Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 08 Май 2015 08:20


То някои от тези мутри не е очевидно кои са. За мен бяха ясни само Deadshot, Harley Quinn, Killer Croc и Katana.
Captain Boomerang ми е любимец и пак не го познах.

А примерно не знаех, че съществува такава героиня, като Enchantress. Доста си приличат с едноименничката си от Marvel.


На снимката от ляво надясно - Slipknot, Captain Boomerang, Enchantress (отгоре), Katana (отдолу), Rick Flag Jr., Harley Quinn, Deadshot, Killer Croc и El Diablo.

Ето актьорите:

Цитат:
Among those featured are Will Smith (The Pursuit of Happyness, Focus) as Deadshot; Joel Kinnaman (RoboCop, Easy Money) as Rick Flagg; Margot Robbie (The Wolf of Wall Street, Focus) as Harley Quinn; Jai Courtney (Divergent, The Water Diviner) as Captain Boomerang; Cara Delevingne (Anna Karenina, upcoming Pan) as Enchantress; Karen Fukuhara as Katana; Adewale Akinnuoye-Agbaje as Killer Croc; Jay Hernandez as El DIablo; and Adam Beach as Slipknot.


Ето и детайли, ако те интересуват - http://io9.com/your-guide-to-the-antihe ... 1702649907

Аз имах големи надежди за филма, но като видях снимката, останах с впечатление, че ще е нещо от сорта на сериала Arrow. :? Ентусиазмът ми леко помръкна.

Иначе има едно анимационно филмче за тях, което е готино и демонстрира какви са шемети - Batman:Assault On Arkham. Там историята е по-скоро за Suicide Squad (нищо, че пише Batman). И естествено съставът е леко различен, но Captain Boomerang, Harley Quinn и Deadshot са в центъра на вниманието. Последният май е нещо, като главен герой.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 08 Май 2015 12:38


Мерси за изчерпателния отговор :) Знаех си, че мога да разчитам на теб. Истината е, че нищо не знам за вселената на DC, дори с изключение на Батманите на Нолан и последния Супермен и филмите не съм гледал. За сериалите нямам и време. Обаче съм приятно впечатлен от мрачния, тийзър май беше, за Супермен срещу Батман и ще го гледам. Смятам да им дам шанс на DC, след като Марвел нееднократно ме разочароваха и ги гледам само заради някои герои/героини които ми допадат като визия, защото сценария на филмите е...


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 08 Май 2015 14:32


Цитат:
За сериалите нямам и време.

Те игралните са отвратителни (според мен).
Arrow уж тук-таме става, ама толкова рядко, че го зарязах. Май точно по времето, когато представиха мизерната си версия на Suicide Squad.
The Flash се прави от същите хора и е по-зле, въпреки че леко променя стила и отваря темата за суперсилите.

Само тези двата следват някакви нишки от комиксите.

Gotham го кара в стил старите филми на Тим Бъртън, но пропада до пълно безумие. Гледах го, за да се смея на тъпизмите му, ама и те стават скучни.
Само Пингвинът е интересен, но не защото е написан добре, а защото актьорът е добър в психарските си изпълнения.

За Smalville и подрътните няма да отварям дума, защото са предимно teendrama и бутафория.

Всъщност свястното по DC темата е в анимационна форма.
Young Justice им е най-добрият сериал от последно време.
3D детските експериментите не ги броя.
Мини простотията Teen Titans Go също е много зле (по старите Teen Titans за детско са в пъти по-добри).

Има и единични DTV филми, но те са със смесено качество.
Примерно Batman:Assault On Arkham, Justice League: The Flashpint paradox и Justice League: War са горе-долу поносими, но останалите като Son Of Batman и Justice League: Fate Of Atlantis са отврат (като сюжет, иначе анимацията бива).

Цитат:
обаче съм приятно впечатлен от мрачния, тийзър май беше, за Супермен срещу Батман

Аз отдавна съм зарязал всяка надежда. За разлика от анимационната си дивизия, WB филми имат отвратително отношение към материала.
Виж само как издъниха Green Lantern (и всичките наляти в него пари изгоряха).
С Нолан горе-долу уцелиха, но връчиха Superman и архитектурата на целия филмов свят в ръцете на Зак Снайдер.
Никога не съм го харесвал, елементарен фетишист ми е от сорта на Майкъл Бей.

