната останка от машините, давайки шанс на Скайнет да оцелее и осъществи плана си. Явно това не е проблем в тая вселена...
Филмът става и определено не е трицератопсово изпражнение като "Юрски свят", но е разочароващ.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 17 Авг 2015 21:02


Мен пък йурасиц ворлд много ми хареса. За разлика от тоя боклук.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 11 Яну 2017 22:33


Ето какво се е очертавало в продълженията на genysis:
http://www.denofgeek.com/uk/movies/term ... he-sequels

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 05 Мар 2017 11:51


И слухове относно Терминатор 6:
https://skynetsarmy.wordpress.com/2017/ ... -fox-film/

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 06 Мар 2017 09:11


Дано не, стига толкова гавра с труп :(

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 06 Мар 2017 18:51


Е що бе, ако Камерън поеме руля и с режисьор Тим Милър - шанса да е запомнящ се филм е огромен.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 07 Мар 2017 02:22


Тази поредица за мен умря, след предишния филм :( По същия път върви и Star Wars...


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 07 Мар 2017 09:26


Тази поредица трябваше да приключи с терминатор 2, след това е ташак.
Изобщо не доразвиха качествено историята, а предъвкват едно и също като само го прехвърлят от едната страна към другата. След 2ката, единственото нещо, с което може да се похвали поредицата е - първо място в ред класации за най-лошо CGI :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Terminator: Genisys
Публикувано на: 07 Мар 2017 21:20


Общо взето:
Spoiler for :
Терминатор (1984) - Най-добрият до момента. Уникален филм, уникален саундтрак, уникална атмосфера;
Терминатор 2 (1991) - Добро продължение, но за съжаление адресирането му до по-широка публика го правят и някак си по-масово и като съдържание - оркестрова музика, лесносмилаема драма. От друга страна в Director's CUt-a има невероятни сцени с огромно внимание към дребния детайл (и онази сцена с Майкъл Бийн, о йе! 8)
Терминатор 3 (2003) - Лично според мен като изключим напъните за шеги и опитите да се копира поведението на Арнолд от Т2 - филма е повече от добър, а краят му и до днес си остава най-добрия Терминатор ендинг. Най-тъпото е, че всички елементи да бъде най-добрия Терминатор са вътре в самия филм, просто са представени по погрешен начин.
Терминатор: Спасение (2009) - Определено ми харесва идеята да се направи един сериозен Терминатор, уви безидейния, безсмислен и нелогичен сюжет, тоталната липса на градация и твърде многото липсващи неща, които са характерни за една сцена в бъдещето на "Терминатор" обричат този филм. Въпреки това финалната битка (от голия Арнолд нататък) си ми е гилти плежър. :nuts:
Терминатор: Генисис (2015) - Това не искам да го коментирам. PG-13. Хумористични елементи. Банални реплики. Това не е филм. Това е някакъв маркетингов напън да се направи нещо продаваемо с Арнолд и името "Терминатор". За щастие - не успя.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com