Нищо добро не очаквам нито от индивидуалните, нито от ансамбловите филми по DC.


Остават комиксите (щом не се инвестира вече в анимационни сериали) ама в момента и там положението е спечено.
Само Gotham Academy ме кефи, защото е встрани от главните събития и герои, хем е свеж поглед, хем задълбава в мистиката и митологията на New 52 Gotham.
В момента обаче върви soft reboot на New 52.
Кой знае какви ще ги натворят.



Може би е въпрос на пари и разнообразие.
Права за Marvel филми се държат от най-различни студия: Fox, Sony и собственото им кино студио.

Warner Bros обаче държат правата за всичко що е DC.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 09 Май 2015 13:14


Мисля си, че не е лошо да направиш една тема за филмите по комикси. Доста си запознат и би било от полза. Така всеки ще знае какво да очаква и дали да си прави труда да ходи до киното за даден филм. Аз бих направил подобна тема, ама в интерес на истината - съм доста бос и няма да съм полезен, както се вижда.

Но вероятно и ти си доста зает, гледам, че не поддържаш и темата за аниметата, която следях с интерес :(


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 09 Май 2015 18:06


Няколко съждения.
- Не харесвам доста от филмите по комикси...значи не съм правилният човек, който да говори за положителните им качества. :lol:
- Повечето филми по комикси са Marvel-ски (X-Men, Spider-Man, Fantastic 4, MCU и пр. и пр.). Аз съм по-скоро DC фен.
- Аз се водя DC фен, но реално съм чел доста малко техни неща. Напоследък почвам и да ги намразвам (защото почват някоя идейна поредица и после я зарязват в нищото) и пукам повече независими webcomic-си, като Stand Still и Romantically Apocalyptic :lol: .
- За анимето пиша всички нови поредици, които почвам. То и докато ги гледам on-going, не ми идват, кой знае какви интересни коментари.
Ако имаш конкретни въпроси, винаги може да питаш там.
От друга страна по някаква причина, повечето супер-популярни аниме неща ме дразнят (примерно Титаните...дето не са и титани, а великани) та и мнението ми за тях не е много информативно. :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 09 Май 2015 19:21


Само да отбележа няколко пропуска за DC анимациите:
http://m.imdb.com/title/tt1569923/
http://m.imdb.com/title/tt2313197/
http://m.imdb.com/title/tt2166834/

Така са подредени по хронология и качества.Първият не е особено задължителен,но ако не знаеш кой е Jason Tod,бих го препоръчал.The Dаrk Knight Returns Part 1 е за вече остарелия Батман,който е в пенсия .Но Готъм е тероризиран от бандити(Мутантите) и някой трябва да го защитава и като цяло е много по-дарк от Under The Red Hood.Part 2 е вече любимият филм в DC Universe.Тук се идват Two Face,Joker,Catwoman,Arrow и Superman.Много по-брутален сравнен с Part 1(даже и с The Dark Knight).А и финалната битка на Батман и Супермен изобщо не е за изпускане. :D

И +1 за Young Justice,много е добър...ама го спряха деба.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 10 Май 2015 12:07


AlShu, то повечето филми по комикси никой не ги харесва :) Въпроса е да се отсеят качествените от посредствените, които са с доста голямо преимущество като количество.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 10 Май 2015 14:05


Nreth, ако ще вадим DTV-та има още доста за споменаване :lol: (Justice League: Doom, Superman/Batman: Apocalypse и още някои от тук - http://en.wikipedia.org/wiki/DC_Univers ... nal_Movies ...не всичко естествено ) :lol:
За Marvel-ски се сещам да кажем Planet Hulk.
Специално Batman: Under the Red Hood ми е от любимите (най-сбърканият Джокер!), но Batman: The Dark Knight Returns и Batman: Year One (които са все ключови и популярни истории) бяха някакви евтино анимирани и превъртяни на бързи обороти.
Ще си призная и че не съм Batman фен. :D

The Wolf
Цитат:
да се отсеят качествените от посредствените

Много просто - всички са посредствени. :twisted:
Дори почти буквална адаптация от типа на Watchmen носи само фракция, от това което е оригиналният комикс. (И пак ще повторя излишно фетишизиране от страна на Зак Снайдер.)

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 11 Май 2015 10:01


Тааа, като си говорим за филми по комикси на Marvel.

First Jem and the Holograms Photos Are a Bit Too Somber-Looking - http://io9.com/first-jem-and-the-hologr ... 1703529392


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 30 Май 2015 17:59


Гледах най-после Бързи и Яростни 7 - Мамка му, какво по дяволите гледах/10

Има спойлери в рецензията ми, четете на ваша отговорност!

Все едно плешивите актьори са събрали бюджета и са казали на сценаристите: Измислете няколко бозави реплики да спечелим с това някоя тинейджърка и клуба на сериозните мъже в България да има реплики, които да поства с наши снимки у фейса, пък и да има какво да правим освен да се джаскаме :shock:

Гледал съм всякакви бойни отряди, екшън герои, супер герои, рандъм герои и прочие, ама семейство герои досега не бях виждал :lol: Никой не блесна с някаква актьорска игра, даже имам чувството, че ако се бяхме събрали ние от форума щяхме да се справим по акуратно.

Не съжалявам, че съм го гледал, но очаквах много повече от това, което всъщност получих, а именно - филм средна работа. Вин Дизел игра като дърто пиянде от Люлин. Скалата пусна няколко бъзика и през повечето време го нямаше, даже направо да си го кажем честно - можеше и изобщо да не му плащат тлъстия хонорар и да се лишат от 10 минутното му участие във филма. Все щяха да го заместят с някой.

Ех, горкия Стейтъм. Голям пич, а в какви филми се снима, твърде голяма е вероятността никога да не вземе каквато и да е награда и да играе в какъвто и да е филм с някаква стойност. Тук само той беше на ниво, много добри бойни сцени имаше с негово участие.

Преди да мина към плюсовете, нека да спомена още две адски дебилни неща, които ми направиха впечатление, айде, нека са три :D 1. Един маймун с бяла брада го бяха пуснали за цвят. Този сериозно ме нервира, понеже играе във всякакви тийн и комиксови филми и се появява за 3-4 минути максимум, колкото да ме подразни с некадърието си. В този филм репликата му беше само една, повторена 275 пъти. А именно - "какво"? В отговор на съобщения на някакъв рандъм, който седеше зад него. И двамата виждаха едно и също, но явно черния се опитваха да го изкарат бавно развиващ и ония му рецитираше какво става на всеки две секунди.

2. По фантасмагористичен филм не съм гледал. То бива да преувеличават, ама чак пък толкова, само хлапетии могат да се хванат на тези глупости. За съжаление явно не само те се хващат, а и доста прости американци, които се опитват да пресъздават каскади от филми като този и умират по малоумен начин. Имаше тежки коли спуснати с... парашути, имаше летяща кола, която мина през няколко сгради, колите се разбиваха много нереалистично без дори да се запалят, чупеха се като играчки, сякаш бяха подхвърлили някаква произволна ламаринена част. Трябва този филм да се отбележи в жанр фантастика, защото е по вероятно сценария на Отмъстителите да се случи в реалността, отколкото нещо подобно. Забравих да спомена и как Вин Дизел повдигна 500 килограмова кола и я държа 10 минути, като през това време си лафеше с Пол Уокър, лека му пръст.

3. Навсякъде се пише как са отдали почест към Пол Уокър, как едва ли не са го направили по иновативен начин, казали са му ефектно последно сбогом и са се отчели. Нищо подобно братче, по гротескна и безсмислена сцена аз не съм виждал. Почет му отдали, грънци. Една малоумна и тотално неадекватна сцена би трябвало да му е реквиема. В която Вин Дизел се мандехерца насам-натам, тръгва за някъде уж без да се сбогува(все едно бях вече попаднал на друг филм, нищо общо с досега изгледаното) и зарязва "семейството" си на плажа, Уокър го настига и след две реплики, Вин почва да говори "мъдри" слова на фона на снимки от предишните части. По добре да бяха оставили само надписа след края на филма: В памет на Пол. Толкова ли не можаха да изчакат филма да свърши и да излязат тия гологлави големи мъже за пример по цял свят, пък да пуснат една сълза за приятеля си, да кажат няколко думи за него, да запалят свещ. Аз лично щях да стоя и да изгледам това. Но нищо подобно. Дори не убиха героя му, а ще продължават да играят с него, като го пресъздават с помощ на компютърна технология. Потресен съм.

Сега хубавите неща: Много здрав кютек, каскадите са бая зле, не ми харесаха. Преувеличени и забързани. Скалата vs Стейтъм и Вин Дизел vs Стейтъм ги слагам във любимите ми битки от филми. Невероятно и революционно постижение е лицевата холограма на Пол Уокър, който е бил изигран от братята(истинските) си във филма. Това е крачка напред, ако не знаех, че е починал, въобще нямаше да забележа и да търся разлики. Принципно средно блокбастърче - 6/10. Когато се вложат над 150 милиона във филм, той рядко може да бъде поставен под тази оценка, защото ако не друго е добре изпипан и визуално красив. Не бих гледал въпросния филм за втори път обаче.

ПП: Остава ми една малка надеждица, че края на поредицата, а това май се пада 9-ия филм, който наближава, ще се получи зверска битка. И двамата братя Шоу са живи и ги очаквам обединени за финала, пък дано пръснат тези блюдкави семейни герои или поне някои от тях. По безлични добряци във филм от тези няма :?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 02 Юни 2015 22:58


СКАЛАТА чупи гипс с бицепс 10/10 оскар.


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 07 Юни 2015 15:35


500 килограмовата кола трябваше да е и бронирана...
Когато дойде въпросната сцена аз онемях. 400 000 000 мозъчни клетки умряха само в тази сцена.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Филмите през 2015
Публикувано на: 22 Юни 2016 10:20


Hardcore Henry - това е голяма простотия, а и краде доста от Crank, обаче на места е забавно.
Големите негативи са наистина тъпата история и леко несъобразеният със световната публика руски хумор - примерно там, където аватарите на Джими почват да танцуват или че самите аватари се чак толкова гротескни.
Една от силните черти на филма е точно, че не се взима на сериозно, но тук-таме прекалява с дозата. Главният лошко също трябваше да малко по-мълчалив и creepy, вместо да се преструва некадърно на някой от хулиганите от A Clockwork Orange.

От друга страна Джими е симпатичен герой въпреки свръх карикатурата. Актьорът Sharlto Copley не бих казал, че го помня от предишните му роли, въпреки че съм гледал някои от тях.
Самата концепция сме кефи и има някои готини first person shooter моменти/препратки.
Има доста добри каскади и паркурът из Москва е забавление.

В заключение - пълен боклук, но с gulity plesure моменти. Надявам се някой да направи нещо по-добро в същия стил.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Филмите през 2016
Публикувано на: 07 Юли 2016 13:24


SyFy изглежда са се заели да адаптират Van Helsing в сериал, в който главната героина е дъщеря му, която явно бива възкресена в свят на бъдещето, доминиран от вампири.
http://www.comicbookmovie.com/horror/po ... he-a143237
От тази есен тръгва 13 епизотен пилотен сезон. Нещо не съм навитак за сериал с вампири, освен ако Marvel си вземат Блейд обратно и не го пуснат в Daredevil вселената на Netflix. Ма някой от вас може пък да се навие да го гледа...

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Филмите през 2016
Публикувано на: 22 Авг 2016 11:04


What Went Wrong With This Summer's Blockbusters? - http://io9.gizmodo.com/what-went-wrong- ... 1785511394


Цитат:
Another feature was that a lot of these movies had release dates set in stone before they even had scripts. All the money in the world can’t really fix having to rush through the process that figures out the plot.



Цитат:
Something has to give in the formula studios are using for its summer blockbusters. More time, cheaper budgets, better scripts, original ideas—something. Anything. Otherwise, they’re going to continue to disappoint.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Филмите през 2016
Публикувано на: 30 Яну 2017 12:49


Westworld ми хареса: https://www.youtube.com/watch?v=0zZcBv0gPK0
Жалко, че няма да има нов сезон тази година(2017).


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com